Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Czesc laseczki! Nie bede owijac w bawelne - powiem to prosto z mostu: ZJADLAM DZISIAJ 2 PACZKI I JULA - TEZ 2 :p :p :p i w ogole nie chce nam sie pisac... mimo to, ze BARDZO WAS LUBIMY!!!!!!!!!! CALUSY DLA WSZYYYYYYSTKICH CIEZAROWEK!!!!!!!!!! No a tabelka: ************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06.....7kg........90cm.....Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06….????......100cm…........Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg.........104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg........102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy........dziewczynka amelia-c.......05.05.06....8,5kg......94cm....................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg........................................chłopiec biedrona28...07.05.06...12kg........107cm......Toruń..............JULA mada lena....10.05.06....8kg........92cm.....Myszków..........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg...................Rzeszów...................... MAGDYCHA...13 05 06 ...4kg....................Rzeszów...........chłopiec mela78........13.05.06....9kg........92cm......Tychy.............KAROLEK joannaT......14.05.06....7kg....................Warszawa................... Maja24.......15.05.06....9kg.......99cm......Częstochowa......chłopiec Luckylady....15.05.06....5kg...................Poznan...............GABRYS Efciak.........16.05.06....5kg......83cm......Zgierz......................... Elinova........18.05.06....10kg.....96cm......woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg.....z metr.. ..Kraków...................... karolayna....20.05.06.....8kg.....96cm....Ostrowiec Św...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg.....95cm........Gorzów...............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg....96cm.......Poznan..........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06......7kg....79cm........Gdańsk............chłopiec Kinia25......23.05.06......14kg....105cm......Kraków....................... gaga26......25.05.06......4kg....88cm........Jelenia Góra................. Grzywa.....27.05.06......7,5kg.....97cm.......Wrocław..............ZUZA Mycha169..28.05.06.......7 ...........90............Z.Góra.................... brygida-26...31.05.06....12kg.......90cm...............................synuś PS. elinova! przepraszam, ze zgubilam Cie ostatnio w tabelce!!! SORRY! Jutro pogadamy! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lalki moje kochane!! Ja to dzisiaj zamiast piec faworki odwiedziłam hurtownie dla dzieci i kupiłam śliczne, cudaczne ciuszki dla mojej Zuzy:D Zaopatrzyłam się tez już w pierwszy rożek. Wybrałam normalnie najpiękniejszy ze wszystkich!!! Zuzka będzie gwiazdą na oddziale:):):) W szkole rodzenia zajęcia przedłużyły sie dziś o prawie godzinę. Zwiedzałyśmy porodówkę, sale porodów wodnych, sale porodów rodzinnych i przez szybkę widziałam tez sale operacyjną. Musze przyznać ze szpital zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, a szczególnie sala porodów wodnych. Była normalnie zajebi...!!! (koszt500zł). Dużo było opowiadania o znieczuleniach, cesarkach, porodach wodnych, lewatywach itd. Kurcze...naprawdę lepiej mi teraz jak to wszystko zobaczyłam Szkoda tylko ze mój Miniu jutro jedzie Buuuuu...:(:(:( Jezeli chodzi o skurcze łydek, to najlepszy magnez!!!! Dziefcyny...psygalniecie mnie tak na caaaałeeee dwa dni??? Bo ja nolmalnie tu siama osaleje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hej!! Normalnie w szoku dziś jestem...pierwsza tu zajrzałam! No, ale nic dziwnego skoro udało mi się wstać przed 10-tą, a tak z reguły to ok. 12-tej \"turlam\" się z łóżka :-D. Jednak dzisiaj to obudziła mnie koleżanka sms-em, która miał zjawić się o 12-tej na kawie, ale jej 10-cio miesięczna Karinka rozchorowała się i to ja się pofatyguję do nich :-)) Grzywa--> nie ciągnie Cię teraz do porodu w wodzie?? My jeszcze nie zwiedziliśmy naszej porodówki, ale ja od samego początku jestem nastawiona na taki właśnie poród. Mam nadzieję, że Moje Maleństwo nie odmówi mi tej \"przyjemności\" i nie będzie żadnych przeciwskazań :-) Miłego dnia \"ciężarówki\" 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przybrało się, przybrało ... tu i ówdzie ;) ************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06.....7kg........90cm.....Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06….????......100cm…........Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg.........104cm.......................chłopiec aga133........04.05.06….10kg........102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy.......dziewczynka amelia-c.......05.05.06....8,5kg......94cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.......................................chłopiec biedrona28...07.05.06...12kg........107cm......Toruń..............JULA mada lena....10.05.06....8kg........92cm.....Myszków..........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg...................Rzeszów..................... MAGDYCHA...13 05 06...4kg....................Rzeszów...........chłopiec mela78........13.05.06....9kg........92cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06....7kg....................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06....9kg.......99cm......Częstochowa......chłopiec Luckylady....15.05.06....5kg...................Poznan.............GABRYS Efciak.........16.05.06....5kg......83cm......Zgierz........................ Elinova........18.05.06....10kg.....96cm......woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg.....z metr.. ..Kraków...................... karolayna....20.05.06.....8kg.....96cm....Ostrowiec Św...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg.....95cm........Gorzów.............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg....96cm.......Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06......11kg....87cm........Gdańsk..........chłopiec Kinia25......23.05.06......14kg....105cm......Kraków..................... gaga26......25.05.06......4kg....88cm........Jelenia Góra................ Grzywa.....27.05.06......7,5kg.....97cm.......Wrocław............ZUZA Mycha169..28.05.06.......7 ...........90............Z.Góra................. brygida-26...31.05.06....12kg.......90cm.............................synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :D ... dawno nie pisałam i nie dam rady chyba nadrobić czytania wszystkiego. Regularnie za to oglądam blog LuckyLady. Piękny to dla nas czas i żal mi że nie potrafię tego pięknie uwiecznić na fotografii ... coś tam pstrykam, ale jak dokument a chyba każdej z nas marzą się subtelne ujęcia tych unikalnych kształtów ... Zbieram się do przesłania LuckyLady kilku swich fotek przed i w czasie ciąży, ale ... no właśnie ... mam opory Co do samej ciąży, to mój mały ludzik robi dziś wygibasy dziwne i wali jak bokser :D ... pewnie z radości, że wreszcie spokojny dzień ... bo ostatnio ciągle na lekkim stresie jesteśmy - chcę zrobić przed urodzeniem prawo jazdy i teraz intensywnie jezdze, ale idzie jak po grudzie ... przestaje wierzyć, że to opanuję, nie mówiąc o zdaniu egzminu :( Idę na małą drzemkę :) Pozdrawiam Was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Rzeczywiście kg to nam teraz przybywa, ale co tam, to przecież Nasze Maleństwa rosną a nie my :-D. Czytałam, że jedna kobietka to przez te 9 m-cy przytyła 30 kg!!!!!! Tak to ja nie chcę......🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej!!!🖐️ =>Elinova Bardzo mnie ciągnie, ale powiem Ci ze położna radziła nie nastawiać się już teraz. Tak naprawdę to wszystko się może zdarzyć. Pojadę z zamiarem rodzenia naturalnie, a lekarz powie ze raczej się nie kwalifikuję i trafę na stół. A oni kasują za samo wejście do wanny, nawet jeżeli mi sie nie uda urodzić. Więc to wszystko wyjdzie w praniu. Jeżeli poród będzie ładnie postępował, to kto wie czy się nie zdecyduję...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
