Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Barbarag troche w szoku tu bylam, bo przyzwyczajona do zwrotu ES GEHT NICHT uslyszalam, oczywiscie prosze, dziekuje.... tere tere i oferta lepsze niz u innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te ceny które w y wypisałyście za ubezpieczenie samochodów to jest tylko samo Oc , czyli to obowiązkowe? czy to już razem z autocasko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta i tak ma być, teraz jest tyle konkurencyjnych firm , że jak chcą zdobyć klienta to powinni być mili i mieć atrakcyjne oferty. A tak niedawno to w polsce tylko PZU bylo do wyboru hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarag, u nas samo OC narazie, starego trupa tu nikt hyba nie ukradnie ;) a tak serio, to w kazdej chwili mozna zmienic, my bedziemy placic 120 na kwartal, pewnie, ze w porownianiu z cenami w Polsce jest drogo, ale nie mozna tak przeliczac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen ale oni ciągle twierdzą, że z niemiec to nie to samo co z polski, bo niemieckie lepsze i nie zniszczone od dziurawych dróg, bardzo dużo ludzi sprowadza z niemiec , pomimo , że opłaty dość spore to podobno i tak sie opłaca, bo wychodzi dużo taniej niżeli kupić w poskim komisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora. MartaHB - a co trzeba przedstawic panu z ubezpieczenia, aby oni te znizki z PL uznali? Tez bede autko kupowac i szkoda mi moich 55% znizki z polskiego ubezpieczenia. Chcialam wlasnie kupic tu i zarejestrowac w PL ale po dluzszym zastanowieniu rozmyslilam sie. W razie problemow ubezpieczyciela mam na miejscu, a tak musialabym do polski jezdzic. Kassay - gzik to jest bialy ser rozrobiony ze smietanka i czosnkiem i cebulka i to podaje sie do ziemniakow gotowanych w mundurkach, a do tego pyszna kawka zbozowa (pychotka :D) Pozdrawiam osobki trwajace na posterunku (tj. topicu :D) 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruce
Witam wieczorkiem Dotyczy ubezpieczenia: http://www.sozpol.eu/socjal.htm www.sozpol.eu - portal Polakow w Niemczech Dziewczyny weidzie tu ----->na zycie polakow w Niemczech--->samochod. Niestety nie jest to , jak widac ,mozliwe, jezdzic tu dlugo na Polskich blachach. A co do aut, to nie zapominajcie, ze wiele z tych aut w PL jest sprowadzonych z Niemiec. A macie juz wtedy wszystkie papiery , tlumaczenia zalatwione, pierwsza rejestracje, itp. Kupe to nerwow kosztuje i pieniedzy. A trzeba sie nalazic przy tym. A na prawde mozna tanio auto w PL kupic w tej chwili, bez sprowadzania samemu🌻 Powymadrzalam sie troche, bo moj tato ma w Pl warsztat samochodowy, i mam z tym doczynienia non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki tym, ktore zyczyly mi dobrej drogi do PL :D ale ja mam przed soba pare dni do wyjazdu, takze jeszcze z wami troche zostane. Juz powoli zaczynamy pisac Kündigungi.... mieszkanie , prad , szkola, z Vereiny corke wymeldowac..... Cholerka glupio to zabrzmialo, tak spolszczone...:P Mam nadzieje, ze nas to nie przerosnie. Zobaczymy.. ...OK, poczytam sobie........ Pozdrowienia dla wszystkich, a szczegolnie dla naszych przyszlych mamus:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, przez to,ze nie zagladam codziennie mam zaleglosci i nie jestem w temacie.Strasznie to meczace,bo nie lubie miec zaleglosci,ale nic,moze nadrobie.Do slubu zostaly dwa tygodnie,no i jeszcze sporo rzeczy do zrobienia.Dzisiaj ostatnie przymiarki,dekoracja stolow,no i mam nadzieje,ze zdazymy,ogladanie mebli do sypialni. Zycze wam milej soboty,pozdrowienia. Belaiza-🌼 Elzbieta-🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🌻 Mariechen 🌻 czy tak to zabrzmialo? Po prostu nie czytalas wczesniej, ze sie przeprowadzam z Bayern do Bremerhaven. A do PL na swieta oczywiscie, dlatego , te ktore nie jada zyczyly nam, tym ktore jada: szerokiej drogi....