Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

witam was laseczki. Strasznie długo nie pisałam ale net mi odcieli (jakaś awaria czy coś :( ) . Muszę się pochwalić, że byłam w środe na USG i moja mala :) ważyła 1 kg :D . Wogóle to ostatnio średnio się czuje, tzn, ciągle mi się chce spać i na nic nie mam siły :( . agniecha na 100 % byłam pewna że już jesteś w szpitalu :D już nie moge się doczekać :) , Jakoś długo jesteś w tej ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, nawet nie mów, chimera ja już wychodzę z siebie, ale dziecko ani myśli ;) w poniedziałek, jak nie urodzę, to mam iść do lekarza, wtedy chyba go poproszę o wyznaczenie konkretnej daty na zabieg... termin miesiączkowy mam na suwaczku, chyba 15 czy 16 luty, jaż nie pamiętam, bo koleżanka kazała mi się sugerować tym z pomiarów dziecka na usg, a tam wyznaczało mi 10-ty... ona urodziła właśnie dokładnie w takim terminie :) a ten 10-ty powtarzał mi się 3 razy podczas każdego usg... nie iwme, już mi ciężko, serio, i chcę maluszka nareszcie przytulić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera, właśnie sprawdzałam :) ale jesteś już zaawansowana :D fajnie, że maluch tak ładnie rośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha, kurcze sama nie mogę uwierzyć że to już 7 miesiąc :D . Jak ta twoja kruszynka będzie tak się ociągać to moja zdąży się urodzić w maju a twoja jeszcze nie :D i biedna będziesz ciągle na tym forum :D (żartuje) . Nie umiem znaleźć jak ta twoja kruszynka jest ułożona :) (jakoś mi się wydaje że będzie dziewczynka)- no proszę wirtualny jasnowidz ze mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała siedzi na dupeczce, główkę mam lekko na lewo od mostka :) więc cesarka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki:) Aga , ale miałaś noc, nie ma co, ja też już sie nie mogę doczekać. Dziś śniło mi sie ze juz urodziłam corcię i mężowi na gwałt kazałam kupować wanienke i pieluchy:) Chimera ja też jestem jakaś osowiała, nic tylko spać, a dziś jeszcze musiałam rano wstać i jechać zrobic wyniki, czuje sie padnięta. W piątek do gina. W nocy też zaczełam gorzej sypiać, dziś od 4 rano nie śpię a mała za to brykała ostro w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha to jest pewne ? wiesz moja znajoma miała ułożenie pośladkowe i kazali jej rodzić naturalnie. Ale tak płakała i prosiła że wkońcu się zgodzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera, pewne, zresztą mój gin powiedział, że nie pozwoli mi rodzić naturalnie, bo to może stanowić zagrożenie dla dziecka. no i jest to pierwsza ciąża... jak ktoś ędzie plumkał, to moja teściowa powiedziała, że się zapłaci ile trzeba, ale ma być wszystko w jak najlepszym porządku :D tylko ja jestem przeciwna płaceniu... cześć Różyczka :D może masz niskie ciśnienie? albo hemoglobinę??? jak mi się podniosła, to się od razu lepiej poczułam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie ma innego wyjścia jak cesarka, a ja mam nadzieje ze urodzę sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i mam niskie ciśnienie, musze sprawdzić, zreszta pogoda dziś taka ciężka:O, jak podnieśc hemoglobinę :) Chimera co ty opowiadasz, kazał jej rodzić, też bym prosiła o cesarkę w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha trochę ci zazdroszcze, strasznie się boję porodu naturalnego, ale narazie o tym nie myśle bo mi się włos na głowie jeży Dziewczyny od którego tygodnia zaczełyście zapisywać ruchy dziecka, bo ostatnio jak byłam u gina to nic mi nie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też nic jeszcze nie mowił, ale mała na tyle jest aktywna ze sie nie martwie o to :):) Wiecie czuje sie jak słoniątko, juz mi ciezko buty wiązać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimerka, nigdy nie zapisywałam, bo zdarzają się momenty, że maluch śpi, a Ty spodziewając się, że o tej porze kopał, zaczynasz się stresować, że jest cisza... więc żeby się nie denerwować - odpuściłam. ze dwa razy, jak ponad pół dnia nie drgnęło, to budziłam a pierwze ruchy poczułam w sumie ok. 16-17 tyg., ale to były taie bulgotki, motylki. a teraz np. od paru dni dzidzia mi się bardzo mało rusza... ponoć to oznaka zbliżającej się godziny \"0\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Róża ja też czuje się jak słoniątko, wogóle to chyba męczę się wagą i wszystkim naraz, - szkoda że skończył się drugi trymestr. Ja najlepiej się czułam i najlepiej wyglądała w 4, 5 i początek 6 miesiąca. Ja bym chciała już wiosne, u nas znowu śnieżyca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też się nieźle rozchulało, miałam iść do sklepu, ale