U nas to można korzystać z wanny w trakcie akcji porodowej, ale jeśli nie urodzisz \"do wody\" to nie płacisz nic. Tyle, że u nas jest to koszt 150 zł, także żadne kokosy :-D Ja to też boję się tak całkowicie nastawić na ten poród wodny, bo nie chciałabym się rozczarować, no ale mam taką cichą nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Dla tych które nie widziały...Ktoś napisał, że każda ciążarna to: ........................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I ....@@@@.....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@\ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ Ale słodkie to no nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06.....7kg........90cm.....Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06….????......100cm…........Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg.........104cm.......................chłopiec aga133........04.05.06….10kg........102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy.......dziewczynka amelia-c.......05.05.06....8,5kg......94cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.......................................chłopiec biedrona28...07.05.06...12kg........107cm......Toruń..............JULA mada lena....10.05.06....8kg........92cm.....Myszków..........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg...................Rzeszów..................... MAGDYCHA...13 05 06...4kg....................Rzeszów...........chłopiec mela78........13.05.06....9kg........92cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06....7kg....................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06....9kg.......99cm......Częstochowa......chłopiec Luckylady....15.05.06....5kg...................Poznan.............GABRYS Efciak.........16.05.06....5kg......83cm......Zgierz........................ Elinova........18.05.06....10kg.....96cm......woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg.....z metr.. ..Kraków...................... karolayna....20.05.06.....8kg.....96cm....Ostrowiec Św...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg.....95cm........Gorzów.............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg....96cm.......Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06......11kg....87cm........Gdańsk..........chłopiec Kinia25......23.05.06......14kg....105cm......Kraków..................... gaga26......25.05.06......4kg....88cm........Jelenia Góra................ Grzywa.....27.05.06......7,5kg.....97cm.......Wrocław............ZUZA Mycha169..28.05.06.......7 ...........90............Z.Góra.............JAKUB/POLA.... brygida-26...31.05.06....12kg.......90cm.............................synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Tyle czasu mnie nie było, a tu pustki jakby ktoś bombę rzucił!! Ale co się dziwię...weekend tuż tuż i pewnie wszystkie już tylko tym żyjecie :-D Ja to już zdążyłam z 2,5 godz. koleżance zająć - tak jakoś przeciągnęła się ta nasza kawka :-) Teraz to do 16 na mężusia czekam :-)) Może go wyciągnę na jakieś \"buszowanie\" po sklepikach :-D Ale on pewnie będzie wolał jutro wypad do sklepów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na + ..obwod......miasto...............płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06.....7kg........90cm.....Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06….????......100cm…........Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg.........104cm.......................chłopiec aga133........04.05.06….10kg........102cm...Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg..........82cm....Tychy.......dziewczynka amelia-c.......05.05.06....8,5kg......94cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.......................................chłopiec biedrona28...07.05.06...12kg........107cm......Toruń..............JULA Luckylady....07.05.06....8kg.................Poznan.....(23.02-1270g)..GABRYS mada lena....10.05.06....8kg........92cm.....Myszków..........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg...................Rzeszów..................... MAGDYCHA...13 05 06...4kg....................Rzeszów...........chłopiec mela78........13.05.06....9kg........92cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06....7kg....................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06....9kg.......99cm......Częstochowa......chłopiec Efciak.........16.05.06....5kg......83cm......Zgierz........................ Elinova........18.05.06....10kg.....96cm......woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg.....z metr.. ..Kraków...................... karolayna....20.05.06.....8kg.....96cm....Ostrowiec Św...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg.....95cm........Gorzów.............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg....96cm.......Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06......11kg....87cm........Gdańsk..........chłopiec Kinia25......23.05.06......14kg....105cm......Kraków..................... gaga26......25.05.06......4kg....88cm........Jelenia Góra................ Grzywa.....27.05.06......7,5kg.....97cm.......Wrocław............ZUZA Mycha169..28.05.06.......7 ...........90............Z.Góra.............JAKUB/POLA.... brygida-26...31.05.06....12kg.......90cm.............................synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam, ze w ciazy powinno sie przytyc 10-12 kilo i tak sobie mysle... ze chyba powinno sie przytyc od 12-15 prawidlowo. 10 prawie to ja juz do teraz przytylam. kfiik i co teraz?? Przytylam 8 kilo do 7 miesiaca, ale wiem ze naprawde nie musialam. moglam przytyc np 5-6 kilo. Ale ja bardzo duzo jadlam i udka mi obrosly w tluszczyk. Wiecie co ja nie wiem jak to sie dzieje, ale jak pomysle o jedzeniu jakimkolwiek, to mam od razu slinotok i wszystko mi smakuje jak cholera. Jak siedze w pracy, to jak skoncze jesc jedno, ide po drugie. Mam niesamowity apetyt NA WSZYSTKO ZRE JAK SWINIA :-) RATUNKU ktos tez tak ma? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Lucky-- nie przejmuj się tym, że masz ochotę na jedzenie. Mnie to też czasem dopada, tylko że jak sobie pomyślę że już 10 kg mi przybyło, to zaraz mam blokadę przed jedzeniem :-D. Przed chwileczką gdzieś wyczytałam, że w ostatnich 3 m-cach to ok. 0,5 kg na tydzień się tyje, także jeszcze sporo przed nami hiihihihhii :-)) a może to 0,5 kg na tydzień Nasze Maleństwa przybierają --- chyba jednak tak to było!! Więc wszystko jeszcze przed nami-- do maja się doturlamy :-D (ale mi się zrymowało :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=> Luckylady nie przejmuj się tymi kilosami w ogóle. Po pierwsze to jaki jest właściwy przyrost wagi, wynika z tego jaka była Twoja waga przed ciążą, a konkretnie liczy się BMI i tym sposobem powinno się przytyć w różnych przedziałach. Waga w ciąży Uważa się, że przyrost wagi ciała w ciąży powinien wynieść 12 - 15 kg. Kobiety spodziewające się bliźniaków nie powinny przytyć więcej niż 20 kg. W pierwszym trymestrze waga powinna wzrosnąć tylko nieznacznie, o ok. 2 kg. Kobiety doświadczające nudności i wymiotów mogą nawet stracić kilka kilogramów. W drugim trymestrze przyrost wagi powinien wynosić ok. 0,5 kg na tydzień, co daje w sumie 6-7 kg. W trzecim trymestrze waga powinna rosnąć w podobnym tempie, choć przeważnie kobiety nie zauważają dużych zmian w ostatnim miesiącu ciąży. Jeśli jesteś bardzo szczupła, w pierwszym trymestrze powinnaś przytyć więcej. Z kolei, jeśli masz nadwagę, powinnaś uważniej komponować swoją dietę by ograniczyć nieco przyrost wagi. Waga dziecka nie jest związana bezpośrednio z ilością spożywanego przez ciebie jedzenia. Ciążą nie jest jednak odpowiednim okresem na odchudzanie. Niedostateczne odżywianie się może być przyczyną niskiej masy urodzeniowej dziecka lub innych problemów gdyż płód nie potrafi utrzymać się wyłącznie z samego tłuszczu matki bo nie zapewnia on wartości odżywczych. Zbyt duży przyrost wagi najczęściej powoduje bóle pleców, żylaki lub może być oznaką zatrucia ciążowego. Przeciętny przyrost wagi w ciąży Dziecko 3,5 kg Łożysko 0,7 kg Płyn owodniowy 0,9 kg Dodatkowa krew 2.0 kg Piersi 0,5 kg Macica 1,0 kg Zatrzymana woda 2,0 kg Tłuszcz 3,5 kg Razem 14,1 kg http://www.babyboom.pl/dzieci_0_2/ciaza_i_porod/racjonalne_zywienie_kobiety_ciezarnej.html No i ja również należę do tej grupy, która często i smacznie je te posiłki..(niejednokroć po parę razy :):):)) A macie jakieś niespotykane zachcianki? na co takiego oryginalnego w ciąży miałyście ochotę?? (szukam też inspiracji dla męża ;) ) Buziaki dla Mam i Maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Ale ja durna jestem hihihih 0,5 kg w ciągu tygodnia ma dziecko przybrać na wadze??? Oj nie chciałabym takiego kolosa rodzić :-D Co do zachcianek - tych nietypowych - to mnie narazie nic \"nie chwyciło\". To z czego się uśmiałam, to w jednej książce przeczytałam, że niekiedy kobiety mają chęć na krochmal lub błoto :-)) :-D Ale jak niby miałabym mieć na to ochotę, skoro nigdy tego nie póbowałam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 1000
