Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bankowiec ...

Praca w Banku

Polecane posty

Gość Pyza-MilLe
Lary skąd jedziesz? Ja z Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tezBYMCHACIAL!
No to nic, tylko pogratulować. Miasto 50tyś., górny śląsk, placówka Getin Bank franczyzowa - 1386brutto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WBK - rozmowa
Hejka! Na rozmowie byłam w Poznaniu, okazało się, że na takie szkolenie adaptacyjne 2- czy ileś tygodnowe się nie dostanę, ale 25 jadę na 1-dniowe do Wrocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvhhhhhhhhhhhh
Aplikowalam an stanowisko doradcy w jednym z bankow otrzymalam takie cos co byscie napsiali i w jakiej formie doradzcie bo mam grype zoaldkowa i nei konatktuje szczerze wmoiwac dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy i przesłanie aplikacji. Chcąc w pełni zaprezentować profil proponowanego stanowiska przesyłamy Państwu szczegółowe informacje odnośnie zakresu czynności: Aktywne pozyskiwanie klientów (telefoniczne umawianie spotkań, praca w terenie-realizacja umówionych spotkań) Budowanie relacji, nawiązywanie współpracy z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw Utrzymanie relacji z klientami już istniejącymi, serwis po sprzedażowy Realizacja planów sprzedaży Obsługa klientów kasy: sporządzanie umów pożyczek/lokat, dokonywanie wpłat/wypłat na kontach klientów (w przypadku absencji na oddziale) Administrowanie gotówką w oddziale Organizowanie pracy oddziału i zarządzanie pracownikami placówki Sporządzanie planów pracy i raportowanie do dyrektora sprzedaży Inicjowanie działań marketingowych w terenie Analiza działań konkurencji Jeśli jest Pan/Pani nadal zainteresowany naszą ofertą prosimy o sporządzenie dołączonego planu działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NatalaSz
Alfreda ja jade na szkolenie z millenium ze szczecina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rainbow (Eurobank)
Smierdzi mi to Lukasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyza-Mille
Hej hej! Nikt nie jedzie na szkolenie Millenium z Wrocławia? Jak to? Z kim ja będę gaworzyc w pociągu ;) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfreda
Nareszcie :) Hejo Natala, a w jakim terminie jedziesz?? mam nadzieje,że 28.03.2011 w razie czego pisz na ilon666@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo trudno wyszukać w serwisach typową pracę w banku. W branżach takich jak bankowość jest sporo ofert dotyczących doradców finansowych. Jednak filtrując odpowiednio informację możemy znaleźć konkretne stanowiska związane stricte z bankowością. Przykładem może być infopraca http://www.infopraca.pl/praca/s/bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finansista
Każdy bank ma ustaloną ścisłą hierarchie stanowisk od tych najniższych (bezpośrednia obsługa klienta) aż po prezesa czy członka zarządu. Każdy nowy kandydat jest na początku motywowany między innymi awansami jakie może sobie wypracować :D hehe, nic bardziej mylnego. W banku stosuje się pewną zasadę tzn. najniżsi pracownicy nie mają praktycznie żadnych szans pracować na wyższym stanowisku powiedzmy w centrali banku gdzie wynagrodzenia zaczynają być znośne. Przeciętny pracownik obsługi klienta może co najwyżej wybić się na kierownika oddziału i to nie każdego. Banki stosują pewną bardzo dla nich korzystną zasadę tzn. na każde wyższe stanowisko ściągają sobie sprawdzonego człowieka z zewnątrz (mowa tu o tych wyższych stanowiskach najczęściej ten połap występuje od Dyrektora Regionu). Dopiero na wyższych szczeblach można mówić o godziwych zarobkach od ok. 7000 zł. Cała reszta pracowników na niższych szczeblach jest po prostu wykorzystywana. Pensja w wysokości 1100 zł netto/miesiąc jest po prostu żałosna. Ktoś kończy studia i idzie do pracy w banku gdzie zarabia 1100zł ;/. Ale banki nigdy o tym nie mówią. Robi się specjalną otoczkę jakoby praca w banku była elitarna płacąc prezesom po 400000zł miesięcznie + pokaźna odprawa. Kończąc wypowiedz powiem tak: jeśli jesteś zdolny/a i masz skończone studia omijaj banki. Nabierz doświadczenia gdzieś indziej i potem dopiero pomyśl o pracy w banku ale już nie jako szeregowiec. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteran
Ludzie, kurcze czemu w Was takie poczucie niskiej wartości? Przez większość z Was zarobki w bankach dla osób z doświadczeniem są tak niskie że to głowa mała... Moja pierwsza pensja na start gdy się zatrudniałem wynosiła 2600 brutto, po 3 latach gdy przeniosłem się do innego Banku zarabiam 4200zł. Pierwszy Bank - Bank Millennium Aktualny Bank - Pekao S.A. Szkolenie Banku Millennium - Warszawa - 2 tygodnie - full wypas Szkolenie Pekao S.A - Warszawa - 2 tygodnie - full mega wypas ;-) Stanowiska Millennium a Pekao S.A wogóle się nie różnią, ten sam zakres obowiązków ta sama podstawa. Pekao S.A lepszy pracodawca, lepsze socjalne, lepsze premie chodź kwartalne ale nie tak jak w Millennium po 500zł brutto miesięcznie, tylko raz na 3 miesiące ale premie średnio po 5000 brutto. Więc co 3 miesiące wielkie zakupy. No i przede wszystkim w Pekao S.A wiem że mogę dopracować do emerytury. Bank który dba o pracowników. Wysyła ludzi na studia, kursy językowe, w trudnych sytuacjach materialnych także pomaga poprzez bez zwrotne zapomogi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasaszzezeze
dlaczego banki ciagle sie oglaszja? Ciagle nowe oferty a przodja w tym Lukas, Eurobank i Skok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteran
Dlaczego przez cały czas się ogłaszają? Ze względu na ciągłą rotacje pracowników. Średnia długość pracy ''dobrego pracownika'' w jednym Banku to okres 2 lat na jednym stanowisku. Jeśli pracownik się nie rozwija tzw. nie dano mu możliwości dalszego rozwoju to szuka innego banku gdzie rozpoczyna pracę na stanowisku wyżej ;-) No i oczywiście za większą pensje :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuję pracy
Witam Była tu osoba która była na rozmowie do POLBANKU więc ja mam do niej pytanie - jakich pytań mogę się spodziewać na takiej rozmowie a mam ją jutro w warszawie. Tradycyjnie będą pewnie pytac o to co wiem o banku itp ale chodzi mi barzdiej czy dają pytania np. oblicz 5% z 350 lub coś podobnego?? jak długo trwa rekrutacja na stanowisko doradcy klienta- oraz jakich zarobków mogę się spodziewać. mam już doświadczenie w bankowości i w tym roku kończę studia licencjackie ze spec. "zarządzanie finansami" prosze o szybką odpowiedź gdyż dopiero odebrałam telefon o rozmowie a tak jak pisałam mam ją jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteran
Przygotuj się pod kontem sprzedaży, pozyskiwania klientów. Pracodawca chcę widzieć Twój uśmiech i chęć do pracy. Zarobki których możesz spodziewać się na takim stanowisku to kwota od 2200-2500zł brutto, jednakże zawsze pozostaje możliwość negocjacji. Jeżeli Jesteś osobą bardzo dobrą w tym co robiłaś możesz spokojnie wywindować swoje wynagrodzenie do poziomu 3500zł brutto. Jednym słowem : -sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż. -nawiązywanie długofalowych relacji z klientami -bardzo dobre zorientowanie na produkty innych banków = Sukces na rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętaj to że masz studia to nie znaczy, że nie wybiorą innej osoby która ich nie ma a która posiada cechy dobrego sprzedawcy nastawionego na sukces. Skończyły się czasy kiedy to w bankach siedziała tylko wykształcona elita przyjmująca petentów z niesmakiem na twarzy ;-) I tu wcale nie bije w PKO BP ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuję pracy
Weteran Dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź. mam jeszcze chwile i postaram się ogarnąc to wszystko do jutra. szybko się ucze wiec myślę ze nie będę miała problemu z nauczeniem się bardziej boje się ze zje mnie sters. może masz na to jakiś sposób?? tabletki odpadają bo nie chcę być otumaniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteran
Jeśli chodzi o stres, no cóż.. Kiedyś i ja miałem z nim problemy. Najlepiej przećwicz sobie jeszcze w domu na spokojnie taką rozmowę kwalifikacyjną. Wpisz w googlach : rozmowa kwalifikacyjna bank. Są tam najczęściej zadawane pytania przez pracodawców i staraj się na nie odpowiadać. Pamięta, że czasem jest lepiej odpowiedzieć, krótko i na temat niż rozwijać swoją wypowiedź. Mam nadzieje że trafisz na dobrego HR'owca który przyjmie Cię z uśmiechem na twarzy ;-) Jeszcze jedna rada - poprzedni pracodawcy , relacje z poprzednimi kierownikami, pracownikami ect. Broń Boże się nie żal. Jak najbardziej wporządku i tego sie trzymaj. Popatrz oczami pracodawcy, jakiego Ty pracownika chciałabyś zatrudnić. A napewno chciałabyś mieć pracownika na którym zarobisz. Jeśli nawet nie uda Ci się i nie dostaniesz się do Polbanku to nie wielka strata, a już rozmowa kwalifikacyjna zaliczona. Już jakieś doświadczenie i przełamanie lodów jest. Najbardziej porządane w tym momencie Banki gdzie rzeczywiście można dostać wysokie zarobki to : Pekao S.A PKO BP Alior Allianz I głównie tych banków bym się trzymał, ich pozycja jest najpewniejsza wg mojej obserwacji. Pamiętaj STRES- sami sobie wmawiamy że owy istnieje, gdybyś się urodziła na wyspie z daleka od cywilizacji i wychowały by Cię małpy ;p Czy wiedziałabyś że takie coś istnieje? Tzw, gdyby Ci rodzice o nim nie powiedzieli wierze ze byłabyś odważna i szła Ciągle do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezBYMCHCIAL
no to widze kolezanka w podobnej sytuacji do mnie. Ja dzis bylem w raiffeisenie na rozmowie, bylem przekonany ze aplikuje na stacjonarne stanowisko jednak koles wyczail ze mam dzialalnosc gospodarcza i zaproponowal mi MDF, kooorfa..:( nie dosc ze bylem zestresowany to ogarnal mnie niesamowity smutek... Na poczatku poprosil bym opowiedzial co juz wiem o banku, co wyroznia raiffeisena (dobrze ze nie kazal tanczyc raiffeisena wiedenskiego czy robic pompki na suficie ) pozniej zapytal jak mam zamiar pozyskiwac klientow, pozniej poopowiadal jak wyglada MDF czytaj"akwizycja" i przedstawil kalkulator doradcy w exelu gdzie jesli zaloze 7 kont bankowych w tym 1 vip i rozdam 3 karty kredytowe zarobie 5kzł wraz z podstawa 2kzł, pozniej robil mi symulacje na hipoteke 500tys ( moj klient) = 9500zl z podstawa i 1500zl premii ktore dostaje 1x na 3msc. ogolnie jakies kosmiczne sumy mu wychodzily, netto pewnie tak ladnie by nie wygladaly. A i do tego dostaje jeszcze jakies 500zl z dupy co miesiac ze niby na paliwo, laptop telefon - standart. Po ok 40min wyszedlem zestresowany i smutny! Za chwile zadzwonila nordea - odrazu zaznaczylem ze MDF nie wchodzi w gre!!! b otez chciano mi zaproponowac jakoże mam swoją dzialalnosc :( mam spotkanie w przyszlym tygodniu.. zmieszany jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezBYMCHCIAL
btw weteran - dobrze piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteran
teżBYMCHCIAł masz szczęście tyle Ci powiem. Raiffajzen czy jakoś tak jak się piszę zamyka swoje oddziały na potęgę. Brak klientów, brak interesującej oferty która jest przerażająca, tam samo oferta Kredyt Banku... konta po 60zł?! Szaleństwo. Jeśli chodzi o Bank Nordea przygotuj się z wiedzy, podstawa angielski. Informacja o Banku z kąd jak i dlaczego. Usłyszysz wszystkie te pytania. Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez HR'owców z Warszawy. Z reguły przez kobiety. Sam bank zaliczam też do tych dobrych, dużo znajomych tam pracuje. I przede wszystkim bank który prężnie się rozwija mając bardzo dobre zaplecze jeśli chodzi o depozyty. Bardzo dbają o wysoki standard obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezBYMCHCIAL
weteran, dzieki za szybka odpowiedz... po przewertowaniu tysięcy stron forum z tekstami w 99% neatywnie opisujacymi doswiadczenia bankowe jesteś żywym przykladem na to że nie musi być tak zle :) co do szczęścia - chciałbym je mieć ;] po kilku rozmowach kwalifikacyjnych z posrednikami typu open, expander, bankami typu ing, raiffeisen wydaje mi się że bank łaski mi nie robi. Ano bank już w szczegolności kiedy pracując dlań oferujesz oferte tylko jednego banku okreslając się mianem "nomen omen" MDF. Każdy bank chętnie podpisze umowe o wspolprace z osobą przedsiębiorcą, mając nadzieje na dodatkowgo klienta - dzieląc się przy tym marnym groszem. Musze przyznać że moja wiedza dot. Raiffeisena na rozmowie byłą ograniczona, ale doswiadczenie napewno się przyda. Jesli chodzi o nordea - dzieki za info - o