Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

Monik to wypowiedź lekarza z Białegostoku, to ost. jest budujące, można zajść w ciążę przy pęcherzyku 30 mm: Uzywając jakichkolwiek leków do stymulacji jajeczkowania należy pamietać o dwóch rezeczach: pierwsza to to aby wywołac pik owulacyjny przez podanie hCG (Pregnyl, Biogonadyl) nota bene na wypadek gdyby własny pik był niepełny i nie doszło do pękniecia pęcherzyków oraz druga czyli, że po stumulacji jajeczkowania dochodzi zwykle do niewydolności drugiej fazy i trzeba ją suplementować gestagenami. Pęcherzyk pęka 36-38 godzin po podaniu hCG (jeżeli to jest pęcherzyk) czyli po 24 godzinach powinien byc widoczny, a po 48 nie (w obrazie USG). W swojej praktyce mam ciąże na 30 i na 16 milimetrowych pęcherzykach ( chociaż te optymalne to 19-24 mm.). Pozdrawiam Jacek Szamatowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik - luteina to suplement progesteronu. Jak mi zrobił się raz torbiel po odstawieniu slinych tabletek antykoncepcyjnych, to leczenie polegało na przyjęciu w kolejnym cyklu delikatnejszych antykonceptów. I torbiel się wchłonęła. Ale ja nie przerwałam wtedy antykoncepcji, ponieważ to nie był czas na bobaska. Gdy odstawiałm tablety w czerwcu zeszłego roku ginka profilaktycznie przepisała mi luteinę, aby nie porobiły się torbiele - widac miała ona za zadanie wyrównać i uporządkowac cykl i hormony, a przez to nie dopuścić do powstania kolejnej trobieli. Twoja torbiel powstała chyba od przestymulowania, tak? brałaś clo? z tego co wiem, przy stymulacji clo, przed podaniem kolejnej dawki tego leku, robi się usg na początku cyklu, aby wykluczyć torbiele. Ty nie miałaś takiego usg? przepraszam, ale często czytam co piszecie w pracy i jak pracuję i czytam :-o to czasami trudno mi później skojarzyć osobę z faktami. z tego co czytałam prawidłowy monitring powinien wyglądać tak - clo, obserwacja pęcherzyków na usg, później pęcherzyke pęka albo podaje się pregnyl i po owulacji luteinę lub duphaston do 25 dc. Jeśli @ przyjdzie to przed braniem kolejnej dawki clo, robi się własnie na początku cyklu monitoring, aby wykluczyć torbiele, bo podobno torbiel+clo, to nie jest dobra mieszanka. Ale ja to tylko wyczytałam, więc chyba lepiej jakbyś oparła się na doświadczeniach innych dziewczyn a nie moich podczytywań ;-) Monika, nie martw się. Nie jest przeciez wykluczone, że teraz się nie uda! A jeśli sie nie uda (oby nie), to widac tak los ustawił scenariusz i zajdziesz w ciążę w kolejnym cyklu, bezstymulacyjnym :-) tylko nie zamartwaiaj się proszę :-) a kiedy kolejna wiyta u gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, luteina to progesteron, wg mnie i tak możesz zajść w ciążę i dlatego dobrze że bierzesz progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foliś, a jak wogóle nastrój przed poniedzaiłkową wizytą w klinice? mi się wydaje, że Ty jesteś duuuuużo spokojniejsza niż przed inseminacją w zeszłym miesiącu. Ale teraz Wam sie uda! zobaczysz! odczuwasz jakieś skutki uboczne clo? jeszce to bierzesz? do którego dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie biorę brałąm do 6dc a skutkow ubocznych nie czuję jedynie spaćnie mogłam w nocy ale już ok jest Nie wiem czy jestem spokojniejsza, wtedy wydawało mi się że musi się udać i niestety się nie udało teraz bardziej sceptycznie podchodzę do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam pregnyl teraz i w tamtym również nie mam jak teraz napisac.wyszperaj foli mi coś na ten temat prosze.ja za pół godzinki będe.dzieci