Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ach i jogurt robie tez sama. do litra lekko podgrzanego mleka wrzucam jogurt naturalny z kulturami bakterii i odstawiam na dzien lub dwa. Odkladam troche na nastepny jogurt. Potem dodaje owoce. Bardzo mi smakuje np z bananami lub startym jablkiem i cynamonem. Co jakies 8 -10 razy kupuje swiezy kubeczek jogurtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty chesz przezyc za 400euro
albo bahnhofsmission albo rotes kreuz. Berlin Hauptbahnhof 1. Obergeschoss, Europaplatz 1 10557 Berlin Hauptbahnhof Tel: 030/22605805 Montag-Freitag : 8:00 - 18:00 Uhr Samstag : 8:00 - 18:00 Uhr Sonntag : 8:00 - 18:00 Uhr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chowam do lodowki. poprostu stawiam w kuchni. A jak sie zetnie to dopiero do lodowki.Czasami mi sie scina w ten sam dzien juz a czasami po dwoch dniach. W oryginalnym przepisie bylo napisane, ze po 48 godzinach ale ja nigdy tak dlugo nie czekalam. No lece okna myc a mam ich troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, nie pomoge za bardzo w oszczędzaniu, bo jeszcze nie wiem jak to bedzie wyglądało, mój mąż obecnie ze wszystkimi opłatami ( razem z mieszkaniem i prądem oraz ubezpieczeniem, a także księgowym) wydaje ok 600 euro, jak jedzie to jedzenie zabiera, głównie drób, jak rozmawialiśmy to nie będziemy wydawać dużo więcej niz on sam, ja za mięsem nie przepadam, mała ma takie naloty na wędlinke, głównie woli sery i nabiał, ślubny natomiast uwielbia kurczaki, tak więc raz na 2 miesiące rodzinka prześle autobusem paczkę i będzie ok, a poza tym mój ojciec jest średnio raz w miesiącu w okolicach Dussel tak więc myślę, że będzie zupełnie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jak ksztalctują się ceny pralek, bo top jedyna rzecz jaką musimy kupić na mieszkanie, gdzie się opłaca najbardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czasami wynajde cos fajnego w Quelle. W zimie kupilam posciel z flaneli taka miluska za 12 € dwie zmiany. Ostatnio wynalazlam maszynke do krojenia tez za 12 €. No i sa tam tez pralki ale nie wiem w jakich cenach. A maszyne do szycia kupilismy za 50 €, jest swietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczynki !!!!!!!!! Widze ze dzisiaj tu gwarno i dyskutujecie na typowo kobiecy temat:) Tak ten temat, nam kobietom, towarzyszy przez cale zycie... Taka juz rola matek i zon :) Tylko, ze Wy mlode mamy czy zony, macie teraz duzo wygodniejsze zycie. Nie wspomne pampersow, pralek, zmywarek naczyn. Ale chociazby internet. Jaka to wspaniala wygoda: siedzac w domu mozna porozmawiac z innymi paniami o wszystkim, dowiedziec sie czegos nowego, poradzic, nawet zwierzyc... Ja mimo, ze jestem starsza osoba, lubie postep i nowe wyzwania.) Zycze milego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczynki !!!!!!!!! Widze ze dzisiaj tu gwarno i dyskutujecie na typowo kobiecy temat:) Tak ten temat, nam kobietom, towarzyszy przez cale zycie... Taka juz rola matek i zon :) Tylko, ze Wy mlode mamy czy zony, macie teraz duzo wygodniejsze zycie. Nie wspomne pampersow, pralek, zmywarek naczyn. Ale chociazby internet. Jaka to wspaniala wygoda: siedzac w domu mozna porozmawiac z innymi paniami o wszystkim, dowiedziec sie czegos nowego, poradzic, nawet zwierzyc... Ja mimo, ze jestem starsza osoba, lubie postep i nowe wyzwania.) Zycze milego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
Ahoj dziewczyny, co do oszczedzania, nie robilabym tego kosztem jedzenia. Dziunia skoro widzisz ze juz nie mozna sobie w jedzeniu wiecej odmawic, to poszukaj innych punktow, gdzie cos skrobnac idzie. np. handy - zmien na tansza taryfe, najlepiej prepaid, jest teraz tyle ciekawych ofert; zamiast kupowac ksiazki lub wypozyczac dvd w videotece, zapisz sie do bibliotelki, tam za darmo wypozyczysz ksiazke czy dvd dla maluchow; wylaczaj zawsze na noc, jak wychodzisz z domu sprzet rtv, kaffemaschine, wasserkocher i inne urzadzenia elektryczne, ze standby; oszczedzaj wode podczas mycia zebow, zakrecajac ja, gdy szorujesz zeby; wode podgrzewaj w wasserkocher a nie na piecu elektrycznym; za soba zawsze wylaczaj swiatlo; moze zmien taryfe internetowa, wybierz tanszego operatora; dzwon przez internet, zamiast przez tel. np. korzystajac ze strony peterzahlt.de itp. W skali roku troche sie uzbiera. Anulka-przywozisz wszystkie te dobrocie z PL? Jak ci sie to udaje z ta rozcwiartkowana swinka? Nie boisz sie kontroli na granicy? Przeciez otwartego miesa oficjalnie przewozic nie wolno. pozdrawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
