Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość jasmiiinnn
A ja też mam pytanie. Mam 20 lat i jestem na drugim roku studiów dziennych, państwowych. Czy należy mi się rodzinne jeszcze czy nie? Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po In invitro
By móc skorzystać z zasiłku wychowawczego dochód nie może przekroczyć 504 zł netto na osobę. Gdyby uwzględnić za rok 2009 pit mój i męża niestety wychodzi 520 zł netto na osobę. Jednak w kwiteniu 2009 podpisałam z mężem rozdzielność majątkową. Czy wówczas mogę podać do zasiłku wychowawczego tylko moje dochody. Czy fakt posiadania rozdzielności majątkowej ma jakieś znaczenie. Wówczas uwzględniając tylko mój dochód zasiłek wychowawczy mi sie nalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
Nelkamelkaa 6 miesiecy przepracowane o których piszesz to nie obowiazek przepracowania po wychowawczym tylko okres który jest niezbedny aby urlop wychowawczy wogóle sie nalezał. Skoro juz z niego korzystałas to oznacza ze juz masz 6 mies przepracowane. Nie ma obowiązku wykorzystywania całego urlopu wychowawczego w sposób ciągły; nie ma zatem przeszkód, by okres urlopu podzielić na części. Jednak zgodnie z przepisami może być on wykorzystany najwyżej w 4 częściach. Urlopu wychowawczego udziela się na wniosek pracownika, który należy złożyć na piśmie pracodawcy dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem. W razie złożenia wniosku w terminie późniejszym pracodawca udziela urlopu nie później niż z dniem upływu 2 tygodni od dnia złożenia przez pracownika wniosku o jego udzielenie. Tak więc złóz wniosek i po 2 tyg. bedziesz mogła wrócic na urlop wychowawczy do konca umowy o prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waaalkiriaaa
witam, a ja mam takie pytanko: w marcu 2010 kończy mi się urlop macierzyński, składam podanie o urlop wychowawczy, umowę w firmię mam do końca 2013 roku, czy jeśli wezmę wychowawczy powiedzmy na półtora roku i wrócę do pracy pracodawca może się od razu mnie pozbyć rozwiązując ze mną umowę? czy jestem jakoś jeszcze chroniona? a może lepiej wziąć jak najdłużej wychowawczy i potem szukać nowej pracy lub bujnąć własną działalność? bo sądzę, że po tym jak byłam na chorobowym, macierzyńskim i będę na wychowawczym w pracy już nie będę potrzebna i mile widziana, bo słyszałam, że mój etat jest, ale zatrudniono osobę, która zajmuje się tym samym co ja, pewnie tylko czekają, żeby mnie zwolnić:) z góry dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuzia
Witam serdecznie, czytam ten temat i nigdzie nie mogę znaleźć ile dni urlopu w roku należy się pracownikowi, który pracuje od 2 lat w jednej firmie na umowie na czas nieokreślony? Mój pracodawca jest zawsze oszczędny w wyjaśnieniach, unika jak ognia takich tematów, powiedział tylko, że 20 dni w roku- ja znowu słyszałam od innych, że należy się 21 dni. No i teraz nie wiem nic, bo jestem w ciąży, od 4 tygodnia ciąży jestem na L4- pozostanę na nim do porodu(maj 2010), z urlopu za 2009 wykorzystałam tylko 5 dni. Ile dni urlopu mi jeszcze zostało i w jaki sposób mam je odebrać(czy pracodawca musi mi za nie zapłacić?-Jeżeli tak, to do kiedy?) I czy na L4 również naliczany mi jest urlop czy mi się nie należy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnaa
