Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

moj tesc to dobry czlowiek,tylko my prawie wcale ze soba nie rozmawiamy,mimo ze mieszkamy w jednym domu (mamy osobne mieszkania) i najbardziej stresuje mnie dzielenie sie oplatkiem z nim :) z kolacji wigilijnej sie chyba nie wykrecimy:) Rusałka widze,ze skonczylas juz 13 tydz. - powinnas zaczac czuc sie juz lepiej... Ja z perspektywy skonczonych 40 tygodni ciazy,moge juz powiedziec,ze chyba naleze do tych szczęściar co sie dobrze czuły:) zobaczymy jak z porodem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz dede - ja się czasami obawiam, że jak ciąża minęła tak łatwo, to nam się \"odbije\" przy porodzie :o bo przecież ja też mam taką lekką... zero mdłości, parę razy na zapachy, ale co to były za drobiazgi, patrząc z perspektywy... może teraz troszke kręgosłup, ale to dalej normalne, poza tym inne dziewczyny boli czasem tajk, że chodzić nie mogą, żylaków - brak, rozstępów - brak (na razie ;)), zachcianek na truskawki o północy - brak, ominęły nas w sumie wszystkie takie najcięższe niedogodności.... mam nadzieję, że ominie nas także przy porodzie :D oby nam szczęście dopisywało do samego końca, czego wszystkim ciężarnym życzę Elfik, teraz to Ci poleci... jak z bata strzelił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede.. No wlasnie z tymi tygodniami to tak dziwnie jest.. Bo w koncu ktory termin porodu wazniejszy Ten co wyliczaja na podstwie ostatniego dnia@ czy ten co wychodzi wg usg Wg dnia @ mam 26.06 rodzic A wg usg 22 I teraz boje sie 1 Moj gin a dzwonilam do niego.. powiedzial ze przeziernosc karku robi sie do 8cmm dzidziusia.. I boje sie ze jak pojde do niego tak jak mi powiedzial 29- lub 5 stycznia to po 1 nie zalape sie w te 14 tygodni ktore niby sie robi to badanie po 2 dziecko bedzie mialo wiecej niz 8cmm i tez dooopa blada :O A rozmawialam z nim tydzien temu.. Powiedzial ze ostatnio (2 tyg temu) nie widzial nic niepokojacego i mozemy na spokojnie poczekac... Szczerze powiem ze nie przypuszczalam ze okres ciazy to tyle zmartwien trosk :O A co do tego lepszego samopoczucia... 2 dni temu jechalam z mezem autem... nie mial sie jak zatrzymac.. myslalam ze przez okno bede hejnaly trabila :O Wiem ze niby te objawy sa do 12 tyg a mnie jednak nie opuszcaja.. co gorsza wszelkie zapachy sa dla mnie wymiotne.. a nos mam jak pies gonczy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) dopiero wrocilam z \"pracowych wojazy\" i tak mnie wywialo ze szkoda mowic... akurat wybralam sie w najwieksza zawieruche sniezno-deszczowa:( bylam bez czapki i teraz zaluje bo czuje ze glowa zaczyna mnie bolec:( poza tym rano bylam na badaniu krwi i babka chyba mi sie zle wbila bo teraz mam siniaka pierwsza klasa w tym miejscu:( dede---> trzymam za Ciebie kciuki! bedzie dobrze:) to nie ja rodze a czuje sie podekscytowana:) a z tym wiciem gniazda to powiem wam ze mi sie tez udziela, ale ja ten glos probuje jeszcze zagluszyc, a to z bardzo prostej przyczyny - jak mam wic wlasne gniazdo jak go jeszcze nie mamy?:( w styczniu wszystko sie wyjasni i jak sie dobrze ulozy to od nowego roku zaczne sie bawic w mebelki, dywaniki itp:D a pierwszy \"mebelek\" to chyba bedzie dziecinne lozeczko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Rusałka, ale mi przykro że tak cięzko znosisz ciążę, ja o sobie nie mogę tego powiedzieć. Może jeszcze parę dni (tygodni) i ci przejdzie. Moja kuzynka jest teraz też w ciąży 4 tyg. dlużej ode mnie (czyli 24tc) i ona bidula też sie namęczy- od samego początky mdłości, ogromne wymioty do tej pory, współczuję szczerze i mam nadzieję, że tobie to minie.... Ja własnie dzwoniłam do gina, do którego dostałam skierowanie od mojego gina na usg genetyczne. Idziemy 11/01 na wizytę. Boże, nie wytrzymam do tego czasu chyba !