Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Do pomaranczki : a kogo to obchodzi???A ty to niby nic innego nie robisz jak czytac co??? Witaj Jo i wszystkie mile panienki.Ja mam od rana niagara w oczach bo ciagle nam cos wypada a teraz jest kolo od samochodu kapput i trzeba zaraz dwa kupowac a to tyle forsy :-(( Nie wiem naprawde w ktöra strone sie obrucic.😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczko mi jest to tak sch...egal to tutaj ile stron zapisuje i o czym pisze.Niech pisza o zupach i o myciu okien i o nudach i o zakupach.jest mi to naprawde obojetne.Czytam chetnie i bede dalej czytala a Ty nie musisz.Nikt Ciebie niezmusza.Takze wez sobie ten zmarnowany czas tutaj na cos innego i idz zröb ze soba lun dla siebie cos dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki co tam u was bo u mnie mega upal juz doslownie wariuje jeszcze 19 dni i bede w niemczech hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj Kassay ;-) pomarańcza się rozkręca poczekam aż skończy, mam nadzieję, że pierdnie choć dla orientacji :-) trzeba jej dać czas na przegrzebanie innych topików i zebranie \"argumentów\" :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze sie trafi taka pomaranczka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr masakra a potem sie dziwic dlaczego nie chcemy z nimi rozmawiac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madrej kassay
nienapisalam tego po zlosci zeby komus dokuczyc,dokladnie chodzi mi oto ze uzaleznienie od internetu jest choroba ktora sie leczy,mysle ze warto by bylo uratowac mila osobe od nalogu,rozumiem ze mozna dac kilka wpisow dziennie albo raz na kilka dni,ale siedzenie od rana do nocy przy kompie moze jej tylko zaszkodzic.Co domnie to moja droga ja siedze przy kompie moze co drugi trzeci dzien a czasem nawet bywa ze nawet tydzien niezagladam,bo mam dzieci meza i dom ktore mnie bardziej potrzeboja niz kolezanki z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita34
wczoraj pisalam do was wsprawie pobytu w niemczech o rozwodzie mam stracha ze ten moj moz zglosi do uzedu ze niejestesmy razem co robic bo za miesioc mjia mi 3 lata on uwaza ze musze robic tak jak on chce czuje sie jak niewolnica pszeciesz to zwykly szantasz napewno jest takich wielu mam dosyc facetow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassy z tymi pomaranczkami to szkoda gadac az czlowiekowi sie odechciewa tu czasem zagladac przez takie.............. a tak pozatym to mam nadzieje ze u was wszystko ok i ze nie macie takiego skwaru jak ja :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no teraz to się wzruszyłam pójdę na spacer przemyśleć żeby tak obca osoba się o mnie martwiła śledząc moje topikowe poczynania kosztem czasu dla potrzebującej rodziny jeejuuu 😘 😘 są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie . anita odwiedziła nas dzisiaj nasza pomarańczowa wybawicielka ona na pewno doda ci zaraz otuchy i poradzi . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pomaranczko masz racje.Sa nalogi ktöre czasami trzeba leczyc.Jezeli ktos musi co pare minut papierosa palic albo np. pare razy dziennie sex miec.Ale mysle ze jezeli sie codziennie przed Komputerem zasiadzie na np. 2 godziny nie jest to nalug ktöry trzeba leczyc.jezeli sie seriale oglada to tez nikt niepowie ze musi isc do lekarza. Kazdy woli co innego.Sa ludzie ktörzy codziennie ida biegac po 2 godziny.Musza sie leczyc????? ja mam tez meza i dzieci.Moje dziecko spi teraz a ja korzystam z wolnego czasu i siedze sobie tutaj.Ale uwierz mi ze zadna nie siedzi tylko z tego jednego powodu przed Komputerem.Internet jak wiesz ma wiele interesujacych stron z ktörych madrzy ludzie chetnie korzystaja.Ale o tym wiesz bo przeciez sama masz. Zostaw to w spokoju.Niech kazdy tak zyje jak chce.jezeli ty chetnie godzinami sprzatasz lub sie z dziecmi bawisz jest to w porzadku.Tak wybralas bo jestes przez to szczesliwa.A ja jestem szczesliwa jezeli moge tutaj poczytac i popisac i w internecie sie informacji doszukac ktöre mi w wielu sytuacjach pomagaja. bedac matka niemusze siedziec tylko przy dzieciach i mezu.Jak ma sie czlowiek dalej rozwijac robiac tylko to jedno?Co? Ja napewno niezakoncze mojego zycia siedzeniem przy dzieciach i mezu.Pozatym nie jestem od nich tak uzalezniona ze moje zycie tylko sie woköl nich kreci.ja jestem wiecej niz tylko matka i zona.przepraszam ale jest to