Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Go艣膰 przemytniczka
Jezeli chodzi o przewozenie mieska i wedlin z Polski to nigdy nie mialam problemu.Jezdze autobusem lub samochodem i wioze ok.40 kg.Mieso mam zawakowane kielbasy suche nie.Raz byla kontrola celnikow poza granica ,widzieli te 40 kilo i ani slowka.Oni szukaja papierosow i gorzaly.Nawet nie woze z soba paragonow ze sklepu miesnego.Jakbym miala jesc niemieckie mieso lub kielbase-to wole umrzec z glodu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam... czuje sie paskudnie, i taka dzis niespokojna jestem... mam bole takie podobne do menstruacyjnych, krzyz tez mnie zaczyna bolec... chyba godzina \"zero\" sie zbliza. przy Madleen mialam inne objawy, dostalam poprostu skorczy i tyle... zadnego odejscia czopu, wod plodowych... pakuje wlasnie torbe (tesciowa kazala mi to juz dwa miesiace temu zrobic ;) ) z jednej strony chcialabym, zeby sie zaczelo, a z drugiej dostaje na sama mysl dreszczy... o bolu zoladka z nerwow nie wspominam... :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
z nakazu cioci Krysi czekam ;) no ale gdyby mialo byc juz to tez bym sie nie pogniewala :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a do chwastow wlasnie sie zabieram, ale najpierw zrobie im fotke. Wiecie, ze od dzis trzeba w Polsce caly rok na swiatlach jezdzic?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam dziewczyny marta a mo偶e ciep艂y prysznic i bedzie po krzyku? u nas pi臋kna pogoda, tylko moja ma艂a dosta艂a wysypki prawdopodobnie od s艂o艅ca, daje jej wapno i smaruje fenistilem zeby z艂agodzi艂o podraznienie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hej... tak mnie bolalo (inadal boli :( ) ze pojechalismy do lekarza. stwierdzil, ze wszystko ok, a ten bol to wywoluje maly pchajac sie w kanal rodny. no ale ile jeszcze, co i jak nie powiedzial... maz zostal w domu wiec zaraz wrzuci obiad na patelnie ;) a ja chyba pojde polezec w wannie... po raz kolejny. Kassay jak tam badania? pozdrawiam Wszystkich :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8822410,wiadomosc.html -tu o swiatlach. A ja wlasnie skopalam kawalek skalniaka i nie mam sily. Poczekam az sloneczko wylaczy troche zarowek. Juz zaczyna byc widac efekty, ale ten skalniak strasznie duuuuzy uff. I nawet nie wiedzialam, ze tyle ladnych roslinek mam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
halli hallo:-) u nas dzisiaj troche chlodno sie zrobilo a jutro bedzie jeszcze zimniej. Marta tez Ci zycze zeby szybko i wog枚le dobrze poszlo. Jak chcesz wpasc to wpadaj kiedy chcesz.To ja jestem raczej taka dziwaczka ;-) Madlen moze sie zawsze tutaj pobawic:D Robilam belastungs EKG ,moje serduszko jest w porzadku tyle tylko ze niemam sily.Lekarz powiedzial ze ja juz przy chodzeniu po schodach jestem taka zmeczona jak ktos kto biegal. Krew mi pobrali zaaz 5 kapsulk.Ja m枚wi \"az tyle?\" a ona sie usmiecha i m枚wi ze jak juz jestem t trzba to wykorzystac.W piatek wiem czy brak mi znowu zelaza no i jak to z enzyme u mnie wyglada. M枚j d枚zy robi znowu tylko zamieszanie.Dzisiaj rano zauwazylam ze drzwi od jego pokoju sa zepsute.To unaczy wisza na tylko jedenj sronie bo druga jest wyrwana z drzwi.Ale on tego nie zrobil, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee on przecez nie.To my bylismy.Taki smiszny on jest. Ach jak mnie to wszystko wkurza.Ciagle jakies listy od urzed枚w zeby na dzieci placic. Potrzebujemy jakas prace tak na boczku ale nieda sie w Bremen jakos cos znalesc.A czas goni i rachunki trzeba poplacic. ach neeeee.......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kassay zycze zdrowka. A moze Ty za malo pijesz, ja jakis czas bardzo malo pilam, kawa na sniadanie i moze jedna szklanka czegos w ciagu dnia i ciagle bylam zmeczona. Teraz kontroluje sie i przymuszam do picia i duzo lepiej sie czuje. A z tymi dziecmi to tak juz jest. Ciekawa jestem kiedy pojawia sie nasze potworki. Cos ostatnio nie maja ochoty nas odwiedzac :P No ale za dwa tygodnie bierzmowanie mlodszego. Marta przed Toba ciezkie dni odpoczywaj ile dasz rady, przytulam cieplutko.