Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

rodzinka poszla na spacer, przelece sie na mopie po mieszkaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny tekst ja tez bam sie usmila ale jak by na to nie spojrzec prawdziwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem spowrotem, a trybie ekspresowym pokonalam tor przeszkod! z mopem oczywiscie.... :) zaponialam tylko, ze z brzuchem wielkosci duzej pilki lekarskiej i z takowa waga ! ;) nie obejdzie sie bez sapania :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine, Kassel to tak na mapie od Ciebie czyli od Dortmundu w prawo, troche w dol, jakies 150 km... :D tak po mojemu, swojego czasu mieszkalam w okolicach Dortmundu jakies 20 km, i czesto jezdzilam w okolice Kassel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine - dokladnie, Marta Ci wytlumaczyla:) szkoda, ze tak daleko..kurcze ile tego sprzatania wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta ja sobie wszystko tak wymalowalam przed oczami co ty tam za wyginania robilas i tez sie musialam smiac. Möj nieslubny jedzie na 4 dni do rodzinki.Musze mu pomöc sie szykowac.Nie nie ..nie do polski.On jedzie do NRW. Chcemy jeszcze wyjsc na krötko razem zanim od siebie odetchniemy :-)) Moze wpadne pözniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze to glupie pytanie ale gdyie jest NRW bo tu od niedawna jakie tam miasta sa? A skoro to tak nie daleko zapraszam do mnie na swieta u mnie typowe polski a dokladniej mowiac dokladnie z polskim zarelkiem prosto z polki bo w niemczech samo sztuczne hehehe u mnie poddostatkiem kiebasy szynek i bigosu no i sernik na polskim serze ZAPRASZAM !!! Mama tez bo wlasnie jej pokazalam topik i powiedziala WOW SUPER i ze to mile ze ktos to zalozyl i ze jak wroci do polski to tez sie dolaczy do nas!!!Oczywiscie powiedzialam jej zeby odrazu zrobila sie czarna bo na pomaranczowych ten topik ma alergie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine ty mieszkasz w NRW :) Dortmund- Düsseldorf- Duisburg- Köln- Siegen takie granice chyba sa no tak plus minus oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba z tym pytaniem o NRW sie wyglupilam ale dobrze wiedziec ze tam hehehe moja mamuska juz wstala i zabiera sie za porzadki ja to mam dobre!!! Jo milej podrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko zawsze moge zadzwonic do babci by jakiego zapokowala w paczke bo tu krucho nie tylko z dobrym zarelkiem ale rowniez z polskimi ksiedzmi. Napewno jakis sie znajdzie bo wkoncu auta nadal oni moga zadarmo sciagac a na plebaniach to tylko merce i bmki stoja hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie czy ktoras z was mogla by mi pomoc i zarejestrowac mnie na ebay bo ja mam problemy ze zrozumieniem tej 2 giej czesci. No i co oznacza versandkosten? Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen z autem to jest tak jek sie dogadasz z wlascicielem zeby ci blachy pozyczyl do polski to zaoszczedzasz 150e ale zadko kto to zrobi te 150 e wydajesz na tymczasowe blachy i nikt ci za nie nie zwroci kasy i na tych blachach przewieziesz tylko 1 auto jezeli nie posiada przegladu nie mozna nim jechac wiec trzeba go zrobic i w polsce drugi bo te z niemiec nie sa uznawane w polsce a w polsce zarejestrowanie auta kosztuje okolo 500e zalezy od roku produkcji pojemnosci i tak dalej moj brat auta sciaga wiec informcje mam nabierzaco.Ksieza sa zwolnieni z tych oplat okolo 500e wiec moze jak macie ks. w rodzini to warto na jego nazwisko kupic heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marichen czemu oni nie placa to nie wiem moye sa yabiedni bo kosciolz ciagle szpia dachy przeciekaja a ludzie na tace juz coraz mniej daja heheh no i dlatego ks. rydzyk ma tylko lexusa a nie fiata 126p. Dzieki marcie mi poszlo zameldowalam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo wyjechala i mozna zaczynac stronki samemu hehehe bo juz na to nie ma monopolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co u mnie 11 tydzien i jak narazie nic nie przytylam bo waze 62kg ale jak wejde po swietach na wage to lekarz sie przezegna bo conajmiej szacuje 10 kg wiecej bo mama mi podsuwa to serniczek to kielbaska a jak jej mowie ze juz nie moge jesc bo jestem pelna to ona twierdzi ze musze jesc za dwuch. jej dzien mija dzisiaj na podgrzewaniu mi jedzonka i plotkowaniu z ciotka przez tel juz 2 razy ladowala moj tel ze sypialni bo zmienia tylko sluchawki. Moglam jej nie mowic ze na terenie niemiec nic nie place hehehe bo ona w tp.sa placi za minute wiec w polsce tyle nie dzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koesławka
