Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość no ale przeciez
nie tylko jedna apteka ma dyzur? A co lekarz powiedzial na profilaktyczne dawanie penicyliny zdrowemu dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pogoda w łebie była cudowna, no może tylko za bardzo wiało... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na chwilke... nogi mi w dupe wchodza po weekendzie :D:D:D ale bylo milo ;) zapowiada sie ze predzej pojade do Polski ... padam... spadam... pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasi-prazynka
do Kasi.Kasiu pisze z Polski,ale czasami wchodze na to forum poniewaz sa nieraz fajne interesujace rzeczy do poczytania-moj brta mieszka w mieszczech od 25 lat.Ale nie o to chodzi.Z tego co piszesz jestes jeszcze w Polsce,mam do Ciebie pytanie.cza masz jakies fajne -sprawdzobe namiary nad morzem??Codzi mi o pokoj z lazienka albo jakis apartament niestrasznie drogi,jakies pensjonaty.Prosze podaj jakies nr te,Kasiu nie chodzi na ten rok-chce sie wybrac z rodzinka w przyszlym roku i nie chce jechac w ciemno.Grzbie w tym internecie ale cos ,coby mnie interesowalo,nie jest to czytelnie i obrazowo pokazane.Jakis kamuflaz czy jak??Lub co innego widze a co innego zastaje.Pomoz mi Kasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marylou
bardzo Ci dziekuje.Zadzwonie , popytam i sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieszkajaca w Niemczech
Dziewczyny mam problem i moze ktoras z was bedzie w stanie mi pomóc. Wszystko wina mojego durnego chlopa który mnie namówil :( Wymeldowalam sie w Amtsgerichcie przed dwoma tygodniami z kosciola. Powód - PODATKI prawie 30 euro miesiecznie odciagane z wyplaty. Zaluje teraz tego kroku po dluzszym zastanowieniu i chcialabym te sprawe odkrecic. Czy ktoras z was sie orientuje, czy kosciol w ktorym bylam ochrzczona w Polsce otrzyma informacje na temat mojego wystapienia z wiary. jestem przerazona. przeciez chcialabym miec dzieci i ochrzcic je wlasnie w tej wierze. podobnie wyglada sprawa z pogrzebem. jestem bezradna. Czy Amtsgericht jest jeszcze w stanie sprawe odkrecic ? Za wystapienie z kosciola zaplacilam jednorazowa oplate w wysokosci 30-tu Euro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ze ty sie wypisalas
z kosciola nie ma wplywu na to czy twoje dzieci chcesz ochrzcic, nie ma tez wplywu na to czy chcesz je poslac do komuni, tutaj ksieza nie robia z tego zadnego problemu, to nie polska , ksieza nie sa terorystami, mozesz byc wypisana z kosciola, ale twe dzieci mozesz ochrzcic i poslac do komunii, zaden ksiadz tutaj nie odmawia chrztu ani komunii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Ale skwar , że wytrzymać się nie da. Dziuna nie wchodzi ten link o pracy. Chantall jak bedziesz miała zdjecia z Hannoweru to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen nie przepisują w polsce witamin do antybiotyku, jedynie coś na osłonę żołądka, bo antybiotyk wyniszcza bakterie i te złe i te dobre także, niszczy florę bakteryjną żołądka więc lekarze zawsze do antybiotyku dają dodatkowo np Lakcid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marylou i dziunia
marylou,jeszcze raz dzieki,przejzalam te stronki bardzo ladne i ciekawe miejsce,ceny tez bardzo przystepne.Dzis tam dzwonilam wszystkiego dowiedzialam sie i na II rok wlasnie tamy wyruszamy. Dzunia Tobie rowniez dziekuje,poprzegladam to wszystko wieczorem,bo dzis nie da sie siedziec przy kompie-tak strasznie goraco,ze chyba zaraz wykituje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawialam z ksiedzem w Niemczech. Informacja o wystapieniu z kosciola trafia zaraz to parafii w ktorej byl chrzest i osoba zostaje oficjalnie EKSkomunikowana. Nie wolno przyjmowac sakrementow ani byc matka czy ojcem chrzestnym bo nie jest ona katoliczka.Jesli ktos to robi to wg kosciola popelnie grzech ciezki. Ksiadz ma prawo odmowic tej osobie pogrzebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou---:)tak w naszym kosciele tez wiele osob wystepuje nie myslac o konsekwencjach. Niemcy sa niestety panstwem policyjnym i wszystko tu jest kontrolowane moze to kogos denerwowac ale tak jest i jak tu sie zyje to od tego nie ucieknie. limes:) ---czy tym myslisz ze pani w aptece ma wladze aby dac recepte dla drugiego dziecka? Przeciez recepte musi przepisac lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak za bardzo nie znam pensjonatów nad morzem, jedynie tylko łeba, jęsli cie interesuje, to wieczorem dam kilka adresów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FSME szczepionka
dlaczego kupilas? Przeciez sa za darmo? A dla dzieci tak czy inaczej. Przynajmniej u nas w Szwarcwaldzie tak jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest tak jak myslisz
