Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Gość sosna...
Najlepiej isc do lekarza.jeśli masz tp po srodku od pepka po mostek,gdzies w tym obrębie to lepiej niech zobaczy to lekarz.dla pewnosci najlepiej na usg.tam wszystko widac.z wymnikiem do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-widzisz moje usg wykazalo rozstep-tak mam nawet opisane w opisie.wiec jesli mam to samo co ty(chodzi o uwydatnienie tylko w czasie brzuszów)to dlaczego tobie powiedzieli ze masz przepukline a mnie ze rozstep?na chirurgi.pl sa opisane przypadki,lekarz twierdzi ze cwiczac (rok)jest sie wstanie ograniczyc ten rozstep.dlatego pragne poszkukac pomocy wsrod odób ktore tez prowadza szkoły rodzenia-ćwiczyc czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjecie nie odzwierciedli przepukliny. U mnie tylko pepek byl wysuniety no i brzuch pokaznych rozmiarow. Wygladalam jakbym nadal byla w 5 miesiacu ciazy. Jesli chodzi o Twoje objawy to sa niepokojace. Moim zdaniem powinnas zapytac lekarza. Moze to nic ale moze to byc tez rozstep badz przepuklina. Sosna- moim zdaniem nasze przypadki sa podobne ale rozne. Lekarze maja swoje sposoby zeby okreslic czy to rozstep czy przepuklina. Ja chodzilam z tym rozstepem rok wiec pewnie zdazylo mi cos tam wylezc przez ten czas. Ty jestes dopiero 10 tyg wiec u Ciebie na szczescie pewnie nic sie nie zrobilo. Tylko nie wiem jak z ciwczeniami przy pepkowej. Chyba dopiero po zabiegu. Co powiedzial lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-pepkowa raczej jest mala i nic nie mowil.ja taz mam brzuszek,jestem szczupla,w ciazy wyszedl mi tak w 6 m-cu wiec okresle go na 4-5.mam umówiona wizyte do jeszcze jednego chirurga,zobacze co ten mi powie.dzis bylam na izbie przyjec w szpitalu,dostałam pierwsza miesiaczke od porodu i jest bardzo bardzo obfita.pociesza mnie jeszcze fakt ze moj organizm jeszcze dochodzi do siebie po porodzie.unikam dzwigania i staram sie powoli zchylac-dmucham na zimne.jestes kochana za mile slowa.dodajesz mi otuchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceljanka
czesc dziewczynki,tez mialam problemy z brzuchem i nadwaga po porodzie-30kg przytylam i wszytko ,co do ostatniego kg zrzucilam.Troche to trwalo,caly rok na silowni(3x w tygodniu),jak mialam chwile czasu to rower i plywanie.Oprocz tego jak synek spal robilam brzuszki na dywanie 3x po 30.Wyglada calkiem dobrze,ale przy nastepnej ciazy nie pozwole sobie na dodatkowe 30kg,pozdrawiam i zycze wymarzonych brzuszkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- jesli dostalas miesiaczke to pewnie nie karmisz piersia? Chociaz koleznka karmiac dostala.. takze nie ma reguly. Moja pierwsza zaraz po karmieniu tez byla straszna. Krwawilam jak zarznieta swinia... Az slabo mi sie robilo. Mam tez po porodzie straszny PMS ale na szczescie zadnych boli brzucha. Wlasciwie wiem ze dostalam okres jak juz jestem w lazience i zalatwiam swoje potrzeby. Przechodze okres wlasciwie bezobjwowo. Wczesniej bez 2 tabletek ibupromu nie moglam funkcjonowac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-wiesz ze rozmawiałam z lekarka w szpitalu o tej kresie(popadam w paranoje:))mowi ze wiele kobiet ja ma i nawet o tymnie wie.marne pocieszenie.dzis tak sobie myslalam,ze jednak natura nie do końca sie postarała.kobieta tyle ryzykuje zachodzac i rodzac dziecko a nasz NFZ jak za sredniowiecza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylinnn
