Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witajcie wieczorkiem! Wpadlam tylko pozdrowic Was wszystkie milutko! Czuje sie dzisiaj nie najlepiej.:( mam straszne bole glowy i cos cisnienie szwankuje.... Zycze milego wieczoru👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaMania
Dziunia987 dzieki za adres :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za co????? przelicz na sztuki, tu jumbopack wyhodzi taniej np, i inne produkty tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za MB Marto :) Co do rozwodow to panstwo napewno pomaga. Byla mojego meza dostala mieszkanie, zasilek i cholerka wie co jeszcze. Na dodatek moj maz musial na nia placic ok 200€ miesiecznie dopoki nie znalazla sobie innego sponsora (czyt. nowego narzeczonego). Wydaje mi sie, ze nawet adwokata z urzedu dostala. Eva :D zdjecia skalniaka zrobione w fazie przed wykopkami. Jak zagonie meza, by mi to z aparatu zgral to wkleje. 1/3 wyglada juz nalezycie. reszta w najblizszych dniach. Na czesci, ktora mam juz gotowa naliczylam 12 rodzajow roznych roslinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha Kassay wlasnie niedoboru wody nasz organizm nie sygnalizuje nalezycie. Kiedys caly artykul o tym czytalam w \"Twoim Stylu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen - mis uszatek, pszczółka Maja, kot Filemon, przygody Kolargola to wszystko jest na mini-mini, a moja mała to uwielbia uciekam do łóżka na Magde M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hmm_
kwas foliowy znajdziesz tez w realu, dm itp. kolo tabletek nasennych i innych mineralow. nia pamietam ile kosztuje w de, w polsce jest na 100% tanszy. (folik jakies 7zl.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza........... nie jest takie proste jak myslisz. Jesli miala dzieci, to dostala pomoc od panstwa ze wzgledu na nie , ale jesli nie, to tylko jesli ma ubezpieczenie od spraw w sadzie(tylko nie pytaj mnie jakie bo nie umiem teraz napisac), to nie placisz. Niestety wiem, bo sama to przechodzilam w zeszlym roku. AniaMania... I pamietajcie czesto jest tak, ze jaki poziom mialas w malzenstwie, to pwinnas miec pozniej, ale najgorzej maja kobiety, jesli nie ma dzieci.Moze byc tak, ze pan i wladca ma wszystko, a ty nic. Wazny jest dobry adwokat. Moze twoja kolezanaka ma takie ubezpieczenie? A jesli ona ma obywatelstwo niemieckie to i tak moze sie starac o socjal i o Arbeitslosengeld II. Nie wiem czym sie martwi. Niech idzie do prawnika na porade i uzyska wszystkie informacje. Warto jednak wczesniej zapisac sobie o co chcialby zapytac. Bo przypuszaczam , ze takich pytan moze byc wiele, a w trykcie rozmowy moze o czyms zapomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceny Folsäure zaleza od wielkosci opakowania i wysokosci dawki a takze naturalnie Firmy. No wlasnie mozna kupic w kazdej drogeri w cenach od 4 do 10 euro. Co do Unterhalt jak sie rozchodzi to musi maz jej dozucic zeby mogla sobie na poczatku poradzic.Socjalamtu juz niema tyle co wiem.jedyne co moze otrzymac to harzIV .Ale niedostanie ak dlugo jak dlugo jej maz moze placic.Chyba ze by jej nieplacil bo mu sie niechce .Wtedy dostanie reszte od panstwa. Ide lyknac sobie jeszcze wody :-)) Jak widze to ja nie jedyna ktöra ma problemy z kreislauf i.t.p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay... powiedz, dlaczego wy mowicie HarzIV? Na Bayern mowia na to Albeitslosengeld II... Nic nie rozumiem... A socjalu jako takiego faktycznie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta-23-73 bo odkiedy zniesli Socialhilfe, w to miejsce weszedl HarzVI czyli inaczej ArbeitslosengeldII na jedno wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzbieta a nie uwazasz ze kobieta jest sama sobie winna jezli nic niema? I dlaczego ma gozej od takiej ktöra ma dzieci.