Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość megi_75
Dziękuję onann za odp. bo mam z tym kłopot ponieważ pracodawca kazał mi napisać podanie u urlop wych. więc nap. na dwa lata wyliczyłam do5września a okazało się że zakończył mi się urlop 31sierpnia. księgowa w świadectwie pracy napisała że urlop zakończył mi się 5 .Okazuje się że jest to moja wina bo ja tak napisałam podanie a teraz się dowiedziałam że właśnie okres trwania url. powinna wyliczyć księgowa (gdyby mi wyliczyła ona to nie miałabym teraz kłopotu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotaj
Mam pytanie, jak to jest z wyliczaniem zasiłku rdzinnego 2208/2009 jeśli mój mąż w marcu 2008 zmienił prace kazano mi wziąć zaświadczenie za pierwszy przepracowany miesiąc nowej pracy, tam po odliczeniu wszystkich tych składek wyszło 1490 zł, czy będą brali jeszcze zarobli męża z 2007 (gdzie średni jego dochód za m-c wyniósł ok.800) czy tylko ten jeden miesiąc i dodadzą do tego średni mój zarobek za 2007 r. i podzielą przez 3?? ponieważ w rodzinie jestem ja, mąż i córeczka.czy dobrze myśle że nie należy mi się zasiłek rodzinny ani wychowawczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie już takie pytanie się pojawiło ale jestem młodą mamą wię c nie mam czasu czytać wszystkiego.Teraz jestem na wychowawczym płatnym .Gdyym zaszła w ciążę i urodziła drugie dziecko w ciągu tych trzech lat to co potem, mogę dostać następny urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mblekitna
hej jestem marzena.potrzebuje małej podpowiedzi.jestem w 3 miesiacu ciazy,a juz bylam na zwolnieniu,w poniedziałek dostanę kolejne,ponieważ mam zagrożoną ciążę.wiem że można być na zwolnieniu 182 dni.lecz proszę mi powiedzieć ,czy po tym czasie do zusu muszę sie zgłosić sama,czy to załatwia praca?a jeśli z moją ciążą byłoby już lepiej,to czy też mogłabym nadal skorzystać z zasiłku,ponieważ będzie już widoczny dość brzuszek i bez sensu już wracac do pracy. czekam na odpowiedz,z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mblekitna
hej jestem marzena.potrzebuje małej podpowiedzi.jestem w 3 miesiacu ciazy,a juz bylam na zwolnieniu,w poniedziałek dostanę kolejne,ponieważ mam zagrożoną ciążę.wiem że można być na zwolnieniu 182 dni.lecz proszę mi powiedzieć ,czy po tym czasie do zusu muszę sie zgłosić sama,czy to załatwia praca?a jeśli z moją ciążą byłoby już lepiej,to czy też mogłabym nadal skorzystać z zasiłku,ponieważ będzie już widoczny dość brzuszek i bez sensu już wracac do pracy. czekam na odpowiedz,z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie sama
Mamy 2-letnie dziecko, nie mamy ślubu. Jestem bez pracy a więc bez świadczeń, ubezpieczeń itd. Partner nie jest mężem więc nie mogę się ubezpieczyć na jego książeczkę rodzinną. Czy coś mi przysługuje jako matce małoletniego dziecka? Czy nasze Państwo już nic nie gwarantuje? Bo zdaje się że w świetle prawa nie jestem samotną matką gdyż razem mieszkamy i razem chowamy, ale żeby się już razem ubezpieczyć to nie da rady. Fajnie...... No i jeszcze jestem w ciąży. Czy teraz jakieś zasiłki mi się należą? Czy mogę liczyć na bezpłatną opiekę medyczną? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia wawa
zarejestruj sie w urzedzie pracy!!!!to jedyna mozliwośc by miec ubezpieczenie na siebie i na dziecko!!!! zrób to jak najszybciej bo w razie szpitala wizyt u lekarza masz ubezpieczenie a tak to nie masz nic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie sama
