Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość *zaniepokojona*

Krwawienie w ciąży

Polecane posty

Gość Moniś24
Tak to plamienie pojawiło się w 4 tyg. ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Moniś24 To dobrze z tym usg, bo już się martwiłam że miałam tak często robione.Jeżeli chodzi o badania to są dokładne pomiary dzidziusia tak mi lekarz powiedział. Robi się to przez usg czyli jutro 6. jutro po wizycie napiszę co to za badania bo wszystko dokładnie się dowiem:) Lekarz mi powiedział że te badanie wykonuję się miedzy 11 - 14 tygodniem ciąży. Moniś Jeżeli chodzi o witaminy to ja też nic nie biorę na początku brałam falwit mama pytałam lekarza kazał mi brać tylko kwas foliowy i biorę jeszcze luteinę 2 razy dziennie. Słyszałam że nadmiar witamin jest gorszy niż brak . A w ciąży je się dużo owoców i warzyw i to nam chyba wystarczy. Jutro dam znać jak po wizycie . Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
deisy Ja miałam w 6 tg ciąży. Nie martw się będzie dobrze. najlepiej zapytać lekarza . Ja miałam 2 krwiaki i z tego powodu te krwawienia. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny bardzo dziękuje za odpowiedż, tylko że ja nie wiem czy jestem w ciąży?? nie robiłam testu zbliża mi się termin @ normalnie ale nie mam narazie żadnych objawów po za tym że moje piersi zrobiły się pełniejsze ale nie bolą, te plamienia są raz małe raz w ogóle ich nie ma a raz troszke więcej ale napewno nie jak w @ poczekam chyba z tym testem do weekendu? albo przyszłego tygodnia? jak nie dostane @... ojj tak bym chciała żeby się udało tyle się już staramy teraz pozostawiłam wszystko w rękach Boga i wierze że się uda:-) miłego dnia i dziękuje za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Witam:) Ja już po wizycie. Jest to pierwsze badanie oceniające anatomię płodu. Jest robiony pomiar karku, długość płodu. U nas wszystko wyszło dobrze dzidzia ma już kość nosową, machała rączkami, krzyżowała nóżki, i co chwile podskakiwała:)Niesamowite uczucie zobaczyć jak tam sobie leżakuje, ma już 5, 35 cm. Mam następne zdjęcie i co chwile je oglądam. He he nie mogę się napatrzeć na tego małego szkraba. Moniś24 pytałam o witaminy teraz biorę Prenatal Classic. Wizytę mam za miesiąc .Pozdrawiam i trzymam kciuki za was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Ale fajnie cieszę się bardzo i już zazdroszczę. Nie mogę się doczekac mojej wizyty. Nie wiem jak wytrzymam te 2 tyg. Mam nadzieje że i u nas jest wszystko w porządku i nasza perełka będzie tak aktywna. A zastanawialiscie się może nad płucią dzidzi? Za nim zaszłam w ciąże chciałam mieć chłopca nadała bym mu na imię Bartuś, ale teraz jak już jestem w ciąży jest mi to obojętne. Najważniejsze żeby było zdrowe chociaż mój mąż powtarza że musi to być chłopak he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Moniś24 Wszystko będzie dobrze zobaczysz:)Te 2 tygodnie szybko miną :) Ja na wizycie sama byłam w szoku jak takie malutkie dzieciątko może tak szaleć:) Myślę że na następnej wizycie już będzie widać kto tam jest:) Mój maż też bardzo chcę synka he he chyba faceci już tak maja.My nawet się założyliśmy co będzie Maż- oczywiście Synek, Ja- Córeczka. Ja tak jak Ty chciałabym tylko żeby było zdrowe. Bartuś bardzo ładne imię. U nas jak będzie dziewczynka będzie miała na imię Zuzia:) Ja mam na imię Ania ale wszyscy znajomi , rodzina, mówią do mnie Zuzia, tak już się przyzwyczaiłam do tego imienia i tak mi się spodobało że będą teraz dwie, dla synka wybiera maż mamy już kilka propozycji ale jeszcze nic konkretnego, niedługo już coś wymyślimy:) tak w głębi serduszka to bym chciała blizniaki synka dla męża i małą Zuzie:) Jest jedno dzieciątko z którego się bardzo ciesze i pragnę tylko żeby było zdrowe:) Masz już brzuszek? Mi już troszkę zaczyna rosnąc:) Ja nawet mam już upatrzone łóżeczko , ale jeszcze nic nie kupuję bo ponoć nie wolno:( Już się nie mogę doczekać :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarniutka89