Dziewczyny, czy możliwe jest nauczenie się niemieckiego w ciągu roku? A może krócej? Jak sobie poradziłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie porobilo.. juz jutro wieczorem jedziemy do Polski :D jak by ktoras cos chciala to dajcie znac wysle wam potem z Niemiec.. a tak to nie bedzie mnie do 16.04 przesunelam sobie pakowanie na jutro, a tu maz przychodzi z roboty dobra nowina.. aaaaaaaaaaa..czyli jutro caly program..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen z tym sprowadzeniem samochodu to u was ile kosztuja tablice rejestracyjne tymczasowe to nie wiem ale koszty jakie się pózniej pokrywa w polsce to wujek ostatnio płacił dokładnie 1600 zł, wszystkie opłaty razem z tłumaczeniem dokumentów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem :) maz \"walczy\" z Madleen i jej snem ;) a ja odpoczywam sobie :) jutro wybieramy sie do SENEGRETI PARK, taki FREIZEIT-SAFARI park. jest promocja, w cenie za jedna dorosla osobe wchodza dwie, wiec oplaca sie, a ponoc jest ladnie i fajnie. gdyby tego nie bylo, to raczej bysmy sie nie skusili-ja nie moge korzystac z karuzel itd, a Madleen jest jeszcze za mala na niektore rzeczy, non ale chociaz spedzimy inaczej dzien i moj maz sie wyszalaje ;) a propo aut... pisalam wam jekies dwa tyg. temu, ze kupilismy auto, no i jak szukalam ubezpieczalni to sie przerazilam ile placic bedziemy, ja nie mialam auta tu na siebie niegdy zameldowanego. mimo, ze niemieckei prawko mam juz przeszlo 5 lat, a moj maz jezdzil caly czas na polskich blachach. a wiec powiedziano nam ze zaczniemy od 140%, przerazilo nas to troche, bo oblizylismy ze wyniesie to okolo 350 euro na kwartal(jezeli chodzi o nasze auto), a w niektorych nawet powiedziano nam, ze 230%!!!!!!! wiec bylym zadowolona juz z tej pierwszej opcji...az tu trafilam na pana z ubezpieczalni AXA, a on mi na to, ze mezowi moga uznac znizki z Polski!!!! Juppi!!!! postaralismy sie o dokumenty i oto zaczelismy JUZ OD 55%!!!!!! przeszlo polowa taniej! a tu taki moral- trzeby dziesiec razy pytac, zaniem podejmie sie decyzje, u nas byli znajomi, ktorzy sa tu juz klikanascie lat, i poradzili nam, zebysmy sie wcaler o to nie starali bo ich kuzyn tego nie zalatwil....... a my jednak! byleby sie zawsze tak wszystko udawalo ....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koesławka
Dzięki za odpowiedź :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koesławka oj sorry, ja tak odrazu za pisanie sie wzielam, ja nauczylam sie dosc szybko, bo w ajkies 7 miesiecy, ale mialam juz podstawy, i oczywiasie nie niest to jeszcze perfekt :) niestety jezeli bedziesz mocno chciala i sie za to wezmiesz to dasz rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie, ja mezowi odrazu powiedzialam, ze ta roznica pojdzie na moje zachcianki ;) :P :D::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja jestem :-)) ale kiedy ty sobie odpoczywasz a maz sobie wlosy z glowy wyrywa musze ja zaraz wziasc tabletki uspakajajace bo jeremmy idzie do lözka :-))Jestem sama bo Alex pojechal sobie. My placimy za samochöd jekies 80 euro co 3 miesiace.Wiecej nic nie wiem. Tyle tylko ze ciagle cos on ma.No ja spadam teraz.Moze wpadne troche pözniej.Chyba pojezdze sobie autem na kompie bo w TV nic fajnego niema:-( przynajmniej nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta właśnie axa weszła do polski jakieś poł roku temu. Maja fajne oferty no i taniej od innych ubezpieczycieli, i jeszcze rozkładaja nawet na 12 rat, jak ktoś nie chce w całości płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×