Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam wszystkich :-)) widze ze pare juz pouciekalo. Monika ja to wogöle chcialam sie dowiedziec co to znaczy ze ty wlosy scielas.Na calkiem krötko czy jak.A moze podzwonimi jutro co? A moze sie znowu jakos spotkamy?Moze u mnie?kasia i Aga? Co jest Aga? dla kazdej i kazdegp kto w ostatnich dniach mial urodzinki a ja niepamietalam bo tabelka jakos daleko z tad:D Bardzo mocno was pozdrawiam i zycze milego,fajnego,slonecznego i wesolego WE. Möj maly jakos ostatnio zle sypia i czesto sie budzi i placze.A wogöle to ma faze zlosliwa i umie byc naprawde no zly ze tak powiem. Nie wiedzialam ze takie maly karly juz tak sie rzucaja:-))Ale smieszny jest w dalszym ciagu.Niema niczego co by go nieinteresowalo zeby niezrobic co przedtem u nas widzial.Nawet bierze juz perfum do reki i robi tak jakby sie perfumowal. Cudowny wiek,naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Chodziki sa w Kanadzei calkowicie zakazane. Zarowno sprzedaz jak i uzytkowanie. To chyba o czyms swiadczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mary d. witam na forum. Z tym przeczuciem co do zareczyn to mialam podobnie. I moja siostra tez byla zamieszana w caly ten spisek. Nwet byla przy wyborze pierscionka:-). Sobota. Prawie poludnie a tu prawie nikogo dzis nie bylo. Chyba nie spicie:-). Chociaz kto wie pogoda tylko do tego sklania. Co do chodzikow to nie mam zdania. Nie mam dzieci wiec sie tym nie interesuje. Moze kiedys sobie jakies na ten temat wyrobie:-). Przyjemnego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!:) Rzeczywiscie pusto.Dziewczyny albo sie wyleguja albo generalne porzadki robia.U Was tez tak w Polsce bylo kiedys, ze w soboty zawsze mamy robily generalne porzadki w domu? :) Wlasnie dzwonila do mnie kolezanka z zapytaniem czy pojdziemy wieczorem na dyskoteke.I kurcze tak sobie mysle ze chetnie bym poszla, ale nie mam nikogo do dzieci.Ostatnim razem jak maz z nimi zostal, to po 3 godzinach musialam wracac do domu.Wiec tej opcji nawet nie biore pod uwage.Ehh, jak nie urok to sra...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia.80 - wszystkiego Najlepszego w Dniu Twoich Urodzin. Duzo zdrowia, szczescia, pomyslnosci i spelnienia marzen!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
BARDZO CHCIAŁAM PODZIEKOWAĆ DLA JEAMS za przetłumaczenie tekstu. Dopiero dzisiaj zauwazyłam, że ktoś w tym pomógł. Mam jeszcze jedną prośbę, bo ta osoba była zmuszona oddać kilka najpotrzebniejszych fragmentow do przetłumaczenia i to tłumaczył młody nauczyciel niemieckiego w Polsce, ale mam pewne wątliwości, bo komputer zaznacza, że nie wszystko jest poprawnie napisane. Proszę jeszcze raz o pomoc, ale tym razem w sprawdzeniu fragmentów tekstu: Im Bezug auf Ihren Brief von ...... informiere ich, dass Ihr Vorschlag ironisch ist und unakzeptierbar. Ihre Erklärung ist lächerlich und unwahrscheinlich – d.h., dass das neue, zweistufige Keyboard mit einem verchromten Gestell und Pedal entsorgt wurde – Ich wundere mich, weil ich von Ihren finanziellen Probleme weiss. Auβerdem entsteht eine Frage, mit welchem Recht Sie freundes Eigentum zerstören. Zusätlich wurde es in einem Kommisionsladen abgegeben, was auch gegen meinem Willen war, weil ich vielmals die Rückgabe das Instruments verlangte. Es ist auch nicht akzeptierbar, dass als Entschädigung dessen, was abgegeben habe, bekomme ich eine ganz andere alte Orgel. Ich bin nicht verwundert, dass “Expander” nicht registriert wurde aber auch dafür die Beweise sind. Auf jeden Fall hielt ich Sie für einen jungen, ehrlichen Unternehmer und deshalb vermute ich, dass Sie wegen Ihres guten Rufes diese Sache als Gentleman erledigt. Unser entgültiger Vorschlag diese Sache ohne Prozeβ zu beenden lautet: Bauen Sie unser Pega3 in eine neue Version um. Ich wende mich mit einer Bitte um eine Verleihung des Rechtes PKH für meinen Anwalt. Ich bitte darum aus vielen Gründen. Ich bin ernstkrank, habe 100% Invalidität und unabhängig davon, im Laufe der Verhandlung entstanden neue, schwere Erkrankungen, mit denen häufige Behandlungen im Krankenhaus verbunden waren. Deswegen konnte