witam was mamuśki anuśka 25--- dziękuje ci ogromnie za podpowiedz zmigdałami, nie wiem jak to działa, ale naprawde mi pomaga, wczoraj jak napisałaś, to pobiegłam do sklepu kupiłam 3 paczki migdałów i co jakis czas zjadam je, i to pomagaaaaaa wczoraj nie miałam zgagi i dzisiaj też, już nie pamiętałam jak to jest bez tego paskudztwa, moja mama jak była w ciązy też miała zgage i wszyscy jej mówili, że jak si ema zgage to dziecku włosy rosną, a ja urodziłam sie łysa, hihihi tez chciałabym rodzic w wodzie, ale nie ma takiej możliwości w moim miescie, szkoda pozdrawiam was, buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolayna
pomylił mi sie nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ciezarowki!! odnosnie wagi wyczytalam w jakims madrym pismie ze 10kg to wazy wszystko co zwiazane z dzieckiem czyli ono, lozysko, dodatkowa krew, woda ktora tez sie gromadzi w organizmie... i niby taka waga bylaby najlepsza z punktu widzenia powrotu do figury sprzed ciazy!! ale podobno ten tluszczyk co sie gromadzi na udach to jest wykorzystywany po urodzeniu do produkcji mleczka wiec chyba dobrze jak sie go tam zgromadzi troszke?! - mi sie gromadzi od 5miesiaca i jakos tak przypomina \"cytrusy\" ale to wszystko w slusznej sprawie co nie?!! jak jest u was - nastawiacie sie na karmienie piersia czy sa takiego mamy ktore od razu wiedza ze tylko butelka?? ja na nic innego sie nie nastawiam jak tylko \"cyc\" i nawet zastanawiam sie czy w ogole kupowac butelki na poczatek - jak nie bede ich miala to mnie nie bedzie kusilo podawac sztuczne mleko. Co do zachcianek w ciazy to u mnie jakos krucho z tym - w ogole odnosze wrazenie ze nie mam na nic ochoty i jem tak bez smaku :(( a do tego moja waga to tak raz rosnie a potem spada!! jedno co sie u mnie zmienilo to strasznie polubilam slodka herbate i wszelki slodycze - przed ciaza to czekoladka mogla lezec na stole nawet tydzien i mnie nie ruszala a teraz tak ladnie sie do mnie usmiecha ze nie moge przejsc obojetnie ;) to chyba jedyna zmiana w moim jadlospisie pozdrawiam wszystkie 2w1 - bardzo fajne okreslenie podobywuje mi sie!!! Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka25
Karolayna;) nie ma sprawy!cieszę się że migdałki pomagają! witam majóweczki. Droga MELU ja też uwielbiam czekoladki- i ze wszystkich słodyczy to tylko czekolada mi smakuje(nadziewana truskawkowa najlepsiejsza na świecie).czasem pozwalam sobie zjadać całą!- w końcu jestem w ciąży no nie?!;) a tak ogólnie to zmuszam się do jedzenia bo nie za bardzo mam ochotkę jeść- ale trzeba dla dziecka- a może po rostu nie mam juz miejsca w brzuchu?jjem małymi porcjami ale nie za często! czasem się łapie na tym że jjem tylko 3 posiłki dziennie i to takie skromne raczej!ale biorę witaminki codzień- mam nadzieję że wspomogą troszkę mojego synusia bo mama nie ma czasem siły w siebie coś wepchnąć!a tak wogóle majóweczki to jedzmy na co mamy ochotę - bo przy karmieniu naszych dzidzi - ścisła dieta nas czeka! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuska ja sie jeszcze tak nie odwazylam cala tabliczke na dzien dobry zjesc ale kto wie... jeszcze przecie ponad 2 i pol miesiaca przede mna ;) ale tez lubie czekolade nadziewana truskawkami!! :) ja tez czasami lapie sie na tym ze jem tylko z mysla ze trzeba bo maluszek musi rosnac i trzeba mu dostarczyc jedzonko Co do diety po porodzie to ja najbardziej cierpie ze trzeba bedzie odstawic truskawki :(( ja je wprost uwielbiam, ale one niestety sa uczuleniowe i raczej nie dane mi bedzie ich smakowac w tym roku - ja nie chce!!! :((( - no ale dla DZIDZI wszystko.. swoja droga ciekawe czy te nasze dzidzie to kiedys docenią to cale poswiecenie i oddanie?!!! jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mela78, ja już od kilku tygodni \"rozpaczam\" nad tym, że nie najem się w tym roku truskawek i czereśni. Dlatego nawet kupiłam sobie raz namiastkę tego co będzie mi zabronione - takich z hodowli mały pojemniczek wielkich truskawek. Ale przecież najlepsze i najzdrowsze są te małe, pokręcone truskaweczki prosto z krzaczka. Ehh ... to jedyny chyba minus rodzenia w maju. A jak pomyśle o czereśniach :( ... ja potrafie usiąść przy małym wiaderku czereśni i jeść aż mnie wszystko boli, dopóki są to jem. A nie wiecie, czy arbuzy można jeść w czasie karmienia ? Jeśli nie, to katastrofa. A co do ścisłej diety podczas karmienia, to myślę, że właśnie dzięki temu uda nam się zrzucić nabyte fałdki, no bo jak nic jeść nie można