Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość *zaniepokojona*

Krwawienie w ciąży

Polecane posty

Gość ulezakowana
no to ja tez sie stad wypisuje.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ulażakowanych świetnie to napisałaś z tym dresikiem :) ja się wyleguje do południa w sypialni, wstaje i robie obiad, jem.....dalej ide odpoczywać cały czas w dresie .... leże do wieczora .... mycie, internet, filmik i znowu spanie i tak wygląda mój dzień ostatnio jak wegetowanie do magicznego 13 tygodnia :) ... powiem tak, że za niecałe 3 tygodnie ide na usg i napisze co i jak .... wierze że Maleństwo żyje i rośnie, nie moge inaczej bo tak chce.... pozdrawiam i całuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane Bardzo smutno mi sie zrobiło gdy przeczytałam o uleżakowanej:-(. Kurczę,jakie to wszystko bywa niesprawiedliwe... Ja byłam w poniedziałek u lekarza.Lekarka aż cmokała z zachwytu,że ciąża wygląda "bajecznie",krwiaczek sie opróżnił i się wchłonąl,dzidziuś macha rączkami i nóżkami.Jest różnica tygodnia w wielkosci ale to podobno mozliwe po łyżeczkowaniu. Kończę dziesiąty tydzien wg usg:-) na 12 lutego jestem umowiona na badania prenatalne,troszeczkę się stresuję... A plamienie nadal mam ,raz mniejsze,raz większe,ale bez krwi,tylko takie ciemno brązowe...i nie więcej niz jedna wkładka dziennie. A teraz mam tyle problemów,ze miałam już mysli,że ta ciąża jest zupełnie nie w porę.Duzo mi się pokomplikowało:-(,nie do pisania na forum...no ale tak to niestety bywa,nie da się miec wszystkiego. Mam nadzieję,że już żadna z Was nie będzie miała takiego przykrego scenariusza jak uleżakowana....Z całegoo serca wierzę,że będzie dobrze. Ja praktycznie cały czas pracuję,nawet cięzko,choc mam zalecone leżenie...a czuję się coraz lepiej. Chyba co ma być to będzie... Pozdrawiam isciskam wszystkie plamiace i krwawiące:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennifer trzymam kciuki, niech sie maleństwo rozwija :) wbrew wszystkiemu niech rośnie zdrowe i silne, 10 tydzień to już ładnie musiało być widać, uważaj na siebie i podtrzymuj wiare, że będzie dobrze, odezwij sie od czasu do czasu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Okres mi się spóźnia 5 dni, wczoraj zrobiłam sobie test i wyszedł pozytywnie :) Dzisiaj byłam u lekarza i okazało się, że to 5tc. Miałam robione usg dopochwowe i byłam ogólnie badana, jak u ginekologa. Kiedy wróciłam do domu zobaczyłam dwie brązowe plamy na bieliźnie, których wcześniej nie było. Czy to plamienie mogło być z powodu badania czy oznacza coś poważnego? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Długo szukałam tego wątku i wreszcie znalazłam. Do dziewczyn które plamią i krwawią: Plamiłam w 5tyg.10tyg.i tak do połowy ciąży.Najpierw USG nic nie wykazywało- dzidziuś rósł.Za każdym razem jechałam do szpitala załamana, że to koniec. Potem przepraszałam Boga za moje zwątpienie i znów cieszyłam się ciążą. Aż przyszło krwawienie tak silne jak po porodzie i wtedy znów zwątpiłam a tu niespodzianka dzidzia OK. Wykryto, że powodem silnych krwawień jest krwiak, który zaczął schodzić i tak jeszcze przez miesiąc plamienia. Urodziłam córeczkę w 35tyg. ciąży, teraz ma 5,5mies. i jest najbardziej radosnym dzieckiem jakie znam. Wiele dała mi wiara i modlitwa -dawno tak gorliwie się nie modliłam jak w tej ciąży. Pierwszą ciążę przeleżałam od 20 tyg. do 37(czyli do porodu) plackiem w szpitalu ze względu na skracającą się szyjkę a dziś córka ma 6lat. 2 ciąża bez problemów poza 2 tyg.leżeniem z powodu skurczów. Miałam powikłania po cesarce i ledwo co z tego wyszłam ale teraz mogę cieszyć się moimi 3 córeczkami, powoli wracam do pełnej sprawności i za to Bogu dzięki. I do dziewczyn, które straciły swoje maleństwa: moja szwagierka poroniła. 