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wiecie jak to jest mieszkajac na 6 pietrze... nikt nie zaglada Ci do okna, cisza , spokoj... i tak tez dotychzas myslalam.. i wieie dziwne uzucie, gdy lezysz-spisz w swojej sypialni ( na 6 pietrze oczywiscie) i nagle widzisz, ze kolo balkonu przechadza sie mily pan i usmiecha sie do Ciebie!!!!!!! No to przecieram oczy, a on tam dalej jest! .... zapomnialam, ze maja nasz blok remontowac i stawiaja rusztowania....:D:D:D:D:D:D:D:D Madleen jest szczesliwa, ze ma z kim przez okno flirtowac, puszcza panom oczko, macha, wysyla calusy... a ja mam nadal takie dziwne uczucie.... koniec mojaj prywatnosci... a wie, przespalam sie, i teraz jest mi troche lepiej. ale nie na 100% Kassay, jak bede sie dobrze czula to moze wpadne :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kassay zdr贸wka zycz臋, a z tym piciem to prawda, ja kiedy艣 tez ma艂o pi艂am, a teraz kilka szklaneczek herbaty, jakch臋tniej zielonej z opuncj膮, jest super marta wypoczywaj, jeszcze tylko 2 tyg..... belaiza a gdzie zdj臋cia skalniaczka? no i gdzie reszta? zaraz klade mojego malucha spa膰, bo zasypia na kocie filemonie w艂a艣nie i chyba nie doczeka ko艅ca,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziunia bedziesz napewno miala racje z magnesium. A Ty ten Preparat bierzesz?Moja Bioenergetyczka ma cos takiego ale jako sok a znajomy tez sprzedaje takie rzeczy w tabletkach i kazdy chwali swoje -) marta zdrowiej. Belaiza ja niepija na sile bo zawsze mysle ze organizm sam da znak jak bdzie za malo wody mial.Tak, pije czasami za malo ale z dr枚giej strony jak mi sie pic nie chce? Co zrobic?Jako dziecko tez pilam kiedy byla potrzeba i mialam tyle energie.No to sprub枚je sie music.Ale to bede musiala ciagle do ubikacji biegac :-) Ide dalej prasowac.A slonko tak ladnie swieci. Magnesium......ze tez niepomyslalam......zaraz sie za to wezme :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc dziewczyny, melduje sie po przerwie,cisnienie dobre,nawet w ciagu dnia ponizej 120.Jesstem wykonczona,w sobote wytrzymalam do2 godz.b Bylo tak jak mozna obie zyczyc.Nie moge przyzwyczaic ssie do tego,ze mam meza.Ciagle przedstawiam sie starym nazwiskiem.Dzisiaj odjechali ostatni goscie.Teraz pewnie bede przez caly tydzien odpoczywac,bo kregoslup boli i brzuch wielki. Tofi-gratuluje Belaiza-dziekuje za karte z zyczeniami,sprawila mi wielka radosc.Zamelduje ie za jakis czas. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc dziewczynki z wieczorka. Staram sie przeczytac co tam bylo do tylu, ale ciezko to nadrobic. A Z TY OSZCZEDZANIEM to naprawde ciezko. Jak sie oszczedzi na jednym, to na drugie trzeba wydac. Samo zycie.:D Kassay馃尰 ja nie wiem czy z tym piciem to tak do konca prawda. moja corka jak jej nie wmuszam napojow ,to je jak ges , wszystko na sucho. A PRZECIEZ TAK NIE MOZNA, no nie??? Marto馃尰 ty tak nie wyrzekaj na baranki, ja nim jestem i nie narzekam. Zradna ze mnie i samowystarczalna dziewczyna, ze wszyszkim (prawie) umiem sobie poradzic, a ze troche uparta???!!!!! Co tam , jakas wade w zyciu trzeba miec. Moja mocna strona jest umiejetnosc znajdowania sie w kazdej sytuacji, i radzenie sobie z trudnosciami. Dlatego jako hotelarz doskonale sie sprawdzalam. A tak na inny temat :To Juz Sie Ciesze , ze do was zjezdzam Bremenki niedlugo, to zobacze Marto tez twoje malenstwo wkrotce. Moja cora zrezygnowala z miesiaca ostatniego nauki w starej szkole, po to aby wczesniej sie przeprowadzic. Wiec jakies spacerki napewno zaliczymy...:D:D:D Mariechen 馃尰 ty na Wegry??? Zazdroszcze. Bylam w Budapeszcie. Super stolica. Polecam. Warta obejrzenia stara czesc miasta i Oczywiscie Katedra Sw. Stefana. Poprostu piekna. MILEGO WIECZORKA: PApa 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nie wiedz膮ca