# No i jeszcze jedno pytanie.Dlaczego maja to kobiety zawsze zle?????? Co jest z meszczyznami ktörzy musza zawsze placic.Co jest z tymi ktörzy musza pracowac i niewolno im wziasc dzieci zeby kobieta szla do pracy.A jaka kobieta oddalaby dobrowolnie dzieci do taty i szla pracowac gdzie przeciez tato ma te same rechte. Pozatym jest dözo kobiet ktöre to wykorzystuja ze wolno im wlasnie od faceta oczekiwac pieniadze.tak nie jest w kazdym kraju. Ja rozumiem ze sie pomoc dostaje na czas az sie ma prace albo dzieci ida do przedszkola lub szkoly ale nie pözniej. Taki meszczyzna co ma np.dwöjke dzieci ma na cale zycie przechlapane.babka znajdzie sobie nowego i ten pracuje.Maja razem dziecko i jest fajnie.jej ex musi placic na dzieci.jezeli on teraz chce miec nowy zwiazek i dziecko ma wielki problem bo musi placic na pierwsze dzieci i na nowa kobiete i nowe dziecko.Uwazam ze meszczyzni maja w tym momencie najgorzej i jego nowa rodzina .Möwie to z wlasnego doswiadczenia.Sama jestem niby ta dröga i jest to coas okropnego.Dlatego ciesze sie ze od Lipca przychodzi zmiana Paragrafuw. A jeszcze co...wlasnie ...möwi sie ze masz miec tak po rozwodzie jak w czasie malzenstwa.To jest niemozliwe przy tym samym zarobku bo jakby niebylo to trzeba jeszcze jedno mieszkanie wynajac ze wszystkim co potrzebne i niektöre urzadzenia kupic i tak dalej. Wszystko zalezy od ludzi i zarobku i wogöle.Sa kobiety hamki i sa inteligentne uczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak Marta powiedziala Sozialhile i Arbeitslosenhilfe wpakowali do jednego worka, troche tym potrzepali i powiedzieli ze to teraz Harz IV :D Marta jak sie czujesz? Wszystkim co sie niezadobrze czuja 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay.. ja mam te sama sytuacje co ty , w tej chwili. Moj placi na dwoje dzieci, a jego byla jeszcze dawa lata temu powiedziala, ze nie moze isc na pelny etat bo dzieci sa ZA MALE!!!!! (milaly 12 i 14lat wledy). Wiesz jestem wkurzona, bo moje dziecko mialo niecaly rok gdy ja zostalam sama i musialam utrzymac nas i nikt sie nie pytal czy mi wystarczy jak dostalam 100 zl alimenow. Poszlam do pracy, a dziecko do dziadkow, a potem predzkole i szkola z Kluczem na szyji. Wiem, ze jestem teraz rozgoryczona, ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Ela w twoim przypadku uwazam ze sie tobie pieniadze nalezaly. A ta inna wykorzystala.ak mozna powedziec z dzieci jeszcze zamale jak juz ponad 10 lat maja? No to podaje tobi reke:D U nas jest wlasnie tak ze ex-Frau chciala odejsc a nie on.A jak chciala wröcic to ju mnie poznal. Wczesniej byla zla na jego inna ex(byl razy po lubie) ktöra potrzbowala pieniadze ale tylko do czasu jk chlopak poszedl do rzedszkola.Wtedy zaczela pracoac.No a jego terazniejsza ex byla zla i möwila ze ona nigdy by czego takiego niezrobil.A jak sie reszl to poszla do Adwokata i pözniej powiedziaa ze nie wiedziala ze jej sie az tyyyyyyyyyyyyle nalezy. My nic