Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Moj tez rosnie i nie tylko brzuszek😡, jezdze teraz duzo na rowerze i mam nadzieje ze waga wroci do normy😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie , czlowiek wie przeciez jak ciezko jest zrzucic pozniej kilogramy , ale popelnia wciaz te same bledy...😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli,hallo, wczoraj bylo ladnie a dzisiaj znowu ponuro. Monika przepraszam ze nie odpowiedzialam:-)) Alex wyslal przed 3 dniami papiery do pracy i chce spröbowac zeby go tam moze na stale przyjeli.mysle ze za pare dni wiemy wiecej.naturalnie woli on tam zostac bo zna kolegöw i dobrze sie rozumieja.A pozatym dostalby od poczatku nawet dobre pieniadze.No ale chance sa 50/50 % bo w tej Firmie jest duzo ludzi ktörzy dluzej tam sa niz on i chcieliby napewno na stale zostac. Ale jak go niewezma no to logiczne ze tam niezostanie.Chociaz jak juz möwilam sa tam ludzie od roku i bez Arbeitsvertrag. Ale ogölnie nie ma z tym problemu raz do Firmy twojego meza przyjsc i sobie wszystko obejrzec.Chce tylko odczekac odpowiedz. A propo spotanie.tez juz sie chcialam sptac jak to wyglada:D ja mam naprawde codziennie czas a Alex ma na rano czyli möglby mnie do ciebie zawiezc i odebrac. Mam ta maszyne do pieczenia chleba i jej wcale wiecej nieuzywam.Chleb z niej smakuje inaczej i ma dziury w tych miejscach gdzie te dwa no jak to sie nazywa...no to co ciasto kreci. Wiele osöb juz mi to möwilo i odstawilo swoje \"piekarniki\"elektrychne:-) A jak sie robi farsz z kapusty i grzybköw? Ma ktos dobry przepis na bigos? Pare dni temu zrobilam zupe szczawiowa ale sama ja jadlam bo tutaj moi jakos do tego nieprzyzwyczajeni i jakos im niesmakowalo chociaz byla taka pyszna. Moja babcia zrobila raz przepyszna zupe z bocwiny(tak to nazywala) i chodzilo o te mlode listki od buraköw.Ale tez niewiem ja to sie robi.I wogöle ta smietana tutaj jest inna niz w polsce nawet twarogu tutaj niema.maja cos podobnego ale to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bylam w ciazy to chodzilam codzinnie na spacery i staralam sie tylko dobre i zdrowe zeczy jesc.Jakos niemialam napadöw.W calej ciazy przytylam 10 Kg a jak sie Jeremmy urodzil to tak po troszku wszystko spadlo .Ja tez go caly rok piersia karmilam i wlasnie juz tylko wieczorem karmie i chce go powoli odzwyczaic.Möwi sie ze jak sie piersia karmi to duzo szbciej sie chudnie,naturalnie jezeli sie nieprzesadza z jedzeniem.trzeba wiedziec ze cialo potrzebuje 9 miesiecy na ciaze i prznajmniej tyle samo na powröt do poprzedniego wgladu:D Bremenka(kasia), wydaje mi sie ze to od twoich dni jest bo ja mam cos podobnego co miesiac.Mam to prawie codziennie bo mi braköje jeszcze zelaza chociaz jest juz naprawde lepiej ale jak te specjalne czerwone dni przychodza to mam öle glowy i jest mi tez czesto slabo i brzuch boli.Sa kobiety ktöre maja duzo gorzej.Mojego bylego meza siostra miala okropne böle i bez tabletek nie szlo.Cos okropnego.Te chormony robia nas Kire:-) zmieniaja naströj, albo sie duzo placze albo zlosci,albo dostaje sie depresji.jest röznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ten prawdziwy twarog kupuje w ruskim sklepie,oni tam maja tez duzo polskich produktow, a my na ta zupe z mlodych listkow mowimy butwinka,pyszna,ale z tymi lisciami tu ciezko,kiedys natrafilam tez w ruskim sklepie i zrobilam,pycha,a szczawiowa robie ze szczawiu ze sloika,rowniez z tego sklepu,:) no to nie bede kupowac tej maszyny do chleba,jest dobrze tak jak jest,rosnie mi super chlebus. no a farsz ja robie tak,ja zawsze na oko wszystko robie,kapuste kiszona gotuje do miekkosci,namaczam grzybki suszone w wodzie a pozniej odcedzam i gotuje w zmienionej wodzie,wszystko przez maszynke miele i jeszcze do tego farszu dodaje cebulki podsmazonej,no i przyprawy do smaku,a na tej wodzie z grzybkow gotuje zupke grzybowa.:) a bigos no coz ja robie tak jak z domu,kazdy inaczej,bigos to bigos wszystko do gara,hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja w drugiej ciazy przytylam 13 kg zostal mi jeszcze 1 kilogram do wagi sprzed ciazy nie jest zle,55kg jest teraz,no i piersia nadal karmie,wszyscy w szoku sa bo jak bylam w ciazy to tak deklarowalam ze nie bede piersia karmic,no ale jest inaczej,fajnie sie czuje nie ma zadnego problemu. a u nas pogoda znowu superowa,kochane sloneczko!