dla mnie ublizajace jezeli ktos odemnie oczekuje ze wszystlo co mnie raduje odstawie i sie ogranicze do garnköw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka nie wiem czy mnie to ma pocieszyc:-)) sa to wasze pieniadze ale ja niemam zadnych i to jest ta cala katastrofa. Musze popatrzec co zrobimy a do polski troche daleko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita a przeczytalas juz te stronki ktöre chyba dziunia podala? Ja Tobie chyba niepomoge bo d mojego rozwodu wszystko sie pozmienialo no i polska jest w uni co tez dodaje swoje. U nas jest znowu \"schwules\" Wetter :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia a Ela zna sie na Autach czy jak mam to rozumiec? Musze mojemu powiedziec zeby zobaczyl ile to kosztuje w internecie.Tyle tylko ze trzeba bedzie ale je jakos zalozyc .A tego nikt nierobi za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my potrzebujemy tylko opony bo felgi mamy.Jedna opona jest przedarta.Alex powiedzial ze gdyby niezauwarzyl i na Autobanie by mu pekla no to konie.Ale trzeba zawsze dwie kupic zeby wysokoscia pasowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - pytasz gdzie ja byłam rano ? WALCZYŁAM Z NAŁOGIEM :-D . a mimo to mnie lustrują 😭 :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita34
pszeczytalam no i sie dowiedzialam ze wystarczy tszy lata mogo dac na stale albo znowu przedluzo narazie szukam pracy na stale to bedzie najleosze rozwiozanie no i pisalo ze do3 lat jak dojdzie do separacji to altomatycznie trace prawo pobytu no dziekuje wam za stronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam iść na ten spacer ale muszę słomę z butów najpierw powyciągać :-p może nie każdy się zaraz połapie żem wiesniara ;-) i to mi zajmie trochę czasu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też o tym myslałam Dziunia ale żeby załozyć samemu to te koła najpierw wyważone muszą być :-o czy jakoś tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo :-)) nie wiedzialam :D naprawde.Ale to nieszkodzi.Moja rodzina pomimo tego ze od babci strony byli dziedzicami a od dziadka ulanami to w wiosce skonczyli .Czyli ja tez jakos wiesniarka w miescie wychowana:-)) Dziunia Alex powiedzial ze trzeba obydwie opony zmieniac.Jest nawet przepisowo bo jak jedna jest juz dözo wyjechana a teraz kupisz druga nowa to niepasuje.Auto bedzie w jedna strone zjezdzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie Jo, niemozna tak o samemu zalozyc i wywazyc tez trzeba bo jak cos niegra to oni musza ten brakujacy ciezar domontowac.Tak mi tez Alex tlumaczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita34
dziunia to nietakie proste zeby wrucic bo niema doczego i do kogo brak kasy itp nieraz myslalam otym mysle ze jak znajde tu prace to jakos sie ulozy odrazu gnoja pogonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassay wiesz
w internecie kupisz tanio oponki ale co ci z tego jak bedziesz potem u mechanika musiala zaplacic za wywazenie i zalozenie, a jezeli pojedziesz od razu kupisz w serwisie to montaz i wywazenie masz gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anita 34
wiesz ze jak bedziesz skladala papierki na obywatelstwo niemieckie to musisz wykazac ze macie sie z czego utrzymac i jezeli ty nie pracujesz to musisz dostarczyc od meza zaswiadczenie o pracy i o tym ile zarabia, no a jezeli z nim dobrze nie zyjesz to czy on sie zgodzi przyniesc ci takie zaswiadczenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie tez prosze przyjąć do klubu wieśniaczek, rodzice rolnicy, mąż ze wsi, to ja niby co???? ***************** WIEŚNIARA :P ****************** no i do tego cały dzień przy kompie bo taka mam robotę :classic_cool: oj Jezuśku dopomóz mi biednej istocie to 10 godzin dziennie przy kompie spędzam :P i nie dość ze wiesniara to do tego nałogowiec 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay - dobra kobieto - głowa do góry 🌻 po burzy zawsze wychodzi słońce - ja też miałam sporo pod górkę w swoim życiu (pisać mi sie na ten temat nie chce a wam z pewnością czytać) ale uwierz będzie na pewno lepiej!!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita34
on tesz nie pracuje to teraz mam podwujny problem to pewnie przedluzo mi na rok moze pujdzie zemno jak bende umiala znowu mu sie uklonic to takie ponizajoce wiem ale musze myslec o dzieciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×