3 miesiące później okazało się że jej siostra jest w ciąży i ja również -nie wiedziałam jak jej to powiedzieć i jak w końcu to jej powiedziałam ona mi odparła, że też jest w ciąży. Po 3 miesiącach od poronienia zaszła w kolejną ciążę, która przebiegała bez problemu od początku do końca dziś ma zdrową piękną córeczkę. mam nadzieję że komuś pomoże to co napisałam i podniesie na duchu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze, że opisałaś tu swoje ciąże, podniosłaś mnie na duchu chociaż moje plamienia jak na razie ustąpiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woman78
Co to może znaczyć? Jestem w 6 tyg.ciąży chociaż mam założoną spiralę miedzianą od 3 m-cy. Krwawie od 7 dni żywo czerwoną krwią dość obficie ale poza tym nic mnie nie boli. Czy to znaczy że poraniam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex ulezakowana
woman ---- idz lepiej do lekarza a njlepiej odrazu na pierwdza pomoc do szpitala, czerwona krew nie znaczy nic dobrego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam plamienie w 10tc. Przelaęzłam w szpitalu 5 dni, dali mi luteine..okazało się, że to nadżerka w czasie ciąży zaczęła krwawić. Zrobili mi cytologię, bałam sie, że może cos się przyplątało, ale wszystko jest dobrze..Gdy zobaczyłam te plamki krwi też zaczęłam panikować, plakać że to juz koniec i napewno dziecko nie żyje...ale na szczęście okazało sie to nieprawdą. Dlatego jak tylko zauważy się krew trzeba iść do lekarza i starać się być dobrej myśli. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam plamienie w 10tc. Przelaęzłam w szpitalu 5 dni, dali mi luteine..okazało się, że to nadżerka w czasie ciąży zaczęła krwawić. Zrobili mi cytologię, bałam sie, że może cos się przyplątało, ale wszystko jest dobrze..Gdy zobaczyłam te plamki krwi też zaczęłam panikować, plakać że to juz koniec i napewno dziecko nie żyje...ale na szczęście okazało sie to nieprawdą. Dlatego jak tylko zauważy się krew trzeba iść do lekarza i starać się być dobrej myśli. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21sylwia21
ja miałam krwawienie na poczatku ciazy 3 dni po spodziewanie @ i trwalo 7 dni... gin powiedzial ze wszytko wporzodku to byl rozpad czegos nie potrzebnego :) i wszytko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) obiecałam że się odezwę po wizycie u lekarza i musze powiedzieć że wszystko jest w porządku...plamienia zanikły już ponad 3 tygodnie temu i chyba już sie nie dowiem skąd to było....dzisiaj Maluszek konczy 13 tydzien i na usg mierzył 5 cm i 30 mm :) za bardzo nie chciał być widowiskowy bo chyba spał, serduszko pięknie biło i nic złego się nie dzieje, wyniki mam bardzo dobre i wszystko jest na nalepszej drodze. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulezakowanych
Swiatelko - a mnie dzisiaj cos tknelo aby tu zajrzec. Wspaniale wiesci:). Odzywaj sie co jakis czas i pisz co slychac u Ciebie i maluszka. na nastepnym Usg powinno juz byc widac czy bedzie chlopiec czy dziewczynka. A moze masz przeczucie co do plci. Na przyszlosc aby dziecko lepiej bylo widoczne i nie spalo podczas usg zjedz lub wypij cos slodkiego na 20 min przed badaniem. Maluszek po takiej dawce energii rozbudzi sie i da niezle przedstawienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocy zagubionej
Mam problem bo okres spóźniał mi się 6 dni a tu nagle krwawienie. Podejrzewam że to okres ale miałam wszystkie objawy ciąży tylko test negatywny robiony 3 dni po spodziewanym @. Dodam że intensywnie ćwiczyłam na wfie. Wieczorem dostałam parę kropel a w nocy resztę nie wiem jak się zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fadime