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety!Ja tez mam teraz\"te dni\"i boli mnie glowa,slabo sie czuje i mam mdlosci! Co do ciazy,przytylam 12 kilo,ktore stracilam 4 tyg.po porodzie:teraz waze 59 kg,170 cm.A nie karmilam piersia! MI sie znowu wydaje ,ze jak kobieta karmi piersia,to musi wiecej jesc na pokarm ,no i trudno potem jej schudnac.Ale to tylko chyba ja tak mysle:) W moim przypadku by tak bylo,bo ja jem bardzo malo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,u mnie upal 28 stopni.Ja tez dopisze o ciazy,przytylam w ciazy 25 kg i teraz sobie obiecalam,ze przy drugiej nie bede sie objadac. Milka77-przepraszam ,mialo byc 2000 ze wszystkimi oplatami,a nie 2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK **** MIESJCOWOSC **** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach****5 ****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) 2.maremarie**** Stuttgart( Steinenbronn)****29 lat 3.micka**** Pforzheim****9,5 ****32lat****1 dziecko(28.11.04) 4.Tin****Hamburg****16,5 ****34 lata****2 dzieci 5.usmieszka****Tübingen****3 lata****25 lat 6.asia80**** Stuttgart(Göppingen)****3 lata****26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*****Bremen*****1rok****30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy****26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78****Nordhorn****2,5roku****28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen****1 rok****36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen****1miesiac****20 lat 12.kasiulica****Germersheim bei Karlsruhe****1rok****23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW****7 lat****50 lat 14.Werkaaa****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven (bei Bremen)****4 lata****22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ****1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ****3 lata****23lata 19.kc****Bad Kreuznach (RP)****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb****Münsingen****2,5 roku 21.naneczka****München **** 6lat **** 31 lat 22.limes-inferior **** Brocken****4,5****34 lata 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka Thomas 4msce) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld**** 22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.kajaffm****Frankfurt**** 28.aga **** Frankfurt 29.hessen**** 30.Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza) 31.mary.de ****Wiesbaden ****21lat****chlopak 32.kaska12345**** 33.sarra...****Hannover ****5lat****maz 34.BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 35.Gosia_70****36lat 36.janta****Szczecin****38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 37.Lena****Berlin**** 38.lenka**** 39.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm dziwne to forum, myslalam ze spotkam tu kogos, ale widze, ze wiekszosc potrafi sie tylko ze mnie nabijac ;( czy to takie wielkie przewinienie ze nie wiedzialam jaka to dzielnica? ciekawe do czego mi ta informacja miala byc wczesniej potrzebna? przeciez ja tutaj nie poznaje nikogo jak ide gdzies sama, wiec wystarczy mi, ze wiem na jakiej ulicy mieszkam, taksowkarze nie pytaja o dzielnice tylko o adre tak samo nie rozumiem docinkow odnosnie tego, czy umiem sie porozumiec z chlopakiem, przeciez pisalam, ze jego rodzice to polacy, wiec jak go poznalam to troche po polsku mowil i rozumial, teraz juz bardzo duzo mowi, ale nadal zdazaja