Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

oj u mnie w domu tez nerwowo, no coz jak sie jest macocha to tak sie ma. Jakos to przezyje. a na smrod to chyba tylko otwarcie okien pomoze. No i wyjscie na spacer w tym czasie. Ja bym sobie poszla ale u nas zimno i glodna jestem a zanim cosik zjem to bedzie ciemno i jeszcze kilka wymowek sobie wymysle hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Elu co sie nie cwalisz od samego rana :D duzo zdrowka, malo nerow, i samych radosnych dni 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam poemat i mi go wcielo. Ok. Jestem zla. Wiec krotko. Urodzinki mialam, ale nie dzis, i mowilam o tym. Ale dzieki. Na spalenizne polecam: miski z ciepla woda+ pokrojona cytryna, ktora pochlania zapach POLECAM TAKZE DO MILROWELI,GDY CHCE SIE odswiezyc zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
do aleksandra77----------------witam we współnym problemie.Pamietaj ze te tereny sa bogatsze od tych przy granicy.Ja juz tam byłam i chciałabym gdzies tam w tych okolicach zamieszkać(oczywiście jak sie uda).Czy chcesz jechac z rodziną??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
do Anulka26----mogłabys mi napisac cos wiecej o tym miescie.jak tam wyglada sytuacja z praca.z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka-czytam strone lipiec2007,kiedys tzn przed pobytem w szpitalu pisalam od czasu do czasu,ale potem nie bylam juz w temacie ,wiec tylko czytam.Ja tez mam zrobic test na glukoze,moj lekarz powiedzial,ze dobrze jest go zrobic,bo w cukrzycy ciazowej sa powiklania,a nie zawsze sa wyrazne objawy.Co do zelaza,to nie katuj sie miesem i szpinakiem.Szpinak nie ma wcale duzo zelaza.Jezeli nie musisz brac zelaza w tabletkach,to kup sobie ziolowe tzn Kräuterblut i tym wspomagaj.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
do Anulka26------------------życzę dobrej nocy.Jutro pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
do Anulka26-------------moge cie prosic o twój nr na gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj u nas zimno jak nie wiem co, mrzy, wieje i nie świeci, mąż z małą na zakupy przedświateczne się wybiera, a ja się zastanawiam ile niepotrzebnych rzeczy z mojej potrzebnej listy kupią :classic_cool: trzymajcie się ciepło, jak zdąże zajrzę póxniej 🌻 do później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!! Tak dzisjaj dzien nie zapowiada sie ciekawie, pochmurno i zimno.... Pijac kawke czytam wasze wpisy i zgadzam siez waszymi uwagami... Starsi ludzie zawsze nie maja czasu , wszedzie chca byc pierwsi, mnie tez to bardzo denerwuje... Ja wlasnie zaraz musze jechac do lekarza, i az mnie przeraza bo mimo, ze mam termin to musze czekac z dobra godzinge, bo kiedy bym nie poszla To od Omas az sie roi i kazda nie ma czasu:) Pozdrawiam wasza Alisaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Anulka- jestem z Bawarii,Altötting,termin mam na 26.07. Termin testu na glukoze-17.04,zaraz po slubie.Jeszcze mi sie przypomnialo,ze tabletki z zelazem nalezy popijac woda z rozpuszczona w niej witamina c.Tak mi doradzila w aptece i musze powiedziec,ze przed ciaza mialam hemoglobine ok 10,to po miesiacu skoczyla na 14. Forum ciazowe czytam,ale musze powiedziec,ze lekarze w polsce czesto prowadza ciaze inaczej niz tutaj.A i dziewczyny kupuja rzeczy dla dzieci firm,ktorych nie znam,wiec nie zawsze moglam skorzystac z informacji.Ale i musze przyznac,ze jeszcze nie rozgladalam sie za rzeczami dla malenstwa.Teraz zaczynam. Biegne do fryzjera.Zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