Nie bój się! W pierwszej połowie ciąży krwawienie pojawia się u około 30% kobiet (w większości przypadków ciąża zostaje utrzymana i rodzi się zdrowe dziecko).W drugiej połowie ciąży krwawienie zdarza się u około 20% kobiet. Najczęstsza przyczyna to zagrożenie przedwczesnym porodem – szybka i fachowa interwencja lekarza zazwyczaj pozwala urodzić dziecko w terminie. Pierwsze 20 tygodni Przyczyny krwawienia z pochwy mogą być różne w poszczególnych okresach ciąży. W pierwszych miesiącach mogą być związane bezpośrednio z ciążą lub wskazywać na nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych. a) Ciąża pozamaciczna – krwawienie bywa jednym z jej objawów (czasami zdarza się, gdy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży). Taki stan można potwierdzić w badaniu USG (przez pochwę). b) Zagrożenie poronieniem – pojawia się wówczas krew jasnoczerwona. Krwawienie może być obfite lub niewielkie. Każde wymaga pilnej interwencji lekarza. Specjalista w badaniu USG zbada stan rozwijającego się zarodka i oceni sytuację. Takie krwawienie nie musi oznaczać utraty dziecka. Zawsze jest jednak wskazaniem do wzmożonej kontroli nad kobietą ciężarną (zdarza się, że podczas ciąży przyszła mama musi leżeć i bardzo się oszczędzać). c) Nieprawidłowości w obrębie pochwy i szyjki macicy. Krwawienie (najczęściej ciemnoczerwone ze skrzepami) może wywoływać nadżerka, różnego rodzaju polipy (niektóre pojawiają się dopiero w ciąży, tzw. polipy doczesnowe), żylaki pochwy. W badaniu wziernikiem przez pochwę lekarz oceni zmiany chorobowe, miejsce ich występowania, zasięg. Najczęściej zaleca leczenie zachowawcze, które nie zagraża ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fadime
I trymestr Krwawienie pojawia się najczęściej w pierwszych miesiącach ciąży. Przyczyny mogą być różne: * Zagnieżdżenie się jaja płodowego. W drugiej połowie cyklu, w którym nastąpiło poczęcie, jajo płodowe zagnieżdża się w ścianie macicy. Wywołuje to czasem dość obfite krwawienie, które kobieta bierze nieraz za początek normalnej miesiączki. Nie ma ono wpływu na dalszy rozwój ciąży. * Choroba szyjki macicy. Przyczyną może być np. polip (niewielki wypukły fragment przerośniętej błony śluzowej) lub nadżerka. Krwawienie z tego powodu jest zwykle niewielkie i nie komplikuje dalszego przebiegu ciąży. * Termin miesiączki. Czasami pojawia się krwawienie w dniach, w których wypadałaby miesiączka, gdyby kobieta nie była w ciąży. Jest zwykle niewielkie i nie wpływa na dalszy przebieg ciąży. * Niedobory hormonalne. Najczęściej dotyczą progesteronu. Jeżeli lekarz podejrzewa, że to one są przyczyną krwawienia, zleca badanie poziomu progesteronu we krwi. Jeśli wynik potwierdza wstępną diagnozę, podaje leki „na podtrzymanie ciąży”. W Polsce są to najczęściej Duphaston i Luteina zawierające pochodne progesteronu. Stosuje się je zwykle do 16. tygodnia ciąży. Nie stwierdzono, by miały one niekorzystny wpływ na dalszy rozwój dziecka niezależnie od jego płci. * Ciąża pozamaciczna. Mówimy o niej, gdy zarodek zagnieździ się poza jamą macicy, np. w jajowodach. Krwawieniu towarzyszą ostre, kłujące bóle podbrzusza (zazwyczaj z jednej strony), czasami także zasłabnięcia lub omdlenia. Ponieważ ciąża pozamaciczna zagraża zdrowiu, a nawet życiu kobiety, z takimi objawami trzeba się jak najszybciej zgłosić do lekarza. * Zaśniad groniasty. Mianem tym określa się przerost tkanek, z których wykształca się łożysko, uniemożliwiający rozwój zarodka. Diagnozę można postawić na podstawie badania USG. W tym przypadku konieczne jest wyłyżeczkowanie jamy macicy, leczenie szpitalne i dalsza opieka lekarska przez co najmniej rok. Na szczęście to powikłanie zdarza