Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość magdalenka111
pomocy prosze o odpowiedz ja bylam w takiej samej sytuacji oboje z moim facetem mieszkamy w niemczech on jest selbständing i ma ubezpieczenie prywatne.i to nie jest prawda ze gdyby ona byla jego zona to moglaby kozystac z jego ubezpieczenia.on musialby jej wykupic osobne ubezpieczenie. ona jako jego dziewczyna ma bardzo marne szanse na ubezpieczenie w niemczech jesli nie ma pozwolenia o prace i nie moze pojsc do arbeitsamtu.jedyne wyjscie to oby wzieli slub i on jajko jej malzonek moze pojsc do arbeitsamtu i ja zatrudnic u siebie.ona moze pracowac u niego ale tylko jako jego zona i dostanie pozwolenie na prace ale tylko moze u niego pracowac.wtedy ubezpieczenie dostaje automatycznie.my tak zrobilismy i mam w koncu ubezpieczenie w AOK :) a wczesniej dowiadywalismy sie roznych rzeczy i to bylo jedynym rozwiazaniem pozdrawiam i powodzenia dla znajomej zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Renatka:) Witaj z Bremen:) kurcze nie pamietam teo nazwiska internisty, musze sie dowiedziec:) tylko o nim slyszalam:) hmm ja poprosze o te namiary do tego biura, zawsze si emoga przydac, wyslij mi na meila kasia.klimek@interia.pl - dziekuje magdalenka - ja jestem tutaj prw. ubezpieczona, i nie jest to takie latwsze szybkie jak piszesz, dziewczyna pisze, ze jest w 6 miesiacu ciazy, wiec na biezaco ma miec badania, a wiec gdzie czas na szarpanie sie z UP itp? a badania trzeba robic na biezaco, niedlugo co 2 tyg....dlatego poki co jestem za NFZ jak najszybszym a w tle mozna tak kombinowac, ale to nie jest takie haloo, za pracownika sa skladki itp itd. picassa - kurcze, brak czasu, zadzwonie do Ciebie, odezwe sie, w Pt uciekamy do Pl, ale potem jak sie unormalizuje u Ciebie i u mnie na pewno sie bedziem widziec!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka111
tofi_bremen dla nas to zajelo w sumie 6 miesiecy aby w koncu wszystkiego sie dowiedziec i wszystko zalatwic.najgorsza byla ta niewiedza co mozna zrobic.na poczatku dowiadywalam sie wlasnie o polskie ubezpieczenie z NFZ ale mnie sie to niepodobalo co sie dowiedzialam i watpilam w to ze NFZ oplaci moj porod w niemczech.przez te 6 miesiecy chodzilam prywatnie to gin tu w niemczech.przez ten czas musielismy tez wziasc slub.po slubie moj maz pojechal tylko do arbeitsamtu i zglosil ze chce mnie zatrudnic nie bylo zadnych problemow.i dopiero wtedy jak wzielismy slub poszlo z gorki i w ciagu miesiaca mialam juz wszystko zalatwione.teraz jestem w 9 miesiacu ciazy i z niecierpliwoscia czekam na nasza dzidzie :) w koncu nie martwiac sie tym ze nie mam ubezpieczenia. no ale jesli dziewczyna dopiero w 6 miesiacu ocknela sie ze czas zaczac cos zalatwiac w zwiazku z porodem to moze sie nie wyrobic.bo w polsce na wziecie slubu czeka sie 30 dni (ale wiem ze mozna jakos przyspieszyc) a w niemczech jest to tez mozliwe ale jest z tym duzo wiecej zalatwiania i zbierania papierkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie , mieszkam w Mannheim wyszlam za maz za niemca .Obecnie jestem w 13 tygodniu ciazy, ja mam na szczescie Krankenversicherung wiec normalnie chodze do lekarza.Co do Privatversicherung trzeba za wszystko samemu placic, a nfz nie pali sie do pokrywania kosztow porodu w de bo w pl jest to koszt 1000 zl a w niemczech 1,5 do 3 tys euro. jesli ktos jest z Mannheim to prosze o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka111
przyszlamama23de no to tylko Ci pozazdroscic ze ominely Cie te straszne werwy z powodu braku ubezpieczenia mieszkam niedaleko mannheim jakies 50 km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauline1983