nieplacimy bo niemamy.Nawet dla nas niewystarcza pomimo tego ze möj nieslubny pracuje.A ona jest fryzjerka i pracuje 1-2 razy w tygodniu i reszta na czarno.ma faceta ktöry dobrze zarabia jj finansowo döo pomaga.Ale nic niemozna zobic bo nie mieszkaja razem. Cörka jest w przsdzkolu i miala tez mozliwosc byc w nim do 16 al mamuska niechciala.A mala zawsze oddawla do dziadköw i chodzila na dyskoteki i taki imprezy.Szkoda gadac. Ja sie wcale nielicze.Wiesz my mamy jeremmy ktöry ma prawie dwa latka a jej cörka bedzie miala teraz 6 lat.Ach...mialabym jeszcze dözo wiecej do opowiadania.najgorsze sa te Listy od sadöw.Jakos zawsze doprowadzaja do klötni. Dlatego uwazam ze takie paragrafy jakie my tutaj maja nowe zwiazki meszczyzn naprawde niszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay.... to nerwy. Ale wiem jak to jest. Tez przeszlam tu swoje, z niemiecka zona, bo jej sie nalezy. I reszte ma gdziesz. Nawet to, ze sie staram jakos wszystko spasowac i dostosowac, i zeby dzieci mialy dobrze. Wiesz musimy sie na gg umowic na rozmowke. A jak przyjade na babski wieczor, bo zdaje mi sie, ze mamy wiele sobie do powiedzenia.MOJE GG DLA CIEBIE wysle na maila. Na dzis pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kassy
uwazasz,ze wszystkie kobiety niepracujace i siedzace w domu maluja sobie tylko paznokcie.Bardzo sie dziwie,ze pisze to kobieta a nie prymytywny facet.Bo wlasnie prostaki mowia,ze kobieta w domu nie ma nic do roboty oprocz malowania paznokci.Nie wiem czy Ty pracujesz,bo nie czytam masowo wpisow,ale jezeli nie pracujesz to chcialabym zobaczyc Twoje wymalowane pazurki a przede wszystkim porzadek w Twoim gniazdku.Wyobraz sobie,ze ja pracuje wychowuje dwoje dzieci,mam dom , meza,czysciutko w domu i zawsze wymalowane paznokcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje pieluchy z rossmanna po 10,95e za 84 szt. i sa super :) stosuje je na dzien, a na noc pampersa, choc nie raz juz mnie zawiodly :/ osobiscie wydaje mi sie, ze najlepsze pieluchy sa z lidla, najwiecej wchlaniaja i pupa nie jest wilgotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pampersy czesto dostaje kupony i mam o 3 e na paczke tansze.. zarejestrujcie sie na ich stronie i tez wam po jakims czasie wysla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka, 🌻 u nas trochę chłodno się zrobiło, ale zaraz będzie gorąco bo idę do stomatologa, i juz mnie wszystko boli, auuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli o finansach mowa, to coś na dobru humor: ----- Rodzaje pensji: Cebula: bierzesz i zaczynasz płakać. Łajdaczka: przychodzi późno, cierpisz, ale nie możesz bez niej żyć. Czarny humor: śmiejesz się, żeby nie płakać. Prezerwatywa: pozbawia cię zarówno inspiracji jak i chęci. Impotentka: opuszcza cię w momencie gdy najbardziej jej potrzebujesz. Ateistka: wątpisz w jej istnienie. Miesiączka: przychodzi co miesiąc i trwa 3 dni. Burza: nie wiesz kiedy przyjdzie i ile będzie trwała. Telefon komórkowy: każda następna jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen🌻 podziwiam samowystarczalnosc. Naleza sie gratulacje za to. Wiem, bo sama przez wiele lat wychowywalam sama corke, i wiesz co, ze ty chyba masz racje, niezle mi sie wtedy powodzilo jak sobie tak pomysle wstecz. Mialam duzo i praktycznie na wszystko. Teraz nie narzekam, ale kiedys tez nie. Kassay🌻 gg- czy tlen, to bez