Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość Uuu Uuuuu Uuuuu
Matko ! Ale jej dokopałaś ! Zeby se tylko coś nie zrobiła żeby szybciej pójść do nieba ! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za wstyd
A ta dalej swoje,hehehee Widacz ze nie tylko sj sa nawiedzeni,co za obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja powiem tak : Światkowie Jehowy niby cytują Biblię, ale tak na prawdę rządzi nimi strażnica!!!! Pismo wydawane w Stanach gdzie ma swoją \"siedzibę główną\" i głównych dowodzących sektą . Co pisze Strażnica jaest Ważne, Najważniejsze, jest ich słowem proroczym. Jest wiele sprzeczności z Biblią, na którą to niby się powołują. Ludzie poczytajcie historięSwiatków, to włos się Jeży na głowie. To sekta, która jest bezwzględna i biada tym którzy chcą się z niej wydostać, będą obcymi odtrąconymi i zdeptanymi ludzmi. Jestem chrześcijanką. Cytam Boże Słowo, które Jedynie i Tylko ono jest dla mnie autorytetem. Bóg przemawia w swoim słowie i nie potrzeba żadnej Strażncy zeby to słowo zrozumieć. Jezus oddał swoje życie by każdy mógł być z Nim w niebie, Tylko Bóg i Jego słowo, nie Żadna Organizacja daje pokój szczęcie ZBAWIENIE I ŻYCIE WIECZNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no body here
??????? ciekawy temat???????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmgdfgdfg
wszyscy SJ pouciekali bo nic nie mogą w swojej obronie napisać? jestem ciekaw polemiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi 23
Kamelia poczytaj ten topic od początku a zobaczysz że wcale nie tak trudno się od nich wydostać-a co takiego cię tak wystraszyło ze włosy ci się zjeżyły ????? jak tu ktoś wyżej napisał, nie brak argumentów a ten zmasowany atak wyklucza polemikę na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostolinijna
No co jest grane?Ten topik juz ma przestac istniec?dalej piszcie ludziska!Ciekawy temat byl i umarl i zamiera bo jakas kobieta sie obrazila!Nie dajcie sie sprowokowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srututu
ciekawe byly tylko klutnie,bo temat byl nudny.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostolinijna
Heeeeelo!!!!gdzie sie wszyscy podziewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam...odpowiesz
Czy ktoras z Pan,ktore tak "wiele"wiedza na temat SJ(Aga1979,Bardzo Proste itp.)byly kiedys wsrod SJ,znaja te Organizacje od srodka,znaja z wlasnego doswiadczenia cokolwiek z tego co opisaly? Czy to tylko wiadomosci zaczerpniete od osob trzecich,albo z internetu?Pytam poniewaz jesli to z internetu,lub z nieprzychylnych zrodel,to czy zastanawialyscie sie jak jest naprawde? Przeciez jest tez wiele stron w necie antykatolickich,jak i osob bylych katolikow,ktorzy sa nieprzychylnie nastawieni do kosciola. czy to dobre argumenty na ocenianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie zauważyłaś
ale tu się toczyły dyskusje o BIBLII i jej interpretacji. Co ma do tego znajomość od środka organizacji albo kościoła. Zanim się wygłupisz to lepiej pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam...odpowiesz
Niestety nie uwazam bym sie wyglupila. Umiem czytac i wnioskowac łatwo idzie,ze zakonczylo sie niemilo z powodu obustronnych atakow na przeciwne religie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minolta z Tobazu
Witam wszystkich ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostolinijna
Ja mam takze do was pytanie Swiadkowie Jehowy. Od czego wedlug was zalezy zbawienie? To samo pytanie kieruje takze do Katolikow? Sadze ,ze jest to glowna mysl ,ktora zainteresuje obie strony gdyz jak sadze,kazdemu z was, w rzeczywistosci ,o zbawienie sie rozchodzi. Wiec zapraszam do dyskusji zainteresowane strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeee
Prostolinijna "No co jest grane?Ten topik juz ma przestac istniec?dalej piszcie ludziska!Ciekawy temat byl i umarl i zamiera bo jakas kobieta sie obrazila!Nie dajcie sie sprowokowac!" O ktorej kobiecie mowisz?Bo tu sie chyba wszyscy poobrazali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to już koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo
peace, love, armagedon........ ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no zobaczcie
wy na to?? Religia Ś.J. jest dla mnie religią absurdu, pełną manipupacji, wykorzystującą naiwność ludzką do własnych celów. Takie są moje drobne spostrzeżenia po obejrzeniu kilku serwisów internetowych, prowadzonych przez Świadków. Nie jestem osobą kompletnie pozbawioną wiary, ale wewnętrznie czuję sprzeciw czytając ich okazałe teksty dot. tego co wolno, a czego nie wolno, podpierając się wybranymi cytatami z Biblii, tak zgrabnie wyszukanymi, że poczynania w tej kwestii Kościoła Katolickiego wydają się przy Ś.J. wręcz dziecinne i niewinne. Jestem oburzona faktem, że sekta ta nie tylko legalnie fukcjonuje, ale i legalnie nawołuje nowe osoby do wstąpienia w jej szeregi. W sieci, można znaleźć masę artykułów, wystarczy trochę poszukać a ja stronniczo, nie będę podawać linków. Zachęcam do zapoznania się ze zdaniem obu stron konflitku, przeczytania relacji osób, które po wielu latach opuściły szeregi Ś.J. i wyrobienia sobie własnego zdania. Również "ciekawe" opinie mozna znaleźć na stronie głównej Strażnicy, każdy człowiek o minimalnej ilości zdrowego rozsądku odbierze ich nawoływania jako pełne manipulacji "wyjaśnienia" tekstów z Biblii. Nie potępiam samych Świadków, ale ludzi, którzy nimi kierują. Ludzi, którzy prowadzą serwis Racjonalisty nie oceniam, nie zawsze popieram, nie zawsze z ich tekstami się zgadzam. Jest to po prostu ich własne spojrzenie na dany problem i często jest w nich sporo racji, jak choćby w artykule Pana M. Agnosiewicza. Mam nadzieję, że Ci, którzy planują związać się bliżej ze Świadkami, zapoznają się wcześniej z ogólnie dostępną literaturą i spróbuja obiektywnie spojrzeć na to kim tak naprawdę jest ta Sekta, oraz do czego jesteście jej potrzebni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no zobaczcie
hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj co tak cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slub koscielny w KK mozliwy jest tylko wtedy, gdy niekatolik wyrazi pisemna zgode na wychowanie wspolnych dzieci w wierze katolickiej. Slub cywilny jest dosc krotki- urzednik (w USC) mowi pare slow na temat znaczenia malzenstwa, potem podpisuje sie papiery (mloda para + swiadkowie) i ... to by bylo na tyle. Trwa to najwyzej pol godziny- zwykle krocej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam znam
i nie narzekam,bardzo sympatyczni ludzie i madre tematy poruszaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