Witam Panie, niebylo mnie tu juz na prawde bardzo dlugo, ale to z powodu pracy:)no i dalszej nauki:) jako ze na forum pojawiaja sie bardzo czesto tematy z roznych dziedzin prawnych i odpowiedzi na takie pytania sa rozne, czasem lepsze czasem gorsze, powstal pomysl we wspolpracy z internetowym portalem gazety wyborczej aby poprowadzic specjalna rubryke dotyczaca prawa i roznorodnych kwestii podatkowo finansowych na lamach tego portalu. W przypadku gdyby chial ktos sporzystac to zapraszam: ) ponizej podaje linka:http://gospodarka.gazeta.pl/firma/0,0.html na tej stronie znajda Panie po proawej stornie w mniej wiecej srodkowej czesci strony rubryke z blogami ekspertow, jeden nalezy do Pana Goojewicza drugi do mnie , moga Pani eprzeczytac liste z tematami jaki beda prezentowanie z z opublikowanymi dotychczas zagadnieniami:) pozdrawiam serdecznie paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauline1983
Jeszcze mala uwaga odnosnie kursow jezyka niemieckiego,dla Pan ktore o to pytaly od wrzesnia zaczynaja sie kursy na VHS w Bremen, to jest w budynku BAMBERGER na jesien zawsze rusza maszyneria kursow. Moga sobie Panie zajrzec tam przetestowac sie na poczatku i dobrac odpowiedni kurs, na uniwersytecie i hochschule takze organizowane sa kursy jezykowe deutsch als fremdsprache. takze godne polecenia i nie az takie drogie, jak np w szkole Berlitz. a odnosnie ubezpieczen dla Pan bedacych w ciazy i pragnacych urodzic pocieche w Niemczech to niestety pozostaje jedynie slub z kims ubezpieczonym tutaj lub porod w polsce bo NFZ na prawde niechetnie placi za porody, musza to byc uzasadnione przypadki , a nie jest takowym niestety partnet mieszkajacy za granica:( w razi epytan prosze pisac na forum na bloga lub na mail prywatny postaram si eudzielac bardziej wyczerpujacych odpowedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asret7
witam panie chetnie sie do was przylacze i popisze chociaz mam male doswiadczenie tutaj w niemczech .Pracuje na czarno tz. przy opiece ale marzy mi sie cos innego .Tak wogole to bym chciala pracowac o okolicach Frankfurtu bardziej na zachod .Jezyka ucze sie sama ,zawsze tak jest na poczatku ze wiecej sie rozumie jak mowi ale ja sie nie boje odzywac i to dobre .powiedzcie mi czy ja moge sobie napisac podanie do Urzedu pracy o pozwolenie na szukanie i legalne podjecie pracy Czy tez musze sie wczesniej zameldowac i wynajac mieszkanie Kazda rade przyjme .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aster7
odpiszcie mi pojawilam sie tutaj na tej stronie po raz pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka111
asret7 z tego co ja wiem a dowiadywalam sie w polskiej ambasadzie w Köln bo bylam troche zdesperowana i lapalam sie wszystkiego to podanie z prosba o przydzielenie pozwolenia o prace w arbeitsamcie moze kazdy zlozyc tylko prawda jest taka ze nie ma szans na jej otrzymanie.tak mi powiedzial pan z ktorym rozmawialam w polskiej ambasadzie...nie wiem natomiast jak jest z zameldowaniem ale wydaje mi sie ze na pewno trzeba miec meldunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny pozwolenie na prace jest ciezko uzyskac nie biorac pod uwage slubu z niemcem(ja dostalam automatycznie) .musi sie zgadzac przede wszystkim wasz zawod z praca jaka mialy byscie wykonywac w niemczech (np.kucharka wyksztalcenie gastronomiczne).niemcy szukaja specjalistow a nie pomocnikow totez ciezko jest to pozwolenie dostac nie majac dobrego wyksztalcenia i konkretnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny potrzebuje niemiecki odpowiednik leku acard moza któraś coś na ten temat wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicior76
Witam wszystkich na forum! chcialabym zwrocic sie do Was z pytaniem. Mieszkam od niedawna w Niemczech i chcialabym sie dowiedziec, czy istnieja godziny taniego pradu. dziekuje serdecznie za wszelka pomoc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nie ma
chyba nie, a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauline1983
Tutaj maja Paniebezposredni adres do Bloga opisanego kilka wpisow wczesniej :) http://budziak.blox.pl/ znajduje si etam konkretnalista z tematami jakie beda w kolejnosci omawiane , glownie z tematyki prawnej i podatkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka111
pauline ciekawa stronka ale wytlumacz jeszcze gdzie sa objasnienia do tych wszystkich podpunktow z tematu Mapa skarbow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska...