no i ładnie, poczytałam o tych przepuklinach i wychodzi na to, że ja też mogę ją mieć 😭 przy robieniu brzuszków też robi mi się takie wybrzuszenie w okolicach pępka. fuck jeszcze tego mi potrzeba. jestem pół roku po cesarce i myślałam, że to mieśnie mi się rozłazły i że jak będę ćwiczyć, to mi się zejdą :O a tu wychodzi na to, że znowu muszę iść do lekarza, jak ja tego nienawidzę. jestem szczupła i brzuch mam lekko wystajacy, ale bez przesady. powiedzcie mi prosze, czy da się jakoś samemu stwierdzić czy to przepuklina czy rozstęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhh... faktycznie nie jestem sama... chociaz jestem dobiero 4 miesiace po porodzie i wiem ze ni od razu mozna miec płaski brzuch to jednak nic nie robie w tym kierunku bo mi sie poprostu nie chce... najlepiej wychodzi mi jednak narzekanie... kiedy mam gdzies wyjsc i w cos sie ubrac...ale sprawe rozwiazuje PAS POPORODOWY ktory nosze jak mi sie przypomni ze go mam... no cóz... w ciazy przytyłam 25 kg, przed ciaza byłam fotomodelką a teraz? No cóż... wszystko jak przed ciaza tylko nie brzuch... nawet cycki tak samo duze jak były przed...rozmiar. D. porazka.... marzyły mi sie po ciazy cycuszki rozmiaru B. moze kiedys... ale racja cwiczenia robia swoje, to fakt... nawet chodzenie codziennie kilka razy po schodach z wózkiem... mieszkan na I pietrze. ale mam do pokonania kilkanasie schodow... codziennie wznosze i znosze wozek kilka razy wiec cos tam mi uwywa tu i owdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
No własnie ja mialam ten problem.mi lekarz powiedzial ogladajac taka zmiane jak przy robieniu brzuszkow i stwierdział ze to rozstep.z tego co juz sie naczytałam to przepuklina jest widentnie jak stojac ,nachylajac sie do przodu masz zmiane.tak jak napisala alutos-kazdy lekarz ma inna teorje.ja ide do 3go.napisz ile zchodzil Tobie brzuch po cesarce?acha i robienie takich zwyklych brzuszkow powoduje powiekszenie sie rozstepu miesni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
fabiankowa-z moja figurka ok.ale ten brzuch niszczy moje samopoczucie:(mam 94cm.w najszerszym punkcie tego dziadostwa.przy wciagnieciu calkiem calkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylinnn
sosna, mnie brzuch zmalał dość szybko, już dwa miesiące po cc był chyba taki jak teraz. ale niestety wciąż nie chce być taki jak przed ciążą, tzn. jest lekko wystający, myśle że to przez te rozlazłe mięśnie. to była moja druga ciąża, po pierwszej nie miałam problemów z brzuchem, wchłonął się szybko i był zupełnie płaski. no ale wtedy rodziłam sn, może to też ma jakieś znaczenie. w ogóle jestem zła, bo wychodzi na to, że nie wywinę się od wizytu u chirurga :O bo w tej sytuacji, to nie wiem, czy mogę ćwiczyć czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- no widzisz- czyli nie widac czasami jak sie stoi tego wybrzuszenia. Kazdy lekarz inaczej gada... No ja przezten zabieg teraz bardzo zastanawiam sie nad drugim dzieciatkiem. Bardzo bym je chciala ale jak zajde w ciaze to pewnie znowu nabawie sie przepukliny a potem znowu ten straszny pobyt w szpitalu... Marylinnn- jak widzisz ciezko stwierdzic czy to co masz to przepuklina czy po prostu miesnie Ci zwiotczaly. To moze ocenic tylko lekarz. W kazdym razie przy jednym i drugim objawy sa bardzo podobne. Koncowa dagnoza jednak nalezy do chirurga. Fabiankowa mama- zazdroszcze miseczki D:) Ja takimi piersiami moglam sie cieszyc tylko w ciazy i podczas karmienia( mialam miseczke F) Wygladalabym jak Pamela Anderson-gdyby nie reszta:) Tzn brzuch i tylek. No ale teraz za to jest odwrotnie. Wszystko spadlo razem z cyckami... Pozdrawiam!!! Ja przed ciaza mialam male B a teraz mam male A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALUTOS, cieszyłabym sie rowniez gdyby były bardziej jedre, skóra była by nie rozciagajaca sie a sutki nie siegały do pepka ;D nie no nie sa idealne...w staniku jako tako...ale bez... masakra jakas... maz mowi ze sa fantastyczne... ale jak sie naga nachylam to normalnie wymiona krowie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
