Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość agusia2
Witajcie dziewczyny:) ja tez juz sama sie pogubilam w tym obliczaniu terminu ,skoro bylam w poniedzialek u gina i powiedzial ze jestem w 7 to znaczy ze dzis jest 7 i 3 dni ?mniejsza z tym....jesli chodzi o samopoczucie to dzis o malo nie bleeeee...ale jakos przeszlo to jest dziwne poniewaz jest mi nie dobrze ale jem wszystko ,prawie wszystko ...z tymi nudnosciami to ponoc jest tak ze organizm matki probuje sie oczyscic i przygotowac czyste srodowisko dla kruszynki dlatego wszystkie toxyny w organizmie przechodza do krwi ,a watroba pracuje na duzo wiekszych obrotach niz do teraz to samo zoladek ktory przez ciagnace wymioty nudnosc gromadzi stara zolc....w tym okresie bardzo wazne jest odzywianie im mniej nie zdrowych posilkow tym samopoczucie jest lepsze ...jak najbardziej chcialabym sie trzymac tego zdrowego chabitu jak wczesnniej ale teraz jest mi trudno poniewaz dzis smakuja mi owoce a jutro np.nie moge na nie patrzec wiec siegam po schabowego i ziemniaczki:)no nic musimy jakos przetrwac ten ciezki okres dla nas .... ...a zta rozciagajaca miednica to nie jestem pewna czyzby tak wczesnie sie jej budowa zmieniala?jesli tak to moze stad te rwania w pachwinie u mnie no i strasznie mnie kregoslup boli ,cale zebra az cos uciska mi na noge jak chodze...myslalam ze to moze moje stare schorzenie kregoslupa sie odzywa no le rownie dobrze moze to to byc z fasolki przyczyny:) ..dziewczyny ta wiedza sie nie martwcie ja tez jestem pielegniarka a mam wiele pytan i niedomowien...wszystko w swoim czasie samo sie wyjasni jesli macie jakies czasopisma lub ksiazki tam napewno znajdziecie wiele odpowiedzi n wasze pytania :) ...ja tylko nie moge sie doczekac kiedy te nudnosci mina ,przeciez z nimi nie mozna normalnie funkcjonowac... Lorelay doczekasz sie bijacego serduszka tez tylko badz cierpliwa ... kiedy masz wizyte na usg znowu? lece do dentysty dzis koniec leczenia kanalowego wkoncu .... do uslyszenia papa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm zastanawiam się ile kcal powinnysmy jesc? Ja mam 170 cm wzrostu i przy 1500 kcal tyje:( ale przecez nie moge przejsc na 1000 bo to dieta odchudzajaca..macie jakis pomysl?? Obecnie waze 65(wczesniej 53 ale musialam przytyc bo mialam problemy z @ i nie moglabym zajsc w ciaze) martwie sie taka waga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) no ja tak samo jak Wy miałam problem z wyliczeniem, ale wg tego co piszecie to u mie dzisiaj 6 tyg. i 1 dzień :) Mam nadzieję, że jak pójdę na następną wizytę 19.01 to zobaczę bijące serduszko, bo narazie to widać było pęcherzyk i lekarz twierdził że w środku mała kropeczka (ja jej chyba nie widzę na tym zdjęciu :)) No ale lekarz chyba wie lepiej. Ciąża potwierdzona. Nie mogę się już doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takajedna22 - te opisy oznaczaja 12 week 5 days czyli 12 tydzien i 5 dzien oczywiscie tyle trwa ciaza :) Co do wiedzy - to ja przeciez jestem lekarzem i pracuje chwilowo na oddziale ginekologii - powinnam juz wszyskto o ciazy wiedziec, a tutaj wielokrotnie czytam nowe rzeczy i ucze sie praktyki, na innych forach, gdzie sa bardziej zaawansowane mamusie mozna sie naprawde duzo odpowiedzi na pytania dowiedziec. W pracy sama udzielam rad, a jak przychodzi do mojej ciazy to jakbym byla w mroku:)... Co do tych mdlosci to ja znam zupelnie inna terorie - podobno glownym czynnikiem wywolujacym nudnosci jest hormon Beta-HCG-prodokowany przez rozwijajace sie lozysko, ktory na poczatku ciazy bardzo szybko rosnie, a od okolo 70 dnia ciazy zaczyna spadac - i wtedy wlasnie mdlosci sie zmniejszaja. Ten hormon rowniez uwaza sie za odpowiedzialny za bole glowy-migrenowe, ktore czasem nieznosnie trapia przyszle mamusie. Za ta teoria przemawia fakt, ze sa choroby, w ktorych to Beta-HCG rosnie o wiele wiecej niz w ciazy-i wtedy czolowym objawem sa okropne nudnosci i wymioty. Na pewno do krwi matki nie dostaja