wITAM DZIEWCZYNY. aNULKA26--------DZIEKI ZA NR NA GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Padam juz na twarz. Od trzech tygodni zmagam sie z wirusami jelitowymi u moich dzieci. Miotam sie miedzy szpitalem a domem. Raz jedno tam laduje raz drugie. Nie dojadam, nie spie. I nie wiem juz jak zachecic moje starsze dziecko do jedzenia. A jutro sa sklepy zamkniete a ja nie mam doslownie nic na swieta. Pusto w lodowce, pusto w szafkach. Trafia mnie juz. A mama tak daleko. No i wogole nie ciesza mnie te swieta nic a nic. Nawet z tego wszystkiego nie wyslalm kartek swiatecznych. Doslownie koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mówiłam, juz kupili mnóstwo niepotrzebnych rzeczy i się cieszą jak dwa zające w kapuście, ale tyle ich, ukrócę ten proceder jak wróce do domu :classic_cool: :-) nie myślcie sobie, że polskie Omas sa inne, w mięsnym tylko babcie, w mleczarni babcie, w kauflandzie babcie, małe skoczne Omas, i ciągle im się spieszy i na nic nie mają czasu, bo im dziadki w domu pierdzą w stołki i czekają na herbatkę, taki są te nasze babcie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, witam wszystkich. Wczoraj bylam u dentysty i dalam sobie cyste wyciac....brrrr. Mam twarz jak chomik ktöry wlasnie cos wsöwa :G Co do starszych ludzi to mnie to terz wkurza ze zawsze wszedzie sa na zakupach.Ale wkurza mnie to ze wczesniej bylo tak ze o godzinie od 13 do 15 bylo cicho w sklepach bo ludzie gotowali objady i robili Mittagdschlaf a dzisiaj tego niema.Obojetnie o ktörej godzinie sie idzie jest zawsze pelno. Zatanawiam sie czy to tak dlatego bo tyle bezrobotnach bo niewierze zeby kazdy z nich mial urlop. No i wlasnie przed swietami kuuja tak jakby miala sie wojna rozpoczac i nic do jedzenia nie bedzie.masle ze dözo z tego wyrzucaja pözniej na smietnik. Ja to juz dzisiaj sie tak zastanawialam ze i jy wyrzucam gdzie inni sa szczesliwi jezeli raz na dzien uda im sie cos zjesc. Jutro malujemy jajka.bede to poraz pierwszy robic od nie wiem ilu lat.Chyba 25 :-)) nareszcie wyszlo tutaj slonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tutaj jeszcze cos dla tych ktörzy twierdza ze jedza niezdrowe i jeszcze nie umarli.A przeciez o to niechodzi. Glutamat - Alzheimer,Parkinson,Depressionen, epileptische Anfälle Aspartam - schwindel, Kopfschmerzen,beitrag zum Krebs,Gedechnisschwund,Alzheimer,Schüttelfrost,Migräne, Verwirrung,Muskelschmerzen,Durchfall,Sehstörungen, Gleichgewichtsprobleme. Ist in Cola Light, Kaugumi, Knorr,Magi i.t.d. Kann Panikatacken auslösen,Reizbarkeit,lethargie. Stabilisatoren,Emulgatoren,Verdickungsmitteln E 466-469(Carboxymethylcellulosen) verursachen Durchfall,Bauchschmerzen. Carrageen E 407 bei Tieren führte zu Darmentzündung und Geschwüren. To tylko pare przykladöw. Dlatego kto chce nich sobie to wszystko je i swoim dzieciom na chleb smaruje.trzeba odczekac jakies 20 latek i zobaczyc co sie stanie.Jeszcze nigdy niejadlo sie tak naladowanego chemia jedzenia. My zyjemy moze dlözej niz nasze prababcie ale za to zyjemy dözo dlözej z chorobami.Za to nasze prababcie byly do starosci o wiele zrdowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraa77
Do tersia-----------------> Czesc, powiem Ci że już od roku myślimy o wyjeździe i ciągle szukamy informacji za i przeciw. Również jak ty mysle o Koln ( he he), lecz niestety tez nie mam nikogo kto byłby w stanie nam pomów w tych pierwszych chwilach. Chciałabym sie zdecydowac tak żeby moja córka poszła juz to nastepnej klasy w Niemczech wiec wiele czasu nie pozostaje juz na decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraa77
Do tersja--------->Ja jestem troche w lepszej sytuacji bo moje skarby mają obywatelstwo (ja nie ale w tym wypadku to chyba nie stanowi przeszkód)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraa77
Czytałam Twój topik i znalazłam nr gg jka by co to sie do Ciebie odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
No to witam w świecie tych samych problemów.Ja równiez bymchciała pozałatwiać to tera by moja córka szła już tam do szkoły.A z tego co wiem tam dzieci idą do szkoły już w połowie sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
niezle co nie którzy na mnie jadą .Uważam takie zachowanie za wścibskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tersia
zapraszam na gg.Co dwie głowy to nie jedna!A co robi twój maz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zasmiecac
Dziewczyny albo sie na czarno robicie i zostajecie z nami albo 🖐️ Prosze nie zasmiecac nam topicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktak
robcie na czarno,Tersia ty tez,taka madra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×