Do Moi drodzy ZAJEBISTMI WERSETAMI WYJAŚNIŁEŚ ŚMIERĆ DUSZY... TO TAK WYBIERASZ PRZEKŁAD ŻEBY ZGADZAŁ SIĘ Z PRZEKŁADEM NOWEGO ŚWIATA... HAHAHA DZIAŁASZ WYBIURCZO... POD DOKTRYNĘ ŚJ. „Dusza, która grzeszy, ta umrze” ( Ezechiela 18:4, Bg). „Zatem rzekł Samson: Niech umrze dusza moja z Filistynami” (Sędziów 16:30, Bg). Ez 18:4 Bg „Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.” Ez 18:4 Br „Do Mnie należy każde życie ludzkie, tak życie ojca, jak i życie jego syna należą do Mnie. Kto zgrzeszył, ten musi umrzeć.” Ez 18:4 BT „Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła.” Ez 18:4 Bw „Oto wszyscy ludzie są moi, zarówno ojciec, jak syn - są moimi. Każdy, kto grzeszy, umrze.” Ez 18: Bb „Nie ma wersetu. Ez 18: Bp „Nie ma wersetu. Ez 18:4 NS „Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.” Sdz 16:30 Bg „Zatem rzekł Samson: Niech umrze dusza moja z Filistynami; a gdy się o nie mocno oparł, upadł dom na książęta, i na wszystek lud, który w nim był, i było umarłych, które on pobił umierając, więcej niż onych, które pobił za żywota swego.” Sdz 16:30 Br „i zawołał: Niech zginę razem z Filistynami. Potem z całej siły [obiema kolumnami]. I zwalił się dom na przywódców filistyńskich i na wszystkich ludzi, którzy się tam znajdowali. Tych, którzy wtedy zginęli razem z Samsonem, było więcej niż zabitych przez niego w ciągu całego jego życia.” Sdz 16:30 BT „Następnie rzekł Samson: Niech zginę wraz z Filistynami. Gdy się zatem oparł o nie mocno, dom runął na władców i na cały lud, który w nim był zebrany. Tych, których wówczas zabił sam ginąc, było więcej aniżeli tych, których pozabijał w czasie całego swego życia.” Sdz 16:30 Bw „I rzekł Samson: Niech zginę razem z Filistyńczykami. Potem naparł z całej siły i dom upadł na książęta i na wszystek lud, który był w nim. A było zabitych, których przyprawił o śmierć sam ginąc, więcej niż zabitych, których uśmiercił za swego życia.” Sdz 16: Bb „Nie ma wersetu. Sdz 16: Bp „Nie ma wersetu. Sdz 16:30 NS „I rzekł Samson: "Niech moja dusza umrze razem z Filistynami". Potem naprężył się z mocą i dom zaczął się walić na władców sojuszniczych i na cały lud, który w nim był, tak iż martwych ? tych, których uśmiercił w chwili swej śmierci ? było więcej niż tych, których uśmiercił za swego życia.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
Lista kilkunastu bardziej głośnych "końców świata": 1874. - W tym roku, według obliczeń adwentystów, miał przyjść powtórnie na ziemię Chrystus. W dwa lata po tej dacie adwentysta Nelson H. Barbour zdołał przekonać C.T. Russella o rzeczywistym, lecz niewidzialnym przyjściu Pana i Jego duchowej obecności na ziemi. Tę datę będzie jeszcze uznawał przez pewien czas drugi prezydent Świadków Jehowy, „Sędzia" J.F. Rutherford. „Sędzia" zmodyfikuje później chronologię Russella i zastąpi rok 1874 rokiem 1914 (przesunie całe jego obliczenia o 40 lat). 1878. - Russell i jego zwolennicy (Badacze Pisma Świętego) oczekiwali własnego „końca". 9 kwietnia tego roku mieli oni dostąpić „przemiany w istoty duchowe" i być przeniesieni do nieba („porwani na obłoki"). 1881. - Począwszy od grudnia ubiegłego roku Russell zapowiada na łamach „Strażnicy" kolejne wniebowzięcie swoich zwolenników, które ma nastąpić w październiku tego roku.1914. - Z tym rokiem Russell i jego Badacze wiązali największe nadzieje. Chronologia biblijna, opracowana przez Russella, kończyła się na tej dacie i otwierała drogę tysiącletniemu Królestwu Bożemu. Do tego więc roku miały być zniszczone wszystkie religie i systemy polityczne świata. Na ziemi mieli pojawić się zmartwychwstali patriarchowie ze Starego Testamentu: Abraham, Dawid i inni. 1915. - Po niepowodzeniu roku 1914, Russell przenosi obietnice na ten rok i tłumaczy zwłokę Jehowy Jego miłosierdziem nad światem! 