pojadę z mężem popołudniu :) niezła zawierucha co do butów - polecam wsuwane kozaki na suwaczek :D lub pomocnego męża, który zawiąże buty :D mój mi ostatnio stopy mył w kąpieli, bo jak siadłam w wannie to ciężko mi było :D a takie proste czynności jak obcinanie paznokci - to już niemal zajęcia z akrobatyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty się chimera nie rechocz, bo to prawda - sama zobaczysz a golenie się w dolnych partiach - bez dużego lustra pod nogami raczej nie wchodzi w grę, jeśli nie chcesz sobie krzywdy zobić od pewnego momentu zaczyna się choroba zwana lustrzycą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:D:D:D Ale wam zazdroszcze,juz niedlugo zostaniecie mamusiami. tez bym chciala przytulac moje malenstwo. No ja juz mamusia jestem,mam corcie 6 letnia i teraz czekamy na dzidziusia. Plci jeszcze nie znam,za tydzien ide na USG to moze sie dowiem. Ruchy poczulam w 16 tygodniu. Z corcia brzuch mialam wokol bioder a teraz wysadza mi do przodu. No i teraz mam brzuch bardzo nisko. czy wy tez tak mialyscie? Na ostatnim USG lekarz powiedzial,ze dzidzie mam bardzo duza,bylo to 2 miesiace temu.Ale bardzo mnie niepokoi ten brzuch nisko i jak kopie to tez bardzo bardzo niziutko i w okolicach pepka jednoczesnie.No i od czasu do czasu boli mnie dol brzucha. Odpiszcie czy tez tak mialyscie? Pozdrawiam🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Sylwia, ja też mam nisko ułożoną ciąże, ale lekarz powiedziała że na razie nie ma co się zamartwiać Zresztą , jak mała kopie na wysokości pępka to wcale nie jest nisko jak na 17 tc :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopie w okolicach pepka i calkiem na dole jednoczesnie. Brzuch mam duzy,juz w pierwszym miesiacu nie moglam sie dopiac w spodnie,Teraz to mi zaczyna przeszkadzac jak siedze,a gdzie do lipca:O:O:O:O Boziu bede wygladac jak orka,narazie przytylam 5 kg,ale az sie boje pomyslec co to bedzie w lipcu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć sylwia :) dzidzia może kopać w różnych miejscach, jesteś jeszcze w miarę wcześnie w ciąży, więc Twój maluch robi takie fikołki, o jakich Tobie się nie śni :) jest go pełno wszędzie mnie kopał, gdzie mógł, na dole, na górze, z boku... kiedy masz następną wizytę? poproś o usg i zapytaj o to co Cię niepokoi :) niech Ci pokaże dokładnie dzidizę, ale ona na pewno jeszcze zdąży się kilka razy przemieścić :) witamy w naszym gronie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) wlasnie sobie przypomnialam ile trzeba bylo sie nagimnastykowac,zeby sobie obciac paznokcie u nog:)Nieoceniona przy tym pomoc męża:) Ja butów nie zawiązywałam,tylko chodziłam w rozwiazanych,albo w takich wkładanych,ale zawsze miałam w kieszeni łyżkę do butów:) co do kształtu brzucha to ja miałam takiego podłużnego arbuza nisko osadzonego i urodziłam dziewczynkę,wiec chyba reguły nie ma.Wszystko zależy od ułozenia dziecka,kształtów mamusi itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój się wczoraj śmiał, że mógłby sobie piwo stawiać :) i wogóle nabijał się z pozycji w jakiej stoję, gdy chcę się do niego przytuliś - dupcie wypięta, ja pochylona do przodu, a brzuch między nami :) powiedziałam mu że jest małppiszon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) hoho ale sie rozpisalyscie:) witam Sylwie w naszym gronie:) ostatnio i ja zaczynam odczuwac trudnosci z zawiazaniem sobie butow ale jeszcze nie jest zle - daje rade:) gorzej jest ze wstawanie z kanapy... jak mi sie pupa zapadnie w miekkie to juz kiepsko sie z niej podniesc;) a co do ruchow to ja pierwsze poczulam w barborke:D nie pamietam ktory to byl tydzien, ale na bank przed 20tc. dzis malenstwo spi w ciagu dnia, czasami da mamie kuksanca zeby sie przypomniec ale za to wieczory sa jego:D dziewczyny a jak stoicie z imieniami? macie juz obcykane jakies? kurcze nam cos ciezko idzie z imieniem dla chlopca... totalnie brak pomyslu. a wogole to sie obcielam:D poszlam na calosc i z wlosow do ramion zostaly mi teraz krotkie - cos na wysokosc uszu:D w pierwszym momemcie jak sie zaobaczylam to sie \"lekko\" zdziwilam ale teraz nawet ok:) aaa i zaczelam sie bawic haftem krzyzykowym - polecam jak ktos cierpi z powodu nadmiaru czasu albo chce sie uspokoic:D poza tym slicznie wygladaja takie pastelowe obrazki recznie wyszyte nad lozeczkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laseczki :D pobudka :D ja wstałam o 6 żeby coś zjeść i udało mi się wten sposób zapobiec opryszczce na pół twarzy - efekt uboczny wczorajszego wiatru i śniegu podczas spaceru :o co tam u Was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×