mi na gł siedzą i nie mam jak str.otworzyc.mnie zastanawia fakt, czy przez ten przetrwały czyli torbiel nie ma już możliwości na .....sznsę w ty miesiącu? litości,pomocy.wina lekarza bo nie powinien mnie stymulowac z przetrwałym.dziękuję ci foli.za niedługo jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik poszukam w ciągu godzinki bo przez jakiś czas będę bardzo zajęta ale postaram się jak najszybciej, choć wydaje mi się że można zajść w ciążę ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) monik mfoli ,estellka:) Jestem po usg i pecherzyki wszystke pękły....:) ale co z tego jak nie wiadomokiedy była owu.... Było kupe płynu w macicy to moze swiadczyc ze niedawno byla owu.....a to ze mnie boli jeszcze to to z,e ten płyn cos tam podraznia chyba otrzewna czy jakos tak. Jest ciałko zołte ale widział jedno w 1 jajniku,ale mowil ze moze jest ich 2 bo były duze, w 2 jajniku nic nie widxizal ale powiedzial ze narazie mogł nie zauwazyc. Ja oczywiscie mysle ze g... z tego bo za pozno aon mnie opieprzyl i mowil abym myslala pozytywnie bo psychika robi swoje..... Kazal mi jesc na wszelki wypadek duphaston za 3 dni i dal mi skierowanie na beta hsg ale za 10 dni.... dopiero Ale ja i tak nie wierze i ten cykl raczej na marne spisze. Meza kazał mi poslac na badanie nasienia ale dopiero za tydzien tzn jak sie okaze ze raczzej nici z ciazy. ENDOMETRIUM 12MM WIEC OK juz Ci pisze monik o tym torbielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MONIK.... ja juz kiedys wczesniej pisalam ze mialam torbiel na jednym jajniku ... na poczatku miala 9 mm potem urosla do 36/30mm i przez to mialam laparo aby m ja usunęli..... bo przez 4 mies nei chiala sie wchlonac...:( gin mial nadzieje ze sie wchłonie ale nie.. przez ta torbiel nie mialam jajeczkowania ...tzn pecherzyki rosły i zdychały jak osiągnęły 10mm:( Ale gin moj mowil ze nawet jak sie ma torbiel to spoko mozna zachodzic w ciązę...... jesli oczywiscie nie blokuje owulacji...... Bo jesli blokuje to albo czekasz az sie wchłonie ,alebo hormony aby sie wchłonęła albo zabieg..... Ale nei martw sie ...jakbys teraz zaszla to ona sie wchłonie:) Moj gin mowil ze ciąza to najlepsze laekarstwo na wszystko co sie w Nas dzieje:) Dziwie sie tylk oze Twoj gin nei zobaczył jej wczesniej...... bo kto wie moze to pozostałosc po ciałku złotym?????? z poprzedniego cyklu, u mnei tamta torbiel wlasnei była p ociałku złótym...... Nie martw sie na zapas!!!!!!! Glowa do gory...... nie jest powiedizane ze g... z tego ...ja mysle ze Ty masz 100razy większe szanse ode mnie jesli chodzi o ten cykl:):):) monik usmiechnij sie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze pytalam o temp.... gin powiedzial ze temp po owuulacji zawsze wzrasta bo to przez ciałko złóte ktore zaczyna pracowac.... i czy doszło do zapłodnienia czy nie to temp i tak jest wysoka az do przyjscia @ ...wetdy spada wiec nie mzoemy sie sugerowac temp....;( bo tak czy siak po owulacji jest ona wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki enigma,dzięki estelka,dzieki foli jesteście kochane!!! po prostu muszę czekac i juz.ale dziś mi kubełek wody chlusnął lek na głowę fakt nie powinien mnie stymulowac na niepęknietym, i od tego urosło,bo jak estelka mówiła clo +torbiel to nieciekawa mieszanka. oj enigma wg tego co on mi powiedział to ten pęcherz stary dziad może blokować prwidłowy cykl,mimo że owu była foli mój pęcherzyk,ten który pękł był ok tylko ten stary pieron zpoprzedniego cyklu urósł i sobie ,siedzi w tym jajniku w najlepsze