Od 26 września zniknie Polsat 2... Czy można inna droga oglądać w telewizji Polsat ?... Mieszkam w Essen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauline1983
Witam, "objasnienia" beda kolejna pojawialy sie na blogu, Mapa skarbow jest jedynie spisem tresci tego co przez najblizszy czas pojawialo sie bedzie na blogu.aktualnie pojawi sie zagadnienie dotyczace pozwolenia na prace i procedur z nim zwiazanych, mama skarbow obrazuje dokladnie co bedzie nastepnym zaganieniem.jesli ktos potrzebuje jakiejs wiadomosci moze zapytac w komentarzu na blogu lub zwrocic sie bezposrednio do biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i dobrze
ze zniknie Polsta2 samo badziewie!!! Kup sobie Telewizje "N" TVN-u! Rewelka. Z nagrywarka lub bez! Ja mam i nie zamenilabym na nic innego!Chyba,ze Ci zal kasy i bedziesz ogladac tylko niemiecki a tam jest nastepne badziewie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badziewie leci
tylkona kablu. ja nie mam polskiej telewizji ale ogladam PREMIERE, duuuuuzo filmow ktore w PL TV pojawia sie za 5 lat, wiadomosci i dokumentalne. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie - nie slaszalam o tej telewizji N - TVN..gdzie to mozn akupic, ile kosztuje abonament miesieczny??? i czy to trzeba z satelita ? bo ja mam kabel Deutschland i dwa programy ITVN i Polonie, badziewie straszne...szukam alternatywy dla satelity, bo balkon nie na ta strone:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla Tofi-Bremen
http://n.pl/# Ja kupilam w Polsce ale nie mozesz powiedziec w sklepie,ze wywozisz,zreszta oni nie pytaja. Mam z nagrywarka-REWELKA!!!Piekny obraz a co najwazniejsze jest TVN HD!!! Wykupujesz sobie dwa pakiety/musisz/ jest wiecej jak chcesz,tam jest gdzies stacjonarny tel.do Krakowa to sobie zadzwon. Powodzenia jak cos,to pisz odpowiem. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tofi_bremen
poska tv przywieziesz z polski. zawierasz umowe na rok, dostajesz dekoder i juz masz poska tv w niemczech. mozesz kupic albo telewizje n, cyfrowy posat albo cyfre+ porownaj pakiety, ceny i do dziela. pakiet familijny (zawiera Z TVN STYLE - fajny babski kanal) z polsatu jest ciekawy i juz za 57zl. jakosc hd to czesto chwyt markeingowy. jak sie nie posiada odpowiedniego sprzetu to sobie nie poogladasz. poza tym oni wszystkich programow w tej jakosci nie maja. a propos twojej satelity, jesli ja teraz masz obrocona na astra to masz mozliwosc ogladania tylko tv polonia, tvp kultura, tv trwam - to sa niekodowane programy. zeby ogladac inne poskie niekodowane potrzebujesz albo drugi LNB do satelity albo druga satelite ustawiona na hotbird. wtedy bedziesz mogla ogaldac m.in. tvp3, tele5, polonia1, polsat2, tvp historia+kultura, ty puls, polsat nwes, polsat zdrowie i uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje dzieki za odpowiedz. ojja 2 lata milam cyfrowy polsat, bylam bardzo zadowolona, ale mialam talerz i balkon na poludnie........ kupilismy mieszkaniem z balkonem na wschod chyba:O i antena po prostu nie lapie, dlatego bylam ciekawa, czy ta NTV jest na zasadzie dekodera i satelity, wiec u mnie juz niestety odpada:( ja mam mozliwosc tylko kabla i tych nieszczesnych probranow itvn i polonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tofi_bremen
takie buty. hmmmm, wszystkie te telewizje dzialaja przez satelite, niestety. tv N musisz miec nawet 2 tunery (LNB). A dlaczego nie zamontujecie sobie tej satelity na dachu albo kolo okna, ktore wychodzi na poludnie. wtedy nie ma problemu. (chyba ze u was jest zakaz wywieszania talerzy satelitarnych ) dach albo okno na pd. malzonek cos wykombinuje. powodzenia i pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajri26
Cześć! Jestem tu nowa. Mieszkam od czterech tygodni we Frankfurcie. Może jest ktoś z tych regionów? Zawsze fajnie mieć jakąś bratnią duszę na obczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2
Witam serdecznie!!! Mieszkam od dwóch miesięcy w Bremen ,z dwójka dzieci i mężem.Nie mamy obywatelstwa , staramy się dopiero , bez znajomości języka jest nam ciężko ale jakoś sobie radzimy. Czy jest ktoś z okolic Osterholz, w podobnej sytuacji .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×