Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sweet Dreams II

Tyłozgięcie macicy a ciąża. poród, seks...i takie inne!!!

Polecane posty

mam wiele pytan do pan ktore maja podobny problem do mojego.. czy boli was nieraz podczas stosunku? jesli tak to w jakiej pozycji...i czy to prawda ze trtudniej zajść w ciążę niz normalnie...a jak z porodem? przez cesarkę czy naturalnie, od czego to zalezy...czy mając tylkozgięcie powinnam czuc się jakos mniej wartosciową kobietą, gorsza :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tyłozgięcie macicy, nic nie boli przy stosunku, pozycja nie ma znaczenia. Co do trudności z zajściem w ciążę - podobno trudniej \"zaskoczyć\" ale nie miałam z tym żadnego problemu (mam 2 dzieci), widocznie nie zawsze się to sprawdza. Pierwsze dziecko rodziłam naturalnie, drugie przez cesarkę, ale nie miało to nic wspólnego z tyłozgięciem. Absolutnie się nie przejmuj tym i nie uważaj za mniej wartościową! Najprawdopodobniej normalnie zajdziesz w ciążę (o ile planujesz) i normalnie urodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwI 20
Ja również mam tyłozgięcie,tak jak pisze poprzedniczka nic mnie nie boli podczas stosunku.Moja mama również ma tyłozgięcie i urodziła nas trójeczkę(mam 2 starszych bracholi),każde z mas miało "pełnowartościową" punktację Apgar i ważyło 3,600-4,200,drogami i siłami matury!Także nie martwię się że bębą kłopoty,jedyne co może nam się przytrafić,to boleśniejsze miesiączki!Tak więc głowa do góry!A pro po Twojego "niedowartościowania"-jesteśmy normalnymi kobietami,mamy jajniki,jajowody,macicę,pochwę,jesteśmy zdolne do zajścia w ciążę,a że może być to troszkę utrudnione z racji budowy naszych narządów,to już inna sprawa.Jednym słowem mamy wszystko na swoim miejscu i wszystko właściwie działa,tylko jest nieco "pokręcone"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mialam tylozgiecie, bolu przy stosunku zadnego, problemu z zajsciem w ciaze rowniez. Po porodzie macica stala sie \"przodozgieta\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam tyłozgięcie. Nie ma problemów przy stosunku. Mam dwoje dzieci również poczetych bez problemów:) rodziłam naturalnie i to dzieciaki po 4,5 kg :) także to nie ma żadnych przeciwskazań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bólów przy miesiączce też nigdy specjalnie nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glista
Ja mam tyłozgięcie macicy i strasznie mnie boli podczas stosunku... Mam strasznie bolesne miesiączki a co do ciąży to nie wiem, mam dopiero 18 lat. Zaczęłam brać diane 35 na bolesność moich miesiączek no i w ramach antykoncepcji również. Mam też nadzieję, że pomoże mi ona na mój trądzik, co prawda niewielki ale mam go od 12 roku życia i jest on uciążliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
jestem w 3 miesiącu ciązy miesiączki miałam zazwyczaj bolesne choć nieregularne mam tyłozgięcie macicy jak każda z nas które się tu wypowiadają jeśli chodzi o ból podczas stosunku to czasami odczuwałam ból co do poprzedniej wypowiedzi mam 20 lat i do tej pory borykam się z trądzikiem słyszałam że tabletki antykoncepcyjne są skuteczne ja nigdy ich nie zażywałam mam nadzieję że niedługo mi zniknie bo próbowałam wielu środków i nie pomogło :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam tyłozgięcie i odczuwam ból w trakcie sexu, ale tylko w pozycji od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tyłozgięcie. Ciąża bez problemów, poród siłami natury, boli przy stosunku, ale tylko od tyłu i to też nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tyłozgięciu podobno właśnie najlepeij od tyłu się zachodzi w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się- tyłozgięcie to nic takiego. Nigdy nie odczuwam bólu przy stosunku, w ciąże zaszłam około 2 tygodni po tym, jak pomyślałam, ze czas na dziecko :) urodziłam syna siłami natury- w dodatku w 2,5 godziny :) Jedno co mi dokuczało przed zajściem w ciąże to bóle menstruacyjne, ale po porodzie i ta dolegliwość minęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumacreate
to zależy od stopnia w jakim to tyłozgięcie występuje u mnie jest w niewielkim i dlatego lekarz kazała mi leżeć na brzuchu można też nie donosić ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melrabbit
Mam tyłozgięcie, stwierdzone przez badanie usg, i cóż wyjaśniło wszystkie moje dolegliwości. Bolesne miesiączki, nie wyolbrzymiając ból brzucha krzyż a nawet uda. Przy stosunkach też boli ale głównie na początku, a potem to już z górki :) Co do ciąży, to nie wiem, różnie słyszałam opinie, a to, że jest trudniej a to że po ciąży macica się prostuje, mam szczerą nadzieję, że tak właśnie będzie :) także mam trochę gorzej niż pozostałe 75-85% kobiet ale jakoś za specjalnie mnie to nie przeraża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada mleczna toffii
ja tez mam taka macice, jedynie z czym miałam problem to z bolesnymi miesiaczkami, podczas stosunku nic nie bolało, a w ciaze zaszłam przez wpadke wiec tez nie ma z tym problemu;) nie martw sie to nic takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miminkaaaaaa
mam tyłozgięcie ból przy stosunku jest owszem ale nałożył się na to jeszcze jeden czynnik - penis mojego faceta jest lekko wykrzywiony i to + tyłozgięcie =ból w niektórych pozycjach co do ciąży zaszłam za 1 razem, poród przede mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez mam tylozgiecie ale dopiero bedac w 1 ciazy dowiedzialam sie ze jest to bardzo silne tylozgiecfie z sexem nigdy nie mialam problemow-tzn nic mnie nie bolalo nigdy podczas ale bol podczas okresu nawet ud- chyba gorszy niz sam porod :-/ z zajsciem tez nie bylo problemu, bedac w 14 tyg dowiedzialam sie tylozgiecie powinno wyprostowac sie do 12tego tygodnia a u mnie jest tak silne ze dziecko nie ma miejsca mam zdj z usg na ktorym dziecko wkleszczone jest w taki banan zamiast plywac w okraglej bance lekarz dal mi skierowanie do szpitala w domu wykonywalam cwiczenia- chodzenie na czworaka i ciagle lezenie na brzuchu (to byly zalecenia lekarza)-na szczescie wtedy jeszcze nic nie mialam brzuszka i mi nie przeszkadzal w 16 tyg wszystko bylo juz ok w 2 ciazy tylozgiecie bardzo szybko przeszlo a po 2 porodach wogole nie czuje kiedy mam okres i miesiaczki zamiast 8 dni trwaja 4-5 rodzilam naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialm i nie mam zadnych problemow z powodu tylozgiecia 2 lata staralismy sie o dzidzolka ale przczyna byla gdzie indziej, ciaza w pierwszym cyklu po zaleczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam ( a na pewno mialam jeszcze rok temu) i nigdy nie bylo problemow z sexem czy miesiaczkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam tyłozgięcie i tyłopochylenie, bez problemów zaszałam w ciążę i wcale nie w pozycji od tyłu, jedynie do 3 miesiąca ciąży częściej na brzuchu musiałam lezeć, bo przy tyłozgięciu jest też(może być)niżej połozona i ruchoma szyjka macicy, tak jest u mnie. Seks bolał w zalezności od dni cyklu, najbardziej około owulacji, potem nie. Poród siłami natury pierwszy, drugi cc ale to z innych względów, a teraz nie wiem bo mieszkam w uk, zobaczymy co powiedza tutaj, jednak samo tyłozgięcie nie ma wpływu na seks, przebieg ciąży i jej zakończenia, bo wraz z końcem 3 miesiące tyłozgięcie się kończy, inaczej nie donosiłabyś ciąży. Bolesnych miesiączek nigdy nie miałam, okres do 4 dni, także nie wiem skąd dziewczyny na forach biorą informacje i strasza jaka to okropna przypadłość mieć tyłozgięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111111
A czy któraś moze powiedzieć jak to jest jest z seksem jak juz sie zajdzie w ciąże z tym tyłozgięciem? Byłam u lekarza i kazał sie wstrzymać dopóki sie nie wyprostuje. Jakie sa wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×