Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Cześć agniecha_79. Ja tam porodu boje się bardzo mimo że ja raczej będę miała cesarkę bo mam astmę, ale wolałabym rodzić naturalnie bo szybciej można mieć drugie dziecko, a ja już trochę stara jestem (28 lat). A co do wyprawki to byliśmy z mężem w sobotę na pierwszych zakupach. W końcu olałam zdanie teściowej żeby jeszcze czekać i chyba dobrze zrobiłam bo jak wróciłam po 3 godzinach łażenia po sklepach to myślałam że padnę zaraz. Tak mnie strasznie nogi pod kolanami bolały, a ja wcale dużo nie przytyłam (4kg) . Jak teraz tak jest to co będzie w 9 m-cy. Raczej nie dam rady chodzić po mieście tym bardziej że nie mamy samochodu i wszystko trzeba nosić, więc na raty będzie prościej. No i w końcu poznałam ceny. Boże, to jakiś koszmar. Prawie nic nie przynieśliśmy a poszło 130zł. Kupiłam rożek, 2 body z długim rękawkiem, 1 pajacyka, 1 śpioszki z kaftanikiem, 2 czapeczki po kąpieli, rącznik kąpielowy z rękawicą, 1 skarpeteczki i 10 pieluch tetrowych. Zamierzamy używać pampersów więc więcej nam się chyba nie przyda. Tyle na początek żeby się w cenach rozeznać. Wybraliśmy też wózek i trzeba go będzie zamówić 2 tygodnie przed porodem (narazie nie mamy na niego kasy). Byliśmy też w sklepie meblowym i wybraliśmy łóżeczko. Musimy też kupić komodę na ubranka bo praktycznie nie mamy mebli, tyle co na swoje ubrania. Ja sobie wymyśliłam że nie kupię takiej typowo dziecięcej z przewijakiem tylko normalną pod kolor mebli, z szufladami i szafkami, a dodatkowo zamówimy w tym samym sklepie górny blat do tej komody szerszy i głębszy i jego się narazie założy żeby można było przewijać maleństwo i kosmetyki ustawić. A jak maluch podrośnie i nie będzie już się dawał na tym przewijać to się ten blat zamieni na ten o normalnych rozmiarach i będzie zwyczajne komoda pasująca do mebli. Z taką dziecięcą to potem nie ma co zrobić. Dziś pójdziemy ją zamówić. Wanienkę wybrałam taką z plastikowym leżaczkiem bo słyszałam że te gąbkowe leżaczki są mało higieniczne i trzeba je często wymieniać, a na taki plastikowy to położę pieluszkę flanelową i będzie fajnie. Jeszcze nie kupiłam bo muszą to sprowadzić. Były tylko te gąbkowe. Resztę rzeczy z listy będę kupowała powoli w ramach możliwości finansowych. Nie stać nas żeby wszystko kupić potem za jednym zamachem. Tak po trochu jest łatwiej. A jeszcze jedno - wcale nie jestem już taka przekonana, że opłaca się kupować na allegro. Jak się okazało ceny w sklepach są tylko odrobinkę wyższe, a jak dojdą koszty przesyłki i przelewu to się okazuje że na allegro jest drożej. Ja tam kupię chyba tylko pościel i wypełnienie bo to faktycznie można znaleźć tańsze, ale ubranek się nie opłaca. No chyba żeby wszystko zamówić u jednej osoby, ale ja takiej nie znam, a u kilku to koszty przesyłek i przelewów są za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć aga! do nóg dojdzie Ci jeszcze bolący kręgosłup, ogólna ociężałość i takie tam drobiazgi :) to Ty i tak masz fajowo - ja przytyłam 10 kg (!) szok ale brzuch mam jak w 6 mies. a nie na przełomie 7/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) w koncu chwila wytchnienia a to poniedzialek dopiero... u mnie zimowo bez zmian - zero sniegu i temepratura na plusie:) bylam wczoraj o krok od kupienia spioszkow dla malenstwa - sliczne, mieciutkie, maluskie i wogole cud miod, ale moj maz mnie pohamowal i powiedzial zebysmy sie wstrzymali az bedziemy wiedziec czy bedzie corcia czy synus:) posluchalam sie, ale z wielkim trudem:) poza tym wczoraj bolaly mnie plecy i pluca, az ciezko mi sie oddychalo - dopiero masaz plecow przyniosl mi ulge, ale generalnie mam sie dobrze:D aga -- ale chyba jest szansa, ze malenstwo jednak zmieni pozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czesc:) walcze z firmowymi kartkami swiatecznymi - juz mi sie literki przed oczami mienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, a wogole to jeszcze tydzien i bede na polmetku:D kurcze a jeszcze niedawno pamitam aga twoj suwaczek i to Ty bylas wtedy na polmetku:) ale ten czas leci! choc z drugiej strony od mojego sluby minal miesiac a ja mam wrazenie ze conajmniej 3;) a ciekawe jak sie ma dede???