Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Wioletko, super topic. Podziwiam wutrwałość i bezinteresowność w odpowiedziach! Ja tez po prośbie (-: Jestem w ósmym miesiącu ciązy, aktualnie od października br. na zwolnieniu lekarskim. Cały wrzesień przepracowałam, dostałam normalna pensję. Po zwolnienie udałam sie w ostani dzień pracujący września (piątek po pracy) myslałam że lekarz mi wypisze od poniedziałku 2 października (weekendy mam niepracujace) ale lekarz mi wypisał od soboty 30 wrzesnia. Myslałam że to nie ma znaczenia ale teraz się martwię że prze to zarobki wrzesniowe a były trochę większe (premia) nie zostaną wliczone do zasiłku macierzyńskiego bo wszędzie pisze że do takiego zasiłku liczona jest średnia z ostatnich miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy. Czy policzą mi ten wrzesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc! Dostałam odmowną decyzję na zasiłek rodzinny bo 2006 roku przekroczyłam kryterium 504zł na m-c. Z dniem 31.12.2005oku niestety straciłam pracę.odprawę naliczono mi w 2006roku. Od stycznia 2006 r do czerwca byłam na zwolnieniu lekarskim. Od lipca 2006 r do lutego 2007r byłam zatrudniona w PUP w Poznaniu. Czy wszystkie te dochody są dochodami utraconymi Chcę nadmienić iż do tego miesiąca(wrzesień 2007) nie pracowałam (uczyłam się) i utrzymuję się z alimentów na moją 6-letnią córkę(650zł).Sama ją wychowuję. Co mam zrobić aby przyznano mi ten zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc! Dostałam odmowną decyzję na zasiłek rodzinny bo 2006 roku przekroczyłam kryterium 504zł na m-c. Z dniem 31.12.2005oku niestety straciłam pracę.odprawę naliczono mi w 2006roku. Od stycznia 2006 r do czerwca byłam na zwolnieniu lekarskim. Od lipca 2006 r do lutego 2007r byłam zatrudniona w PUP w Poznaniu. Czy wszystkie te dochody są dochodami utraconymi Chcę nadmienić iż do tego miesiąca(wrzesień 2007) nie pracowałam (uczyłam się) i utrzymuję się z alimentów na moją 6-letnią córkę(650zł).Sama ją wychowuję. Co mam zrobić aby przyznano mi ten zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gosia Jeśli przerwa między zasiłkami jest krótsza niż 3 m-ce to i tak średnia jest taka sama jak w wyliczeniu poprzedniego zasiłku. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 marjula Jeśli teraz już nie pracujesz w żadnym miejscu, z którego otrzymywałaś dochody, to są utracone 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romcia
Witaj Wioletto!! Mam takie pytanie. Jestem w 7 miesiącu ciąży i od poczatku na zwolnieniu lekarskim. Składalam wniosek o swiadczenie rehabilitacyjne do zusu bo 15 listopada konczy mi sie okres zasilku chorobowego. Wczoraj bylam u lekarza i dostalam zwolnienie do 12 listopada. Dzis dostalam decyzje z zusu ze przyznano mi swiadczenie na okres 3 miesięcy. Chcialam cie zapytać czy musze przy nastepnej wizycie poprosic o zwolnienie na te trzy dni czyli od 12 do 15 listopada? Bo w decyzji Zusu żadnych dat nie napisali. Mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas świadczenia lekarz musi mi wypisywac zwolnienia i musze je donosić w dalszym czasie do pracy przed porodem czy jeśli juz dostalam decyzje zusu to nic nie musze robic? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wg mnie należy dostarczyć zwolnienie na te dni bez świadczenia. W czasie świadczenia nie potrzebne zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletko, nic nie rozumiem. Przerwa pomiędzy jakimi zasiłkami? Ja teraz jestem po raz pierwszy na zasiłku chorobowym, jeszcze grosza nie dostałam. Piszesz że jeśli przerwa między zasiłkami jest krótsza niż 3 m-ce to i tak średnia jest taka sama jak w wyliczeniu poprzedniego zasiłku. Ale ja nie miałam poprzedniego zasiłku. Czy ten nieszczęsny wrzesień wliczą mi do zasiłku czy nie? przypominam zwolnienie od 30/09/07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Przerwa