Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Anulka :-)) niechce nikogo zalamywac ale mysle ze kazdy powinien wiedziec co w jedzeniu jest.Ze nas oszukuja.W zasadzie jest to tak jak z paleniem.Ten jeden pali i umiera majac 90 lat a inny majac 40. Nasze mamusie niekupowaly tych torebek ani Pepsi Light.Mysmy jedli raczej przez nie od podstaw gotowane jedzenie.Moze bylo to jedzenie ubogie w poröwnaniu do dzisiaj, ale raczej zdrowe co nie? Ja to tez ciagle patrze co malemu dajemy.Bo ten to juz powoli tylko slodkie chce. A np.te gumowe niedzwiadki i tego typu gumki.Sa z czego?A z czego robi sie galaretki? Z zelatyny.Ja jeszcze czasami to sobie zjem ale jak sie dowiedzialam z czego jest robiona zelatyna to powoli mi sie odechciewa. Gume do zucia kupuje tylko ta dla dzieci bo jest to jedyna bez Aspartam. Niekupuje zadnych torebek i to juz od lat.Robie jedzenie zawsze bez. Bo czy ja taka torebke kupie w ktörej to nierwiadomo co sieczi czy ja ale sobie sama cebulke skroje troche smietany dodam i czosnku czy przecieru pomidorowego to w zasadzie kosztuje mnie to tylko pare minutek dluzej ale wiem co dalam. Wiem ze tak dlugo jak sie jest raczej zdrowym to sie niezwraca uwagi na takie rzeczy .Dopiero jak sie jakas wstretna chorobe dostalo lub ktos kogo kochamy dopiero wtedy zaczynamy sie zastanawiac. Ja chce poprostu ostrzec a co kto zrobi to juz jego/jej sprawa. A teraz zmiana tematu. Mam takie pytanie. Dlaczego przeszkadza jak ktos na pomaranczowo pisze? Bo ja to taka jestem ze najchetniej gdyby byla taka mozliwosc to pisalabym na niebiesko albo cos podobnego.Poprostu na kolorowo. Bo wydaje mi sie ze poprzez kolory czlowiek zaraz sie lepiej czuje. Ale to takie moje zdanie.Ja juz czesto sie z tym spotkalam ze na czatach np. wielu ludziom przeszkadzalo to pisanie na kolorowo .Ale poco w takim razie te mozliwosci jezeli pözniej ktos powie zeby przestac?. No a tutaj mamy czarny i pomaranczowy.Dlaczego niemamy obydwu uzywac co? Po czarnym wiemy ze ktos tutaj na stae zostanie.No a pomaranczowy to jeszcze nic niewiadomo. Hmm.....niepowiesicie mnie teraz co :D??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze zmeczenie daje sie nam wszystim we znaki:-D http://www.javad.8m.com/images/bean_portait_web.jpg bean_portait_web.jpg (JPEG-Grafik, 400x549 Pixel) http://www.radfahren-auf-ruegen.de/bean_web.jpg bean_web.jpg (JPEG-Grafik, 300x348 Pixel) http://www.javad.8m.com/images/bean_portait_web.jpg bean_portait_web.jpg (JPEG-Grafik, 400x549 Pixel) usmiech pomaga na zmeczenie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) dziekujemy Wam za zyczenia!!!!!!!! No to jestem juz mezatka:)jeny jak to staro brzmi;) Opowiem Wam tak po krotce:W standesamcie bylo bardzo wesolo,bylam zdziwiona bo prawie wszyscy straszyli nas ze bedzie sztywno i krotko,okazalo sie zupelnie inaczej:)krotko bylo ale bardzo wesolo:)no i wzruszajaco.Urzednik co prowadzil ta uroczystosc walnal taka mowe ze sie poplakalam.Naprawde super:)W domu tez bylo wesolo. Ten tydzien biegalismy troche po urzedach.Mezus ma urlop ten tydzien mielismy dla siebie tylko:):) Bremenki mam nadzieje ze wpadniecie do nas:)moze nastepny wekend?czekamy na plytki ze zdjeciami i z filmami,poogladamy:)posmiejemy sie:)jeszcze sie zgadamy:) teraz kibicuje Werdzie:) Pozdrowionka dla wszystkich!