umowę o pracę na 3/4 etetu mam od 12.10.1009r do terminu porodu (prawdopodobnie marzec)w tym 2 miesiące na okresie próbnym obecnie jestem na L4 od 29.12.2009 do końca ciąży 1. czy mnie również przysługuje dodatkowe 2 tyg urlopu macierzyńskiego? 2. jakie dokumenty muszę złożyć aby dostać zasiłek macierzyński i w jakim terminie? 3. ile dni urlopu mi przysługuje przy tym wymiarze czasu pracy i stażu pracy? 4. czy zaraz po porodzie mogę skorzystać z tych ewentualnego urlopu wypoczynkowego, a potem macierzyński, jakie wnioski trzeba złozyć w tym celu do pracodawcy 5. natomiast urolp wychowawczy w zadnym razie mi sie nie należy? czyli de facto tak jakbym miała umowę jeszcze przez te 22 tyg? jak to jest. po tym czasie mogę się zarejestrować w UP? byłabym bardzo wdzieczna za odp na moje pyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waaalkiriaaa
podnoszę:) mam nadzieję, że mi ktoś odpowie, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
waaalkiriaaa: Pracodawca moze Cie zwolnic chyba ze zamiast urlopu wychowawczego skorzystasz z powrotu do pracy np. na 3/4 etatu (nie mniej niz 1/2 etatu) wtedy jestes chroniona przez 12 miesiecy, nie mogą Cie zwolnic. "w myśl art. 1868 § 1 K.p., pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę pracownikowi, który nie decyduje się na urlop wychowawczy, a na obniżenie wymiaru czasu pracy (art. 1867 K.p.). Okres ochronny trwa w tym przypadku od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy" Rozwiązanie umowy w tym czasie dopuszczalne jest jedynie w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające dyscyplinarne zwolnienie pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
Mama Zuzia Pracownicy pracujący dłużej, niż 10 lat mają prawo do 26 dni roboczych płatnego wypoczynku. Pracownikom o krótszym stażu przysługuje natomiast 20 dni urlopu wypoczynkowego. Przy ustalaniu uprawnień urlopowych pracodawca musi uwzględnić ukończone przez zatrudnionego szkoły liczone do stażu pracy. Do stażu liczy się zasadniczo okres nauki przewidziany programem, ale nie wyższy niż: 3 lata - z tytułu ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej 5 lat - z tytułu ukończenia średniej szkoły ogólnokształcącej 6 lat - z tytułu ukończenia szkoły policealnej 8 lat - z tytułu ukończenia szkoły wyższej Okresy edukacji lub zatrudnienia nie podlegają sumowaniu. Przykładowo, jeśli zatrudniony ukończył liceum, następnie szkołę policealną i studia, liczymy staż ośmioletni. Należy też zaznaczyć, że w ustawodawca premiuje tu jedynie naukę „skuteczną” – komuś, kto studia podjął ale ich nie zakończył zdobyciem dyplomu ośmioletni dodatek nie przysługuje. Kiedy skonczyłas i jaką szkołę, czy to jest Twoja 1 praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ponad rok temu wróciłam do pracy na 1/2 etatu. Byłam po urlopie wychowawczym. W grudniu złozyłam podanie o powrót na cały etat i od stycznia pracuję już normalnie. Właśnie dowiedziałam się, że znowu jestem w ciąży. Pracuję w placówce budżetowej. ma stałe uposażenie zasadnicze, wysługę lat i dodatek za pracę w nocy i święta. Zamierzam pracować jeszcze w lutym a w marcu iść na zwolnienie. W jaki sposób zostanie naliczony zasiłek chorobowy? Czy to, że do tej pory pracowałam na 1/2 etatu będzie miało wpływ na zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuzia
Witam ponownie- szkołę średnią- technikum 4-letnie- ukończyłam 3 lata temu (2007). Jest to moja pierwsza praca- najpierw pracowałam tam 1 m-c na umowę zlecenie, potem na umowie na rok, którą w 09.2008 przedłużono mi na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waaalkiriaaa