roznicy Pozdrawiam wszyskich i zabieram sie za zadania z niemieckiego.....na dzisiejszy kurs. Jakos zapal stracilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) do pomaranczki: Chyba niezrozumialas o czym pisalam.Bylo to ironicznie a nie doslownie.I moje paznokcie sa od czasu do czasu pomalowane. I niemöwie tutaj o kobietach ktöre maja dzieci.Möwie o kobietach ktöre sie daja utrzymywac przez meszczyzne a jak jest rozwöd to chca tak dözo pieniedzy jak tylko mozliwe.A dlaczego?I jakim prawem?Najlepsze sa te jak hajtna takiego ktöry ma bardzo dözo, sa pare miesiecy po slubie, rozchodza sie i dostaja tysiace. Nie wiem czy zauwazylas ale i ja mam dzieci i möj nieslubny ma dzieci.I musi tu i tam placic.Od mojego bylego meza nigdy nic niedostalam na dziecko. Wiem jak to jest jak sie dzieci ma i w domku sprzata i do lekarza musi i paznokcie maluje.Gdybym tego nie wiedziala to bym nic na ten temat niepisala. Ale jest tak ze sa kobiety ktöre moglyby isc do pracy bo nic nie stoi na przeszkodzie ale tego nierobia bo wiedza ze nie musza tak dlugo jak im poprzez paragrafy wolno. A Ty piszesz o sobie ze masz dzieci i meza i nierozumiem o co Tobie chodzi.Malujesz paznokcie, to fajnie.kazdy powinien o siebie dbac.A ja pisalam w pierwszej lini o kobietach ktöre niemaja dzieci i chca pieniadze od ex. W przypadku ex od mojego nieslubnego moglaby isc do pracy.Ale nie chce bo niemusi.Zarabia na czarno.Ona tez niesiedzi w domu z powodu cörki bo dziecko ciagle gdzies jest oddawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja sie nie znam na sprawach rozwodowych, ale rzeczywiscie to troche niesprawiedliwe jak pani byla dostaje polowe pensji mojego meza. Niby powinno to byc na utrzymanie dzieci ale dzieci nic prawie z tego nie dostaja. jakis ciuch raz do roku, Chodza w uzywanych po kuzynach od kiedy przestalismy im kupowac. O zeszyty do szkoly musza sie prosic, kieszonkowe tez dostaja jak tata wplaci pierwszego pieniazki, bo jak drugiego to juz na kieszonkowe nie ma (taki maly szantazyk a czemu nie) no i do jedzenia to tez tam nie ma za duzo, bo napadaja na nasza lodowke zaraz po przyjezdzie. Ostatnio Daniel opowiadal, ze mama kupuje2 butelki picia na dzien a jest ich 5-6 osob w domu. No mama z mezem pija piwko wiec moze dla dzieci troche wiecej tych napojow zostaje jak sie zalapia. O pracy oczywiscie nie ma mowy, bo dzieci male (12-!3 lat). Pranie dla dzieci odwalam ja, i kapac sie tez u nas musza, bo woda droga. duzo by pisac. Pazurkow pomalowanych ta pani nie ma, bo z regoly jest tak upita, ze nie ma czasu na takie pierdoly. Duzo by pisac. Ale z drugiej strony jesli prawo daje takie mozliwosci to dlaczego nie korzystac. No niedlugo pierwszy wiec bede odbierac telefony z ponagleniem, ze pieniazki jeszcze nie wyslane :P ale tym razem namowie meza, by pierwszego nie wysylal. W sumie ma w wyroku z sadu napisane na poczatku miesiaca a poczatek jest do 10- tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantall ja czyscilam Madleen nosek gruszka, ale to \"polska\" cala z gumy, bo te tutaj sa do D. ;) z ta plastikowa koncowka. a co do innych rzeczy-nie mam pojecia :) teraz Madleen wydmucha nosek sama., ale juz niedlugo czeka mnie znowu czyszczenie noska ;) belaiza widze, ze pokazujesz rogi ;) no i dobrze niech poczekaja na pieniazki, nawet kilka dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×