Nie mogę się zarejestrować w urzędzie pracy bo wychowuję dziecko i nie szukam pracy a tam wyrażam gotowość do podjęcia pracy i ganiam na rozmowy kwalifikacyjne. Jak kiedyś zacznę szukać pracy to będą mnie już pamiętać w tym urzędzie i mi nie pomogą gdy naprawdę będę tego potrzebować. Poza tym w ciąży tym bardziej nie szukam pracy. Wiadomo że kasa by się przydała ale nie bardzo widzę załatwianie tego przez urząd pracy, ja już do nich dzwoniłam i powiedzieli że oni są od szukania pracy a nie od ubezpieczenia. Nie ma jakiegoś paragrafu że w konkubinacie można się razem ubezpieczać? A jak to jest przy wspólnym rozliczaniu PITa? Trzeba cały dany rok rozliczeniowy być małżeństwem żeby móc się rozliczać wspólnie? Czy jak weźmiemy ślub w grudniu to będę mogła 2008 rozliczyć wspólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam poważny problem.Jetem w ciąży na 15 października mam termin porodu od 16 września przebywam na L4.W piatek listem poleconym otrzymałałam zwolnienie dyscyplinarne art 52&1 bedę się oczywiście odwoływać do Sądu pracy ale na chwilę obecną chcę wiedzieć czy dopóki nie zakończy się sparawa to nie naeżą mi się zadne świadczenia?(macierzyński,) czy mam się zarejestrowac na bezrobocie? Jak mam wybrnąć na chwilę obecną z tej sytuacji? żeby nie zostać bez srodków do zycia.Bardzo prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszska
jezeli jestes w ciazy masz darmowe wizyty u lekarza i nic nie musisz za to plaic.....a co do rrozliczen trzeba byc malzenstwem caly kalendarzowy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia teraz to raczej
pracy nie znajdziesz, a w Urzedzie Pracy wyrazasz gotowosc do podjecia pracy, wiec nie wiem, czy cie zarejestruja. Masz juz swiadectwo pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mblekitna jeszcze zanim minie ten okres 182 dni musisz złożyć do Zusu 3 dokumenty: jeden ty wypełniasz drugi lekarz który prowadzi ciążę trzeci pracodawca (druki do tego dostaniesz w Zusie) trzeba to złożyć ok. 6 tygodni przed minięciem tych 182 dni. a i do tego jeszcze musisz dołączyć ksero karty przebiegu ciąży (tzn wystarczy ta książeczka co masz ją zawsze przy sobie) ja właśnie niedawno składałam i teraz czekam na odpowiedź, też miałam zagrożoną ciążę, później już się unormowało w miarę ale lekarz mój stwierdził że lepiej żebym nie wracała do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenaja
Chodzi o zasiłek rodzinny czy dostanę ten zasiłek i dodatek do niego przy naszych dochodach?Zaznaczę, że od marca 2008 jestem na wychowawczym. Podaję nasze dane z zaświadczenia z US za 2007 rok. ja dochód- 12986.21 podatek nalezny- 3537.00 skł. na ubezp. zdr.- 355.60 skł. na ubezp. społ.- 777.96 mąż dochód- 43656.57 podatek nalezny- 3537.00 skł. na ubezp. zdr.- 3091.46 skł. na ubezp. społ- 6290.09 Będę wdzięczna za odpowiedź, koleżanka twierdzi, że dostanę, ale ja nie sądzę żeby tak było. Nie chcę tracić czasu na biurokrację. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mblekitna
hej.napiszcie czy coś wiecie o nowym prawie,które weszło w lipcu tg na temat zwolnień lekarskich,zwłaszcza chodzi o zwolnienie w ciąży.ponoć mają wliczac premie,które dostawaliśmy za pracę przed zwolnieniem,bo tak naliczyli mi najniższą krajową bez premii. jeśli coś wiecie napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisb24
Witam,dostałam zasiłek macierzyński na rok-właśnie mi sie skończył,na jakich warunkach moge go przedłużyć i jakie dokumenty musze przygotować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_małe_jedno