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja spadam do nieslubnego i maluszka. Zycze wam milego wieczorku i wogöle . Papa Buzka :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka ciesze sie, ze wszystko sie ladnie udalo :) i dozo humoru przez cale zycie Wam zycze :) lece do luzeczka juz glowa mnie boli. Nawet mi sie nie chce Wam skarzyc :( troche sie namieszalo z naszymi dziecmi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piatkowo! no, nie moge powiedziec, ze jestem pierwsza dzisiaj, ale pierwsza rano, po swicie ;) ja ostatnio nie mam czasu i szczerze mowiac checi do pisania... :( ciagle cos... wczoraj tez caly dzien w terenie. i nie czuje sie dobrze, dol przestal sie poglebiac poprzez fakt przyjazdu mojej siostry na swieta :) ale i tak nie jset najlepiej. no i od wczoraj mam takie dziwne bole :( nie znam tego z pierwszej ciazy... a dzisiaj swieto, ja nie swietowalam nigdy Wielkiego Piatku, a zapomnialam o kilku rzeczach- dzisiaj tego nie kupie... no ale pociesza mnie fakt, ze moze juz niedlugo spadnie mi moj najwazniejszy problem z barkow :) i rodzina w komplecie ;) i pogoda brzydka... no ale co tam, mamy kolejny dzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolych swiat Kobietki:) Sloneczko swieci,a my wybieramy sie do universum(nie wiem czy dobrze napisalam)ale wiecie o co chodzi:)Patrzalam w necie ze tam duzo ciekawych rzeczy jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piatkowo, chciałabym życzyć Wam wszystkiego dobrego na te święta, smacznego jajka i bardzo mokrego dyngusa, ja siedzę jeszcze w pracy do 14, a w domu coś mi neta zjadło, tak więc nie wiem kiedy znów napiszę bo nie wiem kiedy mnie znów podłączą,:-) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-) witam wszystkie dziewuszki i chlopaköw. Zimno mi pomimo tego ze mamy 11 stopni na dworze. Madlen gdzie jestes? Co robisz? Gingera, belaiza,Janta, i wogöle wszystkie ....gdzie jestescie? Idziemy zaraz na lody to moze mi opuchlizna przejdzie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och Kassay duzo zdrowka Ci zycze Ja robie porzadki i troche w ogrodku i troche kolo domu sie krzatam. Jeszcze dzis chce mebelki ogrodowe poczyscic. Dzis u nas piekne sloneczko i nie uwierzycie ale na termometrze bylo juz 19 stopni. Bylismy na spacerze w lesie i nazbieralam troche Naturmaterial :) bede bastelowac koszyk :P jajko mam juz gotowe - obkleilam takie duze plastikowe jajo skorupkami z malowanych jaj :D A przy okazji dokonuje przemyslen filozoficznych dotaczacych syna marnotrawnego i doszlam do ciekawych wnioskow ale o tym w nastepnym poscie, bo mi slonko zajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Wam: Zajączka bogatego, Mazurka cudownego, Pisanek kolorowych, Świąt wesołych i zdrowych. *pozdrawiam Was wszystkie :-) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy, suto zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny życzy... alisaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w obliczu ostatnich wydarzen w naszym domu tak sobie mysle o Bogu i Jego ojcowstwie. Syn mojego meza ukradl mi pieniazki :(. Nie moge przestac o nim myslec o tym jak mogl mi tak okropna rzecz zrobic, ciagle z mezem o tym rozmawiamy. Dla mnie jako chrzescijanki jest to nie do pojecia, ze we wlasnym domu domu moga mi zginac pieniadze wiec ich nie chowam nigdy jednak juz trzeci raz sie to zdarzylo. Pierwsze dwa mozna bylo myslec, ze zgubilam, wypadla mi z portfela jednyk teraz jestem pewna, ze mi je ukradziono. Tak sie ciagle zastanawiam gdzie skonczy ktos, kto w wieku 13 lat okrada bliska osobe. Jest nam bardzo przykro z tego powodu i to daje nam jeszcze jeden powod, by sie o niego modlic. I tak sobie wlasnie pomyslalam, ze tak samo jest z