Wiatm! cykle mam 30-32dniowe w tamtym miesiacu spoznil mi sie i mialam po 38dniach i trwal 2-3dni gdzie normalnie 5-7.ale to pewnie przez wyjazd za granice pociagiem. natomiast w tym miesiacu sprawa wyglada tak ze 18(w nocy) -19wrzesnia(rano) "przytulalam sie" z facetem ale przed samym orgazmem wychodzil ze mnie. okres znowu sie spoznil bo dzisiaj jest 37dnien i dzisiaj zaczelo sie od malej plamy takiej rozowej(jakby troszke krwi rozmieszac w jogurcie)potem troszke jakby na brazowo bylo a teraz taka jasna krew ale nadal wszystko w malej ilosci.i dodam ze juz z tydzien odczuwalam skurcze jakby na @ ale bardzo lekkie, gdzie normalnie u mnie jak zaczyna tak pobolewac to sie w szybkim tempie pogarsza(w przeciagu godziny)i mam masakryczne bole, wymioty, goraczke i tego samego dnia ewentualnie nastepnego juz mi sie zaczyna i to od razu ze mnie lac.a teraz bolalo jakis tydzien a do tego leci tyle ze (gdyby nie wzgledy higieniczne)moglabym caly dzien nie zmieniac podpaski.i sie zastanawiam czy sie rozkreci czy moze zrobic jednak tescik?czy moze troche jeszcze poczekac?bo chcialabym dzidziusia i nie chce za wczesnie zrobic testu;)myslicie ze jest jakas wogole szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Ale zbieg okoliczności mój mąż chciałby tak nazwać dziewczynkę gdyby nam się urodziła _Zuzia. Ja się trochę boje jak będą na nią wołać, ale to bardzo ładne imię. Ja się ostatno zastanawiałam nad Kornelią lub Nokolą, a ja mam na imię Monika . Ja już też sobie upatrzyłam łóżeczko a nawet wózek. Też słyszałam że przed narodzinamy dzidzi nie wolno kupować.Co do brzuszka to wydaje mi się że lekko się wypukla powolutku. Czarnulka89 trzymam kciuki żebyś była w ciąży życzę Ci tego z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Moniś24 Może się okazać że będą 2 Zuzie he he :) Można zdrabniać Zuzia, Zuza, Zuzanka, Zuzolek, Zuziaczek:) Te które Ty wybrałaś też są bardzo ładne. Tyle ładnych imion że ciężko się zdecydować :) Mojemu Mężowi podoba się też Patrycja, ale zdecydowaliśmy razem że będzie Zuzia . Łóżeczko kupimy dopiero za jakieś 4 miesiące, ale dobrze już mieć upatrzone. Ja wózka jeszcze nie szukałam ale pewnie niedługo zacznę. Mi już powoli rośnie brzuszek, kupiłam nawet już sobie pas ciążowy:) U nas za 5 dni zaczyna się 4 miesiąc :)Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Witam, miałam dać znać jak będe po wizycie u ginekologa. Zuzia26 miałaś rację cudowne uczucie zobaczyć swoje maleństwo już nie jako fasolinkę ale jako rozwijające się dzieciątko jego rączki, nóżki i maleńki noseczek. Super uczucie, usmiech nie schodził mi z twarzy. Chociaż muszę powiedzieć że moje maleństwo w przeciwieństwie do Twojego nie było aż tak ruchliwe może przyłapalismy je na leżakowaniu dopiero jak lekarz je "poszturchał" zaczeło poruszać rączkami. U nas też wszystko jest w porządku dzidzia rozwija się prawidłowo i mierzy prawie 6 cm. Teraz dostałam witaminy feminatal metafolin+DHA i kolejna wizyta za 3 tyg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Moniś24 bardzo się cieszę że u Was wszystko ok. Jak to wszystko się szybko dzieje tu niedawno fasolka a teraz już spory mały człowieczek:) Ja wizytę mam dopiero za 1,5 tygodnia już się nie mogę doczekać. Pewnie wszystkie mamuśki marzą żeby tam leżeć godzinami i oglądać swoje maleństwa he he Ale niestety tak się nie da:) Ja zawsze wołam zdjęcie i potem oglądam je do następnej wizyty. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Zuzia jak tam po ostatniej wizycie u ginekologa? Powiększa sie ten Twój brzusio bo mój już sie ładnie zaokrągla i powoli widac ze jestem w Ciąży. A jak z Twoją wagą? Przytyłaś trochę bo ja jak w I trymestrze sie wazyłam to przytyłam nie całe 2 kg zobaczymy jak teraz bedzie po wizycie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuziea 26