mamuśko, dziękuję za odpowiedź:) nie zamierzam rezygnować z wychowawczego, bo nie mam z kim dziecka zostawić, a do żłobka nie chcę posyłać, poza tym nie miałabym szans na miejsce teraz, boję się również, że trafię na złą opiekunkę, no i co najważniejsze chciałabym zostać z dzieckiem w domu jak najdłużej, bo czas ucieka jak szalony, a dziecko rośnie:) także składam podanie o urlop wychowawczy, a później niech się dzieje co chce... korzystając z okazji zadam jeszcze kilka pytanek, żebym nie miała żadnych wątpliowości :) : 1. jeśli ukończyłam technikum 4 letnie ile lat wlicza się do stażu? 5 tak jak przy liceum?... 2. jeśli wrócę po wychowawczym i szef da mi wypowiedzenie jaki jest jego okres? 2 tygodnie czy miesiąc czy natychmiastowe? umowę mam na czas określony do końca 2013 roku, stażu pracy jak dobrze liczę mam 6,5 roku, gdyż to była moja pierwsza praca po ukończeniu szkoły, studia jak na razie przerwałam przez niespodziewaną ciążę:)... 3. jeśli wrócę z wychowawczego i szef mnie zwolni, pozostanę bez pracy, zarejestruję się w pośredniaku jako bezrobotna - czy dostanę kuroniówkę? nadmieniam, że 8miesięcy byłam na chorobowym przez ciążę zagrożoną, potem 5 miesięcy macierzyńskiego i jakieś 1,5 roku wychowawczego (będę brała)... 4. jak to jest z wypłacaniem pieniążków za zaległy urlop? w 2009 wykorzystałam 2 dni, pozostało mi w takim razie 18, do 25 marca będę przebywać na macierzyńskim, w takim razie czy powinny mi być wypłacone pieniążki za te 18dni? i do kiedy? a jeśli chodzi o naliczanie urlopu w tym roku, jak to jest? czy przebywając na macierzyńskim i wychowawczym znów naliczy mi się urlop i szef będzie musiał wypłacić za 2010 rok czy urlop "przejdzie" razem ze mną do innej pracy? tylko, że ja na wychowawczym zostanę do conajmniej do czerwca 2011... z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam takie pytanie nie wiem czy ktos bedzie znał odpowiedz ale sprobje. otóż to wczoraj byłam załatwiac becikowe w mopsie, pobieram takze z tamtad alimenty z funduszu bo moj ojciec nie płaci. Mam 19 lat i miesiac temu urodziłam ,nadal sie ucze. No i powiedzieli mi ze alimenty mi nie przysługuja. Wrociłam do domu i moja ciotka powiedziała mi ze to nie mozliwe ze przeciez sie ucze jeszcze no i tam w mopsie tez tego nie zaznaczyłam. To wkoncu przysługuja mi alimenty czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśko ratuj odpowiedzią
witajcie, *mamuśko skoro jesteś taka obcykana w wyliczaniu stażu pracy może mi pomożesz, jestem facetem, przypadkiem trafiłem na to forum, otóż: -3 lata zasadniczej szkoły zawodowej dziennej (samochodówka),a w tym czasie odbywałem prywatne płatne praktyki (bo są też szkolne warsztaty) - 3 lata technikum wieczorowego, ale dla dorosłych, a w tym czasie pracowałem już na 1/2 etatu - co się wlicza? szkoła, praca, a może jedno i drugie?:) - kiedy ukończyłem technikum od razu dostałem pracę w tej samej firmie na pełen etat i pracuję tam do dziś, łącznie ( mówię o całym etacie) 3,5 roku *z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
mamuśko ratuj odpowiedzią : -3 lata technikum wieczorowego, ale dla dorosłych, a w tym czasie pracowałem już na 1/2 etatu - co się wlicza? szkoła, praca, a może jedno i drugie? jeżeli pracownik w trakcie nauki był równocześnie zatrudniony, do okresu zatrudnienia wlicza tylko jeden okres - ten korzystniejszy (dłuzszy). -3 lata zasadniczej szkoły zawodowej dziennej - 3 lata technikum wieczorowego, ale dla dorosłych, 5 lat - dla średniej szkoły zawodowej. Średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych szkól zawodowych czyli 5+3,5=8,5roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