sie zadne szkodliwe, ani toksyczne substancje-bo przeciez przez lozysko bezposrednio szloby to do naszych dzidziusiow :) i je zatruwalo. Zolc jest podciagana do zoladka, ale szybko sie stamtad wydostaje, wiec nie jest magazynowana stara zolc - ona ma silne dzialanie drazniace - wiec albo zmusza do wymiotow, albo po prostu przechodzi do jelit i jest trawiona.. Natomiast odnosnie wstretu do niektorych potraw - to podobno dzialanie ochronne dla fasolki (prawdopodnie tez wynika z wyskokiego Beta-HCG) - np. na sama mysl o alkoholu robi mi sie niedobrzze - bo on moglby zadzkodzic plodowi itp. - nie rozumiem tylko czemu moje dziecko broni sie przed wszystkimi owocami, warzywami, wedlinami i w ogole prawie wszystkim co nadaje sie do jedzienia. Co do picia w najnowszych wytycznych lekarskich odnosnie ciazy - napisane jest, ze ciezarna powinna pic ok. 2 litry plynow dziennie w tym co najmniej 1 litr mleka. Ale jesli ktos je jogurty, serki homogenizowane, twarozek itp - to oczywiscie z mleka mozna zrezygnowac. Ja tez nie przesadzalabym z lekiem o konserwanty w sokach, ale staram sie pic jak najwiecej niegazowanej wody mineralnej- Zywiec - nie lubie... Koncze te moje wywody - dzis nie poszlam do pracy - szefowa powiedziala, ze przymknie oko jesli sobie zrobie wolne ;) ale za to zbieram sie pomalu od biblioteki - bo sie musze uczyc :(((( Milego dnia i jak najmniej nudnosci D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
Witam. Zaktualizowałam trochę tabelkę, mam nadzieję, że wyjdzie prosta, bo zrobiłam ją w textpadzie oraz aktualna. Jeśli się coś zmienia, najlepiej samemu poprawić, bo każda z nas wie najlepiej, co się zmienia. NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25...............Warszawa.......24........9........01.08.......0,5 Lia..................Warszawa.......??........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa...........28........8........01.08......-3,5 doris26..............Kraków.........26........8........04.08........bz blondi23.............Elbląg.........23........9........05.08........-1 insomnia.............??.............24........6........07.08.......0,0 justyna..............??.............29........9........08.08........bz donn.................Kraków.........26........8........08.08.......0,0 karamijja............Łódź...........28........8........12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.........30........8........12.08........?? madelain.............J.Góra.........29........7........16.08.......0,0 kpiotrowicz..........Warszawa.......23........7........17.08.......0,0 joanka...............Szczecin.......25........8........17.08.........x Lonta................??.............21........6........23.08........bz ToYaB................Białystok......27........6........23.08........bz agusia2..............USA............30........7........??...........?? padlinka.............Warszawa.......24........6........27.08........?? maggiem..............??.............27........6........29.08.......0,0 Daffodile............ok.Będzina.....25........7........??...........bz jagna25..............Wodzisław Śl...25........6........28.08.......0,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
Szkoda, że nie wyszła mi prosta tabelka. Lubię, gdy wszystko jest poukładane, a tu nic z tego nie wyszło, chyba nie ma sensu się z tym męczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Witam!!!! Bałam sie do was dołączyć, bo kiedys wpisałam sie na jeden z topików....i niedługo tam pobyłam :( W ogóle to poroniłam dwa razy, ale naszczęscie i dzieki Bogu mam córcię (10 lat). Mieszkam w okol. Wadowic, w czerwcu stuknie mi 30 - cha :) :) Termin na 5 sierpień..więc który to tydz. 10, 11 ?? :O Do tej pory dwa b.krótkie plamionka. Duphaston juz odłożony, łykam folik. A.... i podejrzenie o toxo,czekam na wyniki awidnosci. 