radość przyprawił mnie wspomniany przez ciebie angielski który podszlifowalem będąc na saxach studiując business management przez rok i okresić go moge mianem fluent czy almost fluent ;]. MOją rozmówczynią bedzie wlasnie kobieta ;] czarno to wszystko widzę, czasami mi się wydaje że bez wykształcenia wyższego ktore wlasnie zdobywam, ciężko się przebić. Hipoteke mam raczej opanowaną w teorii i praktyce ale żadnym szkoleniem nie wzgardze. Zabieram się zatem do roboty :D albo ktoś z nas albo ktoś od nich :) btw. weteran, jak się dostane to masz u mnie flaszke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuję pracy
widzę że weteran jest obcykany w dziedzinie bankowości i to dla nas wszystkich zadających pytania bardzo dobrze. Ja juz pracowałam w getinie i Citi lecz niestety te dwa banki nie maą zbyt duzych możliwości zarówno rozwojowych jak i płacowych. Obecnie jestem po urlopie wychowawczym więc wiem jak jest cięzko wrócić na rynek pracy, w szczególności gdy masz dwoje dzieci - wiadomo zaraz jest problem bo zwolnienia , bo to , bo tamto. To, że nie można narzekać na poprzedniego pracodawcę to wiedziałam, tylko jest jeden niewielki problem, ze ja nie potrafię kłamać - od razu to po mnie widać - co jest moją zaltą i dzięki temu mam świetny kontakt z klientami (bynajmniej tak było do tej pory) Szkoda, że nie urodziłam się wsród małp- miąłabym jeden problem mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do weteran
widac w banku trzeba znac tylko matme, a z j.polskim trzeba miec na bakier, skoro popelnia sie tyle bledow ort., w jednej wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteran
doweteran, W moim przypadku jest akurat inaczej z matematyką zawsze miałem problemy z przedmiotami humanistycznymi zero. Wiem że popełniam błędy i nie jest to wina ortografi tylko dysleksji. Jeśli komuś będę mógł pomóc, przygotować, ew doradzić to mozna do mnie pisać : 9170030, pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internet jest pelen
dyslektykow, ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polbank
rekrutacja w polbanku przebiega w trzech etapach. Pytania...tak jak tu wszyscy piszą, czyli sprzedaż. Np. jeśli miałbyś pracę w nowym oddziale, bez żadnych baz, a juz cała rodzina i znajomi mają produkty polbanku:) to jak szukałbyś klientów. Albo jak sprzedać kartę kredytową babci. jakie znasz produkty polbanku i tu było dość szczegółowo. to było na trzeciej rozmowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuję pracy
A więc jestem po rozmowie i wydaje mi się że była to jedna z łatwiejszych rozmów na jakich byłam. Po za tym, że HRnie był zbyt miły to było nawet nieźle. Pytania standardowe- jak we wszystkich innych bankach- czyli dlaczego właśnie ten bank- co jest najwazjsze w pracy, czego oczekujesz od przyszłego pracodawcy, na jakimm stanowisku widzisz się za kilka lat, 3 największe wady, itp. Generalnie nic specjalnego - przyznam, że spodziewałam się gorszej rozmowy. +co do etapów powiedziano mi dwie rozmowy i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voeler78
analityk kredytowy, stuknie 4 rok w firmie- w branży będzie 5 rok, Kraków, firma leasingowa, po podwyżce 5800 brutto - obiecane 6200 od lipca , premia 5000 brutto raz w roku, dodatkowo 13-stka, dopłata do akcji 1000 EUR raz w roku, zastawiałem się czy nie zmienić np na bank bo chciałem 7KPLN brutto nie dali, poprzednio 5 KPLN, ale patrząc na realia bankowe to chyba trzeba zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej co aplikuje do POLBANKU
być moze i 2 rozmowy kwalifikacyjne ...ja miałam ich aż 3 i to w przeciagu 3 miesięcy . W listopadzie pierwsza rozmowa u managera oddziału na mokotowie (Warszawa ) pózniej rozmowa z HRowcem w centrum - cos kolo grudnia...i potem zadzownili do mnie zaraz po świętach zapraszając na rozmowę do oddziału przy metrze polo mokotowskie - jednym słowem LIPA bo przez te 3 miesiace znalazłam prace w citi i jak zadzownili z radosną informacją że przyjmują to podziękowałam. w citi dostałam na dzień dobry 2300 brutto - może nie wiele ale nie pracowałam wcześniej w żadnym banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×