Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

witam-jakas diabelska stronka sie zrobila i zero troli,az niemozliwe:P,chyba sie boja takich numerkow.A ja nie wytrzymalam i sie musialam zalapac...na tych rachunkach ja tu za bardzo sie tez jeszcze nie lapie,ale jak bedziecie wszystkie omawiac moze cos pokumam.Wyglada u mnie na to ze zaraz znowu poleje z nieba ....nie ladnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen -moj slubny tez z opolskiego pochodzi ,ale jemu stuknie w tym kraju 30-lecie pobytu;)..moze kiedys sasiadami baliscie:)kto to wie???? przecierz swiat to jedna wielka wiocha nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen ja do tej pory miałam call & surf Comfort/T-Net + CuntryFlat na 9 ościennych krajów za 3,31 netto ;-) w mieciącu i oni tak z sami z siebie, w dobroci swej wielkiej, obniżyli mi to o 5 euro, nowa stawka- nowa umowa :-) a na umowę muszą mnieć Auftrag, tez się zdziwiłam jak dostałam potwierdzenie na rzekomo mój wniosek , ale widac uznali, że nie będę miała nic przeciwko zmniejszeniu kwoty na rachunku :-) już dzwoniłam , poza Summe Monatliche Betraege nie zmieniło się dla mnie nic . chyba więcej dziewczyn na tym topiku ma taką taryfę . i co tez wam zmniejszyli ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia a ty gdzie teraz z telefonem jesteś ? i jak cięto wychodzi jeśli mogę spytać ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja szykować papu bo już dzióbki pootwierane ! 😘 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
slyszalam od kolezanki trzeba podpisac umowe na 24 miesiace, ona tez sie przeprowadzala do innego miasta i T-com bez problemu przeniosl jej linie abonencka do nowego mieszkania bez kosztow, wiec numer miala ten sam , oplaty te same i umowa trwala dalej, ale moze warto zadzwonic i popytac , a tcom narazie najtanszy i masz oszczednosc w stosunku do alice, a to w skali roku okolo 400e oszczednosci, czyli juz prawie twoj caloroczny rachunek za prad zaplacony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
z wyprowadzka z niemiec to nie wiem, ale pewnie za zerwanie umowy jest jakas kara, a ceny raczej pojda w dol jeszcze bardziej bo jest ogromna konkurencja, wchodza nowi operatorzy z coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami, t-com nie ma wyjscia musi obnizac ceny, dowodem na to jest dzisiejsza faktura Jo24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia ja teraz zajęta przygotowaniem strawy , ale tyle ci tylko powiem ,że żadnych kar nie ma przy przeprowadzce ;-) jak się wyprowadzasz to umowa traci ważność , to samo dotyczy umów (przynajmniej moich z e-on) za gaz i prąd i tego jestem pewna ! bo jak też tak na szpilkach siedzę :-o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do cen to pomarańczowa dodrze gada ! podniesienie oznaczało by samobójstwo a jak zbankrutują to i tak umowa nie wazna :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
jak zamowisz do konca lipca to jest jeszcze jakas promocja oszczedzasz 15 procent, a za modem raczej symboliczne 1 e , w tych najtanszych taryfach modem chyba 30 ale czytaj tu http://www.t-home.de/Produkt_PK_Start_Call%20%26%20Surf%20Com;sid=42oo0z890N4o03lOIBsiSx444afmfD44alwUtp-7uGGRaUu4TYg=?CCID=lmEKmCJvx_4AAAENn7hE2aHR&PID=xKMKmCJwUP4AAAESZIM.xLP5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
oj nic nie weszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
dziunia drobnym druczkiem hihi: * Call & Surf Comfort/Analog Anschluss kostet monatlich 44,95 Euro, Call & Surf Comfort/ISDN 48,95 Euro. 24 Monate Mindestvertragslaufzeit. Kündigungsfrist 1 Monat. Einmaliger Bereitstellungspreis für neue Telefonanschlüsse 59,95 Euro (kostenloser Wechsel innerhalb von Analog Anschluss oder ISDN), für DSL 99,95 Euro, entfällt bis zum 31.07.2007. Paketangebot ist in vielen Anschlussbereichen verfügbar. Bei Verbindungen in Netze einzelner Anbieter erfolgt ein Zuschlag von 0,21 Cent/Min. Ob der von Ihnen gewählte Anschluss bei einem solchen Anbieter liegt, erfahren Sie kostenfrei unter 0800 33 09576.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
Kein DSL Bereitstellungspreis, Sie sparen 99,95 Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
