Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dziewczyny miala ktoras do czynienia z trombocytopenia w ciazy czyli maloplytkowoscia? pojawily mi sie takie male wylewy pod skora, a moj tato, siostra i siostrzenica sa tym takze dotknieci... juro ide do lekarza... :( po za tym wszysko mnie swedzi!!!!!!! moglabym caly czas sie drapac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! mialam ciezka noc- jak zwykle :( zaraz dzwonie do lekarza, nadal mam te plamki, i pojawia sie coraz wiecej :( ignorancja- kawal swietny- polska rzeczywistosc niestety... ide robic sniadanko Madleen, jajo sobie zazyczyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ignorancja - święta prawda i polska rzeczywistość, nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie. bylam u lekarza, hmm moze inaczej- bylam u niekompetentnego idioty. Mojej lekarki dzis nie bylo, o zym nie wiedzialam. pierw wyczekalam sie 2 godziny, a jak juz mnie przyjal to stwierdzil, ze to moze byc WSZYSTKO. a to ze zle sie czuje to on nie widzi zwiazku ! kazal tylko pobrac krew i czekac do poniedzialku, aha i wielce byl laskawy powiedziec, ze jak mie cialo swedzi to zebym sobie jakas mascia posmarowala... palant!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camron
Gość aleksandra77
CZESC DZIEWCZYNY! wiecie czy sa problemy z wynajmowanie mieszkan? bo podobno jak sie jest bez pracy to nie chca wynajmowac a z kolei jak sie nie ma meldunku to nie chca do pracy przyjmowac. To jakies błędne koło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich , Marta to naprawde na jakiegos palanta trafilas.Ale tak to juz jest ze poprostu co 3-5 lekarz jest ok.Takie jest moje doswiadczenie. Miejmy nadzieje ze Ci szybko minie bo wiadomo ze ciaza bardzo dolega a jak jeszcze jakies wysypki czy cos wogöle dziwnego dopadnie no to koniec. Ja jestem jeszcze troche nie calkiem ,ale jest prawie ok.Musze codziennie chodzic do dentysty i ta rane czyscic i czekac aby sie od zewnatrz zagoila.Ale przynajmniej wiem ze bedzie lepiej.To jest taki fajny facet ze powiedzial ze jezeli jutro mialoby cos byc to zebym do niego na prywatny zadzwonila.Tyle tylko ze w niedziele go niema. Möj dözy syn mnie naprawde dobija.Prawie ze codziennie je raz z Imbisu pomimo tego ze jedzenie w domu jest.Nietrzyma sie zadnych regöl.Wczoraj bylo znöw wpöl do dwunastej jak sie jeszcze prysznicowal a ja czekalam az wyjdzie zebym sama mogla sie wyszorowac na noc :D Wszedzie zostawia balagan po sobie no i wogöle jak bym zaczela tutaj wypisywac co on robi bylaby dluga lista. Co do mieszkan to prawda ze prywatne mieszkania daje sie raczej ludziom pracujacym co jest wogöle nielogiczne bo faktem jest ze ktos kto Harz IV est dostaje regularnie pieniadze a ktos kto pracuje moze w kazdej chwili stracic prace i stac sie HarzIV . Prywatne mieszkania sa przynajmnie tutaj w Bremen bardzo drogie takze ktos kto jest Harz IV lub malo zarabia niemoze sobie na takie pozwolic.A jezeli sie bierze jakies od spöldzielni to jest im to raczej obojetne czy sie pracuje ale trzeba miec jakis swistek o jakichkolwiek dochodach. Ale to normalne co? Dzisiaj dostaniemy 23 stopnie a jutro nawet 25.Slyszalam ze na pölnocy maja nawet do 28 dostac.To przeciez nie jest wiosna co? Niezdziwie sie jezeli latem bedzie brzadko i mokro.To tak jakby sie pory roku troche po skracaly i poprzesuwaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26 hej, ja wlasnie rozmawialam z moja polozna :) Krankenkassa placie Ci za wizyty domowe, wybiersz sobie kogo chcesz sama, jezeli nie masz nikogo na oku, najlepiej zapytaj w swojej praxis, zapewne maja nr telefonow do roznych poloznych. Mnie \"moja\" zaczepila na flohmarku :D trudno jej bylo nie zauwazyc mojego wielkiego brzucha ;), no i slyszala, ze rozmawiam po polsku. wiec mam polozna Polke :) bedzie przychodzic do nas od pierwszego dnia po powrocie do domu przez 10 dni, pozniej coraz rzadziej. Zajmuje sie. pomaga przy dzieciach, tobie zawsze da kilka dobrych i sprawdzonych rad, ogladnie rane... Ja przy Madleen nie mialam poloznej, nie czulam takiej potrzeby, chcialam wszystko SAMA SAMA SAMA ;) a teraz, momo ze to drugie dziecko