Witam serdecznie. Jestem nauczycielką, poród wypada mi gdzieś na ok połowę czerwca. Chciałąbym jednak we wrześniu wrócić do pracy. I w związku z tym: 1. Czy nogę wybrać np 4 tyg macierzyńskiego przed porodem? 2. Czy mogę zrezygnować z "przedłużenia" wakacji? Wiadomo w wakacje będę na macierzyńskim, więc po wakacjach przysługuje mi jakiś urlop. Ile on może trwać? Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_małe_jedno
Witam serdecznie. Jestem nauczycielką, poród wypada mi gdzieś na ok połowę czerwca. Chciałąbym jednak we wrześniu wrócić do pracy. I w związku z tym: 1. Czy nogę wybrać np 4 tyg macierzyńskiego przed porodem? 2. Czy mogę zrezygnować z "przedłużenia" wakacji? Wiadomo w wakacje będę na macierzyńskim, więc po wakacjach przysługuje mi jakiś urlop. Ile on może trwać? Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta77
mam pytanie z góry dziękuję za odpowiedź otóż pracowałam rok w sklepie otrzymałam zasiłek dla bezrobotnych zawiesiłam go po paru miesiącach i poszłam do pracy pracowałam pięć miesięcy i odwieszono mi zasiłek urodziłam dziecko i przedłużono mi zasiłek o długość macierzyńskiego czy należy mi się urlop wychowawczy lub jakieś inne świadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_bzydal
Witam!!! Dreczy mnie pare pytan na ktore niemoge nigdzie znalezc odpowiedzi;/ A dokladniej: 1 pytanko: Jestem w ciazy termin mam na grudzien, posiadam rente rodzinna wojskowa nieopodatkowana ze wzgledu na to ze sie ucze. Nigdzie nie pracuje. Nie jestem zamezna, lecz dziecko bedzie mialo nazwisko ojca. Chcialam sie zapytac czy jest mozliwosc starania sie o zasilek rodzinny na dziecko. Rowniez czy biora pod uwage dochody ojca?? 2pytanko: Czy ojcu dziecka przysluguje jakas opieka nad dzieckiem ze wzgledu na to ze bedzie mialo jego nazwisko??? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_bzydal
Witam!!! Dreczy mnie pare pytan na ktore niemoge nigdzie znalezc odpowiedzi;/ A dokladniej: 1 pytanko: Jestem w ciazy termin mam na grudzien, posiadam rente rodzinna wojskowa nieopodatkowana ze wzgledu na to ze sie ucze. Nigdzie nie pracuje. Nie jestem zamezna, lecz dziecko bedzie mialo nazwisko ojca. Chcialam sie zapytac czy jest mozliwosc starania sie o zasilek rodzinny na dziecko. Rowniez czy biora pod uwage dochody ojca?? 2pytanko: Czy ojcu dziecka przysluguje jakas opieka nad dzieckiem ze wzgledu na to ze bedzie mialo jego nazwisko??? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_bzydal
Witam!!! Dreczy mnie pare pytan na ktore niemoge nigdzie znalezc odpowiedzi;/ A dokladniej: 1 pytanko: Jestem w ciazy termin mam na grudzien, posiadam rente rodzinna wojskowa nieopodatkowana ze wzgledu na to ze sie ucze. Nigdzie nie pracuje. Nie jestem zamezna, lecz dziecko bedzie mialo nazwisko ojca. Chcialam sie zapytac czy jest mozliwosc starania sie o zasilek rodzinny na dziecko. Rowniez czy biora pod uwage dochody ojca?? 2pytanko: Czy ojcu dziecka przysluguje jakas opieka nad dzieckiem ze wzgledu na to ze bedzie mialo jego nazwisko??? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia19
Witam!!! Dreczy mnie pare pytan na ktore niemoge nigdzie znalezc odpowiedzi;/ A dokladniej: 1 pytanko: Jestem w ciazy termin mam na grudzien, posiadam rente rodzinna wojskowa nieopodatkowana ze wzgledu na to ze sie ucze. Nigdzie nie pracuje. Nie jestem zamezna, lecz dziecko bedzie mialo nazwisko ojca. Chcialam sie zapytac czy jest mozliwosc starania sie o zasilek rodzinny na dziecko. Rowniez czy biora pod uwage dochody ojca?? 2pytanko: Czy ojcu dziecka przysluguje jakas opieka nad dzieckiem ze wzgledu na to ze bedzie mialo jego nazwisko??? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta77