Dziewczyny pom贸偶cie. Jad臋 na kilka dni do Niemiec do moich przyjac贸艂. I teraz problem. Czy mam wzi膮艣膰 jakie艣 euro czy operowanie kart膮 visa wystarczy? Chcia艂abym te偶 ze sob膮 co艣 zabra膰 jaki艣 prezent czy co艣 takiego ale nie wiem co? Poradzcie prosz臋 :))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 AniaMania
Czesc, Mam pytanko do was A mianowicie: Jak wyglada rozwod w Niemczech? to znaczy ten ktos jest po slubie z Niemcem jakies 6-8 lat(nie wiem dokladnie),to jest Polka,ma obywatelstwo niemieckie,ale nie maja dzieci,,,i ona nie ma pracy,to jak to wyglada z tym rozwodem?ona ma mieszkac pod mostem?czy kto jej pomoze? ten maz musi na nia cos placic?Napiszcie wszystko na ten temat dzieki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nie wiedz膮ca
Chcia艂abym wzi膮艣膰 jakie艣 pieni膮dze. W艂a艣nie nie wiem czy wymieni膰 w Polsce czy korzysta膰 z karty?. Nie chcia艂abuym by膰 od kogo艣 zale偶na. Mo偶e wezm臋 jakie艣 eujro na podr贸偶 tylko ile?. PS To jest moja kole偶anka z klasy. Nie widzia艂y艣my si臋 20 lat. Znam jej ca艂膮 najbli偶sz膮 rodzin膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hm__
dziewczyny czy wiecie moze jak jest po niemiecku "kwas foliowy"?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nie wiedz膮ca
Ale chcia艂abym wzi膮艣膰 jakie艣 pieni膮dze na podr贸偶 . Jak my艣lisz ile?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
AniaMania z g枚ry przepraszam za to co napisze ale poprostu jestem czasami bardzo zla kiedy kobiety niemajace dzeci(to tylko przyklad) od bylych mez枚w chca pieniadze miec. Albo jak ex mojego nieslubnego .Maja wsp枚lna c枚rke kt枚ra w tym roku p枚jdzie do szkoly.Babka moglaby pracowac ale niemusi bo panstwo ja kryje.Za to ona sobie tak o na boczku dorabia i ma wiecej niz my.Na szczescie od 1 Lipca zmienia sie paragrafy i takie kobiety niebeda wiecej do 12 roku dziecka siedziec w domu jezeli ojciec niemoze wystarczajaco placic. Nalezy sie czy nie.Ze strony panstwa napewno ale ja bym chciala wiedziec jak to wyglada ze strony moralnej. Sa tyle lat razem i niemaja dzci.Pracowala twoja znajoma?Czy siedziala w domu i malowala sobie paznokcie? jezeli pracowala to chcialabym wiedziec dlaczego chcialaby pieniadze od meza.A na ulicy nietrzeba spac jak sie rozstaje.Mogaby znalesc prace i dopiero wtedy sie wyprowadzic.Chyba ze on ja wyrzuca z domu. jezli ale niepracowala tylko poprostu byla bo tak obydwoje chcieli to jest to moim zdanien od moralnej strony ok jezeli dostanie od niego przez pewien okres czasu pomoc finansowa do momentu kiedy sama stanie na nogach. Nalezy sie zawsze tylko niezawsze jest to ok. NO a teraz ide klasc malego do l枚zka. Wepchalam w siebie szklanke wody ;-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hm__
dzieki :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hm__
a jeszcze jedno pytanko..mozna ten kwas foliowy kupic bez recepty? i nie wiecie ile kosztuje? dzieki z gory za info :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 AniaMania
ona tylko pracowala,a nawet pracuje ale na ten 400€ basis jej chodz o to czy jej Socjal pomoze? i czy jej maz jest zobowiazany jej placic,a jesli to ile? Ona oczywiscie ma zamiar pracowac,tylko nie jest latwo cos znalesc,jej chodzi o pomoc na poczatek(mieszkanie z Socjalu? czy skad?)noi takie tam )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wracajac do oszczedzania... wlasnie zrobilam zakuoy na rossmann.de o duzo taniej niz normalnie... zwlaszcza pampersy! polecam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hm__
jeszcze raz dzieki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam! MartaMB wlasnie zajrzalam na tego rossmana i jakos nie zauwazylam zeby te pampersy byly tam tansze .40 sztuk kosztuje 9.95 czyli dokladnie tyle samo co w szlekerze albo w edece.Czasem mozna nawet kupic mega packung albo jumbo gdzie trzy opakowania sa po 24,90!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×