4 dzień czuje sie dobrze, wczesniej.... tragedia.... uczucie ... cospomiedzy kacem, a grypą i całkowicie bezsilna... A teraz moja prosba: przyjmiecie mnie kobitki, na reszte, znaczy na kolejne 7 m-cy, mam nadzieje) ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sprobuje przy okazji wpisalam Elmirke :-) NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25.............Warszawa........24.........9........01.08.......0,5 Lia.................Warszawa........??..........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.............28.........8........01.08......-3,5 doris26.............Kraków..........26.........8........04.08........bz blondi23............Elbląg...........23.........9........05.08........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.......30.........10.......05.08.........x insomnia.............??...............24.........6........07.08.......0,0 justyna..............??...............29..........9........08.08........bz donn................Kraków..........26.........8........08.08.......0,0 karamijja...........Łódź............28.........8........12.08.......1,0 kasia 30............Rybnik..........30..........8........12.08........?? madelain...........J.Góra..........29.........7........16.08.......0,0 kpiotrowicz......Warszawa........23.........7........17.08.......0,0 joanka.............Szczecin.........25.........8........17.08.........x Lonta................??...............21..........6........23.08........bz ToYaB.............Białystok.........27.........6........23.08........bz agusia2..............USA............30..........7..........??...........?? padlinka..........Warszawa.......24..........6.........27.08........?? maggiem..............??.............27.........6.........29.08.......0,0 Daffodile..........ok.Będzina......25.........7..........??...........bz jagna25...........Wodzisław Śl....25.........6........28.08.......0,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka76 - Ty sie nawet ne pytaj czy Cie przyjmiemy tylko czuj sie jak u siebie! Nie badz przesadna, to co, ze ostatnio niedlugo bylas na tamtym topiku - trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze - jesli termin na 5 sierpnia to jestes 9tydzien i 6dni - czyli jutro konczysz 10 tydzien i zaczynasz 11:) . Chyba, ze znasz termin owulacji to mozesz dokladniej okreslic termin ciazy - np. Ja mialam ostatnia miesiaczke 27 pazdziernika - czyli liczac po miesiaczce dzis powinnam konczyc 10 tydzien, ale moja owulacja byla w 20dniu cyklu(mam bolesne owulacje i robilam wykres temperaturowy), wiec moja ciaza jest dokladnie tydzien mlodsza - czyli dzis koncze 9 tydzien. Czemu tak szybko odstawili Ci Duphaston - dostalas w zamian Luteine? I czemu piszesz o podejrzeniu toxo???? Livmar tabelka sie nie martw - bedziemy ja tak czesto zmieniac, ze nie warto jej prostowac :) Pozdrawiam i naprawde zbieram sie do tej biblioteki. D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
O!!!!!! Dzieki!!!!! już jestem z Wami??!! Jak szybko!!dzięki Joanko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Dzieki Doris!! Dokładnie w tym samym dniu co Ty miałam okres, znaczy pierwszy jego dzień (27.10.05), a owul. zawsze w środeczku, książkowo :) A toxo... no cóż IgG sa przeciwciała, ale i IgM nieznacznie ponad wynik ujemny , no i trzeba było zrobić awidność......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
A duphaston.... no P. doktor poweidział, że... wystarczy, że organizm już sam sobie poradzi.... i nie dał luteiny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No skoro lekarz tak zadecydowal - rozne sa teorie na temat suplementacji progesteronu - u mnie w szpitalu na duzo dluzej sie wlacza - dlatego pytalam, ale teoria jest taka, ze jesli z ciaza wszyskto w porzadku to sobie poradzi, a jesli cos jest nie tak to i tak Duphaston czy Luteina nie pomoze. Jesli nie masz plamien to to jest najwazniejsze :) A toxo - masz wynik watpliwy, wiec nic nie przesadzone - dostalas Rovamycyne? ochronnie? Bo powinno sie ja stosowac w takiej sytuacj, a niestety niektorzy lekarze jej nie daja...chyba ze czekacie na wyniki ostateczne...Mam nadzieje, ze wyniki beda korzystne. Nie martw sie na zapas - pozdrawiam serdecznie Doris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25.............Warszawa........24.........9........01.08.......0,5 Lia.................Warszawa........??..........