Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

marta też mam taką nadzieję, ponoć u dzieci wszystko goi sie lepiej niz u dorosłych, moja mała w ubiegłym roku skręciła sobie palca serdecznego i małego, było ciężko przez 2 dni, a potem zapomniała, a na twoje samopoczucie to nie wiem co ci poradzić bo chyba nie ma żadnego innego rozwiązania jak poród, tak więc jeszcze troche cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu 🌻 bardzo mi przykro, z calego serca ci wspolczuje, choc pewnie nie tego nie oczekujesz .... MartoHB 🌻 cale szczescie, ze u dzieci wszystko przechodzi szybciej, i mniej bezbolesnie, takze na pewno MALA pedem wroci do zdrowka, a po zwichnieciu ani sladu nie bedzie.:D Milego dnia wszystkim.:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie-mialam wczoraj przekazac wiadomosci od Tofi-jest juz w domku,synus super spi,net bedzie od srody-wiec Tofi sle pozdrowienia i jeszcze raz dziekuje za gratulacje.W srode napewno sie pokaze na forum . Ja tez pozdrawiam upalnie...ufff ...goraco....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piekny sloneczny niedzielny poranek. Po obiadku ide z wnusia i synowa do Zoo. Jak zrobie pare fotek to wam pozniej pokaze. Dzisiaj jest bardzo cieplo, ale jutro ma byc prawdziwa goraczka. Az nie chce sie wierzyc, ze w piatek maja byc przymrozki rano. Korzystajmy wiec z pieknej pogody. Milego dnia Jeszcze tulipanki z mojego ogrodka http://i82.photobucket.com/albums/j277/hugohu/100_0886.jpg http://i82.photobucket.com/albums/j277/hugohu/100_0896.jpg http://i82.photobucket.com/albums/j277/hugohu/100_0892.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu przytulam. Co z Promyczkiem nie wiem a Ewa jest od wczoraj zona Francuza :D . Cos wczoraj mi kaffe sie nie otwieralo. U nas piekna pogoda i nie chce mi sie wierzyc, ze gdziekolwiek istnieja przymrozki. Allisario tulipanki piekne. U mnie rosnie cala rzad takich polskich tradycyjnych czerwonych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, mam pöl godzinki wolne to zajrzalam. Dziunia ja juz dözo lepiej.A jak u Ciebie? Marta zycze Madlen szybkiego powrotu do bezbolesci :D.No i Tobie chyba tez. Jak bys os potrzebowala bardzo pilnie to musisz powiedziec, napisac, zadzwonic.Jezeli twöj maz sie niewyrobi to my pomozemy. kasia nie jestem taka pewna czy Pan Bög nam dzieci daje i zabiera. Ja wierze w inne powstawanie swiata i zycia i wogöle. Byc moze duszyczka sie rozmyslila i znalazla inny sposöb inna droge swojego rozwoju.Sa teorie ktöre twierdza ze dusze dopiero dözo dözo pözniej w takie jeszcze nie urodzone cialko wchodza. Chyba Ciebie to niepocieszy ale moze troche pomoze. Pozrowionka dla wszystkich ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY!!!Czy znacie jakies niemieckie stronki gdzie mozna wysylac przez net zdjecia do zrobienia,a oni posylaja do domku takie na papierze;)jakos nie umie sie doszukac.Moze rzucicie jakimis stronkami.Wiem ze moge na Was liczyc-z gory wielkie dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
wszystkie drogerie maja taki serwis np. schlecker, müller, rossmann, dm polecam schlecera maja teraz do konca kwietnia promocje na fotki 10x15 w cenie 8c, jesli oddasz wiecej niz 100sztuk szczerze, najwygodniej jest zgrac zdjecia na plyte i oddac w sklepie i potem tam odebrac, przesylanie zdjec na serwer troche trwa. a wysylka na adres domowy tez jest dodatkowa oplata, wynosi jakies 3euro müller tez jest super i dm tez. wejdz na ich stronki i porownaj, wybierz co dla ciebie najlepsze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
