Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość MAŁA 26
cześć wszystkim!! Poczytałam sobie trochę o tych rozważaniach na forum, bo ja chyba tez mam taki problem. Gdy byłam w szkole średniej bardzo bolała mnie głowa( z zawrotami, problemami z widzeniem, cierpnięciem rąk i nóg) i wogóle bylam nie do życia po takich atakach. Dostałam skierowanie do laryngologa, który istotnie odkrył cystę w prawej zatoce przynosowej. Byłam u niego kilka razy bo cysta sie odnawiała po tym jak lekarz przebijał ją, usuwał płyn i płukał zatokę. Twierdził, że powodem są zęby. Zęby zostały więc usunięte. Przez kilka lat miałam spokój. Ostatnio problem wrócił. Bóle głowy, nie tak często, ale się zdarzają i to co mną wstrząsnęło. w zeszłą sobotę położyłam się spać na lewym boku i oto poczułam, że coś takiego jak katar wlewa mi się do gardła. Próbowałam odkrząkiwać i siąkać, ale to było jak woda. Trwało 10-15 minut i przeszło, tylko na drugi dzień miałam takie dziwne uczucie w zatoce jakby była spuchnięta, czy coś.Czy ktoś wie, czy są znane przypadki, żeby cysty same pękały i się wylewały? proszę o pomoc, do lekarza mogę iść dopiero za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAŁA 26
P.S. czy Ktoś jest z okolic Żywca i miał taki zabieg przeprowadzany. Pytam profilaktycznie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam troche dziwny przypadek: otóż od roku lecze sie u różnych laryngologow bez wiekszych skutkow. moimi objawami glownie sa zawroty glowy, szumy uszne, i uczucie \"pelnosci\" w prawym uchu. dwa razy bylem w szpitalu, badania wszelkiego rodzaju z TK na czele i nic nie wykazywały. wczoraj miałem zrobione MRI glowy z polecenia neurologa i wyszło ze w lewej zatoce szczekowej mam torbiel ok. 1cm. bole glowy miewam naprawde rzadko, dziennie jak wstaje zbiera mi sie spora ilosc flegmy w gardle. i tu moje pytanie: czy torbiel moze byc przyczyną tych cholernych zawrotow?? bo nie wiem czy optować za wycinaniem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499--Mala
lekarz mi mowil ze cysta moze peknac i np moze np przy kichnieciu wyleciec.. w sensie przez nos moze.. a czy przez gardlo to nie wiem.. teoretycznie pewnie tak.. w kazdym razie splywajaca flegma w gardle moze miec zwiazek z zatokami, ale moze byc spowodowana uszkodzonym aparatem sluzowo-rzeskowym, co utrudnia transport sluzu, np w wyniku alergii.. jestem tego przykladem, rano budze sie z flegma, a zabieg mialam kilka miesiecy temu.. wiec nie wszystko da sie wyleczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! jakiś rok temu zidentyfikowano o mnie torbiel w zatoce szczękowej. Od jakiś 5 dni czuje ból w górnym dziąśle po stronie torbieli. Zrobiłam zdjęcie zęba ale jeszcze nie konsultowałam tego z lekarzem. czy ból dziąsła może mieć związek z torbielą? proszę o pomoc!! Boję się a mam dopiero 16 lat i nie chcę mieć poważnych operacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku na szczęście była to tylko afta na dziąśle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hloramina
przepraszam za te puste ale mialam problemy male! Chcialam was prosic o pomoc moze jest ktos wsrod was kto ma podobny problem.Odebralam dzisiaj wynik rezonansu glowy na ktorym pisze;w zachylku zebodolowym lewej zatoki szczekowej widoczna jest torbiel retencyjna wiel.9mm, a w sitowiu okrezne pogrubienie blony sluzowej.Od dwoch lat mecza mnie silne bole szczeki,glowy,rozpieranie w uchu.ale po prawej stronie!!! Czy to mozliwe ze na tak dokladnym badaniu mogli sie pomylic?A moze to po prawej stronie to od zeba bo kiedys mialam leczonego go kanalowo i moze zrobil sie torbiel przy zebie???Boze pomozcie mi,jestem sama z dziecmi,pochodze z malego miasta w zachodnio-pomorkim.Piszcie na moj adres @.Dziekuje wszystkim-zdesperowana:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczy 888
hej, jestem facetem, mam od bardzo dawna polipy a chyba raczej torbiele zatok szczekowych, wybieram sie za miesiac na operacje we wroclawiu, najprawdopodobniej obydwu zatok szczekowych w sumie nie mam od tego bolow glowy itp, ale mam bardzo zatkany nos i wiecznie katar, latwo sie zaziebiam, a do tego jestem alergikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delfinka101