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.............28.........9........01.08......-3,5 doris26.............Kraków..........26.........9........04.08........bz blondi23............Elbląg...........23.........9........05.08........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.......30.........10.......05.08.........x insomnia.............??...............24.........6........07.08.......0,0 justyna..............??...............29..........9........08.08........bz donn................Kraków..........26.........8........08.08.......0,0 karamijja...........Łódź............28.........8........12.08.......1,0 kasia 30............Rybnik..........30..........8........12.08........?? madelain...........J.Góra..........29.........7........16.08.......0,0 kpiotrowicz......Warszawa........23.........7........17.08.......0,0 joanka.............Szczecin.........25.........8........17.08.........x Lonta................??...............21..........6........23.08........bz ToYaB.............Białystok.........27.........6........23.08........bz agusia2..............USA............30..........7..........??...........?? padlinka..........Warszawa.......24..........6.........27.08........?? jagna25...........Wodzisław Śl....25.........6........28.08.......0,0 maggiem..............??.............27.........6.........29.08.......0,0 Daffodile..........ok.Będzina......25.........7..........??...........bz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie nową ciężarówkę. Elmirka76 cieszymy się, że jesteś z nami:) Livmar dzięki za aktualizację tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
Ja już obecnie nic nie wiem, myślałam, że wiem kiedy było poczęcie, ale teraz już mi trudno cokolwiek powiedzieć, bo miałam nieregularne miesiączki. Kiedyś mierzyłam temperaturę, ale potem mi się znudziło. Za długo to trwało - miesiące. Teraz uważam, że to już mało ważne, bo i tak dziecko wybierze, kiedy się urodzi. Oby było zdrowe. Ja sama byłam miesięcznym wcześniakiem, więc zastanawiam się czy nie urodzę też wcześniej. Różnie może być. Zima to taki czas, który wszystkim bardzo się dłuży, a tym, które na coś czekają, to nawet bardziej. Jeszcze nigdy czas mi tak powoli nie leciał. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Zapiszę się chyba na kurs dla bezrobotnych. Interesuje mnie Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, ale trwa on pół roku. Muszę się tylko dowiedzieć, czy jeszcze jest organizowany, ponieważ w tamtym roku był w ramach funduszy UE. Oprócz tego do wiosny pochodzę na basen, dopóki brzuch nie będzie bardzo widoczny. W połowie stycznia idę do ginekola i dostanę skierowanie na usg, więc będę mogła pooglądać swoje dziecko, choć już dane było mi widzieć pęcherzyk płodowy z zarodkiem w środku. Jednak teraz to już będzie inna sytuacja, ponieważ kształtują się wszystkie ważniejsze organy i będzie można zobaczyć czy się prawidłowo rozwija. Pewnie tak jak każda potencjalna matka czuję strach, że coś mogłoby pójść nie tak. Czas pokaże, czy to teraz jest ten czas, abym mogła urodzić swoje pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
Hej dziewczyny!Z tabelki wynika ze ja jestem najstarsza mama!!!Szok ! Pocieszam sie ze to moje drugie dziecko,bedzie mi milo jak mnie tez wpiszecie do tabelki,mam 32 lata i rodze 11.08,przytylam 1kg,ale to chyba raczej po urlopie swiatecznym-hahahaahha,jeszcze nie bylam u lekarza ,mam termin na 09.01 ,acha i mieszkam w Hannoverze ,pozdrawiam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie odpowiedzial na moje pytanie odnosnie ilosc kcal w ciazy buu:( co do mleka to czytalam ze nie nalezy pic w wielkich ilosciach, bo moze wystąpic alergia u maluszka.. Maggiem, u mnie jak sie okazuje jest 6 tydz. i 2 dni, wiec chyba idziemy krok w krok:) Pozdrawiam wszystkie cięzaróweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki25