Witaj Moniś:) Byłam już 2 razy bo dostałam uczulenia na jakiś składnik luteiny.Już jej nie biorę. Właśnie na wizycie byłam wczoraj wiemy że będzie córcia jest już spora ma ok 170gram. Mój brzusio już spory latam teraz w leginsach bo inne spodnie są za małe. Ja w pierwszym trymestrze przytyłam tylko kilogram. A teraz nawet troszkę schudłam i nie mam pojęcia czemu tak jest bo jem normalnie:( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Gratualcje Zuzia26! Bardzo się cieszę i będzie Zuzia ;-) Ja też byłam wczoraj na wizycie ale u nas nie robił jeszcze usg. ma zrobic 7.12 w 20 tyg. już się nie mogę doczekać. Ja też już nie biorę luteiny od 4 tyg. U mnie już brzusio się powiekszył i chodzę w spodniach ciążowych zeby brzusia nie uciskać. Ja od poczatku przytyłam 3 kg lekarz stwierdził że odpowiednio. Od stycznia idę na zwolnienie tzn. szef mnie wysyła bo nie chce żebym sie meczyła a on znajdzie kogos na zastępstwo. Początkowo sie zmartwiłam bo co ja bede robiła przez 4 miesiące ale potem stwierdziłam że moze i dobrze bo przy 8 goz. siedzenia za biurkiem odczuwam bóle kregosłupa. A jak tam masz kaies zachcianki? Bo ja mogłam jeść tylko zupy i najlepiej barsz czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Moniś24 Dziękuje bardzo:) Mąż był ze mną u lekarza na usg bo bardzo chciał wiedzieć kto tam jest :) Mała pokazała nam wszystko tylko nie to co Maż chciał :) Lekarz już zrobił wszystkie pomiary i powiedział że dzisiaj nic z tego aż tu nagle pokazała nam pipeczke lekarz powiedział że na 100 % nam nie powie no i pokazał 2 raz Maż się śmiał ze swoje zobaczył a lekarz powiedział że to książkowo dziewczynka:) teraz woła nas dziewczyny idziecie? Maż mi mówi że jak urodzę to zrobi mi drugiego dzidziusia he he i będzie też syn.A tak naprawdę bardzo się cieszymy że jest córcia i że jest wszystko w porządku. Ja teraz wizytę mam 1.12 czyli w 21 tygodniu. Bardzo się cieszę że u Was też wszystko ok. Ja też mam jedne takie spodnie, jednak na te leginsy to już troszkę za zimno :( To tyjesz prawidłowo :) Ja coś strasznie mało teraz ważę 55 kilo. Pewnie jak możesz iść na zwolnienie to jak najbardziej , odpoczniesz sobie, kręgosłup też. Ja jestem na zwolnieniu od pobytu w szpitalu czyli od 7 tygodnia. ja lubię kwaśne ogórki, kapustę kiszoną, owoce :) Zupy też lubię :) A barszczyk czerwony mniam mniam :p. Ciekawe czy będziesz miała córcie czy synka. A kupujesz już coś? Ja jeszcze nie ale ubranka już mam 5 wielkich worków moja siostra ma 1,5 roczna córcie i wszystko mi oddała i co najlepsze połowa jest nowa bo mała nie zdążyła tego ubrać. Rodzina i znajomi przynosili ubranka i nie pytali o rozmiar i w większość kupowała za małe he he Jak bym miała synka to różowo bym go nie ubrała he he:). Wiec zostaje nam tylko wózek, łóżeczko ,pościel itd. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Jeszcze nic nie kupuję ale w wolnej chwili w pracy przesiaduję na allegro i co i rusz przegladam rozne bibeloty;-) Najwięcej czasu jednak zajmuje mi szukanie wózka :-) Nie mogę się zdecydować a biore pod uwagę dwa rodzaje heh. Ja też bede miała sporo ubranek od siostry mojego męża i bratowej już mi to zadeklarowały więc nie muszę się w sumie tak bardzo o to martwić. Ja swojego męża szantazuje kiedy nie chce czegos dla mnie zrobić, uzywam wówczas słów: "nam chyba nie odmówisz"? lub podobne i juz jest po mojemu ;-) Kurcze ja też zajadam od czasu do czasu kiszone ogóreczki, kapustę i szczególnie pomarańcze nie wspominając już o barszczyku (chociaż zauważyłam że od