Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Kasia u nas to sie nazywa Zielona Noc, mój mały też nocuje w przedszkolu, zostają tylko te dzieci które żegnają już przedszkole i odchodzą do szkoły, czyli nasza tzw ZERÓWKA, mój idzie w następny piątek na 17 , maja ognisko dyskotekę a potem spanie w przedszkolu, wracają w sobotę rano o 9. Wtamtym roku córka też tak miała, rodzice bardziej panikowali od dzieci, ale było super wszystkim sie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to moze ja tez sie pochwale, a co mi pozostalo po przeczytaniu tych wszystkich wpisow ( OPROCZ wykasowanych) bo na te nie zdazylam znowu... My wlasnie wszystko z dziecka szkola doprowadzilismy do konca i..............jutro sie zwijam z tego miasta zwanym Weiden na zawsze. No moze kiedys do znajomych na urlop wpadne, albo przejazdem, a tak to nie chce juz go widziec. Jade nad swoje, jesli moge tak nazwac, morze polnocne. No i wreszcie bede mogla znowu poszalec na drabinie, i pomalowac sobie nowe mieszkanko.. to lubie. Jo24...nie chce sie mieszac, bo domowe sposoby upiekrzania dobre i tanie, ale jedna porada... te porzeczki ze smietana, co to maja byc jak krem z kwasami.......-PROSZE nie teraz uzywac. Wszelkie preparaty z jak kolwiek zawartoscia kwasow nalezy odlozyc na czas jesienno-zimowy. A najpozniej na miesiac przed pierwszym opalanieM sie. To tak dla wyjasnienia , nie wymadrzania sie. Kassay..jak tam oponki,macie juz nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela ---> masz rację ! 😘 wszystko trzeba brać pod uwagę ja po prostu jak wampir ;-) pasjami unikam słońca ! słońce to mój wróg :-p a i kwasy ostatnio mi nie służą :-( to były tylko luźne uwagi takie moje babcine \"sposoby na boku\" bo kremy to tylko niestety z apteki dziewczyny są rozsądne i każda dopasowuje do swoich potrzeb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jeszcze nie czytalam wstecz tylko ta strone czyli nie wiem o co chodzi. Ela my niemamy jeszcze oponek.Alex dowie sie dzisiaj w pracy od kolegi adress jakiegos taniego faceta ktöry sprzedaje urzywane i zaklada i tak dalej za 20 euro jedna opone.na razie niemozemy sobie na nowe pozwolic. Mamy bardzo dözo zalatwiania z urzedami ktöre dla dzieci pieniadze kasuja a mi na koncu na jedzenie brakuje :-(( Ela a bylas juz raz w cuxhaven? My sie tez tak wybieramy na poogladanie.Ale nie wiem kiedy.Wyjazd do polski przesunelam na zime lub wielkanoc bo musze najpierw inne sprawy finansowe pozalatwiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czytalam ze slonce wlasnie jest bardzo zdrowe tylko zalezy jak dlugo sie na nim przebywa.Jakby niebylo to dzieki sloncu ktöre produkuje swiatlo dzienne moze organizm witamine D produkowac :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och limes, jakies haluny masz? ja sie Ciebie zadne 2 strony temu nie czepialam.i sie nie wybielaj teraz \"ze ja tylko chcialam..\" , klotliwa jestes i tyle.wiekszosc atakow na ciebie sama prowokujesz.wyluzuj kobieto! wczesniej sie bulwersowalas, ze ci dogryzam, no ok , mialas racje.ale teraz dalam spokoj, nic ci nie robie, nie gadam z toba , a ty dalej mnie wciagasz w jakies swoje afery.odczep sie wreszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam stare bywalczynie-znaczy sie stale to co dawno juz tu stukaja i nowe czarne nicki....widze ze znowu burzowo i tu i za oknem .Milego wieczorka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ctesc leci pomalutku .no i nie wesolo mi jest .Wczoraj wiezcorem dostalam wiadomosc z Polski ze syn mojej znajomej sie utopil mial 17 lat .do tej pory nieodnaleziono ciala .Moja corka jest zalamana bo razem znim bawili sie ,to znali sie od piaskownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, witam...... ja juz doszlam do siebie po powrocie do domu. zaczal sie czas urodzin... we wtorek Jeremy od Kassay, wzoraj moj maz, w niedziele Madleen. no i w niedziele oczywiscie Kinderbal. Jutro juz przyjezdza rodzinka... mariechen- kochana tak sie wybyczylam w Polsce jak nigdy :classic_cool: ;) w sierpniu znowu jedziemy na kilka tygodni, 25.08 idziemy na wesele.Kuzynka robi w pieknym palacyku, jezeli ktos ma ochote warto popatrzec www.wiejce.pl musze wiec kupic jakas fajna kiecke, tzn dwie bo wesele dwudniowe. juz sie ciesze. staram sie3 na biezaco czytac ale nie zawsze sie da. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen to jest kolo Skwierzyny, kolo Gorzowa Wielkopolskiego, ja pochodze z okolic Zielonej Gory, kiuzynka tez, a ten palacyk znalazla kiedys przejezdzajac tamtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, u nas leje od wczora i nic się nie chce robić marta, a może my to samo wesele, wybranek panny młodej to kamil? ja tez mam zaproszenie na wesele jeszcze co prawda nie oficjalne ale jest, a wesele ma być w jakimś pałacyku własnie w tej okolicy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, która z was kochanieńkie zaglądała ostatnio do rachunku telefonicznego z T-com ? Ja czegoś nie mogę zrozumieć :-( to że przysłali mi wczoraj potwierdzenie Auftrag , mimo że my żadnego nie składaliśmy , to miła niespodzianka bo opłata spadła o 5 euro, no miło z ich strony ale inne ceny widzę w ofertach a inne płacę :-( ja rozumiem netto i brutto a tam pojawia się jeszcze inna kwota , ta podawana w ofertach i ta kwota - to ani netto ani brutto do zapłaty :-o . jest tak : Monatliche Beträge........................................... 45,28 Verbindungen.................................................... 0,00 -------------------------------------------------------------------------------- Summe der oben angeführten Beträge....................... 45,28 Umsatzsteuer 19 % auf .......45, 28... Euro................. 8,60 ..........................................................-------------------------- Rechnungsbetrag.................................................53, 88 ******************* na drugiej stronie stoi : CountryFlat, monatlicher Grundpreis...........................3, 31 . Überlassung Call & Surf Comfort/T-Net.....................................41, 97 ..............................................(Entspricht Brutto 49, 95) Summe Monatliche Beträge .......................45,28 ***************************************************************************** TO JAK TO ? SĄ DWIE BRUTTO ??? ta suma w nawiasie , ktra podawana jest w ofertach i na potwierdzeniach Auftrag\' ów to niby skąd się bierze ? netto 45,28 + 19% podatku brutto 53,88 do zapłaty . niby proste ! . to jakiemu brutto odpowiada 49,95 ? :-o . czy ktoś to już przerabiał i wie o co chodzi ? może ja czegos nie doczytałam :-o . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na marginesie teraz zamiast tajemniczej kwoty...49,95 mamy umowę na ..........................................44,95 🌻 wam też już zmniejszyli ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen :-D niech sekret życia nadzieja odkrycia kusi ! :-D :-D dobre , dobre ,dobre !!! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 100 latki fakt za późno :-p ale zastanawiam się dla kogo ? dla 10 latki to chyba zbyt smiałe ( by nie powiedzieć perwersyjne) a dla nasto - latki może być w dzisiejszych czasach tez już po odkryciach :-D :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wytłumaczcie mi proszę ten rachunek 😘 a ja przyjdę później i się doinformuję ;-) moje mądre koleżanki ;-) . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne ,że ono brutto naliczyli za comfort BEZ coutry dopiero później country i podatek hmm jakiś zawiły sposób myslenia . no to jeszcze muszę tylko zgłębić meandry rozliczeń za gaz :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś znów wydala eksklementy z tymi linkami :-o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mariechen jeszcze raz 🌻 Limes jak tam chłopak po nocce do domu wrócił :-p bo mój w tamtym roku to z przedszkolem po nocy z latarkami po parku latał :-D . a chłopa w domu dzis masz ? bo ja nie :-( . . to do później 😘 🖐️ . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie limes - jak tam Kaj? a u mnie dalej leje, grzmi i błyska 😭 a miałam z moją małą do Łeby pojechać, tak żeby troche świeżego powietrza powdychać, a tu nic, zapowiada się siedzenie w domu i minimini na okrągło :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czescv dziewczynki ja mam w koncu wolne wlasnie skonczylam caly domek sprzatac i teraz chwila relaksu przy muzyce hihihi u mnie troszke popadalo kasiu to zapraszam do mnie hihihihi a co tam u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×