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede----slyszalam,ze wybierasz sie do szpitala---- 🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻 🌻🌻 🌻 👄 odezwij sie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff Ja szczerze powiem ze sie juz przyzwyczailam... Tyle ze sie denerwuje.. bo mam starsze sasiadki po 80 i robia takie eksperymenta w domu (dzis kapucha kiszona- a to srednio raz na tydzien - na 2) a do mnie wentylatorem wszytko idzie.. Chyba po prostu go zatkam bo zapachy mnie wykoncza..:O Najgorsze sa te bole w kosci ogonowej i krzyzu i jak chodzic nie moge..:O Gdzies ktos pisal ze to sa obawy tzw tylozgiecia macicy czy szyjki.. sama nie wiem:O ale nikomu tego nie zycze... Ciesze sie ze Ty lepiej ciaze znosisz.. ja licze na lepsze czasy :D A co do badan genetycznych.. to jakiego rodzaju? Chyba nie to o ktorym pisalam :O Pozdrawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomkaaa
Czesc dziewczyny! Mam nadzieje, ze mnie "pocieszycie" ;) Wczoraj minal mi termin porodu. A dzis zauwazylam brazowawa (lekko) wydzieline (sorrki za szczegoly) .Mam dzis wyizyte u lekarza ale jeszcze jest do niej troche czasu, dlatego moze ktoras z Was wie cos na ten temat. Moze to znaka zblizajacego sie porodu? Mam taka nadzieje:) Moze glupio pytam...ale to moja pierwsza ciaza i jestem zerowa w tym temacie pomimo, ze duzo czytam na ten temat , mam juz taki metlik w glowie, sama juz nic nie wiem;) Z gory wielkie dzieki:):):) Aha i jeszcze jedno pytanko - w jakim czasie moze nastapic porod jesli faktycznie te brazowawe cos mialo by sygnalizowac porod? Pozrawiam i zycze wszystkiego naj brzuchatkom i nie tylko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomkaaa
mimo wszystko dzieki agniecha. Mam na 11-ta wizyte wiec sie pewnie dowiem, teraz nieco spanikowalam bo mam stracha przed porodem (jak zapewne kazda), ale z drugiej strony chce miec juz maluszka przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Rusałka - nei pamiętam o jakich badaniach pisałaś - ale te moje są bezinwazjne, tylko na podstawie usg. Bidulka naprawdę z ciebie z tymi dolegliwościami... Cześć Agniecha, jak tam weekendzik ??? ciekawe jak Dede...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Elfik - minął pracowicie :) ale spoko, nie mogę się doczekać końca tygodnia, bo mam po świętach urlop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) u was tez zima? do nas w koncu zawitala i jest wszedzie bialo i zimno, w sumie calkiem przyjemnie, ale tylko wtedy gdy sie nie jezdzie autem.. wczoraj akurat jechalismy w najgorsza zamiec i swiata nie bylo widac, ale cale szczescie dojechalismy do domu calo i zdrowo:) u mnie OK:D malenstwo bryka i fika i to coraz mocniej te brykanie odczuwam:D jutro idziemy do lekarza, nie moge sie juz doczekac! wiem, wiem mam sie nie nastwiac ze sie dzidzia pokaze ale za pozno - juz sie napalilam ze hej:D moj maz za to podchodzi do tego z dystansem - ale pewnie tylko tak mowi, a w glebi duszy tez chce wiedziec i tez sie napalil:) jutro zamierzam byc ostatni dzien w pracy w starym roku i dopiero pojawic sie 2 stycznia:) troche wolnego mi nie zaszkodzi;) rusalka, z Ciebie to faktycznie bidulka z tymi dolegliwosciami - przejda na pewno, ale czemu masz takie bole plecow tak wczesnie? a wiecie co - cala sobote myslalam o dede:D ciekawe jak sie ma i czy ciagle jest 2w1:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna
prosze pomozcie mi... Czy mialyscie takie objawy ciazy?? Ja mam powiekszone i bolace piersi, boli mnie dol brzucha, mam lekkie mdlosci ale wieczorem i jest mi slabo. To jest dopiero 18 dc ale owu mialam 10dc. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jedna--> z mojego doswiadczenia moge Ci jedynie powiedziec, ze mnie strasznie bolaly piersi - i to niemal od razu:) ciezko powiedziec jak to jest w Twoim przypadku - wszystko mozliwe, poczekaj jeszcze troche i zrob sobie najlepiej test:) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna
od razu taz od dnia owulacji?? bo mnie strasznie bolaly,ze az plakac sie chcialo:( teraz juz tak mocno nie bola ale jeszcze.... boje sie zrobic test bo juz sie napalalm a jak wyjdzie niegatywny to swieta z glowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie bolaly zaraz po tym jak doszlo do zaplodnienia:) i bol byl naprawde mocny - nie taki jak u Ciebie zeby mi sie chcialo plakac, ale piersi mialam strasznie wrazliwe... jedyna---> trzymam kciuki za pozytywny wynik! nie mowie - nie nastawiaj sie bo domyslam sie to wcale nie jest takie proste, ale uzbroj sie w cierpliwosc i poczekaj jeszcze troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna
dzieki Kaasia, zrobie test chyba w piatek. Co ma byc to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc AGAAA:D co tam u Ciebie slychac? jak samopoczucie? ja dzis od czwartej dzis nie spie i zaraz jak to mowisz walne o klawiature:D poza tym zjadlam zupe - bo nie wiem czy sie wam chwalilam, ale moj maz mnie dzien w dzien dokarmia - dzieli sie ze mna swoim obiadem - przynosi mi zupki:D dzis byl krupnik, taka wodzionka ale zeby sie rozgrzalo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelay
Cześć dziewczyny! Niedawno zorientowałam się że jestem w ciąży i jeszcze nie byłam u gina, idę w czwartek. Ale coś mnie niepokoi, otóż od czasu do czasu czuje takie kłucia jakby od pochwy do macicy albo kłucie w brzuchu, tak obok pępka. Czy też tak miałyście, myśle że u mnie to będzie jakiś3-4 tydzień. Z góry dziękuje za odpowiedż i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelay
Bardzo proszę o jakieś opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj niestety nie potrafie ci pomóc. Ale ostatnio też mi się zdarzyło takie kłóci i choćby szczypanie. Może wiecie co to??? mam nadzieje że nic złego, bo mała i tak kopie na całego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj niestety nie potrafie ci pomóc. Ale ostatnio też mi się zdarzyło takie kłóci i choćby szczypanie. Może wiecie co to??? mam nadzieje że nic złego, bo mała i tak kopie na całego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfii To o czym pisalam to badanie usg wlasnie... Mirzy lekarz bodaj grubosc karku czy cos w tym stylu i na podstawie tego wychodza jakies wady genetyczne- dziewczyny mowily ze to badanie np wyklucza chorobe dawna.. Sama nie wiem.. Wszytko to co pisze jest tylko wyczytane... Wiec moge cos pomylic... Czy dede juz wrocila z Malenka Iskierka??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede jest już napewno szczęśliwą mamą. Jejku ja też nie umiem sie doczekać, tylko porodu boję się jak diabli. Ale jeszcze niecała połowa przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) wczoraj mroz dzis chlapa... ale dzis idziemy do lekrza i ta mysl podtrzymuje mnie na duchu:D odliczam do 17 i daje stad noge! a co u was? aga jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Rusałka, to badanie to własnie ma na celu to o czym piszesz. Oczywiście nie mam jakiś podejrzeń, w rodzinie też nie było raczej takich chorób, ale wychodzę włąsnie z założenia, że część chorób (tfu tfu) można jeszcze leczyć w łonie matki, albo tuż po urodzeniu, dlatego idziemy na te badanka. Loreay, ja nie przypominam sobie, żebym miała takie objawy, ale któż to wie, każda z nas jest inna. Chimera, też myślę, że Dede już się \"rozdwoiła\" :D mógłby ktoś dać znać co u niej :D A co do porodu, to ja się nie boję, nie wiem czy jeszcze sie nie boję, czy po prostu w ogóle nie będę się bać. Z tym, że ja w ogóle mam taki charakter, że nie panikuję, a już na pewno moją dewizą życiową jest powiedzonko \"nie martwić się na zapas\" :D całuski wam przesyłam - idę się ubrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×