ich nicht meine Sache persönlich erledigen. Ich musste einen Anwalt nehmen. Mein aktuelles Einkommen ist unter Existenzminimum, so bin ich nicht imstande meinem Anwalt zu bezahlen sogar in Raten. Im Zusammenhang damit, auch wegen meiiner schweren, finanziellen situation und mit Rücksicht auf humanitäre Aspekte bitte ich um eine Anerkennung meines Antrages. Hiermit informiere ich, dass es …… einen Anhänger mit allen Sachen drin gestohlen wurde. Davon wurde die Polizei benachrichtig, die solche Ermittlung führt. Im Zusammenhang damit, dass wir den Anhänger zu unserer Arbeit brauchen, bitte ich um äuβerst schnelle Erledigung der Sache. Schreibend das, wir vermuteten nicht, dass wir solche Firma treffen, die so arm ist. Bisher versagte niemand aus dieser Branche Hilfe und im schlimmsten. Fall bekamen wir 50% Preiβnachlaβ – deshalb ist es uns peinlich, solche Bitte an Sie zu schreiben. In diesem Fall, wenn die Taten und Wörter nicht einig sind, soll man Ihre Argumentation als eine Ironie betrachten. Hiermit stelle ich fest, dass ich Herrn X persönlich kenne. Er ist einer von vielen Kindopfer der Nazibarbarei. Auf Grund von eigener Untersuchungen und übriggebliebener Urkunden stelle ich fest, dass er nach seiner Festnahme durch Gestap in Kinlager untergebracht wurde. Dort arbeitete er in einer Tischlerwerkstatt und danach mit anderen verhafteten Kindern bei der Tornister – und anderer Ausrüstungsproduktion. Später wurde er in KZ Auschwitz gebracht, wo er bei Hilfsarbeiten in IG Farben angestellt war – an einer Baustelle von Buna Werke. Er wurde auch den pseudomedizinischen Experimenten unterzogen. Nach dem Krieg verhörte man ihn als einen Zeugen gegen Nazisverbrecher. Er arbeitete mit mir persönlich, was dazu beitrug, dass viele Nazisverbrechen zu Tageslicht kamen. Im Bezug auf den Breif von ….. informiere ich, dass ich keine Antwort auf meine grundsätzlichen Fragen bekam: 1. Warum wurde mir ein Zuschlag von 1 Oktober und nicht vom Datum des Antragstempel gegeben? 2. Ich konnte niemanden finden, wer für 8 Euro das Zimmer räumen wollte – und dazu zusätzlich einen Lebenslauf schreiben und daraus Steuer bezahlen. 3. In dieser Situation muss ich weiter selbst die Kosten tragen, so dass Ihre Hilfe dem Null gleich ist. Es wäre deshalb gut, eine Person von Ihrer Behörde zu bestimmen, die solche Sachen erledigt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
dodam, że w większości jest to tekst tłumaczony dla członków "Związku byłych dzieci obozów koncentracyjnych" i to są zbitki do wielu różnych spraw. Przepraszam też za zaśmiecanie tego forum, ale nikt tym starym i schorowanym ludziom oraz borykającym się z wieloma problemami nie chciał pomóc, a tylko tu znalazał się ktoś pomocny i mówię tu o JEAMSIE . Z góry dziękuję za poprawę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !:) Biorac pod uwage temat,okolicznosci i chec niesienia pomocy, nie ma tu mowy o zasmiecaniu topiku.Chwala Tobie za to :) Ciesze sie ze znalazlas u nas pomoc,Jeams faktycznie odwalil kawal dobrej roboty:) No, a ja na te dyskoteke nie ide .Iwonka , co do rtelefonowania , to postaram sie wieczorem przekrecic do Ciebie.A co wlosow, to tak, scielam dosc krotko jak na mnie:) Zaraz wysle Ci mmsa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! 🖐️ witam mary ja zaraz zmykam do pracy, a jutro wkoncu wolne :D moj skarb wlasnie zmienia opony, bo jutro ma spasc u nas snieg ;) lubie zime ale moglaby trwac gora miesiac, te wszystkie czapki, szaliki, rekawice i swetry - na sama mysl o tym mam gesia skorke uwielbiam lato :) i wszystkie zwiazane z nim przyjemnosci! natomiast zima jezdze na lyzwach, fajny spass a wy? moze narty? ja kiedys w polsce jezdzilam, tutaj jeszcze nie, chociaz mieszkam w gorach i nawet 2 wyciagi orczykowe mamy, ale wszystko przede mna Tak sie wczoraj rozpisaliscie o polskim jedzenia, a wiec tez cos od siebie dodam. U nas w kazda sobote przyjezdza facet(ma sklepy z polska zywnoscia i dodatkowo handel obwozny), ktory sprzedaje polska zywnosc, przede wszystkim wedliny, slodycze, gazety, ma zawsze swiezutkie jedzonko, takze kiszone ogorki, piwko, alkohole dzis bylam u niego na zakupach, ale na mrozone pierogi , juz sie nie zalapalam, bo za pozno przyjechalam, za to kupilam smaczne wedlinki i oczywiscie gazety (facet skomentowal, ze typowa kobieta, poniewaz zaczyna zakupy od gazet) Pozdrawiam cieplutko! 🌼 milego wochenende