1918. - Jest to ostatnia data, którą zdążył jeszcze wyznaczyć Russell. Śmierć zaoszczędziła mu kolejnego rozczarowania (zm. w 1916). Dopiero po jego śmierci otworzyły się oczy wielu jego zwolennikom, którzy zorientowali się, że dali się uwieść fałszywemu prorokowi. Dla sekty nastały najtrudniejsze chwile i niektórzy z jej członków sądzili, że jej koniec jest bliski. 1925. - W książce Miliony z obecnie żyjących nie umrą! (1920) Rutherford, następca Russella i właściwy twórca Świadków Jehowy, zapowiada na ten rok koniec świata i zmartwychwstanie patriarchów ze Starego Testamentu. Pomimo, że patriarchowie nie zmartwychwstali w 1925 r., dalej podtrzymywał swoje proroctwo i nakazał wybudowanie dla nich pałacyku (wspomniany wcześniej Beth-Sarim, czyli „Dom Książąt") w San Diego. Po jego śmierci (zmarł w tymże pałacyku w 1942 r.) Świadkowie Jehowy szybko Dom Książąt sprzedali, aby pozbyć się tego tak niewygodnego dla nich „świadka" fałszywego proroctwa ich byłego prezydenta. 1972. - Trzeci prezydent sekty, N.H. Knorr, był znacznie ostrożniejszy w wyznaczaniu dat końca świata. Ale i on nie oparł się pokusie odegrania roli proroka. W książce Prawda was wyzwoli (1943) wskazał na rok 1972, w którym ma upłynąć 6 tys. lat istnienia człowieka na ziemi (Russell nauczał, że było to w 1874 r.). Po kilku latach zmienił stanowisko i datę końca ustalił na rok 1975. 1975. - Kampania propagandowa związana z tą datą końca świata rozpoczęła się już w 1966 r. Od tego roku „Strażnica" publikuje artykuły pod znamiennymi tytułami, np. „Dlaczego oczekujesz roku 1975?", „Mądre spożytkowanie czasu, jaki jeszcze pozostał". Nadzieje, jakie wiązano z tą datą, były wśród Świadków Jehowy tak ogromne, że po niespełnieniu się obietnicy blisko milion zawiedzionych członków sekty porzuciło jej szeregi! 1984 (1994). - F.W. Franz, następca Knorra na fotelu prezydenckim, podsunął Świadkom Jehowy myśl o możliwym końcu świata w roku 1984 albo w 1994. Oparł się na psalmie 90, który mówi o 70 lub 80 latach życia człowieka i połączył te lata z tak drogim wówczas dla Świadków Jehowy rokiem 1914 (nauczano, że Chrystus mówiąc o „pokoleniu, które nie przeminie, aż się to wszystko stanie" [Mł 24, 34], myślał o roku 1914). Proste sumowanie prowadzi nas do dwóch kolejnych dat końca świata! ' 2000. - Miał to być rok „graniczny". Na przykład prezydent N.H. Knorr uczył: „Mówi ona jednak także i o tym, że pewna grupa ludzi [tj. Świadkowie Jehowy] miała obwieszczać sprawiedliwe rządy Boże, nadto mówi o wojnie, którą Bóg ma prowadzić przeciwko wszelkiemu złu, o raju, w który ma być przekształcona cała ziemia, oraz o tym, że w owym raju nie będzie śmierci. Wszystko to według Biblii, ma się urzeczywistnić w XX wieku" („Przebudźcie się!" 11/1960, s. 12)158. Na zakończenie przytoczmy słowa Chrystusa, który przestrzegał uczniów przed fałszywymi nauczycielami i prorokami, którzy będą w Jego imię (P 354: „[Świadkowie Jehowy są] obowiązani świadczyć o Jezusie") usiłowali wprowadzić ich w błąd: „Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «Ja jestem», oraz «Nadszedł czas». Nie chodźcie za nimi!" (Łk 21, 8; por. Mt 24, 23-27). 2034? Następny koniec... hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
