Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Jestem umówiona na wtorek do chirurga, ciekawe co powie. Ale i tak będę wdzięczna za wszelką pomoc, zwłaszcza Ty alutos jesteś "kumata" w tej kwestii. Oglądałam zdjęcia z operacji przepukliny pępkowej no i wygląda to tak jakby likwidowali pępek... Jak to jest faktycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paullinaa-witaj:)ja miałam takie same objawy i okazało się że mam przepuklinę pępkową.Nie wiem jak dużą masz zmianę.Jeśli jest malutka to zabieg jest mniej inwazyjny. Napisze Ci co powiedział mój lekarz.. Nie powinno się ćwiczyć,przepuklina się powiększy. Z dzwiganiem też jest problem-tego trzeba unikać. Ale jeśli chcesz mieć jeszcze jedno dziecko to poczekaj z zabiegiem.Tak zrobiła moja znajoma.Poszła na operację po 2im dziecku. Noszenie pasa napewno pomaga-sama sie przekonałam-przepuklina ładnie się chowa.Ale ja mam jeszcze jeden sposób,teraz nie nosze pasa i choć mam tą pępkową muszę ćwiczyć już mięśnie brzucha które sie rozeszły.Zakładam spodnie od dresu które maja dość szeroki pas i ten pas ładnie ściska właśnie pępek. Ja zdecydowałam się w ciagu kilku tyg.zrobić sobie pępkową ale prywatnie.Wszystko zrobione bedzie od środka a malutkie cięcie na zewnątrz będzie klejone klejem tkankowym.Zabezpieczą mi od środka cały pępek i nadadzą nowy kształt.Moja przepuklina jest malutka i dlatego mozna z nią zrobić wszystko. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosna, gdzie będziesz robiła zabieg, tzn w jakim mieście? Ja bym chciała zrobić z tym coś jak najszybciej, póki zmiana jest mała no ale też chciałabym drugie dziecko i nie wiem czy w kolejnej ciąży wszystko się nie rozpadnie. A jak tej znajomej pępek wytrzymał kolejną ciążę, nie powiększyła się znacznie ta przepuklina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paullinaa-Ja będę robić w Gdansku w prywatnej klinice.Koszt 2900zł.Ja robię tam wyłącznie dlatego bo pracuje tam lekarz który jest specjalistą i zabezpieczy mi od środka cały pępek aby w przyszłości nic juz się nie pojawiło.I chodzi mi o estetykę,aby nie było nic widać. Wchodząc na strony internetowe innych miast widziałam że ceny są inne.Można znaleść taniej. Mojej kumpeli nie zmienił sie pępek po następnej ciąży.Mam też kumpele która do tej pory chodzi z przepukliną,u niej prawie wcale jej nie widać. Jeśli jest u Ciebi8e malutka to naprawdę nic się nie stanie jak poczekasz.Musisz tylko dbać o to miejsce.Ćwicząc lub nosząc dzidzię zabezpieczaj pępek i bedzie ok. Mam nadzieję że choć troszkę Tobie pomogłam.Naprawde będzię ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina- radze poczekac jeszcze miesiac. Pepek moze sie jeszcze wchlonac bo potrzbuje na to po ciazy jakies 3 miesiace. Takze na razie spokojnie czekaj, i nie wyciagaj pochopnych wnioskow. Najlatwiej sie jest przetraszyc i potem wyobrazac sobie Bog wie co:) Jesli jednak to bedzie przepuklina to jest to bardzo prosty i nieskomplikowany zabieg. Nie bedziesz widziala zadnej roznicy. Bo ciecie jest prawie niewidoczne. A po operacji pepek sie schowa w przeciagu 9 miesiecy. Ponownie jak zajdziesz w ciaze to oczywiscie zawsze jest ryzyko ale ta przepuklina jest latwa do zoperowania wiec mozesz smialo sie zdecydowac. Co do mnie to ja mialam jeszcze ta gorsza i raczej juz sie nie zdecyduje na ciaze a bardzo bym chciala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki alutos, myślę że to przepuklina bo bez problemu można wyczuć jej wrota ale dokładnie okaże się za kilka dni. Czytałam Twoje wypowiedzi i współczuję bo u Ciebie problem był dużo poważniejszy. Nasze maluchy mają pępki jako blizna po mamusi więc i my mamy po nich nowe pępki :) Ty chyba robiłaś zabieg na NFZ jeśli dobrze zrozumiałam, długo się czeka na termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina- ja czekalam 2 miesiace. Ale nie ma reguly. Czasami robia szybciej. Akurat ja trafilam na okres kiedy duzo bylo osob z takimi problemami. Chirurdzy zazwyczaj robia rozeznanie komu jest to potrzebne szybciej a komu pozniej. Ale akurat przy tej przepuklinie dwa mieisace w ta czy w ta to nie robi roznicy. Na prawde nie masz sie czego obawiac:) Zreszta najpierw zapytaj chirurga. Mojej kolezance pepek po porodzie(miala cc) wchlonal sie dopiero po 3 miesiacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ediiitaa22