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez przyjezdza facet z polskim jedzonkiem. Tylko, ze we wtorki:-) Co do polskich kolorowych gazetek to mozna tez poczytac je w necie. Wystarczy wpisac nazwe danej gazety jako adres www i juz mozna czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki:)i chlopaki:) ogorkowa sie udala i nawet moj ja wciagnal:):)oczywiscie nie obeszlo sie bez\"troche za slona\":)Moje kochanie by bylo chore jakby mu cos tak w pelni pasowalo.Ja tam sie ciesze przynajmniej jest szczery:) On dzis na jakas impreze z pracy a ja zamulam w domu...eh:( Sobota przed telewizorem:( W Polsce wszyscy wcinaja rogale:)na Marcinki:)mniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D beleiza 🌻dziekuje za ten przepis marchewkowy , ciasto wyszlo mi dzis super:D cludi_alb swietna sprawa z tym polskim jedzonkiem , ja jeszcze nie odkrylam takiej mozliwosci u nas , ale napewno gdzies jest.... Mo.niko ....nowa fryzura , nowe samopoczucie , jak sie dzis czujesz? Naprawde nie masz nikogo z kim bys mogla zostawic dzieci , sa przeciez tzw.biura , tam mozna zadzwonic i poprosic ze potrzebujesz opiekunke na pare godzin , jest wiele mlodych dziewczyn ktore maja recenzje i sobie w ten sposob dorabiaja na studia... A ty z mezem moglabys wyjsc , zrelaksowac sie ,pobawic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , wzialem sie za twoj text, tak jak napisalas nie mialem go za duzo zmieniac wiec poprawilem tam tylko znajdujace sie bledy. Musze jednak przyznac ze jest tam wiele zdan ktore by mozna bylo korzystniej ulozyc. Mam nadzieje ze chodz troche tobie to pomoze... Im Bezug auf Ihren Brief von ...... informiere ich Sie, dass Ihr Vorschlag unakzeptabel ist. Ihre Erklärung ist lächerlich und unbegründet – d.h., dass das neue, zweistufige Keyboard mit einem verchromten Gestell und Pedal entsorgt wurde – Ich wundere mich, weil ich von Ihren finanziellen Problemen wusste. Auβerdem entsteht eine Frage, mit welchem Recht Sie ein fremdes Eigentum zerstören. Zusätzlich wurde die Gegenstände bei einem Kommissionsladen abgegeben, was auch gegen meinen Willen war, weil ich vielmals die Rückgabe das Instruments verlangte. Es ist auch nicht akzeptabel, dass ich als Entschädigung dessen, was dort abgegeben wurde, nur eine ganz andere alte Orgel bekam. Ich bin nicht verwundert, dass der “Expander” nicht registriert wurde, aber dafür sind auch die Beweise vorhanden. Auf jeden Fall hielt ich Sie für einen jungen, ehrlichen Unternehmer und deshalb vermute ich, dass Sie wegen Ihres guten Rufes diese Sache als Gentleman erledigen. Unser endgültiger Vorschlag, diese Sache ohne Prozess zu beenden lautet: Bauen Sie unser Pega3 in eine neue Version um. Ich wende mich mit einer Bitte um eine Verleihung des Rechtes PKH für meinen Anwalt. Ich bitte darum aus vielen Gründen. Ich bin ernstkrank, habe 100% Invalidität und unabhängig davon, im Laufe der Verhandlung entstanden neue, schwere Erkrankungen, mit denen häufige Behandlungen im Krankenhaus verbunden waren. Deswegen konnte ich nicht meine Sache persönlich erledigen. Ich musste einen Anwalt nehmen. Mein aktuelles Einkommen ist unter Existenzminimum, so bin ich nicht imstande meinem Anwalt zu bezahlen sogar in Raten. Im Zusammenhang damit, auch wegen meiner schweren, finanziellen Situation und mit Rücksicht auf humanitäre Aspekte bitte ich um eine Anerkennung meines Antrages. Hiermit informiere ich, dass mir …… ein Anhänger mit Allen drin befindlichen Sachen gestohlen wurde. Davon wurde bereits die Polizei benachrichtigt, die auch Ermittlungen eingeleitet hat. Im Zusammenhang damit, dass wir den Anhänger zu unserer Arbeit brauchen, bitte ich um sehr schnelle Erledigung der Sache. Wir hätten nicht vermutet, dass wir auf so eine arme Firma treffen würden. Die nötige Hilfe versagte in dieser Branche bis jetzt noch nie Im schlimmsten Fall