Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bankowiec ...

Praca w Banku

Polecane posty

Gość Ciasteczkowy
Myślę, że relacja wykształcenia i pracy jest problemem wielu branż w obecnych czasach. Mam znajomych posiadających własne biznesy, na stanowiskach wyższego szczebla i problemem nie jest to, że ludzie nie mają wykształcenia. Problemem jest to, że nie posiadają podstawowych umiejętności z nim związanych. Świetnie, że z roku na rok przybywa nam studentów, ale warto by też zrobić analizę jakości ich wiedzy. Bo nawet najlepszy sprzedawca nie będzie wartościowym pracownikiem w momencie, gdy po 5 latach studiów nie wie jak wygląda zaawansowane formatowanie tekstu (sic!), czy nie posiada nawet podstawowych umiejętności korzystania z arkuszy kalkulacyjnych, a chce pracować w sektorze finansowym. Produkuje się więc taśmowo magistrów, a nawet inż., których żaden poważny pracodawca nie dopuści do pracy, bo ponosiłby pełną odpowiedzialność, za jego błędy. Weźcie pod uwagę to, że przeciętny Japończyk, który pracuje w fabryce, matematyczne zadania, z zakresu liceum, rozwiązuje od ręki. U nas niestety mają z tym problemy nawet studenci. I to jest powód tak dużej ilości bezrobotnych wśród absolwentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na rozmowach pojawiają się pytania typu np.Scenka sprzedażowa- jak pani mnie zachęci do wzięcia karty kredytowej, lub co zrobisz by pozyskać nowych klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccdszzzzz
wiecie co ? Mowicie o umiejetnosciach sprzedazowych-posiadam takie i powiem naprawde bez zawisci , ze u mnie w miescie naprawde dziewczyny np w Eurobanku i w Lukasie , w Polbanku wogole czegos takiego nie posiadaja. Bylam na rozmowie -doradca klienta w eurobanku, nie dostalam tej pracy, bylo to stanowisko przy sklepie agd -system ratalny -podczas rozmowy osoba rekrutujaca pwoiedziala ze osoby tma pracujace musza mimoz e sfinansuja kredyt to rowniez zapoznac klientow z oferta, polecic konto , karte itp. To smao jesli ktos przyjdzie rachunek zaplacic. moj tata kupil telewizor-nic mu nie zaproponowaly a ma super emeryture i zero kredytow. ja place rachunki tam i tez mi nic nie proponuja. Umowy maja przedluzone , wiec jak to w koncu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rainbow (Eurobank)
Nie wydaje mi sie zeby CV ze zdjeciem robilo roznice, tak jak nie robi roznicy czy wysylasz CV z listem motywacyjnym, czy samo CV (no chyba ze tak sobie zazyczy pracodawca). Jezeli CV jest super, to zapraszasz osobe na rozmowe. Jezeli w ogloszeniu nie bylo info o zdjeciu, to go nie wysylam. Chcesz zobaczyc jak wygladam, to szukaj sobie na nk.pl - nie znajdziesz- szukasz kompetentnego pracownika, zapros mnie na rozmowe i sam ocen. W sprzedazy i obsludze klienta prezencja jest wazna, ale sami na pewno znacie conajmniej kilka przykladow osob, ktore nie sa urodziwe, ale potrafia tak was ująć, zagadac, że mozecie z nimi rozmawiac dluzej niz 2-3 min "przy okienku" . Ale wiadomo- nie masz co wpisac w CV, wykaz sie w LM stypendiami, kursami, zajeciami i praca w stowarzyszeniach, tak aby CV lub LM bylo obszerne, duzo szumu narobic wokol wlasnej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczkowy - dobrze napisałeś post wyżej :) po 5 latach studiów nawet arkusza nie potrafią obsługiwać. Ścieżka kariery w Lukasie to począwszy od doradcy juniora przez doradcę na doradcy seniorze się kończy. potem sporo osob leciało na dyrektorow. Kazda zmiana stanowiska wiąże się z podwyżką ok 17% podstawy. Podpisujesz umowe o prace na czas nieokreslony tez dostajesz podwyzke 0- zazwyczaj podpisuje sie ja po 9 miesiacach pracy, choc roznie to bywalo. Nie uwierze w cos takiego, ze w malym miesice masz malo kasy bo male miasto - Jezus co za bzdury!!!! Poprostu smiac mi sie chce jak to sie czyta. Zarobki sa wprost proporcjonalne do poziomu Twoich umieiętności i wiedzy. Ktos sie pytal o rozmowe kwalifikacyjna. Z tego co mi wiadomo bo i tak tez bylo na mojej - rekruterzu lubią bawić się w niemiłych klientow i wkurzac Cie przez 20 minut :) Wszystko na spokojnie i nie dac wyprowadzic sie z rownowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasteczkowy
przemeklukas wiem, że ogólnie to tajemnica i klauzula poufności w umowie, ale czy możesz mi zdradzić jakie są zarobki doradcy w Lukasie. Już takiego np z 2 letnim stażem. I pytanie jak to wygląda u doradcy Senior i Dyrektora oddziału? Zgooglowałem też kilka kont na goldenlinie i zobaczyłem stanowisko animatora sprzedaży. Wiesz coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca przez internet
Jeśli siedzisz w ciągu dnia długo przy komputerze i masz stały dostęp do internetu to sprawdź jak łatwo i bez wysiłku można na tym troszkę dorobić.Nie są to wielkie pieniądze, ale zawsze coś.. Zarabiasz na wyświetlających się reklamach. Wystarczy mieć włączony komputer: http://www.20dollars2surf.com/?ref=250275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WBK - rozmowa
Szukająca pracy ja byłam w identycznej sytuacji jak Ty - po 5 latach studiów dziennych miałam tylko doświadczenie w pracach dorywczych w sklepach itd. (nic z bankiem), ale dzielnie wysyłałam papiery na najróżniejsze oferty bankowe i w końcu się udało :) podstawa to dobrze wypaść na rozmowie, jak już Cie zaproszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
animator to osoba, która organizuje szkolenia, jezdzi na wsparcie sprzedazy, coachuje :) taki anioł bankowy ;) co do zarobków to naprawde zalezy od Twoich wyników i zaangazowania. Ale np. doradca podstawy moze miec średnią krajową na rękę a senior jeszcze wiecej. Ale moze byc tez mniej. Wszytko zalezy od indywidualnych czynnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykły sprzedawca
przemeklukas - jeśli chcesz mnie obrazić wyzywając od matołów to zbyteczny Twój trud - mam w głębokim poważaniu Twoje wycieczki pod moim adresem. Szkoda też Twojego czasu na snucie domysłów odnośnie tego, czy jestem skrzywdzony i/lub sfrustrowany, bo wszystko wskazuje na to, że myślenie (i wyciąganie właściwych wniosków) nie jest Twoją mocną stroną :P Piszę jak obecnie wygląda praca w banku na stanowiskach sprzedażowych (niezależnie od banku... no może z wyjątkiem BS-ów i BGŻ) po to, żeby kandydaci zdawali sobie sprawę z tego, na czym polega ta praca. Nie wiem - może jesteś z tych, którzy w rubryce "zawód" wpisują "bankier" dowartościowując się w ten sposób? Może właśnie z tego powodu to, co piszę, jest dla Ciebie trudne do przełknięcia. Cóż... nic na to nie poradzę... możesz dalej oszukiwać się, ale jesteś co najwyżej zwykłym bankowcem, a bankier z bankowcem mają tyle wspólnego, co rentier z rencistą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany Boskie kolejna żenada. Piszesz o tym, że mam problem z myśleniem? Chyba ty go masz kolego. Piszesz, że wszystkie banki i podkreślasz słowo wszystkie są do dupy i w ogóle. Znaczy się pracowałeś w 20 bankach? taak? gratulacje kozaku. Moze ciebie poprostu boli, ze jeszcze są doradcy, ktorzy sa zadowolenie ze swojej pracy i przy okazji niezle zarabiają bo widzisz... bank bankowi nierówny, wszędzie jest inaczej a sprzedawać trzeba. Nie mam zamiaru oszukiwać kandydatów jak to napisałeś bo każdy próbuje swoich sił tam gdzie sie da. Oczywiscie, zgadzam się z tobą w 100%, ze mogą się oszukać bo... problem polega na tym, że absolwent uczelni wyższej szuka pracy "urzędowej", "biurowej", "prestiżowej" i akurat banki są bardzo chętnie wybierane przez ludzi. No i fakt bo jesli bedą myśleć, że przyjdą do pracy po to aby pogrzebać w kompie i dostaną średnią krajową to są w błędzie. Na wszystko trzeba sobie zasłużyć. Na kasę i na awans. Ale te twoje teorie jak to zle bankach, jaki mobbing i ciśnienie są naprawde mocno przesadzone mówiąc o lukasie. Gdyby to nie było tylko zwykłe forum gdzie wszysyc są anominowi to bardzo chętniie bym ci to udowodnił ale wtedy twoja teroia pada na twarz. Chcesz więcej przykładów? W kryzysie, który mieliśmy od 2009 zdecydowana większość banków zwalniała ludzi i mieli ich głęboko w doopie. Lukas był chyba jedyną firmą, która nie zwolniła ani jednej osoby. Zarząd wolał nie otwierać kolejnych placówce tylko po to zeby ludzie zachoali miejsca pracy. Przykład kolejny. Plany naprawcze w innych bankach są narzędziem do zwalniania ludzi. W tym okropnym lukasie jak to napisales, nikt przez to nie zostal zwolniony. Znam kilka osob z mojego regionu i historie z innych makroregionow. U nas plan naprawczy dla kiepskich osob polega na tym, ze masz plan zadan ( nie sprzedazy ) do