ja rowniez witam nowe dziewczyny ;-) sluchajcie to ja juz nie wiem jak najlepiej liczyc tygodnie ciazy, znaczy wiem jak ale JAK NAJLEPIEJ JE PODAWAC?? zebysmy sie miedzy soba i z lekarzem rozumialy?? licze ze jestem w 9 tygodniu ale jesli liczyc od daty ostatniej miesiaczki (25.10) to w 11! mam ostatnimi dniami okropne parcie na pecherz i martwie sie ze to moje nawracajace sie zapalenie pecherza choc nie boli mnie przy siusianiu. juz sama nie wiem co o tym mysleć?? myslicie ze bieganie do wc co pół godziny powinno niepokoic?? jutro robie badanie moczu! trzymajcie sie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Miki...ja tez od 2 tygodni czuje zwiekszone parcie na pecherz ,bez wiekszych dolegliwosci ,moze to byc spowodowane rozrastajaca sie macica,choc tak wczesna ciaza nie powinna sparzac juz takie problemy ...moze skontaktuj sie z lekarzem jesli bedzie ci bardzo dokuczalo .... ..witam nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile co do tych kalorii to ja nie potrafię Ci odpowiedzieć. Nigdy ich nie liczyłam. A teraz też nie będę zaprzątać sobie głowy liczeniem. Jem to na co mam ochotę. A u mnie to się chyba objawia tak, że rano jestem głodna - gdzie wcześniej nigdy nie jadałam śniadań! Do pracy biorę jedną kanapkę więcej. A po południu zaczynam czuć lekkie \"niedobrze mi\" i popijam wtedy wodę mineralną niegazowaną. Wieczorkiem mam niechęć do jedzenia. Zreszą z wodą się nie rozstaję bo non stop czuję się jak na kacu:) Dziwi mnie to, że nie mam ochoty ma owoce i warzywa, braki witam uzupełniam sokiem Kubuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
Miki, ja miesiączkę miałam 24 października i też już się nie orientuję co i jak, ponieważ nie miałam cykli jak w zegarku. Uważam, że powinnaś wyleczyć pęcherz jak najszybciej, bo może to się przerodzić w coś gorszego. U mnie skończyło się ostrym zapaleniem nerek. Nie chcę straszyć, ale lepiej być zdrową. Jeszcze jedna uwaga - możemy być na podobnym etapie, ale niekoniecznie. Daffodile, nie ma sensu liczyć kalorii i się jeszcze tym obciążać. Wystarczy jeść zdrowo i nie objadać się słodyczami. Jeśli najdzie nas ochota na coś dobrego, to nie ma co sobie odmawiać. Co do mleka, to uważam, że nie można pić czy jeść czegoś za wiele, ważne aby nasze pokarmy były pełnowartościowe i zróżnicowane. Edusia, zaraz dodam Cię do tabelki. A kwestia kliku lat w tą czy inną stronę nie ma chyba tak wielkiego znaczenia, prawda? Poza tym masz już doświadczenie, bo to w końcu będzie Twoje 2 dziecko. Najgorzej jest z pierwszym, bo mimo, że człowiek się oczyta i osłucha to i tak trzeba coć robić pierwszy raz, a poczynając od poczęcia, poprzez narodziny i wychowanie, to wszystko jest pierwszym razem. NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25.............Warszawa........24.........9........01.08.......0,5 Lia.................Warszawa........??..........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.............28.........9........01.08......-3,5 doris26.............Kraków..........26.........9........04.08........bz blondi23............Elbląg...........23.........9........05.08........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.......30.........10.......05.08.........x insomnia.............??...............24.........6........07.08.......0,0 justyna..............??...............29..........9........08.08........bz donn................Kraków..........26.........8........08.08.......0,0 edusia................??...............32.........?.........11.08......1,0 karamijja...........