Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Belaiza placek ziemniaczany , albo jakaś babka ziemniaczana?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basi brawo 🌻a ja myslalam, ze to tylko u mnie w domu mowi sie bulbnik na babke ziemniaczana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ja to w jakimś programie kulinarnym kiedyś słyszałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ja nie wiem. Pewnie moge jakis zdawac ale po co mi to. Nie chce mi sie stresowac. Zdalam juz z setke egzaminow i wystarczy :) a tak na serio to w mojej pracy nikt o egzamin nie pytal czy mam tylko posluchal co i jak mowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dawno nie pisalam ale jakos nie moglam znalezc czasu.Wiecie moze jaka szkole trzeba skonczyc w niemczech zeby byc tlumaczem przysieglym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim- dzień dobry ! muszę przyznać że dałam wam fory! ponad pół godziny a wy nic no to teraz za karę ;-) opowiem dowcip : Uchwała Międzynarodowy kongres feministek. Na podium wchodzi jedna z delegatek i rzuca hasło. — Siostry, dość wyzysku. Nie będziemy im prać i gotować. Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Na kolejnym spotkaniu wojowniczych pań, delegatki dzielą się swymi spostrzeżeniami. Zaczyna Angielka. — Wróciłam do domu i mówię: John, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia — widzę — gotuje jajko. Sala zatrzęsła się od oklasków. Na mównicę wchodzi Francuzka. — Wróciłam do domu i mówię: Pierre, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia widzę — pierze majtki. Owacje na stojąco. Na podium wchodzi Rosjanka. — Wróciłam do domu i mówię: Iwan, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia nadal nic nie widzę. Czwartego dnia – zaczynam widzieć na prawe oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo24 witam, zaczynasz pracę o tej godzinie, czy spać nie możesz? bo ja jestem juz w pracy od 7.30 tylko zanim się zabiorę za pracowanie to musi minąć jakiś kwadransik, pozdrawiam słonecznie, bo u nas całkiem ładna pogoda się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tu ostatnio odprężająca atmosfera bez stresu:-) opozycja odpuściła !!! ;-) no ale ja moje drogie , niestety muszę wyjść ! ale nadrobię, nadrobię :-) (nie że w sensie rozdrobnię hihi tylko wszyściutko przeczytam -potem) PS współczuje tym co uczą się polskiego , nie dość że gramatyka pokręcona to jeszcze taki \"wieloznaczny\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Kasiu niestety niezarobkowo :-( jak to tu się przyjęło mowić dzięki jednej takiej reklamie : \" prowadzę małe , odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo rodzinne \" PS Kasiu..... a dlaczego nie masz maila pod nikiem ? :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry ...dziewczyny...a gdziez wy pracujecie od tak rannych godzin..hmmm a oza tym dziewczyny, czy ktoras z was miala kiedys psa basseta? Jestem w nim zakochana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) Ewolita wydaje mi sie ze niekonczy sie jakiejs tam szkoly.Tutaj w Bremen idzie sie do senatora i zdaje sie egzamin.Musisz poprostu umiec bardzo dobrze oba jezyki.na koncu trzeba tez placic tyle co wiem bo sama juz cos takiego chcialam robic. Belaiza moja babcia möwila bliny na nalesniki.To znaczy musze jeszcze dodac ze u nas bylo to tak.nalesniki z serem, i nalesniki np. ze smietana.Poprostu sie je w rörke zwijalo i moczylo w smietanie.Mniam mniam. Nigdy niemöila bliny na cos z ziemniakami lub drozdzami. No tak bylo. A co do tego peterzahlt musze powiedziec ze wczoraj wypröbowalam i najpierw sie bardzo cieszylam bo zaczelo sie dobrze no ale po 15 minutach nas rozlaczylo bo podobno cos tam zrobilam:O. Nie wiem naprawde co.No to ja na nowo wszystko i möj tato möwi ze mu cos juz tam piszczy i ze napewno znowu sie cos stanie.I tez tak bylo.Po jakis 5 minutach nas znowu rozlaczylo i znowu gadka ze ja cos zrobilam. A ja nawet niedotykalam. Od wczoraj glowa boli i w dalszym ciagu niemoge szyja ruszac tak jak zwykle. Slonko swieci:-)) hurrrrra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 👄 Dzis swieci slonko i wyglada bosko, ale ja i tak nic z tego nie bede miala. Jestem bardziej obsyfiona niz wczoraj, ale to nic jakos to bedzie, byle tylko sladow nie bylo. Tylko zadziwia mnie fakt dlaczego juz drugi dzien jestem przyglucha. Czuje sie jakbym miala katar w uszach gleboko. Boje sie, ze to mi wplynie na sluch. Najbardziej dzis zdenerwowala mnie tesciowa. Ona nie wierzy, ze mam ospe wietrzna, bo w tym wieku jakim jestem to troche dziwne. Brrrrr jak ja jej nie lubie. Mam 37 lat, a ona 68.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups Fa a ja Ci napislam, ze z kazdym dniem bedzie juz lepiej, a tu jeszcze gorzej. A tesciowa jak zwykle ma racje w Twoim wieku to dziwne, jednakze nie niemozliwe. Moj kolega jakies 3 lata temu przechodzil swinke, biedaczek o malo co nie wyzional ducha. A u nas w przedszkolu szkarlatyna ja jeszcze nie chorowalam ale jakos mnie nie bierze. Juz dwie kolezanki sie pochorowaly a ja sie trzymam. U nas tez sloneczko pieknie swieci :D nawet powyrywalam troche chwastow z grzadki kwiatowej. Kwitna juz krokusy cala para i jest b. duzo roznych kielkow, bedzie duzo kwiatkow :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa...🌻 to przejdzie. A tesciowa.....nie masz gdzies tam studni.....:) Witam wszystkie panie!!!!!!! Niestety na chwilke , bo lece sie pakowac. Dzisiaj ja sie pochwale. Jade na tydzien do Pl. No ale do pracy hahahaha:P Bo domek trzeba posprzatac po budowlancach. Ale co tam, odbije sobie za to wszystko. Kolezanki, kawki, fryzjery , urodzinki....... Zaszalejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach dziewczyny jak ja was kocham, ze tak podtrzymujecie mnie na duchu 👄 Co do lat w mojej chorobie, to pani doktor powiedziala, ze sie zdarza u niej i to dosc czesto i to nawet u starszych. Ale studnie bym z checia miec chciala w takich wypadkach. Dobrze , ze to bylo przez telefon, bo tesciowa w Polsce mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________@@@@@@@@________@@@@@ ________@@@________@@_____@@@@@@@ ________@@___________@@__@@@______@@ ________@@____________@@@__________@@ __________@@___________@__________@@ ____@@@@@@________@@@@@_______@@@@@@ __@@@@@@@@@____@@@@@@@_____________@@ __@@____________@@@@@@@@@@_____________@@ _@@____________@@@@@@@@@@@_____________@@ _@@____________@@@@@@@@@@@____________@@@ _@@@____________@@@@@@@@@____________@@@@ __@@@@____________@@@@@@_________@@@@@ ____@@@@@@___________@________@@@@@@@ _________@@___________@@_______________@@ ________@@___________@@@______________@@ ________@@@________@@@@@@_________@@ _________@@@@@@@@________@@@@@@@ __________@@@@_________________@@@@ ___________________________________@@ ____________________________________@@ _____________________________________@@ _____________________________________@@_________@ _____________________________________@@_________@@ _____________________________________@@________@@@@ _____________________________________@@_______@@@@@ ____________________________________@@______@@@@@@ _________________@________________@@______@@@@@@ _______________@@@_____________@@____@@@@@@@ ______________@@@@@__________@@___@@@@@@ _______________@@@@@@______@@_@@@@@ _________________@@@@@@___@@_@@@ __________________@@@@@@_@@@@@ Eva Roland sie obrazil, ze napisalam, ze tylko ja sie ciesze wiec dla was Kwiatek od Rolanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypalony papieros skraca życie o 2 godziny. Flaszka wypitej gorzałki skraca życie o 4 godziny. Dzień pracy skraca życie o 8 godzin ! Jak to dobrze, ze jutro jest piatek!!! Przychodzi 80-letni dziadek kuśtykając z laską do lekarza; - Panie doktorze, moja 20-letnia żona jest w ciąży... Tymczasem doktor wszedł mu w słowo - Niech Pan posłucha takiej historyji \"Poszedł raz pijany myśliwy z parasolem na polowanie idzie przez las , aż tu raptem niedźwiedź na niego wyskakuje Myśliwy \"strzela\" i ....... parasol się otworzył. Przerażony składa parasol i patrzy a niedźwiedź leży martwy...\" Dziadek wchodzi lekarzowi w słowo - Niemożliwe , musiał strzelić ktoś z boku. Lekarz - Właśńie do tego zmierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kassay Belaiza pytała o bulbnik , a ty mówisz bliny, to chyba coś innego, a co do tych rozmów darmowych, to pewnie dlatego, że darmowe to jakośc trochę gorsza, no i piszą, że nie wolno rozłanczać tej strony internetowej w trakcie rozmowy no i jeszcze , że najlepiej mieć stałe łącze internetowe, ale ja nie mam możliwości wypróbowania, Madlen próbowała i było ok, ale nie wiem ile minut rozmawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raz rozmawialam na tego Petra i moglam mowic tylko 30 minut majac wlaczony ciagle internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale musze juz konczyc. Zycze wam milych pogawedek i udanego Faschingu. 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja pralka juz jest! i slonce swieci! i sie ciesze! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja wyprobowalam dzis tez Peter zahlt-jakosc rozmowy swietna,po 1/2 h sie rozlaczylo ale znow sie polaczylam i mozna bylo gadac i gadac!Fajna stronka.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) sloneczko swieci az sie zyc chce:)my tez probowalismy przez peterzahl i nie udalo sie,najpierw oni nas nie slyszeli ,pozniej my ich wiec zadzwonilismy normalnie. Dziewczyny mam pytanko:czy osobie mieszkajacej w niemczej,nie posiadajacej obywatelstwa niemieckiego,majacej dziecko naleza sie jakies zasilki?albo jakas pomoc z miasta?z gory dziekuje za odpowiedzi A ja mialam dzis okazje porozmawiac z sasiadem po niemiecku:) buzka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki cludi ab:)na to wychodzi ze nie ma na co liczyc taka osoba Ide salatke robic,taka warstwowa z kurczakiem:) Od 3 dni slucham ciagle plyty nelly furtado:) Wiecie niedawno sie dowiedzialam ze moja dobra kumpela mieszka w hamburgu:)jeny ale jestem szczesliwa,juz plotkowalysmy przez tel:)i moze do nas przyjedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka moja znajoma pobierala zasilek rodzinny na dziecko mieszkajace w Polsce u dziadkow. Nie ma ona do dzis niemieckiego obywatelstwa i dostala ten zasilek z wyrownaniem do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, z tego co wiem, nawet osoba nie posiadajaca obywatelstwa ma prawo na zasilek na dzecko, ja znam taki przypadek... moze cos sie w przepisach zmienilo.... moja pralka pierze :D ale caly dzien mamy problemy z telefonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×