Limes, nie zdaje mi sie, ze masz racje.... Jesli nie jestes pelnowartosciowym katolikiem- a nie jestes nim, nie majac prawa do sakramentów!- nie jestes w stanie wychowywac dzieci w duchu katolicyzmu! Bo nie mozesz im swoim poczynaniem przykladu dawac- jak to np. na chrzcie jest obiecywane- dlatego osoby które wystapily z kosciola, nie moga byc chrzestnymi. Wszystko obala sie wlasnie o te sakramenty. I ekskomunikacje. A czekac az do loza smierci, aby dostac ostatnie namaszczenie, i dopiero wtedy"pogodzic" sie z kosciolem? Po co- WTEDY? Jesli samo wystapienie bylo tylko z powodów finansowych- po co jeszcze i na lozu smierci klamac? A JESLI KSIADZ NIE ZDAZY DO CIEBIE? Bo sama wiesz, jakie powierzchnie maja tutejsze parafie, ile kosciolów jeden ksiadz ma, jakie to powierzchnie kmq. Zastanów sie nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest tak jak myslisz
no i z ta komunia juz sie mylisz, bo to jest wlasnie sakrament :-) do którego po wystapieniu z kosciola nie masz prawa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to fakt 11
i do bycia chrzestna w Polsce tez nie ma sie prawa, bo ja musialam sciagac z De zaswiadczenie, ze tu do kosciola naleze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes, co masz na mysli, okreslic sie w niemczech jako bez wyznania, a jak jestes \"okreslona\" w polsce? tak tylko pytam :) zdrowka dla Kaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest tak jak myslisz
Limes, ale jesli wychodzisz z jakichs tam waznych powodów z kosciola, to po jakiego piernika wtryniasz tam swoje dzieci???? Kosciól to nie partia, masz racje- to ma cos w wlasnym sumieniem do rzeczy. No i jak widzisz apostazje= ekskomunike? Cos mi sie zdaje, ze wlasnego linka nie przeczytalas :-P zanim wkleilas :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest tak jak myslisz
Hi Hi Hi Limes, ale wpadka, co? Apostazja w Kościele Katolickim Współcześnie apostazja rozumiana jest jako świadome, dobrowolne i publiczne wyrzeczenie się przynależności do Kościoła. Nie jest to jakieś "wykreślenie" czy "wypisanie". Konsekwencją prawną jest adnotacja w księgach parafialnych, ale może ona nastąpić niekoniecznie z inicjatywy zainteresowanego, lecz na podstawie świadectwa świadków, którzy potwierdzają taką decyzję i wolę apostaty. W przypadku apostazji nie można również mówić o nakładaniu ekskomuniki, ponieważ apostazja sama w sobie jest zerwaniem komunii (łączności) z Kościołem i ekskomunika następuje na mocy samego prawa. Apostazję można więc traktować jak ekskomunikę na własne życzenie. Z tego powodu na apostatę nie nakłada się kar kościelnych, ponieważ prawo kanoniczne obowiązuje tylko członków Kościoła. Apostata sam pozbawia się łączności z Kościołem więc konsekwentnie nie może oczekiwać życia sakramentalnego, urzędów, godności, przywilejów itp. Ponieważ apostazja ma formę publiczną przywrócenie stanu poprzedniego należy do gestii ordynariusza diecezji, który określa ewentualne kary i formy pokutne. W wyjątkowych sytuacjach prawo to przysługuje każdemu biskupowi w akcie spowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to fakt 11
limes to przystepowanie do skaramentow po ekskomunikacji to swietokradztwo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes masz racje, to wszystko twoja sprawa, ale jak juz ktos napisal... jezeli wystepujesz z kosciola... po co zatem chrzcic dzieci... no dobra mozna, ale moim zdaniem wtedy kiedy podejma same decyzje, ze miomo tezo ze mama i tata nie naleza do kosciloa to one chca by katolikami... ja jestem wierzaca niepraktykujaca, Bog jest w moim mieszkaniu tez, sorry za wyrazenie, ale jak na kinbelu siedze to tez sie moge pomodlic, i nie wydaje mi sie zte ON bedzie mi mial to za zle... wierze w sakrament komunii, namaszczenia chorych... spowiedzi na ucho nie uznaje... Madleen ochrzczona, ale zaden polski ksiadz nie zmusi mnie do slubu po to zebym mogla ochrzcic Marcella... wole to zrobic tutaj... do czego zmierzam, jezeli \"korzystam\" z tego wszystkiego, nie \"wypisuje\" sie z kosciola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest tak jak myslisz
Swietokradztwo fakt, ale ja sie pytam- PO CO???? Jesli wychodze z jakiegos kosciola, to nie po to chyba, aby zaraz do niego na msze chodzic i do sakramentów przystepowac. Co do wczasów- kompletna racja, to obopólne zaufanie. Zaden ksiadz nie wychodzi z tego zalozenia, ze ma akurat na mszy urlopowiczów- swietokradców, lecz po prostu- WIERNYCH.... Limes, pomylka, jak jestes w Niewmczech legalnie zameldowana/ zarejestrowana, nie mozesz sie tlumaczyc tym, ze nalezysz do parafii gdzies tam, w innym kraju setki km stad.... Tak samo jak nie mozesz nalezec do rady parafialnej gdzies tam, tylko w miejscu swojego zamieszkania/ swojej parafii- a jako student, w miejscu pierwszego meldunku. Krecisz cos, Limes, bo podatek chcesz oszczedzic, a glupio ci moze przed rodzina w Polsce przyznac sie z wystapienia... bo dla rodziców to w koncu bylby cios, nieprawda?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku jak ja pisze, literowki ze ho ho! nie miejcie mi za zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja moze dzis wieczor pojade do Polski... a pojutrze nad morze... 10 lat temu, w lato powodzi bylam ostatni raz nad Baltykiem .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes, dlatego tez chrzest bedzie tutaj, bo po rozmowie z tutejszym ksiedzem pomyslalam... nie tylko polska sluzba zdrowia jast do tylu, co dopiero kosciol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×