co wy ztymi brzuchami?! jak swoj brzuch stracilam odrazu przy porodzie jak wychodzilam ze szpitala mialam obcisly top i plaski brzuszek przeciez to wszystko traci sie przy porodzie dziecko, wody plodowe, lozysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskadziewucha
ediiitaa22 nie chrzań głupot, ja tez straciłam brzuszek ale nie po samym porodzie i w to nikt ci nie uwierzy! Macica nie kurczy sie do swoich pierwotnych rozmiarów w 3 dni,a rozciąnięta skóra nie odrazu wraca na miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka29
witajcie ja mam pytanie do Sosny- czy mogłabys napisac jaka to klinika w Gdansku, moze jakis nr tel. mi bardzo zależy na mało inwazyjnym zabiegu bo jestem juz po 3 operacjach wszędzie blizny nie moge juz na siebie patrzeć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
asieńka-Robię operację w Swissmedzie. Opreacja odbedzie się za tydzień także mogę Ci napisać po zabiegu jak wszystko się odbyło. Ja na początku myślałam o państwowym szpitalu ale słyszałam że robią taką "fuszerkę"że mogą być nawroty. Mi lekarz za tą cenę zrobi też nowy ładniejszy pępek niż miałam przed ciążą.Malutkie cięcie przy pępku bedzie bez szwów,tylko użyty klej tkankowy,więc będę mogła normalnie moczyć to miejsce. Zabezpieczony pępek będzie od środka.Ja najbardziej ciesze się że lekarz naprawde patrzy pod wzg.estetyki. asieńka-napisz jakie operacje przeszłaś-też pępkową? Acha możesz też iść na konsultację ze skierowaniem od ogólnego lekarza i wtedy nic nie płacisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka29
witaj mialam operacje nie zwiazane z przepukliną, jajnika, nerki i stopy no i rok temu cesarka. zle przechodze te zabiegi miesiac leze i zawsze mam okropna anemie. teraz nie moge sobie na to pozwolic bo wiadomo male dziecko.na moim malym ciele(jestem mala i chuda) mam wszedzie blizny, ktore nie sa cienkie biale tylko takie bliznowce czerwone wypukle. nie wiem czemu tak mam, dlatego tez nie chce zwyklej operacji bo nie moglabym juz w ogole patrzec na siebie. bede trzymac za Ciebie kciuki zeby wszystko sie udalo i nic nie bolalo.ja ide jutro do ogólego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Byłam dziś na konsultacji u chirurga. To faktycznie przepuklina pępkowa, narazie malutka ale trzeba operować bo sama nie zniknie, będzie się tylko powiększać z czasem. Jak się zdecyduję to mam się zgłosić, dostanę skierowanie do szpitala i tam zrobią zabieg. Będę robiła w Warszawie w szpitalu Św. Rodziny na nfz, tam robią małe cięcie nad pępkiem i pępek ładny ma pozostać. Także narazie karmię małego, jak odstawię go od piersi i zorganizuję sobie pomoc na 2-3 tygodnie po zabiegu to idę pod nóż :D Pytałam o kolejną ciążę- czy zrobić to przed czy po- lekarz powiedział że koniecznie przed kolejną ciążą, bo jak zostawię przepuklinę na kolejną ciążę to jest duże ryzyko bardzo znacznego powiększenia się dziury i wtedy dopiero zrobi się problem, poza tym z przepukliną nie powinno się rodzić sn tylko cc. Jeśli zoperuję to teraz to mam odczekać rok przed kolejnym dzieckiem, wtedy blizna będzie na tyle silna że ryzyko wznowy wynosi tylko 2%. Ryzyko powikłań przy ciąży bez wcześniejszego zabiegu jest znacznie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulinaa-cieszę się że zdecydowałaś się też na zabieg.Ja po operacji mam zalecenie nosić przez 3 tyg pas poporodowy.Ja mam jeszcze rozejście mięśni i muszę ćwiczyć wiec pępek musi byc naprawiony bo może pojawić sie większa przepuklina. Asieńka-jeśli dostaniesz skierowanie od chirurga zadzwoń do kliniki i umów się z lekarzem-ale tylko z tym który tam pracuje.