Dla zainteresowanych link do kalkulatora wymiaru urlopu wypoczynkowego inie tylko: http://wieszjak.pl/kalkulatory/8,kalkulator-wymiaru-urlopu-wypoczynkowego.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
orinko29: Wydaje mi się ze juz nie gdyz: Świadczenia z funduszu alimentacyjnego nie przysługują, jeżeli jesteś pełnoletnia i posiadasz własne dziecko, czy tez np. zawarłaś związek małżeński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam trochę inne pytanie.Mam 8-miesięczny staż,potem dostanę umowę na rok(umowa o pracę na cały etat).Chciałabym mieć kiedyś drugie dziecko,w związku z tym pytam-czy staż jest liczony wraz ze zwykłą umową do tego średniego wynagrodzenia?Przykładowo:8miesięcy staż +4 miesiące umowy o pracę to średnia podst.wynagrodzenia z 12 miesięcy?A drugie pytanie:jeśli zaszłabym w ciążę np.w 3.miesiącu uowy,to jak jest liczona ta średnia?Moja koleżanka mówiła,że wtedy należałaby mi się najniższa krajowa a nie średnia 3.miesięcy dzielonych na 12.Proszę o odpowiedź,nigdzie w necie nie mogę o tym znaleźć info. Z góry bardzo dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waaalkiriaaa
mamuśko, dziękuję za odpowiedź nie zamierzam rezygnować z wychowawczego, bo nie mam z kim dziecka zostawić, a do żłobka nie chcę posyłać, poza tym nie miałabym szans na miejsce teraz, boję się również, że trafię na złą opiekunkę, no i co najważniejsze chciałabym zostać z dzieckiem w domu jak najdłużej, bo czas ucieka jak szalony, a dziecko rośnie także składam podanie o urlop wychowawczy, a później niech się dzieje co chce... korzystając z okazji zadam jeszcze kilka pytanek, żebym nie miała żadnych wątpliowości : 1. jeśli ukończyłam technikum 4 letnie ile lat wlicza się do stażu? 5 tak jak przy liceum?... 2. jeśli wrócę po wychowawczym i szef da mi wypowiedzenie jaki jest jego okres? 2 tygodnie czy miesiąc czy natychmiastowe? umowę mam na czas określony do końca 2013 roku, stażu pracy jak dobrze liczę mam 6,5 roku, gdyż to była moja pierwsza praca po ukończeniu szkoły, studia jak na razie przerwałam przez niespodziewaną ciążę ... 3. jeśli wrócę z wychowawczego i szef mnie zwolni, pozostanę bez pracy, zarejestruję się w pośredniaku jako bezrobotna - czy dostanę kuroniówkę? nadmieniam, że 8miesięcy byłam na chorobowym przez ciążę zagrożoną, potem 5 miesięcy macierzyńskiego i jakieś 1,5 roku wychowawczego (będę brała)... 4. jak to jest z wypłacaniem pieniążków za zaległy urlop? w 2009 wykorzystałam 2 dni, pozostało mi w takim razie 18, do 25 marca będę przebywać na macierzyńskim, w takim razie czy powinny mi być wypłacone pieniążki za te 18dni? i do kiedy? a jeśli chodzi o naliczanie urlopu w tym roku, jak to jest? czy przebywając na macierzyńskim i wychowawczym znów naliczy mi się urlop i szef będzie musiał wypłacić za 2010 rok czy urlop "przejdzie" razem ze mną do innej pracy? tylko, że ja na wychowawczym zostanę do conajmniej do czerwca 2011... z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waaalkiriaaa
mamuśko, powieliłam swój tekst, bo chyba o mnie zapomniałaś albo nie miałaś czasu na tyle odpowiedzi:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo o odpowiedź na moje powyższe pytania.Please!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