Gingera tu masz linki: http://as.photoprintit.de/web/39824517/startup.do - schlecker http://www.mueller.de/ - kliknij na foto-digital http://www.dm-digifoto.de/cgi-bin/n1/index.pl?k=aktionsflachelinks&popup=1 http://photoservice.fujicolor.de/web/19780613/startup.do?language=de&country=DE - rossmann albo na google wpisz digitalfotos wyskoczy mnostwo stron . ale z tych wyzej podanych powinnas byc zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera ja polecam bardzo PIXUM.de ladujesz fotki na ich serwer, podajesz nr konta, adres . w ciagu kilku dni masz w domciu zdjecia, wybor jezeli chodzi o formaty i takie tam rozne pierdulki ogromny, maja czesto rabaty, a przy pierwszej usludze masz 20 fotek gratis, tak bylo dotychczas :) ja juz kilka razy u nich wywolywala, znakomita jakosc, co w szlekerze np nie zawsze jest ok, oni maja swoj format, ktory mie zawsze pasuje np do albumow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna pomaranczowa dlon
oj tak! uwazaj na formaty, duzo aparatow cyfrowych jest nastawionych na format 3:4 wtedy jesli zamawia sie zdjecia 10x15 dostajesz 10x14! 10x15 to format 2:3, mozna samemu na komputerku pobawic sie i je troche podocinac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a po za tym... dobry wieczor :) weekend dobiega konca, z razka Madleen juz lepiej, tzn dobrze jest jak nas nie ma w pokoju, wtedy bawi sie i nia rusza, jak wchodzimy to mowi ze ja boli.... aktoreczka mala :D:D. my dzis bylismy na kawce u znajomych, pozniej zrobilam male pozadki, teraz ODPOCZYWAM..... hmmm jeszcze mnie prasownie czeka :( taaaaaka sterta, wiem ze dzis niedziela, no ale jutro bedzie jeszcze wieksza.... Kassay dzieki, gdyby cos sie dzialo dam znac. ale i tak mam zakaz urodzic do 20 kwietnia (od cioci Krysi), bo Marceel ma sie urodzic w znaku byka i tu przytaczam slowa cioci- wtedy da sobie rade w zyciu, o baranie powiedziala- nieczego sie nie dorobi ;) a wiec, nie ruszam sie do piatku ;) a ty jak sie czujesz? masz cos zaplanowane na jutro? moze spacerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienemaja
Zdiecia mozna wyslac na stronke www.rossmann.de pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowka......
ktora to synowa, wnuczka i ty ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ty figlarna pmaranczko nie widzisz, ze ta najgrubsza i najstarsza to ja:-D :-D :-D A przeciez tak latwo mnie poznac hi hi hi hi hi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! jua mialam dzis pobudke o 6.30 moje slonce tak wczesnie wstalo :D:D pogoda zapowiada sie swietna wstawac kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, marta ja też miałam o przed siódmą pobudkę, dzisiaj idę do pracy na 9, mała do przedszkola, a za oknem tak piękna pogoda.... szkoda że muszę tam siedzieć, wczoraj jak rozmawiałam z mężem o 20 to mówił mi że w Dussell było o tej godz 22 stopnie i że chodzą na krótko, aż wam zazdroszczę takiej pogody, a my z małą od dzisiaj codziennie zaczynamy jeździć na rowerze, ja to uwielbiam bo można zrzucić kilka zbędnych kilo, a dla niej to fantastyczna przygoda, tak więc jak wyjdę z domu o 8.30 rano tak wrócę o 20.30 w ubiegłym roku też tak robiłam, no to do później, miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty chesz przezyc za 400euro