(etatowy lekarz )Jest tam kilku chirurgów ale nie sa na etacie. alutos-co u Ciebie?zaczełaś już ćwiczyć?ja robie od kilku dni ćwiczenia na mięśnie skośne i powiem Ci że w trakcie ćwiczeń nie mam wtedy tej górki.czuje jak mięśnie pracują ale na skos.Narazie jako takich efektów nie widze ale ćwiczę od kilku dni.No poza tym że jak wciągnę brzuch to jest mniejszy.Lekarz twierdzi że rok ćwiczeń dopiero przynosi efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosna, chirurg podpowiedział mi dobry pomysł na pępek podczas ćwiczeń. Powiedział że można go zabezpieczać plastrem dla dzieci na przepuklinę pępkową, najlepiej to zrobić na leżąco i zbliżyć do siebie brzegi pępka- skóra do skóry tak żeby ta cała wypukłość pozostała w środku i wtedy dopiero przykleić. Taki plaster można nosić 2 tygodnie. Zaraz biegnę do apteki kupić, bo mi się przyda nawet na co dzień, jak muszę dźwigać po schodach wózek z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- nie moge sie zebrac na cwiczenia niestety. Chcialam hulahopem krecic ale niestety kolo udeza mi o blizne i to boli wiec zdecydowalam sie na razie odstawic to hulahop. Ja bardzo duzo spaceruje -doslownie maratony potrafie robic w ciagu dnia:) takze brzuch sie juz ladnie rusuje i bez cwiczen. Wieczorem kiedy chce cwiczyc jakos mi to nie wychodzi. a w ciagu dnia kiedy Ala spi mam tyle zajec ze mi czasu nie starcza. Staram sie jednak tanczyc bo gdy Ala nie spi mamy caly czas wlaczona muzke i ona tanczy i ja tez:) Takze to tez pewnego rodzaju ciwczenia. A co do Ciebie to fakt- dopiero po roku mozesz mowic o efektach przy rozejsciu miesni prostych, I bardzo dobrze ze robisz skosne bo to wlasnie pomaga na zejscie miesni. Ale te cwiczenia to i tak bede musiala zaczac. Moze dzisiaj sprobuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Paulinaa-dzięki,jesteś kochana.Napewno sobie przykleje plasterek:)Po operacji napiszę jak wszystko wyglądało.Jak znajdę chwilkę zrobię fotkę już nowego pępusia:) Ja przez całą ciążę bardzo dbałam o brzuszek.Nie mam nawet jednego rozstepu,ale za to rozstęp mam mięsni i co najgorsze nie miałam na to wpływu.:( alutos-ja ćwiczę pół godz.dziennie.zaczynam czuć mięśnie choć dolna partja brzucha nie pracuje przy skośnych tak mocno jak górna część.boję sie robić normalne brzuszki bo wtedy mam ta górkę i obawy że te przeklęte jelito mi wyjdzie. Zazdroszczę Ci:)masz napewno super proporcje. Ja tym czasem chodzę na wciągniętym brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosna, ja podobnie jak Ty- dbałam o brzuch, wcierałam i mimo dużego brzucha i dużego dziecka (4200g, 60cm) nie mam nawet 1rozstępu no ale pępek nie wytrzymał napięcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka29
Ja oprócz przepukliny i nie daj Boze jeszcze rosztepu miesni mam poorany rozstepami caly brzuch tylek i nogi. ogólnie wyglądam jak zebra. przez ostatnie 3 miechy nie mogłam samrowac brzucha i lezalam plackiem, grozil mi poród przedwczesny. zazdroszcze wam ze w ogóle chce sie wam dbac o figure ja pomimo ze jestem szczupla patrzac na moje cialo, mysle ze nie warto. rozstepów nie zlikwiduje, nawet mi nie blekna, brzuch jak pilka, i tak bede wygladala fatalnie i tak. nie wspomne o plaskich cyckach. nie mam żadnej fajnej części ciała no i zdrowia i wiem ze i tak nic to nie zmieni. sorry za smuty ale musiałam sie wyżalić,mąż problemu nie widzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Asieńka-kochana nie wiem jak dawno byłas w ciaży,ale rozstępy maja to do siebie że bledną bardzo wolno.nie martw się.napewno będą jeszcze mniej widoczne. Ja aby ratowac pewne części ciała kupowałam kosmetyki Vichy.dla mnie