wykonania w tym okresie np: wyjscia do posrednikow albo telefonowanie. Kazdy to zrobi i nikt nie bedzie zwolniony. Weź pod uwagę człowieku wszystkie czynniki zanim coś napiszesz i wyluzuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przemek zgadzam się w lukas plan naprawczy??:) tak naprawdę sprawdzają czy ci zależy na pracy, w innych bankach nie będę z nazwy mówiła jaki to bank ale plan naprawczy to dzienne wypracowanie- choć masz sprzedaż ale nie w 100% i wieczne deklaracje na piśmie że wykonasz 100% planu, a jak nie wyrobisz to piszesz dlaczego nie dotrzymałaś słowa i dywanik...po prostu byłam w szoku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasaszzezeze
slyszalam ze np w Eurobanku jak masz pierwsza umowe i nie robisz planow to ci jej nie przedluzaja ale w sumie troche nielogiczne bo przeciez trzeba najpierw sie wogole zapoznac z praca-czesto za zatrudniani ludzie ktorzy nie pracowali w bankowsci-wdrozenie naprawde jest takie proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzec2011
Hej Przemeklukas! Pracuję w innym banku (nie piszę nazwy,bo pisano tu o nim nie ciekawie-a ja akurat jestem zadowolona z tej pracy), dziś dzwoniono do mnie z biura rekrutacyjnego z propozycją na stanowisko kierownicze-z tego co się zdąrzyłam zoriętować to będzie chyba nowa placówka bo w spisie placówek na stronie Lukasa jej nie ma. Co ciekawsze (dla mnie) skontaktowali się ze mną "z polecenia", choć nie powiedzieli kto polecał. Pracuję w bankowości ponad 10 lat i to jest akurat dla mnie miłe. Ale...no właśnie, na chwilę obecną mam dobre stanowisko i dobre wynagrodzenie a chciałabym się dowiedzieć jakie są wynagrodzenia na wyższych stanowiskach (choć mniej-więcej). Czy wiesz może coś w tej kwestii?Czy możesz np. powiedzieć że jest to powyżej 6-7 tys. na rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasteczkowy
przemeklukas podpisuje się pod pytaniem Marzec2011. Też chętnie dowiedziałbym się jakie są możliwości na wyższych stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzec2011
do Ciasteczkowy Jeżeli chodzi o BZ to faktycznie się jeszcze trochę rozeznaj-mam znajomych-generalnie faktycznie są zadowoleni z pracy w BZ-cie ale mówią,że czekają na zmiany...mam również kolegę, który jest dyrektorem oddziału w Katowicach i ostatnio pisał,że chyba czas na zmianę pracy...a należy do "ludzi czynu" - jak trzeba zasuwać to zasuwa i nie płacze gdy jest gorzej ale mówi,że przypadają mu do gustu zmiany,które się szykują.Ale niestety nie napisał mi dokładnie o jakie zmiany chodzi -póki co jeszcze mi nieodpisał gdy zapytałam konkretnie.Susznie zauważono,że santander kieruje się inną polityką niż Irlandczycy-ale wiesz-może być dobrze bo czasami jest tak,że to ci nowi zostają a "pozbywają" się "starych"-ale gwarancji nie masz. Wiem,że napewno część z placówek będzie zamykana-ale wiadomo,że santander też chce rozwinąć swoją bazę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec 2011 i ciasteczkowy - naprawde nie wiem jak dokladnie kształtuja sie zarobki dyrektorow ale z poglosek wiem, ze to nie sa kokosy. Napewno nie taka kwota, ktora wymienilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak mogą w Eurobanku zatrudnić i w 3 miesiące stwierdzić jakim on jest pracownikiem?? coś tu jest nie tak. Przecież nauka z procedur na jakimkolwiek stanowisku w banku jest dużo dłuższa, przynajmniej 6 m-cy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej co szuka pracy i nie ma
doświadczenia tylko studia dzienne. Rozumię że studia masz kierunkowe czyli coś z bankowością. powiem Ci jak ja znalazłam pracę w banku w momencie gdy zaczynałam studia czyli nie mialam ani papierka ani doświadczenia w bankowości. jedyne co miałam to doświadczenie w sprzedaży. Pierwsza moja praca w banku to była telefoniczna sprzedaż kart kredytowych w CITI i powiem Ci że tam dostać pracę nie jest ciężko a masz już niezły start. w moim przypadku wyszło rewelacyjnie i moze nie jest to przyjemna praca - ale pracodawca patrzy w ten sposób że skoro potrafiła sprzedać kartę przez telefon to sprzeda ją tym bardziej siedząc na przeciw klienta. W call center pracowaałam zaledwie 4 mies, i bez problemu dostałam posadę w placówce - a przedtem było cięzko. Wiec może warto zacząć od tej strony.... POWODZENIA