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam obiadowo, nadrobiłam zaległości bo produkcja chyba popyt przerosła hahaha a ja jestem troche zła, bo moj mąż chyba nie przyjedzie na święta, dostał wezwanie z zollu - chyba - bo już z nerwów nie pamiętam, że ma się stawić z dokumentami chyba 11 kwietnia, mam tylko nadzieję ze jego prawnik napisze jakieś sensowne odroczenie terminu, a swoją drogą też im się przypomniała, że jakiś tam XXX pracuje i ma pozwolenia na pobyt od 4 lat, a by ich .... aż mi się przeklnąć chce siedzimy sobie troche w domku bo jestem tak chora ze nie mogę mowić, z mojego zapalenia krtani i strun zrobila mi sie angina ropna i od wczoraj mam 38 cały czas tym co w drodze to szcześliwej podróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sobotnioo... kasiak-na zapelenie krtani najlepszy kisiel-taki troche luzniejszy zeby mozna bylo wypic,siemie lniane i platki owsiane na mleku-wszystko obslizgle;) ...polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! jestem wymeczona, ale bylo warto! bylo swietnie w tym safari-parku, dla kazdego cos... :) zrobilismy okolo 300 fotek (juz po odrzuceniu tych, ktore nie wyszly dobrze) Madleen na wszystko mowila MIAU lub IHAAAAAA :D:D:D teraz marze zeby juz sie polozyc.......... a co wy porabialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche za daleko do Berlina :) nie dla mnie, po co mam urodzic w klatce Knuta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gingera - dziękuję za radę wypróbóję na noc a antybiotyk mam, już 3 w tym miesiącu i śmieję się ostatnio, że to nie mojej małej mieli wyciąć migdałki, tylko raczej mi hahaha żeby moje dziecko nie zdemolowało z nudów mieszkania ubrałam się ciepło i poszłyśmy na dłuższy spacer, ona była zachwycona, ja trochę mniej ale warto było no na razie to tyle, idę ją kapać i na zbożówkę z mlekiem, UUUwielbiam...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiesila mi sie strona czy co? nikt nic nie pisze..... :( ide spac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki, ja tylko na chwile bo wlasnie film do konca ogladam na VOX. Antybiotyköw bym tyle nie brala.Nie, nie :-)) Marta nie zawiesila sie ale chyba wszystcy cos porabiaja sobie z rodzinka albo przed telewizorkiem co???? No zycze wszystkim milej nocki i pieknych snöw. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza :-p Halli hallo :-) a tutaj taaaaaak slonko swieci. Pozdrowionka dla wszystkich z pöznego ranka:D 🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u nas też słoneczko świeci idziemy na spacerk i po sklepach połazic bo pamiętacie, u nas są niedziele handlowe chociaż wogóle nie czuję tych świąt i w tym roku nie mają ona dla mnie żadnego znaczenia zajrzę póxniej może będzie mi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie ciesze ze tutaj w niedziele wszystko pozamykane i wlasnie ma sie to uczucie ze jest niedziela :-)) Lubie jak jest spoköj na ulicach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handys haben einen Vor- und Nachteil. 1. Man ist immer erreichbar. 2. Man ist immer erreichbar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gast im Luxushotel: Mein Teller ist ganz feucht. Seine Frau: Sei doch ruhig, das ist doch schon die Suppe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Am Fahrkartenverkauf bei der Bahn fragt ein Kunde: Gibt es eine billigere Klasse als die 2. Klasse? -Ja, aber dafür brauchen Sie ein Fell und eine Schnauze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warum stellt die Marine nur noch Nichtschwimmer ein? Tja, die verteidigen das Schiff länger!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pewnego zrodla
od stycznia tego roku nie uznaja ci przepracowanych lat w PL ani szkoly jak nie zlozylas podania do konca tamtego roku i im tego nie wyslalas z wszystkimi swiadectwami pracy i szkolnymi.( wyjatek sa ci co przyjechali w latach 89-91 tym uznali to wtedy automatycznie-musieli przedstawic ksiazeczki ubezpieczeniowe itd.). tak wiec od tego oku jak tego nie zrobilas do tej pory to przepadlo. oczywiscie policzyliby ci tylko lata pracy , a nie skladki-te placilas w PL i mozesz tam starac sie za te przepracowanbe lata o rente. szkoly licza wlasciwe wszystkie do lat pracy z tym , ze nie od 15go roku zyci ajak w PL tylko od 17go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pewnego zrodla
a i co do swiadczen lekarskich: mozesz odpisac wszystkie lekarstwa odplatne( przedstawiasz rachunki z apteki), wszystkie oplaty 10 EURO placone kwartalnie u lekarzy( przedstawiasz takz erachunek od lekarza) i wszystkie rachunki np. za zeby , plomby itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×