Installationsservice vor Ort (auf Wunsch) DSL-Router zum Sparpreis Mindestvertragslaufzeit 24 Monate, Kündigungsfrist 1 Monat Jetzt online bestellen und 20 Euro sparen! Bei Onlinebestellung erhalten Sie zusätzlich eine 20 Euro Gutschrift auf einer der nächsten Rechnungen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia --- my przy przedostatniej zmianie taryfy zostaliśmy nawet ruter na bezprzewodową sieć neta w domu ;-) a wg mnie to powinnaś zadzwonić i pomarudzić troszeczkę , zasugerować że \"tamci \" to ci korzystną ofertę złożyli i ty teraz nie wiesz właściwie czy zmieniać.... i takie tam wierz mi że już na poziomie konsultanta można dużo wytargować w osobistej rozmowie, nasz poprzedni dostawca zszedł do takiej ceny za internet jak chcieliśmy się przenieść że w żadnej oficjalnej ofercie nie znajdziesz ;-) wprawdzie dzwoniliśmy parenaście razy dziennie raz tu raz tu ale się opłacało wierz mi oni mają możliwości 🌻 . a poza tym co chwilę mają jakieś nowe oferty ! . dzwoń laska !!! i negocjuj !!! powodzenia 😘 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
no wlasnie Jo , nie ma jak osobiste negocjacje, z nimi to tak jak na targu, oni za wszelka cene chca zdobyc klienta i sa gotowi na wiele obnizek, w koncu to klient ktory przez 2 lata placi rachunki, a ostatnio znajoma zamawiala ta taryfe co Jo i dostala aparat telefoniczny bezprzewodowy, wartosci 30 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia z tego co
a teraz z innej beczki, ogladam program i to co slysze to szok, SOL skraca nam zycie nawet o 15 lat, w kazdej zywnosci przetworzonej jest masa soli, w soli jest sod a on nas powoli zabija, lepiej jesc swieze warzywa, w talerzu zupy jest tyle soli co w 1,3 kg swiezych pomidorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam..... mariechen Madleen juz przestala byc zazdrosna, kocha braciszka, spiewa mu . tuli go.... :) Kasia- wybranek mojej kuzynki to Chris, i jest Francuzem , ale jej brat to Kamil :P ;) :D:D ja juuz wczoraj kiecki Aparta przymierzalam, jest u nas taki sklep z resztkami kolekcji z katalogow, no i czasami za smieszne pieniadze mozna super rzeczy kupic, no i ja glupia nie kazala odlozyc tych kiecek, dzisiaj poszlam tam z malzowina i co?????? I SUKIENEK NIE MA!!!!!! ale ponoc maja dostac jeszcze w przeciagu kilku tygodni. my juz po obiadku, czekamy na rodzinke ciasto zrobione, a po drugie musze jeszcze isc. co do T-Com\'u nam tez obnizyli abo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sód Informacje podstawowe Jest to zdecydowanie niezbędny pierwiastek do funkcjonowania organizmu. Reguluje on gospodarkę wodną naszego ciała. Jest także przekaźnikiem w układzie nerwowym, bierze udział w metabolizmie białek i węglowodanów, utrzymuje odpowiednie ciśnienie w naczyniach. Naukowcy dowiedli, iż zbyt duża podaż sodu w diecie wpływa na podwyższenie ciśnienia tętniczego. Ci, którzy cierpią na nadciśnienie lub u których ciśnienie wynosi 140/90 powinni ograniczyć spożycie sodu. Należy zacząć używać preparaty zastępujące sól jak również wybrać produkty o obniżonej zawartości sodu (ograniczyć żółte sery, mięsa). Nie ma wytycznych co do dobowego zapotrzebowania organizmu na sód, jednak uważa się, że minimum stanowi 500 mg dziennie. Według porozumienia NASA z roku 1989 uważa się, że dzienne spożycie powinno ograniczyć się do 6 gramów soli (2400 mg sodu). W soli stołowej znajduje się 39 % sodu, czyli jedna łyżeczka od herbaty zawiera około 2000 mg sodu. Niekiedy w wyjątkowych przypadkach zdarza się, że u człowieka wystąpi niedobór sodu. Przykładem takim są maratończycy, którzy tracą ten pierwiastek wraz z potem oraz te osoby, które nadużywają środków przeczyszczających lub odwadniających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczko 😘 cóż to za horror oglądasz ? ;-) na jakim programie ? jak ma mnie zabić sól to ja wolę, żeby mnie coś zeżarło :-p :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam niskie ciśnienie :-o za niskie :-( sól mnie osobiście nie podnosi :-( a czasem by się przydało chociaż i tak lepiej mieć za niskie niż za wysokie ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci zażyczyły sobie jeść na dworze . no to idę 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jo 24
to bylo na polskim tunerze cyfrowym, kanal tvn style, program prowadzi claudia carlos i katarzyna jakas tam, to nie horror, tylko program o zdrowiu i urodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jo 24