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, ze jest szansa, że maluch jeszcze zmieni pozycję, ale z dnia na dzień szanse są coraz mniejsze, bo ma coraz mniej miejsca :o a przez ostatnie dwa tygodnie nawet o tym nie pomyślało.... płci nadal nie znam :( siakieś wsydliwe się nam szykuje ;) albo mały złośliwiec chochlik ;) imiona w każdym razie wybrane - Kuba i Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja w dobrym nastroju tylko coś zaspana dzisiaj jestem Weekend miałam fajny, bo bylismy u znajomych na noc z soboty na niedzielę i było super. a wczoraj pojechalismy do rodzinki w odwiedziny i cały dzień zleciał. Co do wyprawki, to ja też zorientowałam się ostatnio jak czas zasuwa i że to już połowa ciąży ;) niedługo trzeba będzie zacząć kupować, żeby potem na raz tyle do kupowania nie było. Kilka rzeczy już moja mama dla pierworodnego wnuka kupiła (powstrzymać się nie mogła):D Dziecko nadal leniwe - nie rusza się ;) mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni da mi o sobie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogoda dzisiaj taka, że szkoda gadać Wyszłam do sklepu na pół godziny i jak wróciłam to czułam się jak wymięta ścierka ;) A teraz sobie siedzę i czekam na mężusia który lada moment wróci z pracy...nareszcie :D miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzielam wszystkim ciężarówkom nagany.... co to ma znaczyć? nie było mnie cały tydzień, a tu niecałe dwie strony??!!?? pisać mi tu proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadrapie się
KOBITKI KOCHANE POMÓŻCIE!!! Umieściłam topic, ale jak na razie nikt nie odpowiada a ja nie wiem co się dzieję:( Bardzo mnie swędzą sutki i już sama nie wiem czy to choróbsko ,ciąża czy jeszcze coś innego- odpowiedzcie mi coś proszę!!!Czy któraś z Was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieeeeee jeszcze 2 w 1:) przez niedziele i poniedzialek,az do wieczora nie mialam internetu i dlatego sie nie odzywalam:) ale jeszcze jestem w rozmiarze XXL:) sytuacja zaczyna sie robic nerwowa,bo juz zaczely sie telefony czy juz urodzilam,czy mam zamiar zaczac dzisiaj rodzic,czy zdaze przed swietami i takie tam:) Teraz rozumiem Ize co miala na mysli:) Wczoraj bylismy juz na ostatnich zakupach - dokupilam sobie ochraniacz na łóżeczko i przewijak,potargalam swoim wózkiem w sklepie (tzn. mój bedzie jak za niego zapłacę),ale mamy juz wybrany i tylko czekamy na narodziny. Ogólnie fajnie jest,ale mogłaby ta nasza córcia byc juz po drugiej stronie brzucha:) Aga co do Twojego ulozenia,to dzidzia do 34 tyg. ma jeszcze czas zeby sie obrócic.Podobno nawet niektorzy lekarze potrafia \"namowic\" dziecko na obrót tuż przed porodem,ale mnie chyba denerwowalaby taka niepewnosc pt. przekreci sie czy nie przekreci,bedzie naturalny poród czy cesarka,bo ja lubie od poczatku wiedziec co mnie czeka:) Kasia nie nastawiaj sie ,ze od razu poznasz plec dziecka:) :) :) ja tez myslalam,ze dowiem sie w 22 tyg,a dowiedzialam sie dopiero w 34,Agniecha tez myslala,ze bedzie wiedziala na poczatku listopada,a tu dzidzia sie tylkiem wypiela:) a z zakupami zawsze zdazysz:) ok ale sie rozpisalam teraz kolej na Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dede :) na razie się nie martwię, co ma być to będzie, ale rzeczywiście wolałabym wiedzieć wcześniej :o tak jakoś głupio... co do płci - jakby sie wypięło tyłkiem - to by było łatwiej, a tak schowało i dupeczkę i to co ma między nogami i pokazuje stopy :) śłiczne ma :)m juz się ich naoglądałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