Łódź............28.........8........12.08.......1,0 kasia 30............Rybnik..........30..........8........12.08........?? madelain...........J.Góra..........29.........7........16.08........0,0 kpiotrowicz......Warszawa........23.........7........17.08.......0,0 joanka.............Szczecin.........25.........8........17.08.........x Lonta................??...............21..........6........23.08........bz ToYaB.............Białystok.........27.........6........23.08........bz agusia2..............USA............30..........7..........??...........?? padlinka..........Warszawa.......24..........6.........27.08........?? jagna25...........Wodzisław Śl....25.........6........28.08.......0,0 maggiem..............??.............27.........6.........29.08.......0,0 Daffodile..........ok.Będzina......25.........7..........??...........bz Z pozdrowieniami, Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zmieniam na 9tc (czyli 7 od poczecia) - wedlug moich obliczen, zobaczymy, czy gino mi dzis te obliczenia zweryfikuje :-) NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25.............Warszawa........24.........9........01.08.......0,5 Lia.................Warszawa........??..........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.............28.........9........01.08......-3,5 doris26.............Kraków..........26.........9........04.08........bz blondi23............Elbląg...........23.........9........05.08........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.......30.........10.......05.08.........x insomnia.............??...............24.........6........07.08.......0,0 justyna..............??...............29..........9........08.08........bz donn................Kraków..........26.........8........08.08.......0,0 edusia................??...............32.........?.........11.08......1,0 karamijja...........Łódź............28.........8........12.08.......1,0 kasia 30............Rybnik..........30..........8........12.08........?? madelain...........J.Góra..........29.........7........16.08........0,0 kpiotrowicz......Warszawa........23.........7........17.08.......0,0 joanka.............Szczecin.........25.........9........17.08.........x Lonta................??...............21..........6........23.08........bz ToYaB.............Białystok.........27.........6........23.08........bz agusia2..............USA............30..........7..........??...........?? padlinka..........Warszawa.......24..........6.........27.08........?? jagna25...........Wodzisław Śl....25.........6........28.08.......0,0 maggiem..............??.............27.........6.........29.08.......0,0 Daffodile..........ok.Będzina......25.........7..........??...........bz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ucisku na pecherz - to wlasnie we wczesnej ciazy jest on spowodowany powiekszajaca sie macica - bo ona jest jeszcze schowana za spojeniem lonowym i musi sie tam zmiescic razem z pecherzem moczowym - dlatego na niego pcha i dlatego czesciej chodzimy do toalety - po 12 tyg.ciazy macica wydostaje sie zza spojenia i przechodzi do jamy brzusznej wyzej, gdzie ma wiecej miejsca i przestaje tak pchac na pecherz - dlatego troszke to czeste bieganie do toalety powinna sie zmniejszyc, ale poniewaz sie wiecej pije i ta macica jednak wciaz rosnie, wiec pewnie nie zauwazymy duzych zmian. Miki - na pecherz jednak lepiej uwazac - bo rzeczywiscie, szczegolnie w ciazy grozi odmiedniczkowym zapaleniem nerek i powazniejszym antybiotykowym leczeniem - wiec lepiej zbadaj ten mocz i moim zdaniem powinnas sobie zrobic posiew bakterii z moczu - ale najlepiej niech poradzi CI Twoj lekarz co dalej robic. Daffodile - przekopiowalam z jakiejs strony internetowej \"Do określenia zapotrzebowania organizmu na kaloryczność diety dobowej niezbędne jest ustalenie dodatkowych informacji, takich jak: stan odżywienia (otyłość czy niedobór masy ciała), rodzaj wykonywanej pracy, styl życia, wiek. Okres pierwszego i trzeciego trymestru ciąży, na ogół wymaga diety bogatszej kalorycznie średnio o 300 kcal na dobę (ilość dzienna około 2500 kcal). W przypadku matek karmiących wartości te wynoszą odpowiednio 600 kcal na dobę w pierwszym półroczu karmienia i o 500 kcal na dobę w następnych miesiącach (w sumie około 2500-2700 kcal na dobę).\" Pozdrawiam Wszystkie przyszle i aktualne oczywiscie rowniez Mamusie Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