postanowilam , ze wezme to pod uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignorancja-to tez jest dobre, ale to akurat pasuje mi tez tu w DE, zwlaszcza do mojego poprzedniego mojsca pracy, a propo miejsa pracy i NRW co tam w Bochum? ;) latem wybieram sie do GE w odwiedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26 szkole rodzenia mozesz wybrac jaka chcesz :) ja akurat nie bralam tego pod uwage, nie tylko z tego wzgledu, ze to moje drugie dziecko, ale niestety dlatego, ze nie mialam czasu :(. oczywiscie lakarze i polozne polecaja szkoly tam gdzie sie rodzi, ale to wydaje mi sie niewazne. co do szpitala... dla mnnie tez bylo wazne, zeby byl odzial dzieciecy i lekarz dzieciecy 24H na dobe. a bedac przy temacie, bierzesz tez pod uwage bauch rückbildunggymnastik? ja pierwszym razem nie bralam, ale teraz mam obawy, ze sama sobie nie dam rady z \"pozostalosciami\" po ciazy, wiec bede chodzic na ta gimnastyke. Ignorancja- o tym Istambule wiem... a dlaczego sie z tamtad wyprowadzilam?.... moje dziecko spi juz 3 godziny! a tak nie chciala sie po obiadku polozyc :D. zaraz pojedziemy na plac zabaw, niech sie wyszaleje, to wieczorem moze szybko odleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki niedawno przyszlam z ogrodu, wzielam prysznic zrobilam sobie kawke.I czytajac wasze wpisy tak sie fajnie relaksuje:-D Kocham mlodosc i mimo, ze sporo juz za mna to wasze wpisy beda zawsze ciekawe dla mnie i bliskie:) Widze, ze kilka pan jest tutaj w stanie blogoslawionym, dlatego miedzy innymi dla nich i nie tylko, chcialabym opowiedzic pewna smieszna historyjke: Wczoraj wracajac ze sklepu spotkalam ciezarna kobiete, ktora byla bardzo podobna do mojej cioci Marysi (niestety juz Sw. Pamieci), mlodszej siostry mojej mamy.Widzac jej twarz rozesmialam sie do siebie glosno i moze ktos z przechodniow wzial mnie nawet za wariatke??? W tym momencie przypomniala mi sie zabawna historylka z udzialem tej cioci: \"Bylam wtedy podlotkiem i zmywajac, bodajze naczynia, przysluchiwalam sie rozmowie cioci z moja mamusia.Ciocia byla wtedy w \" blogoslawionym stanie\" z drugim dzieckiem. Ciocia narzekala, ze jeden dzieciak juz taki duzy ( moj kuzynek mial wtedy 7-8 latek) wyrosl, a tu znowu nieprzespane nocki, znowu pieluchy i takie tam bla bla... jakie prawie wszystkie znamy. Po chwili uslyszelismy proszacy glosik mojego kuzyna dobiegajacy z pokoju obok( maly bawil sie cichutko jakims malym samochodzikiem) :\"Mamusiu, mamusku urodz mi najlepiej samochodzik albo taksowke. Dobrze?! ...\" Zaskoczone jego prosba najpierw popatrzylismy wszystkie na siebie z usmiechem i pozniej to jedna przez druga smiala sie glosniej. Smiac bylo sie fajnie, ale tlumaczeniom pozniej nie bylo konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kassay za info, a to jest mozliwosc dostac mieszkanie od spółdzielni? gdzie sie to zalatwia i ile sie czeka?Ale napewno najpierw musze i tak jakies wynając zeby miec zameldeowanie bo bez tego to ani rusz...podobno nic sie nie zalatwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen mieszkam w Polsce ale chcemy stad wyjechac, maz ma obywatelstwo i propozycje pracy w Holandii ale wolelibysmy zamieszkac w Niemczech gdzies przy granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie ma pewnosci czy od poczatku bedzie miec legalna prace, dlatego pytam co z szukaniem mieszkania nie bedac zatrunionym (formalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! duzo sie tu wczoraj nie dzialo... :P Toffi, Gingera jak maluszki? 🌻 kasia k a jak u Ciebie? ;) Kassay lepiej Ci juz? jak sie duzy sprawuje? maly pewnie broi ;) zdrowiej szybko 🌻 limes a ty kiedy wracasz? nadla wylegujesz sie na sloncu? wracaj, bo i nasza norme na ten rok wyrobisz :P e-v-a a jak Ty sie czujesz? cisnienie nadal skacze? 🌻 chantall a jak u Was zdrowko? 