między świętami mam wolne i pójdę sobie z siostrą coś pokupować dla malucha :) już mnie korci i nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
cześć Agniecha coś mało u nas sie pokazujesz cześć i tyle ładnie to tak?? Ja tez mam na razie ułożenie pośladkowe, no ale to dopiero 25tc więc jeszcze wszystko jest możliwe, ale moja dzidzia też sie wypieła i nie wiem dalej jaka płeć no cóż trudno się mówi, no ale muszę już zacząć myśleć nad imionami bo jeszcze nie mam wybranych . No tak ale teraz więcej czasu bo już wkońcu na chorobowym jestem więc na pewno coś wymyślę. pozdrowionka dla wszystkich ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już się poprawiałam :) moja kruszyna ma często czkawkę, nawet trzy razy dziennie, czy to normalne? objawia się to systematycznym i regularnym pukaniem/ stukaniem, przyznam ciut irytującym :o czy to dobrze czy źle??? ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
witam wszystkie ciazarowki aga to musi byc ciekawe uczucie z ta czkawka...widocznie tyle tych wod plodowych polyka ze ma tak czesto,ale czy to ok to nie wiem niestety... moje malenstwo dzisiaj rano dalo niezly popis....ja tu sobie spie...az tu nagle czuje maksymalne rozpychanie po brzuszku.a ze jestem leniwa to oczu nie otworzylam ale mialam wrazenie ze ono jest tak blisko drugiej strony-o wlasnie sie poruszylo- ze mam skore cienka jak papierek... poza tym snilo mi sie dzisiaj, ze moja ciotka urodzila corke i troche jej zazdroscilam-a ona narzekala ze te polozne w szpitalu nic jej nie mowily i ze bylo nieciekawie... zaraz potem we snie urodzilam chłopca..dosłownie bylam tak ciekawa płci ze niczego nie czułam..zadnego bólu -nic...ahhhh........ja to juz sama nie wiem czego sie spodziewac w zyciu...hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga wlasnie wczoraj wpadl mi w rece artykuł na temat czkawki: \"Gdy dziecko w twoim brzuchy dostaje czkawki,to znaczy,ze jego płuca dojrzewają do samodzielnego oddychania po porodzie.Czkawkę łatwo odróżnisz od kopania; ruchy są delikatniejsze,rytmiczne i trwają 15-20 min.Możesz je poczuć w 3 trymestrze.\" czyli wszystko ok.Ja tez czuje jak mała ma czkawke - czasami 2 razy dziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie byłam pojeść :D spora porcja zupy, drożdżówka i pączek, na później mam jeszcze kanapkę :) pomyślę również nad wafalkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wciągam paczkę krówek:) ostatnio mam taki apetyt i zachcianki,ze szok - zjadlam nawet swój suchy prowiant zakupiony na porodówke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓWKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 JA KCEM KRÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓWKIIIIIIIIII !!!!!!! zaraz do męża zadzwonię, żeby mi może kupił :D a ja mam siarę, w niedzielę, jak przycisnęłam pierś, to mi nawet dwie spore krople popłynęły, to jest tłuste.... nawet nie miałam pojęcia :) docisnęłam ją niechcący, koszulkę mi w nocy popaćkało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siara i wszystko jasne...:) to jest ostatnio nasz tekst rozweselajacy:) u mnie pojawila sie jeszcze przed 30 tygodniem,ale w malych ilosciach- wystarczaja zwykle wkladki kosmetyczne,ktore sobie wkladam do stanika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) dede---Ty jeszcze tu??kurcze,ja juz chce zostac internetowa ciocia;) agniecha----🌻 Kaasia---\\s Ty co???Zobacze jakies zdjecia ze slubu czy nie???ostatnio mnie zignorowalas,wiec teraz bede tu zagladac i Cie \"molestowac\"psychicznie oczywiscie;) Ja niestety dostalam okres:(Ale postanowilismy ze bedziemy sie strac:)Mam tylko nadzieje ze szybko sie nam uda,bo inaczej sie rozczaruje,alapie dola i tyle bedzie ze starania sie,bo ja nie chce tak na sile--zeby mna to zawladnelo Pozdrawiam wszytskie mamusie😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×