cześć dziewczyny nieśmiało dołączam do waszego grona (miałam już 9 m temu ciąże obumarła no i w konsekwencji zabieg dlatego nie czuję się teraz zbyt pewnie) WG daty ostatniej miesiączki jestem w 7 tyg ciąży. USG juz miałam 02.01. lekarz stwierdził ze jak na razie ciąża wygląda b. ładnie :-) (Pęchęrzyk 27mm, zarodek, na razie brak echa płodu, lekarz mówi że coś tam juz niby widzi ale za wczesnie zeby powiedzieć na 100% ale to wg niego zupełnie normalne). Następne usg 17.01.06 od początku jestem na zwolnieniu (przy 1 ciązy nie dość ze pracowałam b. intensywnie, to jeszcze studiowałam zaocznie, no i ogólnie się nie oszczędzałam) Biorę duphaston 1 tab. 2 razy dziennie. Mam mdłości już od 1,5 tyg, nasilają się szczególnie wieczorem, zawroty głowy, bolące piersi i okropny nacisk na pęcherz. W sumie to czuję sie kiepsko ale to akurat mnie cieszy przy pierwszej ciąży poza bolącymi piersiami nie miałam żadnych objawów. Mam temin na 23 sierpnia i mam nadzieję, że do tej pory z wami zostanę i że nie przydarzy się nic złego. pozdrawiam was wszystkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka__26
Witam wszystkich bardzo serdecznie i bardzo proszę o przyjęcie mnie na ten szczęśliwy topik. O to moja mała historia, którą chcę się z wami podzielić. Ok. 8 miesięcy temu poroniłam bliźniaczą ciążę, a właściwie ciąża obumarła i miałam zabieg. Wtedy myślałam że świat mi się zwalił na głowę, udało mi się otrząsnąć. 5 listopada miałam ostatnią miesiączkę, a w grudniu kolejna już nie przyszła. Miałam tak cudowną niespodziankę!!!!!!! Stasznie się ucieszyłam. Po tygodniu pobiegłam do mojego ginekologa, który już wcześniej mi powiedział że jak tylko zajdę w ciążę to mam natychmiast stawić się u niego. Wg pierwszego usg ciąża wyszła 4 tygodniowa a pęcherzyk miał 16,5 mm widać było już maleńki zarodek któremu biło serduszko, mam zresztą to wspaniałe zdjęcie. Lekarz proflilaktycznie przepisał mi dusphaston 1 tabletkę dziennie i oczywiście folik, nie wystawił karty ciąży bo powiedział że na tym etapie nie może niczego jeszcze zagwarantować, dostałam jedynie skierowanie na badania. 4 stycznia byłam na kolejnym usg (z którego również mam zdjęcie), moja dzidzia mierzy teraz od głowy do pupy 19,2 mm czyli prawie 2 cm, serduszko bije bez zarzutu a żeby było bardziej szczęśliwie dzidzia kilka razy się poruszyła podczas usg, poczułam się wspaniale, widziałam jak się rusza a nic nie czułam. Lekarz odstawił mi dusphaston twierdząc że ciąża przebiega wzorcowo. Czuję się taka szczęśliwa i wreszcie bezpieczna. Lekarz założył mi kartę ciąży wpisując że jest to 9 tydzień ale od zapłodnienia 7 tydzień, nie rozumiem czym oni się kierują, termin mam na 12 sierpnia a moje urodziny przypadają na 11 sierpnia i wcale się nie obrażę jeżeli urodzę w swoje urodziny byłby to najpiękniejszy przezent jaki mogę dostać. Od kiedy powstał ten topik czytam go ale nie miałam odwagi się wpisać. Dziś czuję że musze się z kimś podzielić tą wspaniałą wiadomością, a kto mnie lepiej zrozumie niż wy. Dodam jeszcze, że moje pierwsze objawy to była duża płaczliwość (ale wtedy nie wiedziałam że jestem w ciąży) oraz bolesność piersi, teraz rano miewam czasami mdłości ale nie zawsze, mam problem z zasypianiem ale jak zasnę to jak kamień, no i na początku pobolewały mnie plecy, jednak przez cały czas mam systematyczne bóle podbrzusza zazwyczaj jeden skurcz rano i wieczorem coś w rodzaju bóli miesiączkowych, ale lekarz powiedział że dzidzia się rozwija i to tak będzie, mam się nie przejmować. Pozdrawiam was bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać że na topik mogę zaglądać tylko w weekendy bo mam słaby dostęp do internetu, ale napewno będę was o wszystkim informować i czytać dokładnie wszystkie zaległe wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