ahoj -(tak jak sie witaja marynarze :) ) -mialo byc, nie zadne przeklenstwo 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
no to niech bedzie HEJ, tego cenzura objac nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
Anulka-hmm, jesli ten papierek wystraczy, powinnam tez sprobowac :D slyszalam o kontrolach dlatego nie praktykowalam wozenia mieska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze temat-rzeka.... ja niestety nie jestem najlepsza w oszcze dzaniu, cocc nie nazekam. nie podliczalam ile wydajemy co miesiac na jedzenie, ale tu napewno nie bede oszczedzac, warzywa kupuje w Lidlu, pieluchy tez dziunia, ja sprzedaje rzeczy po Madleen na flohmarku, jak nie ztejda to w ebay, zawsze cos wpadnie, a po co ma to lezec w piwnicy? jezeli to ci nie odpowiada, um

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zezarlo mi tekst 😠 jezeli te opcje ci nie odpowiadaja,. umiesc moze ogloszenie u swojego lekarza dzieciecego-u nas tak sie robi- napisz co chcesz sprzedac, podaj nr tel, moze pozbedziesz sie kilku rzeczy, bo po co ma to lezec w piwnicy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26 ja tez kontroluje sobie co nie co... ale obiecuje soebie tez zalozenie zeszytu dochodow i rozchodow miesiecznych, wtedy moze bedzie mi latwiej oszczedzac, co do polskiego jedzonka.my tez oczywiscie korzystma z klazdej mozliwosci zaopatrzenia sie. no ale juz niedlugo u mnie oszczedzanie pelna para :D jade na lato do Polski z dzieciaczkami, wiec troszke sie zaoszczedzi przez ten czas, tam bede u rodzicow- co nie znaczy ze caly czas na ich garnuszku ;) Bno ale tak naprawde wiecie jak to jest U MAMY ;) jak razem jestesmy w markecie na zakupach (oczywscie z dwoma wozkami zakupow) to i tak przy kasie robi mi awanture , ze ona chce placic, no i co musze jej najczesciej pozwolic, ale za to dostaje ode mnie wizyte w studiu kosmetycznym po naszym wyjezdzie.... zeby sie pozbyc tych kilku nowych zmarszczek ;) a co do MOICH DWOCH TYGODNI.... ja chce JUUUUUUUZ..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26 a skąd ten twój ślubny odjeżdża? ja też do oszczędnych nie należę, ale prowadzenie zeszytu z wydatkami nie trwało u mnie nigdy dłużej niż 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po prawie 2 tygodniowej przerwie. Moj maluszek uparl sie ze po przeszkadza mamie w swieta i wyslal mnie do szpitala, ale wszystko jest oki jestem juz w domku. :) Troche sie tu wydazylo jak mnie nie bylo. Dla Toffi gratulacje Kasiu bardzo mi przykro!!! W takiej sytuacji chyba nie mozna nic powiedziec ujme to slowami mojej malej kuzynki (4letnia wtedy)ktora 2 lata temu chciala mnie pocieszyc, gdy ja stracilam moje malenstwo. Ona mi to wsumie na swoj sposob wytlumaczyla dlaczego tak sie dzieje. Bog zabral mi dzieciatko zeby dac je mojemu braciszkowi bo on bardziej go potrzebowal niz ja o Bog nie moze robic tyle dzieci na raz ale nastepnym razem napewno mi da, a nie andrzejowi!!! Poraz pierwszy po dlugim czasie wtedy sie usmiechnelam, bo ona byla taka powazna gdy to mowila i naprawde w to wierzyla. Male dzieci moze maja rozumki ale podobno sa najblizej boga. Tak kiedys ktos mi powiedzial. Mam nadzieje ze jej logika chociaz na krotki momencik spowoduje u ciebie rowniez usmiech tak jak u mnie. To nie lagodzi bolu ale pomaga go przetrwac. No i miala racje moja bratowa jak narazie nie spodziew sie 2 maluszka a ja tak. Co do tematu kiedy kto zaszedl w ciaze to ja tez moge sie dopisac do \'\'Przeprowadzkowych dzieci\'\' fakt ja mieszkam tu juz 1,5 roku ale w ciaze zaszlam w styczniu a wtedy moja druga polowka przeprowadzila sie do DE. W oszczedzaniu nikomu nic nie pomoge bo ja to wydaje a Marcin oszczedza i jest w tym dobry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promyczku :D fajnie, ze znow jestes. ja przekopuje wlasnie skalniak zaleglo sie tam tyle