Witam.Dziś dowiedziałam sie iż ma torbiel w lewej zatoce szczękowej.Dostałam antybiotyki na 15 dni kropelki i potem szczepionkę do nosa.Mam leczenie rozpisane na 6 tygodni potem tomografia komputerowa i decyzja co dalej.Ja mam torbiel w lewej zatoce i okropne krwotoki z nosa z prawej dziurki, krzywą przegrodę nosową.W prawej zatoce mam obrzęki.Mam pytanie czy jest tak ze przy kazdym pochyleniu do przodu jest okropny bół głowy i oka po stronie torbieli?? Mam takie bóle az do zamroczków w oczach..Na jaki zabieg się zdecydowac na jednodniowy pobyt w szpitalu ale znieczulenei miejscowe i nacięcie na szczece czy lepiej w szpitalu ale pobyt około 7-8 dni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hera78
Również mam problemy z torbielami przy korzeniach zębów. Czy ktoś z Was zna lekarza w Warszawie, który zajmuje (specjalizuje) się takimi poblemami? Niektórzy z Was mieli usuwane torbiele, napiszcie gdzie i przez kogo -trzeba się wsperać w biedzie ;-)) A problem mamy i to duży!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka000000
Witam. Ja także miałam torbiel w zatoce szczękowej,w 2004 roku. Prawa zatoka, cała była zajęta, a w lewej było kilka małych. Przed rozpoznaniem, miewałam bardzo silne bóle głowy ( nad czołem). Operacja, którą przeszłam polegała na rozcięciu tkanki nad dziąsłami w 4rech miejscach tj 2 po lewej i 2 po prawej. Przez jeden otwór wprowadzana była kamera a przez drugi wyciągali torbiele. Miałam całkowitą narkozę, operacja trwała ok 1.5 godz. Rekowalescencja trwała któtko bo ok 3 dni ale za to bardzo bolesna :p. Nie mogłam się śmiac, jesc i myc zębów tzn wszystkie te czynności wykonywałam z wielkim bólem, ponieważ dziąsła to bardzo delikatne miejsce. Niedawno dolegliwości powróciły i w czwartek ponownie idę na tomografie komputerową :(:(:(:( strasznie sie boję bo nie chce tego przechodzic ponownie..... Ala pamiętam słowa lekarza, ktory ostrzegał mnie mówiąc, że nie ma zadnej gwarancji iż torbiel się nie pojawi ponownie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka000
Witam. Ja także miałam torbiel w zatoce szczękowej,w 2004 roku. Prawa zatoka, cała była zajęta, a w lewej było kilka małych. Przed rozpoznaniem, miewałam bardzo silne bóle głowy ( nad czołem). Operacja, którą przeszłam polegała na rozcięciu tkanki nad dziąsłami w 4rech miejscach tj 2 po lewej i 2 po prawej. Przez jeden otwór wprowadzana była kamera a przez drugi wyciągali torbiele. Miałam całkowitą narkozę, operacja trwała ok 1.5 godz. Rekowalescencja trwała któtko bo ok 3 dni ale za to bardzo bolesna :p. Nie mogłam się śmiac, jesc i myc zębów tzn wszystkie te czynności wykonywałam z wielkim bólem, ponieważ dziąsła to bardzo delikatne miejsce. Niedawno dolegliwości powróciły i w czwartek ponownie idę na tomografie komputerową :(:(:(:( strasznie sie boję bo nie chce tego przechodzic ponownie..... Ala pamiętam słowa lekarza, ktory ostrzegał mnie mówiąc, że nie ma zadnej gwarancji iż torbiel się nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka000
Witam. Ja także miałam torbiel w zatoce szczękowej,w 2004 roku. Prawa zatoka, cała była zajęta, a w lewej było kilka małych. Przed rozpoznaniem, miewałam bardzo silne bóle głowy ( nad czołem). Operacja, którą przeszłam polegała na rozcięciu tkanki nad dziąsłami w 4rech miejscach tj 2 po lewej i 2 po prawej. Przez jeden otwór wprowadzana była kamera a przez drugi wyciągali torbiele. Miałam całkowitą narkozę, operacja trwała ok 1.5 godz. Rekowalescencja trwała któtko bo ok 3 dni ale za to bardzo bolesna :p. Nie mogłam się śmiac, jesc i myc zębów tzn wszystkie te czynności wykonywałam z wielkim bólem, ponieważ dziąsła to bardzo delikatne miejsce. Niedawno dolegliwości powróciły i w czwartek ponownie idę na tomografie komputerową :(:(:(:( strasznie sie boję bo nie chce tego przechodzic ponownie..... Ala pamiętam słowa lekarza, ktory ostrzegał mnie mówiąc, że nie ma zadnej gwarancji iż torbiel się nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka000
Witam. Ja także miałam torbiel w zatoce szczękowej,w 2004 roku. Prawa zatoka, cała była zajęta, a w lewej było kilka małych. Przed rozpoznaniem, miewałam bardzo silne bóle głowy ( nad czołem). Operacja, którą przeszłam polegała na rozcięciu tkanki nad dziąsłami w 4rech miejscach tj 2 po lewej i 2 po prawej. Przez jeden otwór wprowadzana była kamera a przez drugi wyciągali torbiele. Miałam całkowitą narkozę, operacja trwała ok 1.5 godz. Rekowalescencja trwała któtko bo ok 3 dni ale za to bardzo bolesna :p. Nie mogłam się śmiac, jesc i myc zębów tzn wszystkie te czynności wykonywałam z wielkim bólem, ponieważ dziąsła to bardzo delikatne miejsce. Niedawno dolegliwości powróciły i w czwartek ponownie idę na tomografie komputerową :(:(:(:( strasznie sie boję bo nie chce tego przechodzic ponownie..... Ala pamiętam słowa lekarza, ktory ostrzegał mnie mówiąc, że nie ma zadnej gwarancji iż torbiel się nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hera78