niedzieli już o nim nie myślę a robiłam go co drugi dzień) Może teraz pora na cos innego. Moze i u nas bedzie dziewczynka chociaż mam jakieś przeczucie że to bedzie Bartuś bo jak mówie o wizytach u lekarza czy tak ogólnie mówię "on" ;-)ale zobaczymy co z tego będzie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Ja też ciągle siedzę na allegro mam już upatrzone łóżeczko, pościel. Wózki też oglądam mam już coś upatrzone :) Dobrze mamy z ubrankami:) U nas jak by był synek to by było nic z tego bo wszystko różowe:) Dobrze mamy z tymi facetami he he można ich szantażować:) Mój Maż ostatnio miał imieniny i napisałam mu życzenia na brzuszku powiedziałam że ktoś jeszcze chciał mu życzyć wszystkiego najlepszego! Zachcianki w ciąży u nas dzisiaj pieczarkowa a barszczyk jutro:P U mnie ostatnio coś hormony szaleją chodziłam jakaś smutna i co chwile płakałam i sama nie wiem czemu.Moja koleżanka też tak miała:) Teraz już mi troszkę lepiej :) I czuje już ruchy w brzuchu:) Już się nie mogę doczekać kiedy ja przytulę, wycałuję po wszystkim:) Ciekawe co będzie u Was:) Ja też czułam że będzie chłopczyk a tu taka niespodzianka:) Pewnie już niedługo się dowiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocoa1980
Kilka razy miala krwawienie to przygotuje sie do poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
cocoa1980 nawet nie wolno Ci tak myśleć! Musisz myśleć pozytywnie. Zobacz ile nas tutaj jest i było z takim problemem. Ja nyłam w podobnej sytuacji nawet pani ginekolog mi powiedziała że albo ciąża się utrzyma albo nie. Przepisała mi luteinę i kazała oszczędzać. A teraz jestem w 16 tyg. ciąży i wszystko jest w porządku. Już widziałam na usg małego człowieczka, cudowne uczucie. Trzymam kciuki i myśl pozytywnie. Zuzia26 w jaki sposób odczuwasz te ruchy w brzuszku? Pytam bo mi się wydaje że je już też czułam tak jakby ktoś mnie smyrał od środka tzw. motylki w brzuchu ale nie wiem czy mi się to nie wydaję bo to przecież 16 tydz. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuziek26
Moniś24 Myślę Ze już możesz czuć:) U mnie za 2 dni będzie 18 Tydzień i od jakiegoś czasu czuję jak tam się przewraca z boku na bok.Lekarz powiedział że dzieciątko strasznie ruchliwe wiec może dlatego. Super uczucie właśnie takie smyranie :) Dzidzia jest w brzuch a ja już za nią tęsknie i nie mogę się doczekać kiedy ja przytulę i wycałuję po tych małych kochanych rączkach:P Moniś myślałaś o zapisaniu się do szkoły rodzenia? Ja chciałam i właśnie u nas zlikwidowali może będzie dopiero w grudniu ale nic pewnego. Wczoraj był barszczyk he he narobiliście nam smaka:P Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Myslalam o tej szkole rodzenia ale chyba się nie zapiszę. Naczytałam się o tym na necie i wiele kobiet stwierdziło że zapomniały o wszystkim podczas porodu czego sie nauczyły w tej szkole. Więc zastanawiam się. Co prawda było by fajnie pójść bo mozna sie nauczyc jak pielęgnowac malucha przewijac i tym podobne. Jak odpowiednio trzymać dziecko przy karmieniu by sutki nie były az tak bardzo podraznione. Ale z drugiej strony nie bardzo mój mąż miałby czas ze mną chodzić bo pracuje jako kierownik na budowie do godz. 17. A przewijanie i karmienie równie dobrze pokarzą mi pielęgniarki położna w szpitalu ;-) Więc ja sie chyba nie zdecyduję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Ja jak u nas otworzą to się zapiszę, zobaczę jak tam jest:) Mam dużo wolnego czasu więc się wybiorę.U nas to 10 spotkań po godzinie czasu:) Będę chodzić sama bo mój Mąż też pracuje i pewnie nie będzie miał czasu:( Koniec z leginsami za zimno. Brzuszek już coraz większy:) Wczoraj kupiłam spodnie ciążowe. Jeszcze chcemy się wybrać w Góry, narty w moim stanie odpadają spodnie narciarskie też bo chcemy jechać dopiero za 2 miesiące i pewnie będą już uciskały.A w leginsach bym tam zamarzła:) Oczywiście jak mi lekarz pozwoli bo z tymi wyjazdami to też się naczytałam i różnie piszą. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Ja też sie na ten temat naczytałam ale najpewniej będzie zapytać lekarza w końcu on bedzie wiedział najlepiej ;-) Wiesz rozgladałam sie za tymi pojazdami dla mojego maleństwa na razie w pojedynke ale w weekend pokazałam męzowi i stwierdził że x-lander xa 2010 jest fajniejszy od jumpera x 2010. Jeden dylemat mam z głowy. pozostaje łóżeczko i imię ale o tym pomyslimy po 7.12 jesli uda się poznac kto pomieszkuje w moim brzusiu. Wiesz ile płace za witaminy 65 zł 30 tabletek feminatal 400+DHA tragedia ale moge zmienic na jakies tańsze własnie kończy mi sie opakowanie i zacznę brać feminatall N 30 zł za 30 tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuziek26
He He Moniś Ale zbieg okoliczności Ja też mam te Same 2 modele upatrzone:):):) Widzę ze mamy Podobny gust:) Ja biorę Łóżeczko Safari KLUPŚ Kosztuje ok 300 zł. i jest naprawdę ładne znalazłam na allegro.Pościel też już znalazłam Takie haftowane misie na allegro Firmy Milpol Tylko chce bez moskitiery. Strasznie dużo za te witaminy:( Mi lekarz kazał brać Prenatal Classic za 100 tabletek zapłaciłam ok. 30 złotych:) Tych witamin to jest tyle że zawrotu głowy można dostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Faktycznie mamy podobny gust bo mi też się podoba to łóżeczko tylko z misiem i z szufladką ;-) i tą samą pościel sobie upatrzyłam he he jest poprostu prześliczna :-) tylko ja chcę z baldachimem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
Dobre:) Ja też biorę z szuflada zawsze się do czegoś przyda:) Znalazłam jeszcze do tego mebelki też bardzo ładne:) A pościel jest śliczna To Fakt:) He he kiedy kupujecie? bo my gdzieś tak za 3 miesiące bo ponoć za szybko nie można a ja już się nie mogę doczekać to jeszcze tyle czasu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
Ja najchętniej to już bym cos kupiła, ale tak powaznie to myslę że za jakies 4 miesiące w marcu może poczatek kwietnia. Nie chce za wczesnie kupować wózka ani łóżeczka bo wszyscy mi w koło powtarzają że nie wolno. Ale zawsze już coś sobie mogę wybrać ;-) W 8 kupię wyprawke dla malucha do szitala. Mój mąż też jest za tym by nie kupować wcześniej. Powiedział że ewentualnie możemy sobie cos upatrzeć a jak urodzę to pojedzie i kupi. Ale ja jednak wolałabym byc przy tych zakupach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia26
He He ja też Już bym coś kupiła :) Mam termin na 13 kwietnia więc coś już zacznę kupować pod koniec lutego:) Mój maż chciał już kupować teraz:) Powiedział że nawet złoży nam łóżeczko:) Kochany jest ale to jeszcze za szybko na składanie:) Ciekawe co będziecie mieli może też dziewczynkę a może synka kto to wie u nas też była niespodzianka bo Maż przeczuwał że na 100% synek :) Powiedział że z Nami zwariuje mamy jeszcze suczkę labradorkę. I się śmieję że ma trzy dziewczyny w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś24
He He to Twój Mąż tak samo nie może sie doczekac jak Ty, fajnie ;-) Mój aż taki entuzjastyczny nie jest chce zaczekać ze wszystkim nawet nie chciał żebym mu pokazała wózki jakie biorę pod uwagę. Stwierdził że nie nie chce sie tak bardzo zastanawiac jak ja w tej chwili bo na to jest za wczesnie. Ale podobały mu się jak mu pokazałam :-) On tez jest swięcie przekonany że bedzie chłopak :-) Żeby się tylko nie zdziwił he he ale powiedział że jak bedzie córka to też się będzie bardzo cieszył :-* i tak to z tymi facetami jest. Dam znać 7.12 czy coś się wyjasniło z naszą niespodzianką pomieszkującą w brzuszku. Mam nadzieje że da się podejrzeć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×