Aktualizacja NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25.............Warszawa........24.........9........01.08.......0,5 Lia.................Warszawa........??..........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.............28.........9........01.08......-3,5 doris26.............Kraków..........26.........9........04.08........bz blondi23............Elbląg...........23.........9........05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.......30.........10.......05.08.........x insomnia.............??...............24.........6........07.08.......0,0 justyna..............??...............29..........9........08.08........bz donn................Kraków..........26.........8........08.08.......0,0 edusia................??...............32.........?.........11.08......1,0 karamijja...........Łódź............28.........8........12.08.......1,0 kasia 30............Rybnik..........30..........8........12.08........?? Stokrotka _26.....??................??..........7.........12.08........?? madelain...........J.Góra..........29.........7........16.08........0,0 kpiotrowicz......Warszawa........23.........7........17.08.......0,0 joanka.............Szczecin.........25.........9........17.08.........x Lonta................??...............21..........6........23.08........bz ToYaB.............Białystok.........27.........6........23.08........bz oliwia13............??.................??..........7........23.08........?? agusia2..............USA............30..........7..........??...........?? padlinka..........Warszawa.......24..........6.........27.08........?? jagna25...........Wodzisław Śl....25.........6........28.08.......0,0 maggiem..............??.............27.........6.........29.08.......0,0 Daffodile..........ok.Będzina......25.........7..........??...........bz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livmar dzięki za umieszczenie mnie w tabelce ja dopiszę teraz swoje dane. Aktualizacja NICK.................MIASTO........WIEK.......TC.......TERMIN.....KG miki25.............Warszawa........24.........9........01.08.......0,5 Lia.................Warszawa........??..........9........01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.............28.........9........01.08......-3,5 doris26.............Kraków..........26.........9........04.08........bz blondi23............Elbląg...........23.........9........05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.......30.........10.......05.08.........x insomnia.............??...............24.........6........07.08.......0,0 justyna..............??...............29..........9........08.08........bz donn................Kraków..........26.........8........08.08.......0,0 edusia................??...............32.........?.........11.08......1,0 karamijja...........Łódź............28.........8........12.08.......1,0 kasia 30............Rybnik..........30..........8........12.08........?? Stokrotka _26.....Lubin...........26..........7.........12.08......0,0 madelain...........J.Góra..........29.........7........16.08........0,0 kpiotrowicz......Warszawa........23.........7........17.08.......0,0 joanka.............Szczecin.........25.........9........17.08.........x Lonta................??...............21..........6........23.08........bz ToYaB.............Białystok.........27.........6........23.08........bz oliwia13............??.................??..........7........23.08........?? agusia2..............USA............30..........7..........??...........?? padlinka..........Warszawa.......24..........6.........27.08........?? jagna25...........Wodzisław Śl....25.........6........28.08.......0,0 maggiem..............??.............27.........6.........29.08.......0,0 Daffodile..........ok.Będzina......25.........7..........??...........bz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×