Witam A można wiedzieć gdzie miałaś usuwaną torbiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka000
W Klinice Dziecka w Matki w Ligocie ( Katowice) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hera78
Dzięki za infor. Trochę daleko ode mnie ale mam nadzieję że w W-wie też to robią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka000
Witam. Z całąpewnością znajdziesz kogoś dobrego w Warszawie do tej operacji. A miałaś już tomografię? Czy tylko RTG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hera78
Miałam tylko rtg. Tomografię będę miała dopiero robioną. Teraz jestem przeziębiona, mam katar a podobno tomografii nie można robić jak się jest chorym - tak przynajmniej mój laryngolog twierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobi1980
Witam Niedawno miałem zabieg usuniecia duzej torbieli z zatoki szczekowej. Od zabiegu minelo dopiero 5 dni, ale w dalszym ciagu pluje krwia i to w dosc sporych ilosciach (szczegolnie po nocy), czy Wy tez mieliscie takie objawy? Lekarz co prawda poinformowal mnie, ze w ten sposob zatoka oczyszcza sie z krwi, ale tej krwi wcale nie ubywa, a nawet wydaje mi sie ze jest wiecej. Oprocz tego nie mam innych objawow, tzn. opuchlizna prawie zeszla, dziaslo mnie nie boli, tylko ta saczace sie krew. Czekam na szybka odpowiedz. Dzieki i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 74
Witam.Jestem po zabiegu dwa lata ,usunięto mi torbiel w zatoce szczękowej, dzisiaj mam do zabiegu dwie zatoki szczękowe czuję się oszukana przez lekarza zapłaciłam za zabieg 3 tys. gwarantował mi że to dziadostwo nigdy nie odrośnie .( co do plucia krwią to około tygodnia nie należy się schylac,podnosić ciężkich rzeczy, najlepiej cały czas leżeć). Dużo zdrowia wszystkim zaglądającym życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozzitta
Do bobi1980! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj moje posty od 15.09.2008r Pozdrawiam rozzitta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozzitta
Do gośka74! Małam operację płatną z NFZ Nikt nie dawał gwarancji że torbiele nie odnowią się!!!! Pozdrawiam rozzitta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr-etype
Witajcie towarzysze niedoli !!! Ja już jestem po ( mam przynajmniej taką nadzieję ) wszystkim. Zabieg metodą Caldwell-Luca , pobyt w szpitalu 9 dni. I znów życie jest piękne ... Jak macie pytania to śmiało , odpowiem w miarę swojej wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona9995
Witam wszystkich, od 5 miesięcy mam silne bóle głowy-zdaża mi się to raz na miesiąc, raz na dwa tygodnie, byłam u neurologa,który skierował mnie na rezonans, który wykrył torbiel w lewej zatoce szczękowej o wielkości 15 mm- dwóch neurologow potwierdzilo,ze te bole glowy nie sa od torbieli..ale jakos mi to nie pasuje.. Laryngolog u którego byłam niewiele mi wyjaśnił niestety:(powiedział tylko że \"musze miec zabieg chirurgiczny, który wykonuje sie pod znieczuleniem miejscowym\"..a i ze dokonuje się tego wchodzac przez gardlo.. Teraz sie zameczam myslami..czy ten zabieg boli?czy bede cos czula?czy musze isc do szpitala?tzn na pare dni? i czy bede musiala miec jakies dreny czy inne paskudztwa?? ile sie jest opuchnietym?..w tym roku biorę ślub i zastanawiam sie kiedy mam sie poddac temu zabiegowi.. pozdrawiam zmartwiona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr-etype
Niestety jeśli chodzi o znieczulenie miejscowe , to nie mogę pomóc , bo ja miałem zabieg pod narkozą. Niemniej na pewno warto udać się na taki zabieg , bo zdrowie jest najważniejsze , a życie z torbielą w zatoce szczękowej do najprzyjemniejszych nie należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona9995
a jakiej wielkości miałes swoja torbiel?i w jaki sposob Ci to operowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski 444
do piotra, a jakie miales objawy tej torbieli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×