to czym tu się utuczyć. Chudnąć trzeba, czy się chce czy nie. No chyba że nici z karmienia naturalnego. Wtedy rzeczywiście może być kłopot i biegi z wózkiem wkoło bloku. :D Pozdrawiam majowe KinderNiespodzianki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Trzeba coś napisać by jutro nie szukać na dalszych stronkach temaciku :-D Miłej nocki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucky... Twój synuś nabiera teraz tkanki tłuszczowej, więc nie przejmuj sie apetytem. Jedz wtedy kiedy tylko masz ochotę. Nawet o 3-ej w nocy:) Ja tez często jestem głodna, ale nie potrafię zjeść dużo za jednym posiedzeniem. Objadam się więc mniejszymi porcjami, ale często. Jak tylko za dużo zjem, to zaraz wraca mi to do gardła. Bleeee...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hej!! Ja to mam tak samo z tym jedzeniem, musze jeść małymi porcjami bo inaczej czuję to zaraz z gardle :-D A tak wogóle to chciałam Wam polecić coś do poczytania. Na mnie wywarło to niesamowite wrażenie.... www.dla-dagi.blog.pl Miłego dnia 🌼 Nie zapomnijcie o spacerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczynki!!! Spimy??? Ja siedze juz w domku i KONIEC Z RANNYM WSTAWANIEM DO PRACY!!! Pozwolilam sobie na taki luksus :) A co tam , raz na jakis czas sie jest w ciazy :) :) :) Co do kilosow niepotrzebnych, to powiem szczerze, ze przerazaja mnie biodra i to co sie dzieje z moimi udami!!!!! Ale mam nadzieje, ze zwalcze to poxniej... Nie mam sumienia odmawiac malej slodyczy, kiedy ona tak pociesznie po nich fika :) Poki co, kupilam sobie truskawy (po przeczytaniu Waszych rozwazan nad owocami :) ) i zjadlam je z galaretką - PYYYCHA!!!!!!!!! WIECIE,ZE ZOSTALO MI 69 DNI!!! A MOZE 55, bo przeciez 38 tydzien to juz w terminie, no nie??? Zjednej strony radocha, z drugiej strach w oczach!!!!! Po wyplacie jade po posciel, rozek i czesc reszty... Podobno na miesiac przed porodem trzeba miec przygotowana torbe do szpitala...Tak??? Ca luski!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Hej Biedrona!! Pewnie wszystkie jeszcze śpią, choć ja muszę się przyznać że sama wstałam niewiele przed 11 :-D Ale sniadanko już zdążyłam zjeść i teraz piję sobie herbatkę.... Mam ambitny plan - wyjść ok. 12 na spacer, bo słonko tak ślicznie świeci, że żal w domku siedzieć. Co do \"zbędnych\" kg to mnie też najbardziej przerażają te na biodrach i tyłeczku...Oj bardzo bym chciała powrócić do swojej figury sprzed ciąży...Ale o to się będę martwić później :-)) Co do zakupów - to prócz wóżka i jakiś komplecików do szpitala to tak z grubsza wszytko chyba mamy...Ale pewnie zawsze coś się jeszcze znajdzie. My mamy teraz ambitny plan w marcu - zrobić sypialnię i kącik dla Maleństwa :-) A z tą torbą do szpitala, to ja też zamierzam ją spakować na początku kwietnia, bo pewnie i tak z tysiąc razy będę ją przeglądała, uzupełniała lub wymieniała co niektóre rzeczy :-D Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milego spaceru elinova :) a ja leniuchuje...i pewnie dzisiaj tylko \"poweranduje\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. A mnie nadal bierze na porządki. dzisiaj wzięłam sie za rozmrażanie zamrażarki. Postanowiłam ułatwić sobie choć troche życie i chce zrobić zapasy jedzenia na okres kiedy może byc z tym problem ( czyli po porodzie ). Od jakiegos czasu nie robie nic tylko latam ze ściera i sprzatam. Tak czysto to dawno nie miałam. Byłam wczoraj na zakupach i kupiłam 2 maleńkie smoczki. Są takie śliczne ze musiałam położyć je koło łożka żeby sie napatrzec. Aha w czwartek byłam nadprogramowo u lekarza bo fatalnie sie czułam no i dostałam kolejna porcje leków. Mam duzy problem z cisnieniem . Zwiększyła mi lekarka dawke juz na 3 razy dziennie i też niewiele pomaga. Dodatkowo mam silne obrzeki nog i obawiamy sie zatrucia ciążowego. Dostałam calą masę badań do wykonania i tak codziennie do innego lekarza. A no i najważniejsze . Byłam u okulisty i wpisał mi do karty ciąży koniecznośc wykonania cięcia cesarskiego. Teraz jak to mam wpisane to sama już nie wiem jak chcę rodzić. A moj synuś według usg oczywiście waży 2200. Coś nie chce mi się w to wierzyć ale powiedziała że z 2 kg będzie miał na pewno. No i termin z 04.05.06 przesunąl się na 16.04.06. To różnica 18 dni. Trzymajcie sie cipeło mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×