ty chesz przezyc za 400euro we 4 na miesiac? to jest niemozliwe. my wydajemy duzo wiecej na dwie osby... i to tylko na jedzenie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w listopadzie liczylam skrzetnie wszystkie pieniazki wydawane na jedzenie i wyszlo mi 124 €. Jestesmy z mezem w dwojke i w weekendy dochodza jeszcze dwie osoby. Troche rzeczy mam w zymrazalce i spizarce (przywiezionych z Polski) i nie musze tego kupowac, no i warzywa z wlasnego ogrodka, dzemy tez mam swoje i troche przetworow. No i nie kupuje gotowych dan do odgrzynia w mikrofalowce, niezdrowe, niesmaczne i drogie. Ewa jak tam po slubie? czekam na relacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty chesz przezyc za 400euro
mozna troche zaoszczedzic jak sie ma wlasne warzywa z ogrodka bo te z marktu od bauerow troche kosztuja i jak sie z pl przywozi jakies miesa, wedliny itp. ale w pl tez to trzeba zaplacic jesli pojdziesz na markt, kupisz tylko troche swiezych warzywek, jajka, misko u rzeznika(a nie w supermarkecie) i pieczywo u piekarza oraz dobry ser zolty to juz sie nazbiera ponad 30euro dla 2osob. i to jest wydatek tylko weekendowy. a gdzie wydatki w tygodniu? a napoje? a jakies wyjscia na obiad, zamowisz jedzenie do domu to tez sie kreci wokol 20euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty chesz przezyc za 400euro
nie wiem, jak musilibysmy sie ograniczyc, u nas byloby to niemozliwe :( przykro mi z powodu choroby czlonka Twojej rodziny, jesli leczony jest przez specjalistow na pewnoto wiecej kosztuje:( a myslalas o pieluchach tetrowych? wiem, smierdzi, nie jest tak wygodnie jak z pampersami, ale taniej. w duzych miastach sa nawet serwisy,co odbeiraja pieluchy tetrowe, piora ja i przywoza do domu. albo tansze pieluchy z aldika albo lidla, nie markowe. nie jestem dobra w oszczedzaniu :( ale tylko to i przychodzi do glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja kupuje tu glownie w marketach, warzywa glownie w Lidlu, bo maja duzy wybor. No i nie kupuje markowych rzeczy, czyli zamiast maggi wybieram o polowe tynsze produkty firmowe danego marketu o identycznym smaku. U nas miesko jeszcze rzadziej, bo moj sportowiec nie chce jesc, ostatnio mielismy 3 tygodnie postu i jedlismy okazjonalnie np raz w tygodniu szynke do kanapek. Ale teraz po zawodach ten tydzien bedzie miesny. Juz sie gotuje wlasnie grochowa z polskim grochem i kielbacha mniam. Czasami jak jest niedziela handlowa to netto ma akcje, ze wszystko jest 10 tansze i robimy wtedy wieksze zakupy rzeczy, ktore moga dluzej polezec. No i chlebek tez sama pieke, nie smakuje mi ten niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj z pieluchami tetrowymi to slyszalam kiedys, ze wcale nie sa takie tansze jesli obliczy sie koszt prania. Ale sama takich obliczen nie robilam. Ach i wiem, ze sa takie punkty gdzie dostaje sie jedzenie za darmo. Ciocia mojego meza przywozi od czasu do czasu cos mojej tesciowej. To sa rzeczy, ktorym konczy sie termin ale czasami i maja date waznosci jeszcze kilka miesiecy. Czasami jeszcze nam sie cos dostaje, jak tesciowa uzna, ze tyle nie zje albo czegos nie lubi. Nie mam pojecia gdzie takie punkty sa ale moze warto poszukac. Jakis miesiac temu czytalam w gazecie o takich punktach, ze np za 2 euro mozna dostac pelna reklamowke jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje mieszanki. Wyprobowalam kilka przepisow ale jakos ten z mieszanek wychodzi najlepiej i taniej kosztuje. Najlepsze sa chyba te z Aldika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty chesz przezyc za 400euro
wydaje mi sie ze w caritasie cos takiego jest, jak pisze belaiza. maja specjalne marktey z odzieza uzywana, i supermarkrty z jedzeniem. i to tez w duzych miastach. kiedys widzialam w reportazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×