🌻 elzbieta-23-73 jak przygotowania? :) tersia jak wyjazd? :) bremenka.... a Ty wyjdz czasami z wyrka! :P daj chwilke spokoju malzonkowi :D:D:D:D:D to tyle co teraz pamietalam ;) wczesnie jeszcze jest :P dla \"RESZTY\" buziaki i 🌻 a ja dzis jestem aktywna, wlasnie pranie konczy sie prac.... hmmm czyli to moja pralka jest aktywna :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panstwu mlodym w dniu slubu wsyzstkiego najlepszego zycze 🌻 ❤️ kwiat] i samych slonecznych dni takich jak dzis :) My zaraz jedziemy na zawody. Moj maz bedzie biegla na 10 km. Ciekawa jestem czy poprawi swoj rekord, duzo na to pracowal, wiec wierze, ze sie uda. A pogoda przesliczna i kolo mety wspaniala lodziarnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELLO sobotnio......mo Oliver ma juz 5 tygodni i prawie 1kg i 3cm wiecej.A Toficzek cos milczy.....moze bardzo zajeta swoim Jaskiem....i nawet nie daje rady smska napisac.....jak tylko sie odezwie to dam znac.Pozdrawiam..... Zapowiada sie lato tej wiosny wiec trzeba uzywac poki sie da...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara dzieki za linka, czytalam go ale tam zajmuja sie pomoca tylko w Hanoverze (pisalam tam maila) a mnie akurat te rejony nie interesuja. Jesli znacie jeszcze jakie ciekawe linki to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka mieszkajaca na stale
Gratuluje kolezanki, a wlasciwie to - wspolczuje: " 16:40 mariechen Slabo gotuje, a nie musze wychodzic za maz dla obywatelstwa jak co niektóre rodaczki, kazdemu tlustemu Niemcowi do lózka wlaza o papiery, to prawda" http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3448793&start=30 i dziwic sie, ze potem ludzie slyszac haslo "polacy w niemczech" dostaja bialej goraczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM wszystkich cieplym usmiechem....:D:D:D Powrocilam juz do domu z rodzinka . Pakuje teraz mojego na ten wyjazd i juz nie wiem co powinien zabrac a co nie. Jedno wkladam, a o nastepnym juz mysle. Aniu 🌻 jak widzisz jestem , mam nadzieje, ze sie nie zacharowalas przez te swieta????:P MartaHB🌻 na razie myslimy jak tu sie szybko naszego obecnego mieszkania pozbyc. A do pakowania przyjezdza do pomocy moj tato. Swietym zostanie, bo naprawde jego pomoc mocno mi bedzie potrzebna.:D Mariechen🌻 nie przejmuj sie glupimi wpisami. Ja siedze w domu, nie pracuje, a za maz nie zamierzam wychodzic dla papierow, choc moglabym z tego powodu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, u mnie to nic specjalnego, wczoraj zrobiłam test, był plus napisałam maila do mojego ginekologa(bo ten wyjechał niestety na stałe do Szwecji) jak na złość oczywiście, no i go informuję, odpisuje mi niemal natychmiast, jakie badania zrobić, no to ja dziś rano do labolatorium robie co kazała, w szczególności szekam na B-HCG i jest bardzo wyskie, wskazuje na ok 12 tyg ciąże, no to dyzurny lekarz(oczywiście dobrze znajomy) robi mi USG i mówi mi to co słyszałam już kilka razy, pomimo tego, ze beta duża, ciąża obumarła na ok 10-11 tyg, tak więc jestem już po zabiegu i zastanawiam się jak życie jest złożone, zbudowane, bo skoro Bóg daje życie i za chwilę je zabiera... od czego to zależy... nie przeżywam tego tak bardzo jak przed urodzeniem córki, ale... zawsze pozostaje jakaś pustka i kolejna lampka przy krzyżu na cmentarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to gdzie cała reszta? co sie dzieje z sunhine i evą? jak tam nasze \"maluchy\"? zmykam za chwilkę do wyrka się trochę wygrzać i odpocząć, co prawda mała spi, ale znając życie o 7 zrobi pobudkę, miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, widzę ze niektórzy też juz nie śpią, my też, mała nie o 7 a o 6 wstała i zakomunikowała, że chciałaby bajeczkę obejrzeć, tak więc my już dłuuuuugo nie śpimy, ale za oknem piękna pogoda, ogarniemy troszkę mieszknie i na spacer aż do obiadu, czuję się tak sobie, ale moja mała nie pozwala mi się za bardzo nudzić i myśleć, tak więc całą uwagę i tak zwracam na nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k ja wczoraj tez nie mialam dobrego dnia... po pierwsze czulam sie fatalnie, no ale to juz normalka, a najgorsze, ze Madleen skrecila sobue reke i spedzilismy kilka godzin na pogotowiu, okazalo sie , ze nie mka zlamania, no ale i tak caly czas boili ja,nie moze nic robic, a to prawa raczka :( mielsimy ciezkie popoludnie, wie^czor i noc. ranek z reszta tez. mam nadzieje, ze bol troche ustapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×