chwastow, ze nie widac jaki jest piekny. ufff a slonko swieci jak szalone. Ale ten skalniak to na raty bede kopac, wiec jeszcze uslyszycie o nim :P a na koniec wkleje wam fotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promyczku :D fajnie, ze znow jestes. ja przekopuje wlasnie skalniak zaleglo sie tam tyle chwastow, ze nie widac jaki jest piekny. ufff a slonko swieci jak szalone. Ale ten skalniak to na raty bede kopac, wiec jeszcze uslyszycie o nim :P a na koniec wkleje wam fotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi nie wiem jak to sie stalo ale wyslalam wpisik jeszcze raz. Skalniak to to taka waspa w ogrodzie na ktorej miedzy skalami (no powiedzmy duzymi kamykami rosna male roslinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Belaizo za oswiecenie:) Wyobrazam sobie, ze to bedzie cos pieknego... Trzymam Cie za slowo i bede czekac z ciekawoscia na fotke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem moja mała już padła, od dzisiaj mamy dzień wypełniony oż do późnego wieczora, codziennie po pracy będę zabierać ją na rower, tak długo aż zrzucę 5 kg, dla niej to wielka frajda a dla mnie trochę ruchu, podczas drogi uczę ją trochę angielskiego, trochę niemieckiego, zobaczymy co z tego wyjdzie witaj sunhine, bardzo się cieszę, że wróciłaś i serdecznie dziękuję za te słowa, staram się nie myśleć, bo ja bardzo realnie podchodzę do życia, dlatego za każdym razem przekonuję się, ze tak miało być, bo ten na górze jest mądrzejszy ode mnie, tera uciekam pobuszować troche po allegro, może uda mi się wyrwać dla małej coś fajnego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Kasiu pieknie to napisalas :). Ja wierze, ze Bog widzi o wiele wiecej i szerzej i dalej. Dlugie lata walczylam o dziecko a teraz widze w tym wszystkim Bozy plan. Gdybym miala dziecko nie bylabym tu, nie poznalabym mojego ukochanego meza, i Was wszystkich. A moze i nie poznalabym Boga. No i moj maz to juz napewno, by nie pozal Boga a tak bedziemy niedlugo chrzciny swietowac :) Alisario to moze ja jutro zrobie fotke przed a potem po remoncie mojego skalniaka. Moj maz go zrobil przed laty i nie zwracal na niego wiecej uwagi. I kloci sie teraz ze mna, ze i tak wszystko pozarasta spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i kupiłam piekna sukieneczke dla mojej małej a dziekuje bardzo za info w sprawie pralki, bardzo sie przydały bo mój męża wie gdzie ma zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, ja dzisiaj caly dzien to tylko biegam bo sie ze mnie leje ;-) Jutro rano belastungs EKG i pobranie krwi mnie czeka. Dziunia nie wiem jak Ty chcesz oszczedzic.Ja licze na osobe 5 Euro na dzien i w tym niemam jeszcze proszköw i tym podobnych rzeczy. Pieluchy kupuje w Extra od Tip bo sa bardzo podobne do pampersöw.Wszystkie juz sprawdzalam (lidl,Penny) ale te sa najlepsze. Jedzenie kupuje tak : warzywa w LIdl bo maja najlepsze.Nawet lepsze niz Etra i te inne döze sklepy. Zwlaszcza chetnie kupuje tam np. marchewke, winogrona.Wogöle warzywa i owoce. Chleb tez kupöje tam (weltmeister) i tylko ten.Ale ten sam mozna kupic w Extra i smakuje nawet troche lepiej.Czasami sama pieke to biore mieszanke z Lidl. Wode mineralna kupuje tez w LIdl albo Penny.Chemie kupuje w Schlecker lub patrze troche w Lidl, Penny,Extra. Ostatnio kupowalam w Rossman .Kupuje zazwyczaj Eigenmarke bo jest tansza a nie gorsza. W Plusie tez czasami kupuje ale zadziej.jedyne co zawsze kupuje to ser zölty bo mi ten najlepiej smakuje. Tez mieso kupuje w Lidl.Z Penny Markt jakos mi niesmakuje.Za to kupuje w Penny kielbase do chleba. Takze jak widac biegam ciagle po sklepach zeby taniej a smacznie dostac. Objady sa u mnie zawsze tylko jedno danie.Nigdy niejadlam inaczej i watpie zeby we mnie weszlo wiecej. W zupie mam zawsze tyle kartofli czy makaronu ze sie najesc mozna.A kto chce ten je z chleben jak moja rodzinka :-) Czesto robie spageti bo tanio, albo cos z ryzem.Zupe gotuje na dwa dni. Mozna czesciej jaka gotowac na sniadanie do chleba ale tez na wieczör. Albo jesc chleb z ogörkiem lub pomidorem. Ale tez bym nie na jedzeniu oszczedzala. No , to by bylo chyba wszystko. Pozdrowionka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×