Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Isia z Lubeki
hej, ale wam fajnie ze sie mozecie spotkac!:) Daleko mieszkacie ode mnie:( Juz kiedys cos u was pisalam, czasem was podczytuje, chyba sie nie obrazicie??:D;) Belaiza, ja w tamtym tygodniu kupilam fajna nawet ksiazke w Aldim "Bewerbung", calkiem fajna, duzo info i wzorow. Sprawdz, moze jeszcze maja! Pozdrawiam!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isia z Lubeki
A co mi tam, wpisze sie:) Moze sie kiedys ktos podejmie bojowego zadania ulozenia tabelki wg alfabetu??:D:) malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--??? Isia27 --- Travemünde -- 1,5 roku -- 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jutro jest SWIETO, wiec WOLNE!!! calkowicie zapomnialam. jutro jest wszystko pozamykane, na szybko musialm kupic chlebek na jutrzejsze sniadanko milego wieczoru zycze pozdrawiam i do zobaczenia w sobote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
postaram sie skontaktowac z Claudia-- juz dawno sie nie odzywala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
asia80 ty tez masz blisko do Stuttgart :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
ja sie znamw Stuttgarcie dobrze i znam nawet fajna kawiarenke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----Gütersloh naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--??? Isia27 --- Travemünde -- 1,5 roku -- 27 lat uzupelniam i pozdrawiam☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko: moj maz zgubil Handy , a moj Vertrag koncz ysie z a 3 m-ce. Do tej pory mielismy z roznych firm: D1, D2, Eplus. slyszalam ostatnio , z enajlepiej wziasc Partnerkarte-czyli dwie z jednej firmy. Kolezanka zachwalala Aldi. Co wy macie za doswiadczenia z Partnerkarte? Jakie najlepiej? Siedze juz godzine w internecie i szukam ale tyle tego , ze czarna magia . Wiem , ze sa takie taryfy, z emiedzy soba partnerzy moga telefonowac i wysylac SmS-y za darmo. Poradzcie mi prosze. Musze Kündigung napisac do konca tego m-ca, wiec duzo czasu mi nie zostalo. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isia -- 🖐️ Do Micka: sprawdz oferte \"Base\" w E-Plus. Slyszalam, ze za ok 25 Euro/mies. mozna telefonowac bez ograniczen do wszystkich stacjonarnych (Festnetz) i do sieci E-Plus. Jakie sa tam pozostale ceny polaczen nie mam pojecia, ale jezeli Twoj maz tez bedzie mial od nich karte to rozmawiacie za darmo:)). Co poza tym? Jesli w sobote pogoda dopisze(!) to pakuje berbecia i wsiadam w pociag jadacy do Stuttgartu:)). Moze nawet przyjade z kolezanka - tez Poleczka:)). Im nas wiecej tym lepiej! Podajcie jakies namiary - ostatnie co przeczytalam to wiadomoscv, ze spotykamy sie na dworcu glownym o 16.00 kolo Mc Donalda... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja mam karte z o2, w genion duo, ja z moim mezem dzwonie zawsze za 7centow/minuta, mamy homezone, ktorej dzwoni sie taniej, choc szczerze mowiac, nasza umowa konczy sie w maju przyszelgo roku i juz nie bierzemy umowy, tylko prepaid, bo az tyle nie dzwonimy, nie oplaca sie nam... do zobaczenia w sob kolo mcdonalda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-to super ze przyjezdzasz--a jakie masz polaczenie? Moze bedziemy jechaly jednym pociagem bo ty z Germersheim? Jak fajnie bedzie spotkac kogos z moich starych stron. dziewczyny dzieki za informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytalska
Dziewwczyny jest tutaj ktos,czy moge popytac o kilka spraw odnosnie zycia w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to--
pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiekszosc--
odpowiedzi znajdziesz na tej stonie: odnosnie: zycia tutaj, pracy legalnej i nielegalnej, kosztow , zarobkow, obywatelstwa, slubu i co tylko sobie zyczysz. Przeczytaj najpierw ten temat , a jak nie znajdziesz odpowiedzi , to chetnie sloze pomoca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytalska
Jak to jest z tą pracą w niemczech,i z meldunkiem? Czy prace Polacy tam mogą znalezc tylko na "czarno"? Mam dwojke dzieci(5,9)razem z mezem chcielismy wyjechac tam na kilka choc lat,znalezc prace itd. Moj maz byl juz na kilku wyjazdach jako pracownik budowlany,ale nie mial stalej pracy tylko zlecenia na 3,4 tygodnie i zjezdzal do domciu do Polski.Najgorsze byly te rozstania.myslelismy nad tym zeby wyjechac razem,ale jest wiele przeciwnosci:starszy syn ma tu szkole,kolegow,ukochaną babcie..... Sama nie wiem ,co mowicie warto ryzykowac,co robic? Jesli chodzi o mnie i o meza,hmm my nie mamy tu za wiele do stracenia,bo nie musze mowic jakie w Polsce jest zycie:-/ Podpowiedzcie mi czy warto,a w razie czego czy sa szkoly dla dzieci polskich? My myslelismy nad wyjazdem do Saarbrucken,poniewaz maz wlasnie tam jezdzil do pracy?Co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka -- Germersheim to raczej nie ten kierunek:P:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
HELOUUU !! :-)) Kobietki mam w koncu KONIEC remontu po 4 miesiacach!!!!!!! teraz dycham , wracam w poniedzialek i nadrabiam zaleglosci ;) Caluje goraco wszystkie ( te ktore mnie jeszcze pamietaja ;)) CIAO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka ja Ci napisze o komorkach, bo moj maz spzedaje i sie troche zna ale dzis juz nie mam czasu cos mi tylko mowil ze wazne jest tez to z jakiej firmy maja osoby do ktorych bedziecie dzwonic. Reszta jutro lub pojutrze, nie wiem kiedy znajde czas no i czy nie lepiej wziasc na karte jak komorke juz masz, bo umowa to poprostu telefon na kredyt czyli splacasz go w ratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-no sorry ale pomylilam cie z kasiulica-jakas zakrecona jestem ostatnio. no tak ostatnio pisalyscie o tanich ubezpieczalniach a teraz ja musze szukac, bo kupilismy drugie auto-ale pewnie zostane przy DA, no jeszcze zadzwonie do AXA sie spytac. co do pytalskiej--jak nie masz pochodzenia , to przykro mi bardzo ale niestey warunki tu sa niezaciekawe. Polska moze dopiero od 2009 legalnie przyjezdzac. Dam ci dobra rade: moji przyrodni bracia sa w Angli --tam maja super warunki i mozezs przyjezdzac bez pochodzenia. dzieki za wszystkie wiadomosci odnonie Handy. No to spadam szukac ubezpieczalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka -- nie ma sprawy;)). Chetnie zmienilabym miejsce zamieszkania:)). Jesli masz problem z ubezpieczeniem podaj mi mailem Twoj numer gg - mam kogos kto moze porownac ubezpieczenia i wyliczyc ile bedziesz placila np. w Volksfürsorge (grupa Generali). Jesli jestes zainteresowana oczywiscie;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mups
Witam bardzo serdecznie:)). Mam wielkie pytanie,czy nie oreintujecie się może,gdzie sa wolne miejsca pracy dla młodzieży?Mam 18 lat,języka niemieckiego uczę się już 6 lat,wiążę z nim moją przyszłość,za rok matura...Chciałabym bardzo wyjechać gdzieś do Niemiec,by tam popracować i uczyć się ..Jeżeli możecie to pomóżcie mi..Będę bardzo wdzięczna..:))😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mups
Zdaję sobie sprawę,że to bardzo żenujące pytanie,ale nie wiem,co mam już robić..Moja mama straciła pracę-pracowała "na czarno" we Włoszech..(nie mam ojca,zmarł,ale z powodu swojego alkoholizmu)..Przeżyłam napady depresyjne mojej mamy,zajmuje się eduakcją moich braci..Wszytsko spoczywa na mnie..Teraz martwię się,co dalej?? Nie mam własnego zycia,bo stresy,zmartwienia mi je odbierają.nie wiem,gdzie mam szukać,nie wiem,co robić..Jest mi bardzo ciężko.Błagam,jeżeli możecie,to doradzcie,nie mam pojęcia..przeraża mnie ta bierność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
dziewczyny kupilsmy vw passata combi ;) szczegoly pozniej--- "szampan sie leje " :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka_de -- to super:))! Napisz kilka szczegolow - tez wlasnie szukamy czegos wiekszego... Mups -- poszukaj informacji o Au-pair w Niemczech... Wyjedziesz na dluzej i oderwiesz sie od problemow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Polka
Czesc dziewczyny mam do was pytanko jestem w ciazy i niedlugo bede miala dzidiusia obecnie nie pracuje i interesuje mnie czy po urodzeniu dziecka dostane jakas wyprawke i czy bede dostawala jakis zasilek wychowawczy a jezeli tak to przez ile? Jezeli ktos sie orietuje cos na ten temat bede bardzo wdzieczna za odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nowej polki
na stronie 31 tego topiku znajdziesz troche informavji, zreszta justynaamalia jest w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×