się bardzo rzadko. * Poronienie. Poronieniem nazywa się zakończenie ciąży przed 22. tygodniem. Można je podejrzewać, gdy krwawienie jest obfite (jak miesiączka lub bardziej), długotrwałe (powyżej trzech dni) i towarzyszą mu bolesne skurcze brzucha, uczucie ucisku w podbrzuszu, ogólnie złe samopoczucie. Przy podejrzeniu poronienia trzeba się jak najszybciej zgłosić do szpitala. Lekarz oceni sytuację i albo zrobi wszystko, by potrzymać ciążę (zaleci leżenie, leki rozkurczowe i hormonalne), albo - jeżeli krwawienie nie ustaje i nie ma szans na powstrzymanie poronienia - wykona zabieg wyłyżeczkowania macicy (w znieczuleniu). II trymestr W środkowych miesiącach ciąży krwawienia występują znacznie rzadziej, a przy tym są zwykle nieznaczne i niegroźne. Najczęstszą ich przyczyną jest nadżerka szyjki macicy. Jeśli jednak pojawi się silniejsze krwawienie, może ono być spowodowane (podobnie jak w III trymestrze) problemami z łożyskiem. Przy silniejszym krwawieniu w tym okresie ciąży konieczny jest pobyt w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pomocy zagubionej
Nie panikuj - zrob najlepiej jeszcze jeden test. Objawy ciazowe niekoniecznie = sie ciazy. NIeraz podejrzewajac ciaze potrafimy sobie wmowic objawy i je nawet odczuwac, ze stresu mogl ci sie nawet opoznic okres i stad twoja niepewnosci. Czy slusznie zakladam, ze jestes jeszcze bardzo mloda i cwiczenia na wfie to inaczej mowiac szkolne zajecia w-f? Jesli test wyszedl ci negatywnie to mozesz uznac, ze nie jestes w ciazy ale dla pewnosci powtorz. Zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocy zagubionej
Dziękuję bardzo za pomoc. A krew jest bardzo czerwona tak jak przy okresie. Jestem zmartwiona..nie mogę iść do lekarza bo może się okazać żę to okres i narobię sobie wstydu. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pomocy zagubionej
Zrob jeszcze jeden test - jestem prawie 100% pewna, ze nie jestes w ciazy. Tez tak mialam i jak 1 test pokazywal brak ciazy to drugi tez mimo, ze czasem miesiaczka potrafila sie mocno spoznic. A do lekarza nie wstydz sie isc - oni po to sa aby pomagac a nie oceniac - a dobry lekarz zaproponuje cie tez odpowienia antykoncepcje na przyszlosc. Glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do uleżakowanych :) dzięki, następnym razem spróbuje z tym batonikiem czyli będzie to za około miesiąc :) ... co do płci to cały czas mam na myśli chłopca, nie wiem dlaczego od samego początku sobie tak ubzdurałam :) ale zobaczymy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulezakowanych
a wlasciwie do Swiatelka :) - takie przeczucia sa zazwyczaj trafne:) . A tak w ogole lezysz jeszcze czy juz masz pozwolenie na chodzenie ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia89
hej dziewczyny !!! mam delikatne plamienie (lekko brozowe) jestem w 22 tc ,czy to moze byc spowodowane stresem ??? w ostatnich dniach mialam go dosc duzo....aha do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz hmmm odczuwam tarcie gdy spie ze swoim facetem ( od paru dni) to moze byc nadzerka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiczek
Do Swiatelko 29 Ja też od początku ciąży miałam przeczucia co do płci :) Wciąż śnił mi się różowy pokoik :) i tydzień temu byłam na usg i okazało się, że miałam rację :) Jest śliczna i zdrowa dziewczynka :) Tym bardziej się cieszę, że od 6 tyg. też plamiłam teraz to już 22 tydzień i codziennie dziękuję Bogu za moje maleństwo, które wieczorami kopie tak mocno, że aż dech zapiera :D Życzę wszystkim uleżakowanym i plamiącym aby i w ich przypadku wszystko kończyło się dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELCIU
przez internet trudno cokolwiek doradzic w takiej sytuacji. najlepiej idz jak najszybciej do lekarza, gdyz tylko on moze cie zbadac i stwierdzc jaka jest przyczyna plamien. Acha i do tego czasu najlepiej powstrzymac sie od seksu - taka jest generalna zasada w ciazy jesli dzieje sie cos niepokojacego nalezy zrezygnowac ze wspolzycia gdyz to moze dodatkowo zagrozic ciazy. jest w ciazy jest ok ale tylko wtedy, gdy nie ma zadnych dziwnych objawow. Powodenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocy zagubionej
Dziękuję Ci za odpowiedź "do zagubionej". Nie wiem czy jest sens robić drugi test. Nie chce się bardziej stresować,ta sytuacja bardzo dużo mnie kosztowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do uleżakowanych :) nie, już nie leże i właściwie cały problem plamień zostawiłam za sobą, nie wiem od czego to było i już się chyba nie dowiem. Ja teraz nie pracuje i tak czy siak mogę odpoczywać całymi dniami :) oczywiście jakieś drobne prace domowe są na porządku dziennym ale właściwie mogę powiedzień że "mam się jak w raju" :D, dalej wyleguje się do południa ale nie dlatego że musze :) Gosiaczek to gratuluje córeczki :) Ja jeszcze będę musiała poczekać kilka tygodni by się dowiedzieć. A kiedy poczułaś pierwsze ruchy Maleństwa? elcia to co opisałaś wygląda mi właśnie na nadżerkę, która mogła się uaktywnić w ciąży bo szyjka jest bardziej ukrwiona :( ale ja bym na Twoim miejscu poszła do lekarza...dla świętego spokoju lepiej to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoc zagubionej
A 21sylwia21 wcześniej robiłaś test ciążowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiczek
Pierwsze ruchy??? Poczułam ok 18 tygodnia. Najczęściej wtedy mnie kopała jak siedziałam oparta :) Jak pierwszy raz poczułam to prawie zemdlałam z wrażenia :) Tak czekałam na ten moment... To naprawdę wspaniałe uczucie :) Teraz to tak dokazuje ze czasem muszę wstać i pochodzić żeby się uspokoiła :) Jeszcze trochę i Ty zapewne poczujesz swoją kruszynkę :D Daj znać oczywiście wtedy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmiler
hej, ja jestem w pierwszej ciazy i w dodatku na Wyspach... Ostatnia miesiaczke mialam 18 stycznia, kiedy moja nie nadeszla zrobilam testy, standardowy test pokazal ze nie jestem, ale cyfrowy(clearblue digital) pokazal , ze jestem okreslil ile tyg minelo od poczecia. Kilka dni pozniej testy standardowe i cyfrowe pokazaly, ze jestem w ciazy. Udalam sie do Family Planning Clinic zeby potwierdzic ciaze, a tam powiedziano mi, ze owszem przyjma mnie zaraz ale jesli chce ciaze usunac, jesli zatrzymac mam udac sie do swojego GP. Wyznaczono mi wizyte na przyszly poniedzialek. Wczoraj rano obudzilam sie z bolem podbrzusza i sladami krwiopodobnymi na papierze toaletowym. Bol nasilal sie z prawej strony i byl ciagnacy w strone pachwiny a potem uda. Pojechalam na emergency do szpiatala. Przyjal mnie lekarz ogolny, zbadal krew, mocz, potwierdzil ciaze i podal paracetamol. Przewiezione mnie na ginekologie gdzie bol juz ustal, ale krwawilam, niewiele, glownie na papierze toaletowym po skorzystaniu z toalety. Bardzo mila pani ginekolog z marszu powiedziala, ze to moga byc wczesne objawy poronienia. Zbadala mnie, wykluczyla ciaze pozamaciczna, bo mnie nic nie bolalo podczas badania, zrobila badanie podobne do cytologii i odeslala do domu na 48godzin. Jutro rano mam stawic sie na wizyte w szpiatalu na oddziale Early Pregnancy. Od wyjscia ze szpitala nie krwawie. Byla tylko plama po badaniu. Potem mocz troche z brazowymi sladami. Teraz nic. Bardzo sie boje tej jutrzejszej wizyty. I prosze Boga zeby bylo dobrze... Mama przylatuje do mnie najblizszym samolotem. Moze bedzie mi latwiej przez to przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×