i psuje aromaty hormonalne dzieki raz jeszcze,gdyby jeszcze ktoś sieznalazł kto by chciał się podzielić ze mną wiad.na temat starych pęcherzoli,to będę wdzięczna bardzo.jeszcze zajrz e potem,ale wy juz chyba chhrrrrrr!chrrrrrr!chrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ja mysle ze u mnie ici z tego bo ie dosc ze pozniej były przytulanki to na dodatk plemniki potrzebja kilku godzin aby dojsc do komorki jajowej....:( To te moje komorki powinny zyc chyba z 20 godzin...:( ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enigmaaa!jesteś?dzięki,jakoś mnie podbudowałaś,bo tamten mój pęcherzyk juz spuścił w klozecie(tzn gin) hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze siedze troszke:) monik ale skoro byla teraz owu to widac raczej Ci nie blokuje cyklu..... nawet jesli ta owu była przez clo...ale byla....:) Moj gin moiw ze czasem clo wogole nei dziala na pacjentki..... wiec mysle ze nie masz sie co denerwowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pitol,nie wiesz kiedy pęky,sama czułaś ze później.a przytulanki były w południe a płyn jest świeżo po owu co nie? nie mów ,ze kerde nie ma szansy,bo ja dzieki tobie trochę zaczęłam wierzyc womoje szanse(minimalnie,ale to dużo dla mnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negrusia
Dobry wieczór. Własnie tu wlazłam pierwszy raz. Jak czytam te wasze problemy z ciąża to mi się maży. Ja już ponad rok jak odłozyłam piguły i nic. Pani doktor powiedział mi że po półtorej roku jeśli nic nie wyjdzie to sprawdzimy dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pękła rano, lub nad ranem to akurat.przecież jest zdolna do życia kilkanasćie godzin ta jajkówka co nie?a jeszce jak pękło ich kilka?matko boska i kto tu mówi o wiekszych szansach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, kurcze ciężko coś znaleźć na ten temat.. Może jutro w pracy bo szukam już pół godziny i same pierdoły znajduję. Enigma, myśl optymistycznie bardziej, będzie dobrze i mam nadzieję, że się udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik.... :) to z Twojej stronki co kiedys podałas przeczytalam ze te plemniki zanim dojda do kom jajowej to hohohohohoh kilka godzin.....:P Wiec jesli owu mialam w nocy to do 12 godz w poludnie mineło 12 godzin a to tyle co przezyje komorka jajowa........ no wiec ja sie pytam .... tzn nie pytam tylko twierdze ze plemniki moje chyba musiałyby intercity jechac....... zeby zdazyc na jakos jedna zywa komorke:p:p:p poza tym to ponoc przy przejsciu przez szyjke maja najbardziej przewalone......:p i czesc z nich tam juz zdycha bo to srodowisko i inne duperele..... monik to z Twojej stronki wyczytałam:p:p:p wiec jak tu sie nie martwic......:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigma, plemnik w godzinę może już dotrzeć do macicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć negrusia, witaj na forum :) a ile masz lat, bo jak powyżej 27 to już powinnaś udać się do lekarza bo w tym wieku im szybciej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foli.... powiem Ci szczerze ze po dzisiejszym dniu i wczorajszym wieczorze jakos optymizm mi sie nei udziela monik.... wiem tylko ze pekly 3 pecherzyki ale czy 3 kom wylecialy to nie wiem......ale jak pomysle na dodatek o tej dłuuuuuugiej dordze plemnikow to odechciewa m isie wogole myslec o tym..... e tam co bedzie to będzie.... jestem zla na siebie i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negrusia
28 mi juz stuknęlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×