Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
Rudzielcu - zasiłek macierzyński przysługuje komuś kto ma urlop macierzyński, urlop macierzyński przysługuje zatrudnionemu. Obawiam się, że się nie należy :(. Czy w czasie rozwiązania stosunku pracy byłaś już w ciąży? Na jaki okres była umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...moja sytuacja jest trochę inna...mam umowę o pracę na czas nieokreślony od 2005roku z kwotą 849zł brutto.od 11.08.2007do dnia 09.08.2009 przebywałam na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko,potem wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy za 2007 rok-18dni(pracodawca wypłacił mi 732,05 ).od 01.09.2009 przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu drugiej ciąży(tu po interwencji PIP pracodawca wypłacił mi za 33dni zwolnienia 757,57).napiszcie mi czy dobrze wyliczył mi kasę.nie mam żadnego aneksu do umowy od 2005 roku,a przecież najniższa krajowa wynosi teraz 1276zł.wydaje mi się więc że dostałam za mało kasy.proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1276 ale brutto
x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak z grubsza licząc, mi wychodzi jakby to było 80% a nie 100% ciążowe, może na zwolnieniu nie było kodu o ciąży????? i pracodawca nie wie 100% za miesiąc przy obliczeniu kosztów i ulgi podatkowej wychodzi jakieś 960 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój pracodawca wiedział,że jestem w ciąży,na zwolnieniu była literka "B".czy w takim wypadku mogę jeszcze coś z tym zrobić?jak się u niego upomnę,to mnie wyśmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara zawsze mozesz
isc do sadu pracy, jak nie załatwisz sprawy polubownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
do sądu pracy to ostatni etap, należy złożyć wniosek o przeliczenie Masz oczywiście pełny etat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .Ja tez mam małe pytanko. Jestem na zwolnieniu od miesiaca .Pierwsze 33 dni płacił mi pracodawca teraz przechodze pod Zus .Czy to ja mam zanosic jakiś wniosek do ZUS czy pracodawca.Chodzi mi o wniosek o zasilek chorobowy. Z góry dziekuję za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta----
Widzę, że se nie pogadamy, ale jeśli teraz zadziała to wcześniej napisałam, że pracodawca musi widzieć to zwolnienie jako usprawiedliwienie nieobecności w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ,że wniosek do pracodawcy,tak?do sądu pracy o 200zł,to chyba nie na moje siły w końcówce ciązy.oczywiście mam pełny etat,dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość channka
czy nadal można zadawać tutaj pytania?:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania X...
Witam, Koleżanka ma umowę na stałe, dostała wypowiedzenie, ale w momencie, jak Jej wręczali-była w ciąży, doniosła kilka dni później żaświadczenie o ciąży i L4. Jak to teraz wygląda, czy wypowiedzenie jest anulowane, czy też "wznawia się" po macierzyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Anulowane, musi poinformować pracodawcę o ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbccddee
odpowiedz prosze czy jak mialam staz w urzędzie i przedłużyli mi go na pół roku to jak zajde w ciąży i z dniem ukończenia będe więcej niż 3 miesiąc to przedłużą mi umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbccddee
tzn przedłużyli mi w formie umowy o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaxxz
Cześć mam pytanie czy jeżeli przebywam na urlopie wychowawczym a mój szef z końcem grudnia likwiduje zakład pracy to czy moze mi tylko wysłać świadectwo pracy???A co z wypowiedzeniem (bo do tej pory nie otrzymałam)PROSZE O POMOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie.czy jesli konczy mi sie macierzynskie a umowa w pracy tez mi wygasa i szef nie przedłuzy jej ze mną to czy idąc do urzedu starac sie o status bezrobotnej z zasiłkiem chroni mnie jakies prawo?chciałabym pobyc z dzieckiem do wrzesnia i nie wiem jak urząd pracy patrzy na takie osoby,czy szuka pracy bez wzgledu na małe dziecko czy jesli powiem ze mam malenkie dziecko i jesli musze podjąc prace to tylko na ranna zmiane czy dostosuja sie do mnie??czy ich nie obchodzi moja sytuacja,podkresle ze mąz pracuje 12 godzin i nie mógłby zostac z dzieckiem ani odebrac je ewentualnie ze złobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ankaxxz No raczej nie, powinnas dostaś wypowiedzenie, a może nie likwiduje całości mazia2403 Obawiam się, ze nic Cię nie chroni, w tym sensie, w którym piszesz. Widzisz dużo się pisze o ohcronie pracowników, ale jeśli chcesz to przełożyć na realia normalnego życia to nie do końca składa się to w całość. Szczególna ochrona pracownika jest przy dziecku do 4 lat (np delegacje, pora nocna...) i co z tego, czy 5-latek wróci do domu z przedszkola - nie, każdy martwi się sam, jak to rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam pytanie jestem w ciąży nie pracuję, jestem zarejestrowana w pup jako bezrobotna, mąż jest zarejestrowany w Krus-ie jako domownik, pracuje w rodzinnym gospodarstwie, czy mąż może wziąć zasiłek macierzyński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_gh
Witam,jestem w 9 miesiącu ciąży i przebywam już kilka miesięcy na L4, chcialabym dowiedzieć się czy tak jaK pozostałym pracownikom należy mi się dodatek świąteczny i paczka świąteczna dla 4 letniego syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
mmadelaine trudno mi powiedzieć, jak jest w KRUS-ie, nie wiem gosia_gh Wszystko zależy od wewnętrznego regulaminu pracodawcy, ale najprawdopodobniej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Wioletto! Od września rozpoczęłam pracę, miesiąc później okazało się,że jestem w ciąży - na zwolnieniu jestem od 19 października. Z tego co się orientuję za 33dni zwolnienia zasiłek wylaca pracodawca, zatem od 22 listopada obowiązek ten przechodzi na ZUS, czyli minął już miesiąc, za który zapłacić powinien mi ZUS. Kiedy mogę się spodziewać pieniążków??Na początku stycznia czy później??Z góry dziękuję za odpowiedź i przy okazji życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapi70
Witam. Może ktoś mi doradzi co mam dalej robić. Jestem obecnie na zasiłku rehabilitacyjnym, które kończy sie w połowie stycznia. Zaszłam w ciązę, jestem 10tyg. Czy po zakończeniu zasiłku mogę od razu przejść na L4 ciążowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 idka20 – jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób, to zasiłek „idzie” przez niego, jeśli nie, trzeba na początek dopytać, czy zwolnienie zostało wysłane do Zus-u. Niestety nie wiem jakie terminy ma zus, ale chyba już ktoś bardziej zorientowany wcześniej odpowiadał w tym wątku, w każdym razie podstawą jest, żeby ZUS miał wszystkie niezbędne do wypłaty dokumenty, warto podjechać do zus-u i dopytać Dziękuję za życzenie, niestety u mnie nowy rok ciężko się zaczął, mam trochę doła, czy dam radę, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej :). 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 hapi70 – wg mnie musiałabyś najpierw wrócić do pracy z ważnymi badaniami kontrolnymi, chodzi o to, że z powodu poprzedniej choroby należałoby okazać, zdolność do pracy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monikadddd – urlop wychowawczy jest świadczeniem pracowniczym, renta i ziemia nic do urlopu nie ma, jesteś zatrudniona? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×