akurat okazały sie rewelacyjne.Kiedyś kumpela stosowała żel na rozstępy na uda i faktycznie był super efekt.W tej chwili stosuję balsam dla osób puszystych,przy zmiennej wadze.aby skóra na brzuchu była jędrna.Na blizny dobrze jest kupić jakiś dobrej klasy krem wybielający,naprawde zdziała cuda:)Moja mama miała operację nogi i nie stosowała żadnych specjalistycznych maści tylko własnie kremy wybielajace.skutek był taki że nie było prawie śladu po bliznie:)Naprawde nie martw się.Ja też jestem załamana stanem mojego"brzuchola"ale postanowiłam walczyć.Też jestem szczupła a brzuch przy mojej figurze nie wygląda super. Główka do góry Asieńka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńka, ja w ciąży stosowałam mustelę p/rozstępom a po porodzie żel poporodowy mustela i efekty są super, jestem 2,5 m-ca po porodzie i brzuch jest praktycznie płaski, skóra gładka, no tylko ten pępek ;) Jest też z musteli preparat na istniejące rozstępy- wiadomo że nie zlikwiduje ale na pewno rozjaśni. Poza tym jak napisała sosna, można stosować kremy wybielające i preparaty na blizny, np contractubex czy cepan. Zmobilizuj się też do ćwiczeń jak będziesz po zabiegu, zrób to dla siebie samej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ediiitaa22
ciekawskadziewucha wychodziłam ze spzitala w obcislym topie nawet moj ojciec byl w szoku powiedzial '' widzialas jakie maja brzuchy jakby jeszcze byly w ciąży'' po porodzie moj brzuch wrócil do poprzednich rozmiarów i NIE MIALAM I NIEMAM ZANEGO ZWISA CZY FAŁD SKÓRNYCH. DZIEWCZYNY KTÓRYM ZOSTALY BRZUCHY PO PORODZIE POPROSTU BYLY GRUBE NAPEWNO PRZED PORODEM A TERAZ ZRZUCAJA NA CIĄŻE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Się znalazła następna przemadr
Tez znam taka co w ciąży 7 kg prztyla bo była na diecie i zamiast jeść zarla tablety suplementy diety.ja prztylam 26 kg,dziś w mc po porodzie 20 nie ma,brzuszek lekko wisi i rozstepy mam na brzuchu i co??w doopie to mam wierze ze jak się postaram to będę znowu super laska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka29
no ja to faktycznie bylam gruba przed ciążą-46 kilo wagi, teraz rok po- 43. kilka lat przed ciaza cwiczylam na silowni. moje cialo to byly same miesnie, teraz skóra i kosci i worek zamiast brzucha. Dziewczyny dzieki za rady stosowalam krem galenica ,palmersa i nic nie dalo, ale faktycznie moze kupie vichy i cepan i cos pomoze. operacje stopy mialam w 2001 i niestety blizna nadal czerwona, nie wiem czemu.ale moze z rostepami bedzie inaczej. Sosna jak będziesz po zabiegu to pisz jak było. ja jak sobie pomysle o operacji to az mnie mdli, wiem co mnie czeka. wszyscy mowia nie przejmuj sie przeciez mialas juz kilka i to nie jest dla ciebie zadna nowosc,a ja każdą okropnie przeżywałam. . Ja mam wizyte u chirurga 11 wrzesnia ale w Koszalinie- tu mieszkam, zobaczymy co powie. Jak jest przepuklina to trzeba operowac.babcia mojego meza ma nieoperowaną po ciąży, guz na brzuchu, nie trzyma moczu i ma inne fatalne dolegliwosci. masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika110
Witam, cieszę się że trafiłam na to forum. Mam identyczny problem jak Alutos. Buszowałam po internecie i zaczęłam już podejrzewać u siebie wodobrzusze! Jestem 7 miesięcy po porodzie, startowałam z 52 kg, przytyłam 10kg, z tego synek miał 4. Na zdjęciach z tegorocznych wakacki w stroju kąpielowym wyglądam identycznie jak rok temu o tej porze, kiedy byłam w piątym miesiącu ciąży. Ciąglę otrzymuję gratulację od spotykanych na ulicy znajomych! Załamać się można! Jestem szczupła i mam przed sobą wielką piłkę z wystającym pępkiem. Przy ćwiczeniach mam wzgórek nad pępkiem. To, ze czeka mnie operacja, nie pocieszyło mnie, no ale przynajmniej nie wodobrzusze! Dzięki wam udam się do chirurga, mam nadzieję, że trafię na kompetentnego. Strasznie się boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×