waaalkiriaaa mamuśko, dziękuję za odpowiedź nie zamierzam rezygnować z wychowawczego, bo nie mam z kim dziecka zostawić, a do żłobka nie chcę posyłać, poza tym nie miałabym szans na miejsce teraz, boję się również, że trafię na złą opiekunkę, no i co najważniejsze chciałabym zostać z dzieckiem w domu jak najdłużej, bo czas ucieka jak szalony, a dziecko rośnie także składam podanie o urlop wychowawczy, a później niech się dzieje co chce... korzystając z okazji zadam jeszcze kilka pytanek, żebym nie miała żadnych wątpliowości : 1. jeśli ukończyłam technikum 4 letnie ile lat wlicza się do stażu? 5 tak jak przy liceum?... 2. jeśli wrócę po wychowawczym i szef da mi wypowiedzenie jaki jest jego okres? 2 tygodnie czy miesiąc czy natychmiastowe? umowę mam na czas określony do końca 2013 roku, stażu pracy jak dobrze liczę mam 6,5 roku, gdyż to była moja pierwsza praca po ukończeniu szkoły, studia jak na razie przerwałam przez niespodziewaną ciążę ... 3. jeśli wrócę z wychowawczego i szef mnie zwolni, pozostanę bez pracy, zarejestruję się w pośredniaku jako bezrobotna - czy dostanę kuroniówkę? nadmieniam, że 8miesięcy byłam na chorobowym przez ciążę zagrożoną, potem 5 miesięcy macierzyńskiego i jakieś 1,5 roku wychowawczego (będę brała)... 4. jak to jest z wypłacaniem pieniążków za zaległy urlop? w 2009 wykorzystałam 2 dni, pozostało mi w takim razie 18, do 25 marca będę przebywać na macierzyńskim, w takim razie czy powinny mi być wypłacone pieniążki za te 18dni? i do kiedy? a jeśli chodzi o naliczanie urlopu w tym roku, jak to jest? czy przebywając na macierzyńskim i wychowawczym znów naliczy mi się urlop i szef będzie musiał wypłacić za 2010 rok czy urlop "przejdzie" razem ze mną do innej pracy? tylko, że ja na wychowawczym zostanę do conajmniej do czerwca 2011... z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! ad1.Technikum wlicza sie 4 lata jako srednia zawodowa, chyba ze jest po szkole zawodowej to 5 lat. ad2. Umowa na czas określony, zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, może zawierać ustalenia stron co do możliwości jej wypowiedzenia. Brak tego rodzaju klauzuli w umowie oznacza, że nie podlega ona wypowiedzeniu. Klauzula ta musi istnieć w chwili zawarcia umowy. Okres wypowiedzenia umowy na czas określony, jeżeli strony uzgodnią w umowie dopuszczalność wypowiedzenia, wynosi dwa tygodnie. Jest to okres minimalny. -sprawdz w swojej umowie dokładnie co masz napisane. -okres urlopu wychowawczego wliczany jest do wymaganego okresu zatrudnienia uprawniającego do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych. ad3. kuroniówka należy się po wychowawczym ale pamietaj ze jesli wrócisz do pracy a pracodawca zaproponuje Ci roziwązanie umowy za porozumieniem stron to prawo do zasiłku bedziesz miała dopiero po 90 dniach od dnia rejestracji. Przy rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy należy przedstawić zaświadczenie z zakładu pracy lub ZUS-u mówiące o tym, od kiedy pracownik przebywał na urlopie wychowawczym. W celu otrzymania zasiłku dla bezrobotnych należy spełnić pewne - brak ze strony urzędu pracy propozycji odpowiedniej pracy, stażu, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, szkolenia , prac interwencyjnych lub robót publicznych. - w okresie 18 miesięcy przed dniem rejestracji należy udokumentować co najmniej 365 dni pracy. Wskazane jest otrzymywanie wynagrodzenia w kwocie co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę. ad4.a nie chcesz sobie wykozystac zaległego urlopu zaraz po macierzyńskiem? bedzie to