sie slowa ktorych nie rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze ta a_g_a z bremen, hmm bardzo smieszne, widze ze komus zalezalo, zeby inni mysleli, ze to ja pisze, bo latwo pomylic tak podobne pseudonimy.. jak weszlam pierwszy raz na forum, to dziwilam sie, ze niektorzy nie wierzaw to co pisze, ale teraz rozumiem, ze duzo tu osob, ktore traktuja denerwowanie innych jako zabawe ja nie mialam zlych intencji i mysle, ze nikogo na forum nie urazilam swoimi wypowiedziami pozdrawiam i milego dnia wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach i jeszcze odpowiedzi na pytania, ktore ktos \"zyczliwy mi zadal\" 1.W jakiej dzielnicy mieszkasz -za trudne,OK. Chlopak tez pomimo,ze mieszka od dziecka w Niemczech nie wie,ciekawe NIGDZIE NIE NAPISALAM; ZE MOJ CHLOPAK NIE WIE W JAKIEJ DZIELNICY MIESZKA; PISALAM; ZE NIE JESTEM PEWNA CZY OD RAZU ZROZUMIE O CO GO PYTAM (nie bylam pewna czy zna znaczenie slowa dzielnica), ALE WIDZE ZE KTOS MA TUTAJ PROBLEM ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU; HE HE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM POTRAFIA NAWET DZIECI Z PODSTAWOWKI; jak sie porozumiewacie ze soba ,hehe? ZE ZROZUMIENIEM SIE NIE MAMY WIEKSZYCH PROBLEMOW; ZAWSZE W JAKIS SPOSOB POTRAFIMY SOBIE WYTLUMACZYC SLOWA; KTORYCH NIE ROZUMIEMY 2.Na jakiej ulicy jest Glowna Poczta w Bremen??? (Duza) HMM A CO MNIE OBCHODZI; GDZIE JEST GLOWNA POCZTA; SKORO Z NIEJ NIE KORZYSTAM 3.Test jezykowy na poziomie für Anfänger: Ich weiss nicht,wo ich w _ _ _ e. BEZ KOMENTARZA; Jak bedziesz miala problemy z porozumieniem sie z chlopakiem to pisz przetlumaczymy!! DZIEKUJE NIE POTRZEBUJE POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia dla osoby, ktora tez piszac \"na pomaranczowo\" pisala w moim imieniu jakies bzdury, przejrzalam to wszystko i jedyne go moge napisac, to ze jest mi teraz bardzo przykro, ja nikomu nic nie zrobilam, a komus najwyrazniej zalezalo, zeby mnie osmieszyc, takie \"zabawy\" czyims kosztem uwazam za zalosne gratuluje poziomu intelektualnego tej osobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualizacja.............
aga_z_bremen 🌻 Witaj - fajnie ze jestes!:D Mozesz podac swoje dane do tabelki? -miejscowosc Polska -Niemcy -ile czasu juz w Niemczech -wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 🌻 dzis mielismy piekny sloneczny dzien, nawet siedzalam na slonku i opalalam nogi ;) teraz juz niestety zanosi sie na burze, robi sie ponuro i slychac w oddali grzmoty wrrrr :( wielu dziewczynom, ktorych email mialam lub znalazlam, wyslalam zalacznik z malönkami piaskiem. widzialyscie? zajrzyjcie jest naprawde warte poswiecenia chwili i rzucenia oka ;) Moja Mama pojechala juz w sobote. Moze raz jeszcze nas odwiedzi w tym roku - w zaleznosci od mozliwosci czasowych. byloby super :) trzymajci e sie cieplo! 🖐️ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he bardzo smieszne, nigdzie nie napisalam, ze oczekuje przeprosin, zreszta nie zamierzam juz wypowiadac sie na tym forum, milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21 - dzieki za super maila, ale sie smialam :D musze koniecznie przeslac kolezankom :) Pozdrawiam Dajcie juz spokoj Agnieszce! Nieprzyjemnie sie przez to robi na forum. w ogole w zeszlym tygodniu (chyba zeszlym) pojawilo sie tu mnostwo pomaranczowych ludkow ktore tylko sialy zamet :O AGA Z BREMEN - podaj maila to wysle C fajny zalacznik :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udanej zabawy zycze
na szczescie juz beze mnie, bo nie zamierzam juz nawet odwiedzac tego forum, a mojemu przesmiewcy moge nawet podac haslo do mojego pseudonimu, bedziesz miec jeszcze lepsza zabawe piszac w moim imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay 🌻- Wszystkiego Naj-Naj-Najlepszego z okazji Twoich Urodzin!!!! 🌻 Udanej imprezy urodzinowej!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×