Asiu czy mieszkasz z ojcem dziecka ?to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta77
Asiu czy mieszkasz z ojcem dziecka? to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pytanie termin porodu mam na luty 2009 (mozliwe,ze zrobi sie z tego koncowka stycznia;), do konca marca 2009 mam umowe o prace na czas okreslony. Czyli w momencie skonczenia sie umowy bede na macierzynskim. Mam kilka pytan: -Czy bede miala prawo pobierac zasilek od 1 kwietnia (gdy nie bede juz zatrudniona)? -czy moze firma musi mi przedluzyc umowe? -czy jezeli mi nie przedluza umowy bede miala statu sosoby bezrobotnej?? ( i jezeli tak, to czy bede mogla otrzymywac zasilek macierzynski i do tego zasilek dla bezrobotnych?) Dziekuje bardzo za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pytanie termin porodu mam na luty 2009 (mozliwe,ze zrobi sie z tego koncowka stycznia;), do konca marca 2009 mam umowe o prace na czas okreslony. Czyli w momencie skonczenia sie umowy bede na macierzynskim. Mam kilka pytan: -Czy bede miala prawo pobierac zasilek od 1 kwietnia (gdy nie bede juz zatrudniona)? -czy moze firma musi mi przedluzyc umowe? -czy jezeli mi nie przedluza umowy bede miala statu sosoby bezrobotnej?? ( i jezeli tak, to czy bede mogla otrzymywac zasilek macierzynski i do tego zasilek dla bezrobotnych?) Dziekuje bardzo za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii
Katia, jesteś w tej samej sytuacji co ja, umowa konczy się w grudniu, gdy od miesiaca bedę na macierzynskim. Umowa wygasa automatycznie, wypłacą Ci ekwiwalent za zaległy urlop i przejdziesz na zasiłek macierzynski z zusu. Jest jeszcze druga opcja, jeśli masz pracodawcę w porzadku. Miesiac czy 2 przed porodem poproś go o wcześniejsze przedłuzenie umowy, tak, abyś mogła ją podpisać jeszcze przed porodem będąc fizycznie w pracy (ewentualnie na urlopie wypoczynkowym), ale nie możesz być wtedy na L4. Jeśli tego nie przypilnujesz poniesiesz szkodę, a jeśli szefostwu na Tobie zależy, na pewno przedłuzy Ci umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii
Katia, jesteś w tej samej sytuacji co ja, umowa konczy się w grudniu, gdy od miesiaca bedę na macierzynskim. Umowa wygasa automatycznie, wypłacą Ci ekwiwalent za zaległy urlop i przejdziesz na zasiłek macierzynski z zusu. Jest jeszcze druga opcja, jeśli masz pracodawcę w porzadku. Miesiac czy 2 przed porodem poproś go o wcześniejsze przedłuzenie umowy, tak, abyś mogła ją podpisać jeszcze przed porodem będąc fizycznie w pracy (ewentualnie na urlopie wypoczynkowym), ale nie możesz być wtedy na L4. Jeśli tego nie przypilnujesz poniesiesz szkodę, a jeśli szefostwu na Tobie zależy, na pewno przedłuzy Ci umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii
Katia, jesteś w tej samej sytuacji co ja, umowa konczy się w grudniu, gdy od miesiaca bedę na macierzynskim. Umowa wygasa automatycznie, wypłacą Ci ekwiwalent za zaległy urlop i przejdziesz na zasiłek macierzynski z zusu. Jest jeszcze druga opcja, jeśli masz pracodawcę w porzadku. Miesiac czy 2 przed porodem poproś go o wcześniejsze przedłuzenie umowy, tak, abyś mogła ją podpisać jeszcze przed porodem będąc fizycznie w pracy (ewentualnie na urlopie wypoczynkowym), ale nie możesz być wtedy na L4. Jeśli tego nie przypilnujesz poniesiesz szkodę, a jeśli szefostwu na Tobie zależy, na pewno przedłuzy Ci umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_bzydal
Przepraszam za poprzedni spam ale cos nie chcialo mi sie zaladowac;p dlatego tyle razy wyskoczyl ten sam post;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×