między tym chorobowym teraz, a macierzyńskim za miesiąc. Choroba od września czyli średnia od września 2006 do sierpnia 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Uprzedzialam fakty, gdybys się zastanawiała jak bedzie liczony macierzyński :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładając że macierzyński rozpocznę 15 grudnia 2007. Jak będzie liczony zasiłek macierzyński? Średnia zarobków od grudnia 2006 do listopada 2007? Czy srednia od wrzesnia 2006 do sierpnia 2007? (choroba od września 2007). Czy chorobowe wlicza się do sredniej zasiłku? Wszędzie pisze że: Podstawę wymiaru zasiłku dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy. Co to jest okres powstania niezdolności do pracy? zwolnienie lekarskie? czy poród i przejście na urlop macierzyński? Zakładając że zwolnienie to gdybym wrócila do pracy na dwa tygodnie w listopadzie, to kiedy powstałaby niezdolnośc do pracy, po ostatnim zwolnieniu? Sorry że tak marudzę ale jestem cyba za tępa żeby to rozgryźć wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
No własnie tak, jak Ci pisałam, tak jak podstawa do tego zasiłku, w związku, że przerwa międzi chorobowym a macierzyńskim...... to taka sama podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sto aspettando
Dzięki za odpowiedź!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxjjkjkj
mam umowe do listopada na czas okreslony wiec musze mi ja przedluzyc do dnia poodu do stycznia, w firmie pracuje krotko od marca i byla to moja pierwsza praca wiec moj staz pracy jest od marca a od konca czerswca jestem na zwolnieniu i nie wiem czy to tez mam licyc do stazu pracy bo jezli tak to przekrocze te pol roku ..wiec tak po urodzeniu juz nie bede pracowac w firmie wiec kto mi kase wyplaci? oczywiscie jak mi sie nalezy...bo nie wiem szukam szukam i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxjjkjkj
i jak z macierzynskim? bo chyba z akrotko pracowalam zeby go miec , i jak to jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jesli masz umowe o pracę to macierzyński bedzie Ci się należał, za pierwszy dzień wypłaca pracodawca, lub zus na podstawie zlozonych dokumentów przez pracodawcę, resztę macierzyńskiego wypłaca bezpośrednio zus, zakładając, że umowa zostanie przedluzona do dnia porodu nie dlużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Wiolu mam skomplikowaną sytuację i potrzebuje twojej pomocy 19 listopada kończy mi sie urlop macierzyński i chce iśc na wychowawczy ale mam taką sytuacje; od mojego rozwodu niemineło 300dni i w akcie urodzenia córki jest nazwisko mojego byłego męża 27listopada mam rozprawe o zaprzeczenie ojcostwa mam córke z pierwszego małużenstwa i dostaje na nią rodzinne, więc jest nas 3 osoby w rodzinie, boje się że niedostane płatnego wychowawczego ponieważ niemam zasądzonych alimentów na tą młodsza córke i jeszcze obecnie mieszkam w miejscowości gdzie niemamy żadnego meldunku, ja tu pracuje a córka starsza chodzi do przedszkola, czy w tym miescie moge złożyc wniosek o wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. jaki musi być okres przepracowany między jednym zwolnieniem l4 (ciąża)- 80 dni a kolejnym. Dodam, że poroniłam, ale chcę się dalej starać, stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATYLDA------
Witam, Ja z takim pytaniem: jestem od października 2007 na zwolnieniu (ciąża), rozwiązanie w listopadzie. Znajduję inf. w internecie, że do wynagrodzenia macierzyńskiego bierze się średnią z ostatnich 12 miesięcy, czasami piszą, że z ostatnich 6 miesięcy. Od czego to zależy i jak będzie w moim przypadku? Od stycznia tego roku pracuję na etat, wcześniej pracowałam w tej samej firmie na umowę zlecenie, zarobki na zleceniu miałam połowę niższe. Czy to zlecenie tez będzie brane pod uwagę? Dziękuję WIOLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja siostra....