Bogiem Ojcem. Nieustannie mysli o grzesznikach i teskni za swoimi dziecmi i ma je ciagle w sercu. Tak jak my teraz ciagle mamy syna w glowach i ciagle o nim myslimy i martwimy sie o niego. Syn mojego meza nie mieszka z nami, jak zabral te pieniazki to tak jakos dziwnie sie zachowywal, my jeszcze nie wiedzielismy o co chodzi ale maz cos czule, ze jest nie tak, nie pozegnal sie z nim tak jak zawsze, kiedy przyszed do mnie do pracy odebrac swoje rzeczy nie przywital sie ze mna i stal z boku, gdy mlodszy odbieral te rzeczy. Mysle, ze tak samo jest z grzesznikiem wstydzi sie spojrzec Bogu w oczy a Bog Ojciec kocha go. Ostatnio duzo sie nasluchalam od ludzi, ze nie maja czego szukac u Boga, bo cos tam przeskrobali. Wcale tak nie jest Bog czeka na wszystkie swoje dzieci i wszystkie tak samo kocha. Tak jak my kochamy obu synow niezaleznie od tego co zrobia. Pewnie, ze jest nam przykro i jestesmy zbulwersowani i oburzenie ale kochamy go mocno. to taki moje krotkie przemyslenie dedykuje wszystkim, ktorzy w swieto Zmartwychwstania chca zadumac sie nad dobrocia Boza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza mnie to nie zbulwersowało, tylko zasmuciło, naprawę przykre to jest jak bliska osoba robi takie coś swojej jakby niebyło przyszywanej mamie, myśle, że powinniście z nim porozmawiać bo jeżeli już tyle razy to zrobil to będzie próbował dalej, a on bewnie myśli , że wy sie nie domyślacie. Naprawdę smutne, a można było to załatwić po ludzku, poprostu powiedzieć, poprosić ..... , jeżeli potrzebowal , z miłą chęcią byście pewnie mu dali te pieniążki, Ostatnio też miałam taki przypadek , od mjej córci koleżanka, która przychodziła do nas prawie codziennie, jezdziła z nami do szkoły, jadła obiady, przesiadywała godzinami ,a pewnego dnia ukradła mojej córci wszystkie pieniążki ze skarbonki, i to przyłapałam ją na gorącym uczynku jak chowała te pieniążki do butów, i to dziecko ma 7 lat , co będzie za kilka lat jak już tak zaczyna, a pózniej zaczęłam kojarzyć że to już chyba 3 raz zginęły pieniądze kiedy ona u nas była, a najbardziej córce było smutno , że zaufała, miała ją za przyjaciółkę, a ona takie coś zrobiła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Basiu to dluzszy temat ale coz zrobic jak dziecko wychowywane jest przez pijaczke i zlodziejke. Cala jego rodzina ze strony matki nie pracuje i zyje z zasilku, no i jakos zyja, wiec po co sie trudzic. Moj maz powiedzial mu, ze ma czas do przyszlego tygodnia na powidzenie nam jak ma zamiar ta sprawe zalatwic. Jesli nie odda pieniedzy to maz powiedzial, ze zadzwoni do Jugendamtu. Nie pozwoli by wlasny syn go okradal. Kiedy tu mieszkala jego byla zona wielokrotnie byl okradany przez jej dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio ale sie dzieje a ja tylko zerkam jak chce cos napisac...to zaraz alarm....;) ale wszystkim wszystkiego naj .... tym co na nowa droge zycia weszli,tym co urodzinki mieli...no i swiatecznie...tez wszystkim: Zatem Staropolskim - obyczajem, dużo szynki życze z jajem, niech zające i barany pospełniają Wasze plany. Święta to jest czas wyżerki, porzućcie wszystkie swe rozterki. Niech to będzie czas uroczy, życzę wszystkim miłej Wielkanocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki: :) Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącęj z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób szczerze życzy .... ALISARIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :-)) U nas slonko swieci i jest taaaaaaak ladnie. belaiza jest to