bekamen wir dann 50% Preisnachlaβ, deshalb ist es uns sehr peinlich, solche Bitte an Sie zu richten. In diesem Fall, wenn die Taten und Wörter nicht einig sind, sollte man Ihre Argumentation als eine reine Ironie betrachten. Hiermit stelle ich fest, dass ich Herrn X persönlich kenne. Er ist einer von vielen Kinderopfern der Nazibarbarei. Auf Grund von eigener Untersuchungen und übrig gebliebener Urkunden stelle ich fest, dass er nach seiner Festnahme durch die Gestapo in Kinderlager untergebracht war. Dort arbeitete er in einer Tischlerwerkstatt, danach war er mit vielen anderen verhafteten Kindern bei der Firma „Tornister“, sowie auch bei anderen Ausrüstungsprodutzierenden Firmen beschäftigt. Später wurde er in Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau untergebracht, wo er als Hilfsarbeiter in der Firma „IG Farben“ angestellt war. Dort war er an einer Baustelle von Buna Werke beschäftigt. Er wurde auch einem pseudomedizinischen Experimenten unterzogen. Nach dem Krieg verhörte man ihn als einen Zeugen gegen die „Naziverbrechen“. Er arbeitete mit mir persönlich, was dazu beigetragen hat, dass viele Naziverbrechen zum Tageslicht kamen. Im Bezug auf den Brief von ….. informiere ich Sie, dass ich keine Antwort auf meine grundsätzlichen Fragen bekam: 1. Warum wurde mir ein Zuschlag von 1 Oktober und nicht vom Datum des Antragstempels gegeben? 2. Ich konnte niemanden finden, wer für 8 Euro das Zimmer räumen wollte, dazu noch zusätzlich einen Lebenslauf schreiben und die Steuer dazu bezahlen konnte. 3. In dieser Situation muss ich weiter selbst die Kosten tragen, so dass Ihre Hilfe gleich Null bedeutet. Es wäre deshalb gut eine Person von Ihrer Behörde zu bestimmen, die sich dieser Sache annimmt. Sachen erledigt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 2.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 3.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 4.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 5.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 6.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 12.kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat 14.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata 19.kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 21.naneczka*******München *******6lat ******????? 22.limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) 28.Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). 29.janta****Szczecin********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 30.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 31.mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak 32. BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 33.sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz 34. kaska12345**** 35.Gosia_70****36lat 36. hessen**** 37.Lena****Berlin**** 38.lenka******** 39.aga **** Frankfurt******** 40. kajaffm****Frankfurt**** Urodzinki Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka--------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka-------- 26.09.81 malutka_de-------10.11.81 Cludi_alb ----------28.07.82 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 -------- 13.03.85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
Jeams Brakuje nam Twoich danych tabelce; -miejsce zamieszkania obecne -wiek -dlugosc pobytu w Niemczech -stan cywilny -dzieci -data urodzin Hamster -brakuje nam Twoich danych ; Jesli ktos chce cos zmienic w swoich danych , czekamy na propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOGOG
Znam mnóstwo autentycznych opowieści o duchach. Oto te najciekawsze: Po śmierci mojego dziadka pojawił się jego duch (świetlista postać). Prawdopodobnie chciał podziękować za mszę, którą odprawiono w przeddzień objawienia. Kiwał do mojego brata, ale ten bał się podejść. W końcu postać odwróciła się i weszła w skarpę. Słyszałem również o zmarłej ciotce, która w dniu swojej śmierci dała o sobie znać. W nocy słyszano, jak kilka razy, dość mocno, ktoś uderzył brzozową rózgą w okno. Nazajutrz rodzina dowiedziała się o śmierci. W rodzinie opowiadano też inne zdarzenia: w starym dworze pojawiał się w oknie niedźwiedź (prawdopodobnie demon). Kiedy pan domu wypalił w niego z dubeltówki, potłukły się szyby we wszystkich oknach domu. I rozległ się przeraźliwy śmiech. W pewnej wiosce pojawiało się licho na końskim kopycie. Nie wolno było się odezwać. Ten kto się odezwał był dręczony w nocy przez duszę cierpiącą w czyśćcu. Nieszczęśnik musiał, przez kilka tygodni, chodzić w nocy na cmentarz odprawiać pokutę za tę duszę. Jeden ze znajomych często naprawiał w warsztacie samochody. Gdy zginął w wypadku, jeszcze długo słyszano, jak ktoś w nocy przewraca narzędziami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy moich danych,niezgadza sie wiek mojego thomasa:P napiszcie date urodzin 3.05.2006:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam wole opowiesci o Duchu Sw :D Kto pytal o CD z koledami, wydaje mi sie, ze je mam. Czy chodzilo o plyte pt. \"Koleda woli dobrych ludzi\" z Pospieszalskimi, Arka Noego, Anna Maria Jopek i siostrami Steczkowskimi? Byla w Gazecie wyborczej. Moge wyslac przez skypa. Wydaje mi sie, ze mam jeszcze jedna ale jeszcze nie wpadla mi w rece. Nasze autko juz stoi na podworku. Zaliczylismy dzis pierwsze przejazdzki :D Jutro zrobimy fotke i wysle Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻:):):):):):):)🌻🌻:):):)🌻🌻🌻🌻🌻🌻 :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻:):):):):):)🌻🌻🌻🌻:):)🌻🌻🌻🌻🌻🌻 :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻:):):):):)🌻🌻:):)🌻🌻:):):)🌻🌻:):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻:):):):):)🌻🌻:):)🌻🌻:):):)🌻🌻:):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻:):):):):)🌻🌻🌻🌻🌻🌻:):):)🌻🌻:):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻🌻🌻🌻🌻:)🌻🌻:):)🌻🌻:):):)🌻🌻:):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)🌻🌻🌻🌻🌻🌻:)🌻🌻:):)🌻🌻:):):)🌻🌻:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sarra:nie wydaje mi sie zeby Monika oddala pod opieke jakiejs calkiem obcej kobiecie ,ktora by pierwszy raz na oczy widziala swoje dzieci.Szczegolnie ze Kuba jest jeszcze maly ,a Mateusz chory. Czasem mi sie wydaje ,ze niektore dziewczyny probuja pomoc na sile. Monika tylko chciala sie z nami tym podzielic,ze nie moze wyjsc z domu,na pewno nie oczekiwala jakichs tam rozwiazan.przynajmniej tak ja to odebralam,ale moze sie myle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen , masz zupelna racje, swietnie zrozumialas:) Nie oddalabym obcej babie, i nie oczekiwalam rozwiazan.Ale nie naskakuj zolzo:) na Sare, przeciez ona nie chciala zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i popsulam stronke :( a teraz tancze w kuchni koledy hurra \"Trumfy Krola Niebieskiego na na na\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ty tanczysz przy koledach:P:D chyba troche za szybko je zaczelas sluchac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
Bardzo Ci JAMES dziękuję jeszcze raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-):-) :-) Ci ludzie są naprawdę wdzięczni Ci za pomoc, a tym bardziej za tak szybką pomoc. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mozna liczyć na Twoją pomoc, bo nieukrywam, że Ci członkowie Związku, którzy znają język niemiecki jeszcze z obozów koncetracyjnych, to niestety mają duże problemy z gramatyką i nie są w stanie poprawnie przetłumaczyć listu na ten język. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
Bardzo Ci JAMES dziękuję jeszcze raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ci ludzie są naprawdę wdzięczni Ci za pomoc, a tym bardziej za tak szybką pomoc. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie mozna liczyć na Twoją pomoc, bo nie ukrywam, że Ci członkowie Związku, którzy znają język niemiecki jeszcze z obozów koncetracyjnych, to niestety mają duże problemy z gramatyką i nie są w stanie poprawnie przetłumaczyć listu na ten język. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja bede teraz zmija jadowita i powiem na temat tabelki tak: Bylam na topiku Usmieszki i widzialam ich tabelke ale nas w niej nie widzialam.Nie widze wiec powodu zeby dziewczyny ktore na stale sa na tamtym topiku istnialy w naszej:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×