Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Gość ona28_wawa
a poza tym czuje jak niemal z każdą sekundą rośnie mi wciąż brzuch-Maluszek jest dość spokojny, bo pewnie ma mało już miejsca na brykanie a ja przytyłam już ponad 20 kg Jak ja to zrzuce z moją tendencją do tycia ? A i bardzo bolą mnie piersi ale niec z nich jeszcze nie leci. Wogóle bardzo dużo odpoczywam, śpie a wszystko na głowie męża- on naszczęście nie narzeka i świetnie sobie zw szystkim radzi, choć ja nawet na przytulanko mam bardzo średnią ochotę- ale jesteśmy wobec siebie bardzo wyrozumiali i kurczaczki chyba dopiero teraz zrozumiałam-że o Kogoś Takiego chodziło mi w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ona28 :) gratulujemy synka - na tym forum na razie same babeczki się rodziły :) nareszcie odmiana :) no i fajny termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 kg to raczej normalna waga, nie znam norm, ale wiem że często kobiety tyle przybywają :) powinnaś zrzucić podczas karmienia. a co do przytulanek - normalka, większość facetów cierpi z tego powodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) cierpi cierpi,ale jakoś sobie dają rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cierpią cierpią,ale jakoś sobie dają radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Dawno nie zaglądalam , a widze ze duzo nowinek:) Kaka gratulacje🌼 Aga widze ze teraz bedzie na Ciebie kolej:):):) A mi chyba dopiero zaczyna pomalutku brzuszek rosnac...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby kolej na mnie, ale dziecku się nie spieszy :) a te nocna spięcia i napinania to mnie niedługo do rozstroju doprowadzą, kto to widział regularnie nocki zarywać ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga potraktuj to jako mały trening przed nieprzespanymi nockami jak już się Twoj piłkarz urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo piłkareczka ;) mamy wśród znajomych dwóch chłopaków, trzeba by im narzeczoną skombinować :) a właśnie się pręży mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny mam do Was pytanko Zjadlam wczoraj pomidory i swierzego ogorka, wieczorem mnie wysypało, rano wstałam nic już niemiałam ale po kąpieli znowusz mi pojawily sie czerwone plamki, powiedzcie mi czy w ciąży moge brać wapno, czy lepiej pokazac sie dermatologowi niech to obejrzy. Mam to tylko na dekolcie i na gorze brzuszka umyłam to przed chwilka ruminkiem, ale troszke sie niepokoje Jestem w 6 miesiącu ciaży Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim :) idę dzisiaj do lekarza, może wyznaczymy datę zabiegu??? czarna - możesz brać wapno, kup zwykłe w aptece i weź trzy razy dziennie, wysypka powinna zniknąć po dwóch dniach mniej więcej, też zdarzało mi się mieć alergię... a o wapno kiedyś pytałam lekarza, jak byłam chora, pozwolił, tak samo jak wit. c czy rutinoskorbin :) ale jak Ci wysypka nie zniknie po dwóch-trzech dniach to idź do lekarza! alergia po zjedzeniu nie powinna trwać dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje ci bardzo Agnieszko zaraz ide do apteki po wapno, troszke mnie uspokoiłaś , bo juz sie denerwowalam czy niezaszkodzi to mojemu bejbikowi Pozdrawiam i milego dnia zycze 🌻 😘 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Aga juz na nogach widzę:) i dziś do lekarza, ciekawa jestem co Ci powie :) Ja w piątek byłam u lekarza i wszystko jest ok, no i nic nie przytyłam przez ten miesiąc, ale teraz bede musiała chodzic co dwa tygodnie do gina. Wiecie ostatnio sie martwie zeby nic złego sie nie stało kiedy już nie daleko zostało. Sama nie wiem czemu, jeśli mała rusza sie mniej, to tylko pukam w brzuch aby jakis odzew był. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Różyczka :) idę dopiero przed 16 więc napiszę późno co i jak :) czarna - ja dostałam kiedyś wysypki po pomarańczach, nie w ciąży co prawda, ale wapno pomogło. organizm musi się pozbyć tego co mu przeszkadza i zalega :) ale max 2-3 dni, no i nie powinnaś mieć żadnych innych objawów, typu temp. i takie tam, sama wysypka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki, a ja znów po przerwie się odzywam. Nadal w jednym kawałku:) U mnie do terminu już tylko 1,5 tygodnia. Nie kieruję się terminem z USG, bo wg mnie to nie ma sensu. Każde dziecko ma inną wielkość i uśrednianie tego przez komputer nie daje rzeczywistego terminu. Ja też jak Guśka jestem całkiem żywa jeszcze, tzn. że chodzę codziennie na spacery, których tempo raczej przypomina szybki chód. No musze przyznać, że coraz częściej pokładam się w ciągu dnia, żeby dać odpocząć nogom i kręgosłupowi. Nogi i ręce strasznie mi puchną, Obrączki nie nosze już ze 2 miesiące, ale to pewnie tez skutek cukrzycy ciążowej. Musze się kłuć 4 razy dziennie i trzymać dietę. Jak czytam o tych waszych kanapkach z samymi tłustymi rzeczami.... No cóż, niedługo będę też mogła jeść frytki:D Synuś waży ponad 3,4 kg i właściwie baaardzo bym chciała, żeby już był z nami. Kupione mamy już wszystko, właśnie piorą się ostatnie rzeczy, teraz to wyprasować i poukładać do komody. No i jeszcze dziś chcę spakować torbę do szpitala. Ta wielka chwila tuż tuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anastazja K.