okres za który dostaniesz pieniądze, normalnie jakbys w trakcie pracy poszła na urlop - przedłuzasz bycie z dzieckiem a potem na wychowawczy (taka moja propozycja). Jak chcesz urlop wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim pracodawca nie moze odmówic Ci jego wykorzystania ("Pracodawca nie jest związany wnioskiem pracownika zawierającym propozycję terminu udzielenia mu urlopu wypoczynkowego. Jest jednak związany takim wnioskiem pochodzącym od pracownicy, która urodziła lub ma urodzić dziecko i chciałaby skorzystać z urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim"). - Urlop przedawnia sie po 3 latach wiec lepiej wykorzystaj zaległy a ekwiwalent wypłaca sie po rozwiązaniu lub wygasnieciu umowy, a nie z powodu urlopu wychowawczego. - Za okres w jakim bedziesz na urlopie wychowawczym nie przysługuje urlop wypoczynkowy - za rok 2009 będzie przysługiwał Ci urlop proporcjonalny. Każdy miesiąc urlopu wychowawczego powoduje obniżenie urlopu wypoczynkowego o 1/12 jego część. czy pominęłam jakies pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
przepraszam za byka ortograficzngo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga mamusko 123!masz sporą wiedzę,dlatego byłabym Ci bardzo wdzięczna,gdybyś znalazła chwilkę też dla mnie i odpowiedziała na moje powyższe pytania.Jeśli nie to rozumiem,bo są to dziwne być może pytania.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dopisałam,że chodzi mi o chorobowe.Czyli czy staż też jest wliczany do średniej z 12miesięcy poprzedzające ciążę do zasiłku chorobowego?A jeśli zaszłabym w ciążę w 3miesiącu umowy o pracę i przed tym nie miałabym żadnej umowy to jak liczona jest ta średnia do zasiłku chorobowego?koleżanka mówiła,że to wtedy nie dzielą na 12 tylko dają najniższą krajową.Może teraz moje pytanie jest bardziej zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Zuzia
mamuśko, a jak to z moim urlopem, o co pytałam wcześniej? Bo tu radziłaś dziewczynie, która jest już na macierzyńskim i może sobie od razu przejść na urlop przed wychowawczym, 1) a jeżeli ja urodzę dopiero w maju, to czy te 15 dni urlopu, które mi pozostało za 2009 i które muszę odebrać do końca marca mi przepadną? 2) czy za okres macierzyńskiego także naliczany jest urlop, czy tak jak w przypadku wychowawczego już nie? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolletto powiedz mi czy majac rete rodzinna po zmarłym ojcu moge liczyc z krus o jakis jednorazowy zastrzyk gotówki ???j(estem w ciazy ) bo słyszałam ze z krusu cos takiego sie nalezy ? czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
Mama Zuzia: Zaległe za 2009 mozesz odebrac zaraz po macierzyńskim jak pisałam wczesniej, pracodawca za zaległy urlop nie płaci chyba ze umowa zostanie rozwiązana. W czasie L4 jak i w czasie urlopu macierzyńskiego tez naliczany jest urlop wiec nalezy Ci sie za cały rok. Nie nalicza sie za urlop wychowawczy. Po porodzie masz 20 macierzyńskego a od 2010 roku dodatkowe 2 tygodnie :) one nie są jakby automatycznym przedłuzeniem macierzyńskiego, dlatego tez aby je wykorzystac nalezy złozyc do pracodawcy wniosek (moze z niego korzystac ojciec dziecka zamiast Ciebie). Do obliczenia urlopu potrzebne sa dokładniejsze dane jak od kiedy do kiedy umowy o prace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,że nikt mi nie odpowie na moje pytania.To dzięki.Myślałam,że chociaż tu mi ktoś pomoże.To spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×