ps. a co do zdjęcia na CV - może to i prawda- ale ja nie miałam zdjecia a ofert pracy od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz ja opowiem o swoich doświadczeniach, może się komuś przyda :) Przez rok pracowałam w Alior Banku - najpierw 3 mc stazu - polecam gdy ktos nie ma doswiadczenia w bankowosci i potem normalna umowa. Poszukiwania innego banku - byłam na wielu rozmowach w poszukiwaniu tego jedynego ;) Eurobank - rekrutacja z naciskiem na sposoby zdobywania klientów , głowny temat rozmow i z managerem i dyr regionalnym, doradca zarobki 2100 brutto na okresie probnym, 2500 potem - podstawa. Plany miesięczne, chyba dość łatwo się dostać :) BOŚ - 2 rozmowy, z kims z hr i telekonferencja lub wysyłają do centrali, standardowe pytania, test osobowościowy, scenki na 2 rozmowie, ang. Cenią sobie podejmowanie dyskusji o banku, doceniają zainteresowanie ofertą, generalnie bardzo przyjemnie, nie znam warunków. BZ WBK - w moim przypadku jedna rozmowa z dyr oddziału, standard bez scenek , ale to pewnie zalezy od dyr, zadnego kontaktu z hr, SKOK Wybrzeże - 2 rozmowy, bardzo przyjemnie wspominam.. bez podchwytliwych pytań, zadań, scenek. Wynagrodzenie niestety sprawiło że sie wycofałam. NORDEA - dłuuuga rozmowa z hr, standardowe pytania plus dodatkowe :) np cos w stylu co robisz abyc być w branży stale na czasie ( gazety, portale itd), newsy z branzy z ostatnich tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzec2011
Dziękuję Przemeklukas za odpowiedź-niestety mało pocieszające-no ale może jednak pójdę z czystej ciekawości :) W sumie byłoby to trochę dziwne-pracownicy mogą zarobić dobrze a wyższa kadra nie? :) No to nic dziwnego,że szukają chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsagfvrsdfvrf
" doradca podstawy moze miec średnią krajową na rękę a senior jeszcze wiecej. Ale moze byc tez mniej " hahahha to wiele wyjaśnia, możesz zarbiać tyle i tyle, ale możesz i mniej, ale możesz i więcej :D weź już się nie wypowiadaj, skończ szkołę, potem się udzielaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca przez internet
Jeśli siedzisz w ciągu dnia długo przy komputerze i masz stały dostęp do internetu to sprawdź jak łatwo i bez wysiłku można na tym troszkę dorobić.Nie są to wielkie pieniądze, ale zawsze coś.. Zarabiasz na wyświetlających się reklamach. Wystarczy mieć włączony komputer: http://www.20dollars2surf.com/?ref=250275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rainbow (Eurobank)
Ten text o wysokosci wynagrodzenia przypomnial mi, wypowiedz w sprawie typowania wyniku meczu: "Uwazajcie na mecz Szczecina z Bialymstokiem, smierdzi mu tutaj remisem. Moze wygrac Szczecin, ale prawdopodobnie wygra Bialystok".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolqa
Cześć Kto jedzie na szkolenie Millenium 11 kwietnia z Katowic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasteczkowy
Wogóle Was nie rozumiem. Koleżanka aplikowała na to samo stanowisko w Katowicach. W porównaniu do mazowieckiego różnica zarobków na start to 400zł brutto. Dwa to to, że nie ma doświadczenia więc dostała propozycję 2000brutto i premie. Ja dostałem taką propozycje tyle, że netto. Awanse wynoszą jak już przemeklukas wspomnial 17% podstawy, więc automatycznie osoba, która wynegocjowała lepsze warunki na rozmowie będzie zarabiała więcej przy awansach. Tak działa każda branża. Nie wliczając amerykańskich koncernów które widełki mają oddzielne do każdego stanowiska. Więc o co Wam chodzi? Wszystko zależy. No ale Dyrektor placówki powinien mieć przynajmniej z tą 5kę na łapkę w końcu największa odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak tego nie rozumiesz
to idź jednak do LB, będziesz tam dyrektorem regionalnym, tak Ci wróżę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsagfvrsdfvrf a co to mialo znaczyć? chcesz prowokować? to lepiej ty nie wypowiadaj się na forum bo poziom twojej inteligencji i spostrzegawczości jest dość niski. Przytkro mi. A moze cie poporostu wywalili z banku i teraz chcesz swego rodzaju "zemsty" ponizając bank. Ale w sumie osoby takie jak ty zarabiają kiepsko, nawet w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dsagfvrsdfvrf
a ty skończ podstawowke laiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×