atos-jesli moge zapytac-ile mierzy teraz Twoj brzuszek po operacji?chodzi mi o najszersze miejsce brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna nad pepkiem ma 69 w pepku 72 pod pepkiem 78. NO ale jeszcze miesnie sa niewycwiczone. Ma zamir dojsc do 65 w pepku. Wtedy bede zadowolona. Fabiankowa mama- moje bez stanika jak sie nachyle to tez jak wymiona tyle ze kozie:D My baby to mamy przejebane!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam, czytam i tez chyba to mam teraz to sie wystraszyłam, urodziłam 14 miesięcy temu, a brzuch jak w 5 a w piątym miałam ogromny, jak napinam mięśnie to mam takie wybrzuszenie nad pępkiem, ale co to jest ten rozstep (chodzi tu o mięśnie), a no i pępek mam dalej wypukły, ile sie lerzy w szpitalu po operacji? zabiek jest płatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka- a ja myslalam ze tylko ja mam takiego pecha. Widze ze wiekszosc osob po ciazy cos tam ma z tym brzuchem. Ciesze sie ze moja wypowiedz dala do zastanowienia tylu babkom. Choc tak moglam troszke Wam pomoc kobietki. Im predzej Kasiulka pujdziesz do lekarza tym lepiej dla Ciebie. Na pewno masz pepkowa, bo pepek juz dawno powinien byl sie schowac. Jesli brzuch masz dalej wielki to tez pewne jak w banku ze masz albo rozstep albo przepukline. Teraz tylko pytanie ktore masz. Idz do lekarza. Przy pekowej lezy sie chyba dwa dni(zabieg naprawde krotki i nieskomplikowany) a przy kresi bialej coz polezysz 4 dni i Cie wypuszcza. Ale za to potem bedziesz mogla doprowadzic sie do porzadku po dwoch miesiacach a teraz to jesli to rzepuklin to niestety nic nie zrobisz a tylko pogorsysz sprawe jesli zaczniesz cwiczyc. Jeslin to rozstep to tylko cwiczenia. Ale przy pepkowej i tak musisz najpierw zrobic zabieg bo teraz nie powinnas cwwiczyc bo mozesz powiekszyc przepukline. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lekarza moge iść dopiero za tydzień w sirode, robie prawko i jak wychodze rano to o 14 wracam do domu, za tydzień we wtorek mam egzamin więc w środe ide do lekarza. Śliczna córcia ,Mój synek też jest z maja:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka- dziekuje:) Twoj synek tez sliczniutki- wyglada jak dziewczynka takie ma piekne oczka:) U mnie wykrylam sobie sama:) Tzn buszowalam w necie i w koncu natrafilam na objawy podobnie jak Wy. Potrzebowalam tylko konsultacji z lekarzem i on na poczatku wykryl tylko pepkowa. Potem gdy powiedzialam ze podczas cwiczen robi mi sie gorka miedzy pepkiem a mostkiem to postanowil zobaczyc ale to juz u innego lekarza bylo. Musialam sie polozyc i lekko podniesc glowe do gory tak jak przy brzuszkach. Wsadzil w miesce rozejscia miesni dwa palce i nie mial watpliwosci. szczelina byla szeroka na dwa palce i dluga na 10 cm. Teraz mnie ladnie `zszyli i niedlugo zaczynam wzmacniac miesnie brzucha zeby znowu wygladac przyzwoicie:) Jestem z Lęborka.:) Pozdrazwiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzilam silami natury... ale brzuch przypominal dlugasny ogorek:) Straszny widok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Widze ze dyskusje trwaja :) Milo:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama jestem zdziwiona.:) weszlam tu z zamiarem napisania jednego posta a tutaj prosze- wodospad pytan:) Czyli nie jestem sama ze swoim nieszczesnym brzuszyskiem. Necia a jak tam Twoj brzuch? Cwiczysz intensywnie, jakas dietka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×