NOWE ŚWIATŁO NIE DAJE PRAWDY, A DAJE FAŁSZ... BÓG NIE PRZEKAZUJE LUDZIOM KIEDY BĘDZIE KONIEC ŚWIATA, TYLKO DEMONY MAJĄ UBAW Z TAKICH ŁATWOWIERNYCH ŚJ, BO WIERZĄ W NUMEROLOGIĘ I WRÓŻBIARSTWO... ALE NAWET LUCYFER NIE WIE KIEDY BĘDZIE KONIEC ŚWIATA, WIĘC PODPOWIADA BAJKOWE DATY, NIE MAJĄCE NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ... A BÓG PATRZY I WIDZI: KTO JEST SŁABEJ WIARY I DAJE SIĘ ZWODZIĆ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
„A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?» Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.” (Mt 24:3-8) (Być może, że w swej mowie do Apostołów Jezus odróżniał wyraźnie przepowiednie o zburzeniu Jerozolimy od przepowiedni dotyczących końca świata i swego przyjścia. Tak, jak je przedstawia Mt, jest czasem bardzo trudną rzeczą odróżnić jedne od drugich. Trzeba raczej przyjąć, że z wyjątkiem (Mt 25,31-42), mowa eschatologiczna Jezusa odnosi się zarówno do zburzenia Jerozolimy, jak i do końca świata. Jezus posługuje się tu stylem apokaliptycznym: mówi o zburzeniu Miasta Świętego i następnie o końcu świata. Samo zburzenie Jerozolimy i świątyni było "dniem Pańskim" dla ST. Wówczas Jezus przyszedł, żeby zapoczątkować swoje królestwo. Drugi raz przyjdzie przy końcu wieków, żeby je przekazać Ojcu, aby Bóg był wszystkim we wszystkich) Jezus przestrzega nas przed ŚJ i im podobnymi ustalaczom końca świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda chyba koniec topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja sąsiadka
Znajoma starsza pani straciła syna,wpadł pod samochód,załamała się.Zjawili się jehowi,zaczęli mieszać jej w głowie często bywali u niej. Mama zapytała się jej,co robi,czy nie chce po śmierci spotkać syna.kobieta jakby obudziła się i powiedziała jehowym,że zostanie przy swojej wierze,że zamówiła mszę za syna itd...usłyszała on "szczyla" który mógłby być jej wnukiem że bredzi jak świnia w błocie...szkoda że mnie przy tym nie było,nauczyłabym gnoja szacunku do starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
"moja sąsiadka Znajoma starsza pani straciła syna,wpadł pod samochód,załamała się.Zjawili się jehowi,zaczęli mieszać jej w głowie często bywali u niej. Mama zapytała się jej,co robi,czy nie chce po śmierci spotkać syna.kobieta jakby obudziła się i powiedziała jehowym,że zostanie przy swojej wierze,że zamówiła mszę za syna itd...usłyszała on "szczyla" który mógłby być jej wnukiem że bredzi jak świnia w błocie...szkoda że mnie przy tym nie było,nauczyłabym gnoja szacunku do starszych. " JEHOWICI ZAWSZE PODCHODZĄ ZAŁAMANE OSOBY, BO ŁATWIEJ NIMI MANIPULOWAĆ. STOSUJĄC PSYCHOMANIPULACJĘ PRZECIĄGAJĄ NA SWOJĄ STRONĘ OSOBY Z PROBLEMAMI. NIBY CHCĄ IM POMÓC, ALE POTEM WYCHODZI PO CO POMAGALI, NIC NIE MA ZA DARMO... TEN GNOJEK WIELKI PASTERZ JEHOWICKI CHYBA SAM SIĘ Z ROZUMEM ZE ŚWINIĄ ZAMIENIŁ. CO TO LUDZIE DLA KASY I ZMYŚLONYCH HISTORYJEK NIE ZROBIĄ, NAWET SPRZEDAJĄ DUSZĘ DIABŁU I SIĘ CIESZĄ, ŻE SĄ MĄDRZY. ŚJ TO ZARAZA JAK INNE SEKCIARSKIE RUCHY, MIESZAJĄ, MIESZAJĄ, ALE "RĘKA" BOSKA ICH DOSIĘGNIE I UGNĄ SIĘ POD NIMI KOLANA, A ICH USTA NIE WYPOWIEDZĄ JUŻ ŻADNEGO BLUŹNIERSTWA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×