Witam Was, jestem tu nowa, niedawno zrobiła test i zobaczyłam 2 kreseczki !!!!!!!!!! Po wizycie u ginekologa dowiedzaiłam się ze to 7tc z tym że dziecko jest nisko!!!!!!!! Co to znaczy? Czy któraś z Was tak miała???????????? Boje się bo nie wiem co to oznacza. Czy mam zagrożoną ciążę?? Przepisła mi duphaston i kwas foliowy, mam się również oszczędzać. Proszę odpiszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nonono lid - to Ty masz dorodne dziecko!!!! wow ! :) właśnie u mnie chodzenie też przypominało szbki marsz i kończyło się skurczami, tylko że na tym etapie to już niegroźne, bo mogę rodzić :) współczuję cukrzycy :o zaglądaj częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja - niestety ja się z tym nie spotkałam, przykro mi, ale skoro pani doktor nie wspomniała o zagrżeniu, to się nie denerwuj, odpoczywaj, relaksuj się, już niedługo wejdziesz w bezpieczny okres i będziesz mogła odetchnąć :) może pojawi się ktoś kto o tym słyszał, podczytuj nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam coś w necie o niskim położeniu, ale nie mogę znaleźć, jak mi się uda to wkleję linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie tak pogadać samej do siebie :P chociaż mówią, że gadanie do siebie to pierwszy objaw świra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak jeszcze apropos mojego dziecka, to wyobraź sobie, że ja mam 114 w pasie!! Przytyłam 19 kg, ale jakoś tak szczególnie tego po mnie nie widać. Cukrzycy mają sporo wody w organizmie, więc licze na to, że po porodzie szybko mi spłynie:). Ale brzuch jest przeogromny. Każdy mówi mi, że taki widzi pierwszy raz. Aż mi się rozstępy na pępku zrobiły. Chociaż cieszę się, że tylko na pępku. Nigdzie więcej nie mam. Ufff, starałam się, żeby nie mieć. My to możemy jakoś w tym samym czasie urodzić. Ja chcę w wodzie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chcę jak najszybciej urodzć :o już się nie mogę doczekać, pogadam dzisiaj o wyznaczeniu terminu. mi przybyło 14 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika-e
CZY BRANIE ANTYBIOTYKÓW PRZED ZAJŚCIEM W CIĄŻE MOŻE MIEĆ WPŁYW NA DZIECKO, MOŻE KTOŚ WIE,NA ANTYBIOTYKU JEST INFORMACJA ŻE MOŻE BYĆ BRANY PRZEZ KOBIETYW CIĄZY, POD KONTROLĄ LEKARZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chcę jak najszybciej, ale z drugiej strony to dziecko wie lepiej kiedy będzie gortowe do wyjścia i nie ma co na siłę tego terminu przyspieszać, bo to może być złe dla maluszka. A z tego co pamiętam to termin masz na 15.02, więc i tak już prawie prawie:) Co do ruchów to tez nie rozumiem co w książkach wypisują, że pod koniec słabiej się rusza. Ja mam wrażenie, że robi sobie podkop z lewej strony brzucha, bo to co wyprawia nic innego nie przypomina. Cały brzuch mi się rusza i to tak kilka razy dziennie. Nocą nie czuję nic, zakładam że śpi grzecznie:) No i oczywiście, że mu tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje się wierci w nocy, czuję czasami, czasami aż budzi, a z tym spokojem pod koniec - kłamią jak z nut :D masz rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_pruszkow
hej, ja kończe 8 miesiąc i mam strasznego pietra- boje się porodu, choć chodziłam z mężem do szkoly rodzenia, znam szpital w którym będziemy rodzić i wogóle wszystko powinno być ok a ja boje się i myśle, że coś z Dzidzią będzie nietak i wogóle strasznie się boje. Męczy mnie zgaga, mam koszmary w nocy puchną mi ręce i nogi, dretwieją też i przytyłam już ponad 20 kg buuu :((( Bardzo, bardzo chce Dzidziusia ale myślałam, że lepiej to zniose psychicznie i fizycznie też. Bardzo się boje o Dziecko o siebie i o wszystko co będzie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciżarówka - nie martw się, chyba każdą z nas to dopada :) nie wiem czy czytałaś wcześniejsze wpisy, ja strasznie chcę już urodzić, idę dzisiaj do lekarza, może ustalę z nim termin cięcia, mam położenie pośladkowe, i właśnie dopadł mnie stres :) aż mi żołądek wywraca :) a do tej pory się nie bałam wogóle :) sama zobaczysz, ajk Ci zacznie ciąża przeszkadzać pod koniec, to strach minie, sama będziesz czekała z niecierpliwością na godzinę zero a wiesz czy będziesz miała chłopca czy dziewczynkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×