przykre ze zostalas okradziona i podoba mi sie co o Bogu piszesz. naturalnie ze sie kocha dzieci nawet jezeli cos zlego zrobily bo kazdy czlowiek jest w gruncie rzeczy dobry.Nikt nierodzi sie zly.Ale musze tutaj matke tego chlopca troche obronic.Nieznam jej i nie wiem naturalnie jaka jest.Ale znam rodziny ktörym sie dobrze niepowodzi i sa biedni i niemaja pieniedzy ale ich dzieci niezaczynaja krasc. Dzieci niewychowuja tylko rodzice ale tez ich otoczenie.I döze znaczenie ma charakter dziecka bo ma ten od urodzenia. Pytanie jest dlaczego ukradl.Po co mu te pieniadze potrzebne sa?Moze chcial sobie cos kupic czego bardzo pragnal a niemögl dostac?Albo moze pokusilo go. Moze i matka go do tego zmusila?tego niewie sie teraz. Mysle ze jestem dobrym czlowiekiem ,przynajmniej staram sie zawsze takim byc ale musze sie przyznac ze ukradlam moim rodzicom papierosy z paczki a pözniej jak bylam u opiekunki ktörej moje wszystkie pieniadze musialam oddawac i niemialam taschengeld to jej zabralam pieniadze na papierosy.Moze ze 3 razy po 5 marek. Wydaje mi sie kazdy z nas raz albo i wiecej w swoim zyciu ukradl.ten jeden lopatke a inny pieniadze i jeszcze inny moze i wiecej.Chyba nie jest wazne ile sie ukradlo tylko ze wogöle sie ukradlo. Gdyby kazdy byl taki uczciwy to niechodziloby tyle ludzi do spowiedzi.A z drugiej strony niema po co chodzic bo uwazam ze ludzie bluznia i grzesza i mysla sobie ze jak 3 razy ave Maria powiedza i 5 razy Ojcze nasz ze w ten sposöb jest wszystko w porzadku.Ale ze sie komus krzywde wyrzadzilo to jakos poprzez ta spowiedz chyba staje sie raczej niewazne. Niechce przez to powiedziec ze kradziesz jest czyms dobrym bo kazdy to robi rachej chce powiedziec ze jakos kazdy to robi bo mysli ze powöd z jakiego to robi jest dobrym powodem. Möj syn tez juz kradl.W sklepie.Pomimo tego ze od swojego ojca naprawde wszystko dostal co chcial.A wiecie co on ukradl?Jakies niewazne czesci w baumarkt ktöre mu naprawde niebyly potrzebne.Zrobil to z kolega. I po co? Bo to takie spannend jest ? Möj syn to robil bo chcial zeby sie na niego uwage zwröcilo.Na zwenatrz zachowywal sie tak jakby bylo mu wszystko obojetne, jakby mu to nieprzeszkadzalo ze rodzice sie klöca .Ale w sercu byl smutny i plakal.I wlasnie poprzez takie zachowanie pokazal mi i calemu swiatu jak on sie czuje. belaiza byc moze wasz chlopac tak naprawde cierpi.I nikt tego niewidzi bo on niepokazuje. Mojego nieslubnego syn zyje z matka ktöra ma faceta ktöry dözo zarabia.ten chlopak ma naprawde wszystko.Wszystkie pieniadze jakie dostaje ale musi wplacac na ksiazeczke.I on raz cos ukradl wlasnej matce.mala sume pieniedzy.tez sie zastanawialam co sie z nim dzieje.No bo ma wszystko.Ubrania tylko drogie i wogöle. Chce przez to powiedziec ze niekradnie sie tylko wtedy jezeli sie jest w biednej rodzinie i rodzice byc moze niepracuja. Zycze wszystkim milych swiat, zdröwko ,usmiech na twarzy, slonko. Niech wasze serdusszka sie otworza, klötnie ucichna,uczucia powieksza. 🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZYCZE WSZYSTKIM WESOLYCH SWIAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nolan
I odemnie WESOŁYCH, ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH DLA WSZYSTKICH DZIEWCZYN !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay ty pytałaś o Madlen, ona jest w polsce już 3 tygodnie, no i znajdziesz nas na forum gopolonia , pogaduszki dla pań, a Toffi chyba się rozpakować poszła , bo coś się nie melduje,!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×