ma 18lat jest w ciąży. Jest uczennicą liceum, w maju ma maturę. Czy jeśli się uczy to może być zatrudniona np. na pół etatu? I czy będzie jej się należało chorobowe i ewentualnie wychowawcz oraz macierzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze z ojcem mojej córy zyjemy razem wiec wydaje mi sie ze w mops przedstawie jego docody z 2006r, moje sa utracone i ich juz niemusze przedstawiac, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FunAngel Rzeczywiście zawiła sytuacja, teoretycznie powinien być dochód Twojego obecnego partnera, Twój utracony i alimenty na starsze dziecko, powiem prawdę że nie wiem jak to można potraktować, a co Ci wyjdzie jak dochody ojca młodszego dziecka dzielone na 3? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kizia.mizia do podstawy zasiłku – 3 miesiące do tego sumowania 182 dni – 2 miesiące 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 MATYLDA------ Kiedyś było z 6, teraz jest z 12 i w Twoim przypadku z samej umowy, wcześniejsze zlecenie się nie liczy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Moja siostra.... Może być zatrudniona, chorobowe- tak, macierzyński tak, wychowawczy po pół roku 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co musimy wząść zaświadczenie za 2006r z us i wtedy policzymy, ale jak tak licze jego mieś pensje na 3 to ok 500zł na osobe, mam nadzieje że pomożesz mi to wyliczyć więc jeszcze tu zajże, tak mi się jakoś pokomplikowało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melcia22
Mam pytanie. Czy bedac w ciazy mozna podjac prace a potem ubiegac sie o zasiłek chorobowy? jak długo trzeba pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopka
podpisałam umowe na czas okreslony na 3 miesiace...sotatniego dnia lutego podpisałam kolejną umowe również na czas okreslony ale na 3 lata... woec do 2010 roku.w marcu dowiedziałam sie ze jestem w ciązy..a moje pytanie -jesli jest to umowa na czas okreslony to urlop wychowawczy bedzie bezpłatny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda-------
dzięki !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 FunAngel Nie ma sprawy, ale Twoje dochody też weź a potem trzeba oświadczyć, że cała kwota utracona. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Melcia22 Jak nie masz stażu 10 lat to miesiąc 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 klopka Tak czy siak wychowawczy nie jest płatny, nie ma znaczenia czy na czas okreslony czy nie, w każdym razie wychowawczy możesz wziąć tylko do zakończenia umowy, nie dłużej. W czasie wychowawczego możesz starać się o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM TAKIE PYTANIE DO KOŃCA 2006 ROKU PRACOWAŁAM U JEDNEGO PRACODAWCY. POTEM ZMIENIŁAM PRACĘ I OD 2 STYCZNIA PODJEŁAM PRACE U NOWEGO (UMOWA NA OKRES PRÓBNY DO DNIA 2007-04-03). ALE PONIEWAŻ PRACODAWCA NIE CHCIAŁ WYWIĄZAĆ SIĘ Z WCZESNIEJSZYCH OBIETNIC WIEC ZMIENIŁAM ZNOWU PRACODACE U KTÓREGO PRACE ZACZĘŁAM Z DNIEM 2007-04-04(NAJPIERW DO 2007-07-03 UMOWA NA OKRES PRÓBNY, Z DNIEM 2007-07-04 UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY). TERAZ JESTEM W CIĄŻY A LEKARZ CHCE MNIE KONIECZNIE WYSŁAĆ NA L4. STĄD MOJE PYTANIE. JAKIEJ PENSJI MAM SIE SPODZIEWAĆ? PODOBNO MAM WZIĄĆ POD UWAGĘ OSTATNIE 12 MIESIĘCY (PENSJE BRUTTO). ALE CZY NA PEWNO SKORO MIAŁAM AŻ 3 PTRACODAWCÓW? PO WYLICZENIU ŚREDNIEJ Z OSTATNICH 12 MIESIECY JAK MAM WYLICZYĆ PENSJĘ KTÓREJ BĘDĘ MOGŁA SIĘ SPODZIEWAĆ PO PRZEJŚCIU NA L4?? I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Chorobowe z wynagrodzenia z tej ostatniej pracy, tak mniej więcej tak jak pensja, trochę mniej bo nie ma kosztów uzyskania przychodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioletto a gdyby była taka sytuacja ,że niemieszkałabym z ojcem tej młodszej córy i płaciłby on co mc alimenty ale nie zasądzone tylko tak dobrowolnie czy wtedy mogłabym ubiegac się o ten płatny wychowawczy czy musi być wyrok sądu o alimentach, bo np, rodzinnego na tą młodszą mi nieprzyznano gdyż niemiałam właśnie zasądzonych alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wg mnie na logikę gdybyś wtedy zadeklarowała alimenty które otrzymujesz + Twoje dochody + alimenty na starsza podzielić na 3, powinno byc ok, ale czy to zostanie uwzględnione to na prawdę nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×