Nadmierne spożycie soli podwaja ryzyko zachorowania na raka żołądka Nadmiar soli = rak żołądka? Sól kuchenna jest niezbędnym składnikiem każdej smacznej potrawy, ale wiemy od dawna, iż spożywana w nadmiarze może szkodzić, podnosząc ciśnienie tętnicze krwi i uszkadzając serce lub nerki. Niedawno ogłoszona w prestiżowym British Journal of Cancer praca lekarzy japońskich wskazuje na nieznany dotychczas możliwy związek pomiędzy nadmiernym spożyciem soli a występowanie raka żołądka u ludzi. Rak żołądka zajmuje czwartą pozycję wśród najczęściej występujących na świecie nowotworów człowieka, będąc niestety również drugą najczęstszą przyczyną śmierci, zaś pięcioletni okres przeżycia w tej chorobie nie przekracza 10-12%. Dlatego też z uwagą należy spojrzeć na dane opublikowane przez badaczy z Japonii. Jedenastoletnie obserwacje poczynione w grupie ponad 40 tysięcy mieszkańców różnych regionów Japonii wskazują, iż łączne dzienne spożycie w pokarmach 12 do 15 g soli kuchennej podwaja ryzyko zachorowania na raka żołądka, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Bardziej pogłębiona analiza danych wskazuje na możliwy związek pomiędzy nawet niższym spożyciem, co niepokoi tym bardziej, iż w Unii Europejskiej przeciętne spożycie soli kuchennej w pokarmach oscyluje wokół 8-10 g na dobę, czyli około dwóch łyżeczek herbacianych. Przypomnijmy, iż zalecane dzienne spożycie wynosi nie więcej niż jedna łyżeczka od herbaty! Obserwowany związek pomiędzy nadmiernym spożyciem soli a występowaniem zwiększonego ryzyka rozwoju raka żołądka jest tym silniejszy im mniejsze jest spożycie owoców i warzyw oraz gdy dana osoba jest palaczem tytoniu. Opublikowane wyniki badań powinny zwrócić naszą uwagę na ilość spożywanej soli jak również jest czytelnym sygnałem dla całego przemysłu spożywczego, który powinien oznakowywać żywność także pod kątem zawartości soli kuchennej. Złota myśl: "Mniej soli to więcej zdrowia!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jo 24
Spożycie soli i jej wpływ na zdrowie Do wyeliminowania z diety soli można się przyzwyczaić, zbadano, że już po około dwóch tygodniach od pozbycia się jej z jadłospisu wiele potraw kiedyś solonych zachowuje niemalże ten sam smak. Z chemicznego punktu widzenia sól, którą na codzień spożywamy to tzw. chlorek sodu. W tym połączeniu pierwiastki te wystepują w niejednakowych ilościach, a mianowicie sód stanowi około 40%, natomiast chlor 60%. Co jeść, aby ograniczyć ilość soli w całodziennym jadłospisie? Przede wszystkim należy całkowicie wykluczyć solenie i dosalanie potraw podczas przyrządzania jak również podczas jedzenia. Tu pojawia się problem, ponieważ wiele osób uzna taką żywność za żywność bez smaku, jałową. Rozwiązanie leży w zastosowaniu zamiast “wszędobylskiej” soli przypraw ziołowych, których cała gama jest dostępna na rynku (bazylia, tymianek, estragon itp.). Wystarczy dobrze się rozejrzeć, potem już tylko wybór odpowiedniej przyprawy i posiłki znów będą smaczne, nawet bez soli. Do wyeliminowania z diety soli można się przyzwyczaić, zbadano, że już po około dwóch tygodniach od pozbycia się jej z jadłospisu wiele potraw kiedyś solonych zachowuje niemalże ten sam smak. A co z produktami gotowymi? Należy prowadzić prawidłowy ich dobór już podczas zakupów. Unikajmy kupowania: wszelkiego rodzaju konsrew żółtych serów wędlin ryb wędzonych chipsów, snacków paluszków orzeszków solonych Dużą zawartością soli charakteryzuje się również pieczywo, aczkolwiek istnieją producenci, którzy obniżyli zastosowanie soli do produkcji chleba. Spożywajmy: świeże owoce warzywa chude mięso Negatywne skutki nadmiernego spożycia soli Dietetycy przestrzegają przed nadmiernym spożyciem soli, ze względu na powstawanie: nadciśnienia tętniczego, co w efekcie może prowadzić do innych chorób związanych z układem krążenia (zawały serca, wylewy) doszukuje się również związku między nadmiernym spożyciem soli a występowaniem raka żołądka oraz udaru mózgu nadmiar podaży soli powoduje zwiększenie pobrania i zatrzymywania wody w organizmie (prawidłowa czynność nerek powoduje wydalanie nadmiaru tego składnika, natomiast w przypadku upośledzonej ich funkcji może nastąpić ich obrzęk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mariechen
masz racje , ludzie nie zdaja sobie sprawy, wszystkie produkty przetworzone zawieraja kolosalne ilosci soli bo sol to dobry konserwant, o tym pisala ostatnio Jo 24, a wystarczy czytac sklad produktu na etykliecie, i unikac konserwowanej zywnosci, 15 lat zycia to naprawde kupa czasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szystkich
Uważa się, że nadmierne spożywanie soli kuchennej wiąże się z rozwojem stanów przedrakowych. a wystarczy unikac vegety, kostek rosolowych, puszek!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mariechen
ja tez sole , bo kartofle bez soli hmmm nie wyobrazam sobie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mariechen
no w tych akurat nie ma ale w calej reszcie, pasztety, fasolka po bretonsku, bigosy, szynki, smalce w puszkach, zupy w proszku, rosolki w kostkach, nawet kisiel, budyn w proszku, prawie w kazdej zywnosci przetworzonej podtawowy konserwant to sol, lub glutaminian sodu a to jeszcze gorsze swinstwo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×