Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

do takajaka: rozumiesz wszystko zbyt dosłownie. wino nie było krwią Jezusa ale ja obrazowało. to samo tyczy sie chleba i ciała. Jezus nie nakazał picia krwi aby o nim pamiętać. bo jak wtedy rozumiesz \"ten chleb, to ciało moje, jedzcie go na moja pamiątke\"? słowa te mają przesłanie symboliczne i tak powinny być rozumiane a nie jako literalna krew i ciało. Niezła babka. ale gdyby zachowywała się tak samo będąc np. katoliczką czy zrobiło by to jakąś różnice? swoja droga jeżeli ma 75 lat i wkrada sie wam przez okienko do piwnicy to świadczy o jej chorej psychice. trzeba zadbac o jej leczenie, a nie martwić się o jej wykluczenie. Krwawa_Orlica: twój brat może być spokojny :) jeżeli jemu i tej koleżance religia nie przeszkadza to w czym problem? :) a co do tego \"wejść w grono Świadków. gorzej wyjść\" to sie całkowicie nie zgadzam. nie chcesz być Świadkiem - nie musisz. nie ma żadnych zapisów i wypisów. Jestem Świadkiem od 5 lat. wierzcie mi że nic nie podpisywałam. co do Biblii. masz wątpliwości, to sprawdź we własnym egzemplarzu. takajakja: nie znam całej Biblii.nikt nie uczy sie jej na pamięć, ale jak często jej używasz to sama zapamiętujesz wiele wersetów. i zadaje wiele pytań. :) D_M: jeżeli wyrazili skruche ale mimo wszystko robia cały czas to samo powinni zostać wykluczeni. ta sytuacja powinna zostać zgłoszona. Może starsi z ich zboru nie wiedzą że tak sie dzieje. Ludzie zachowują sie inaczej w różnym towarzystwie. Biblijna podstawą do rozwodu jest niemoralność małżonka. do a ja wam napisze: przepraszam ale nie rozumiem. czy wg ciebie ŚJ wiedzą kiey ma nastąpić \"koniec świata\"? z tym przykazanie to prawda. drugie zostało usunięte, a dziesięte rozłożone. skoro chcesz to napisze ci dokładnie jak ono brzmi, ale nie dziś bo nie mam ze soba Biblii. a skoro mam być dokładna ;) jestem Świadkiem więc wyjaśnię ten rok 1914, i Armagedon. ale to że Armagedon nastąpi gdy umrze pokolenie z 1914 to bzdura. nie wiem skąd to wziełaś. wyjaśnie też ta \"zagadkową\" liczbę 144 000 Lombroso - dziękuje. uff a sie rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowanaa
Orlica --->nie wiem czy to miało jakiś związek z jego odejściem od Świadków. Tam panuje przekonanie, że ta religia jest jedyną prawdziwą i jeśli ktoś odchodzi, to albo dlatego, że świadomie złamał jakiś ważny nakaz (np. dotyczący cudzołóstwa), albo dlatego, że nie dał sobie rady z tymi zasadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicky1 ---> A w jakiej kwestii mam miec watpliwosci, ze mnie do Biblii odsylasz?? A o tym wyjsciu to tez nie wiesz jak to jest, bo jestes Swiadkiem i nie wychodzisz. Zreszta ja tez nie wiem ;) To juz tylko sa pogloski i podejrzenia :) I tak mi sie wydaje, ze u Swiadkow tez jest tak, ze sa bardziej i mniej radykalni... hmmm A moj brat niestety narazie zajety :O A szkoda, bo swietna dziewczyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poinformowanaa ---> Odszedl, bo uznal Swiadkow za sekte i chcial wrocic do wczesniejszej... Ja nie mowie, ze Go zamordowali!!!! Ale taki zbieg okolicznosci daje do myslenia ;) (duzo filmow ogladam :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowanaa
Orlica Ja Cię zapewniam, że nikt nie próbował mnie zabić po tym jak przestałam chodzić na zebrania, jeśli już, to czułam delikatną presję ze strony rodziców i starszych, ale udało mi się im wszystko wyjaśnić i było ok. Znam jednego byłego Ś.J., kilka lat starszego ode mnie; jemu też nikt nie robił żadnych problemów. To, że ktoś umarł po odejściu ze zboru, może wynikać z powagi tej decyzji, jakiegoś obciążenia psychicznego, ale na pewno nie powodowanego przez innych Świadków. Może też być całkowitym przypadkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poinformowana---> Oczywiscie, ze pewnie przydadek ;) Watpie, by obciazenie psychiczne :D A skoro Ty majac rodzicow Swiadkow nie bylas Swiadkiem, to znaczy, ze Twoi rodzice wlasnie tacy mniej radykalni sa... A duzo jest takich rodzin?? A Ty jestes jakiej wiary? Czy niewierzaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcześniej coś pisałaś. nie odsyłam cie do Biblii ale do własnego egzemplarza, ale skoro nie masz żadnych wątpliwości (chyba cos o interpretacji wersetów chodziło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O interpretacje, a raczej nadinterpretacje :D Ale to ogolnie mowilam... I to nie tylko odnosnie Swiadkow :) Wyznawcy kazdej religii dokonuja nadinterpretecji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakja
Nicky1 - oswiecilas mnie, dzieki. To znaczy ja wiedzialam, ze tam bylo wino, a nie Jego krew i ze to wszystko bylo symboliczne, ale zastanawialam sie dlaczego taki symbol bylby w ogole wprowadzony, gdyby kontakt z czyjas krwia byl grzechem. Ale masz racje- chleb rodawal JAKO swoje cialo, a to nie znaczy, ze popieral kanibalizm! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich symboli duzo w Biblii... To, ze Bog kazal zabijac baranki nie znaczy, ze to byly naprawde baranki :) A jak bylam mala to nie potrafilam tego zrozumiec i budzilo to we mnie bunt... jak mi mama czytala Biblie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takajakaja bo wtedy napisałaś to tak że wbiło mnie w krzesło :) a nie uważasz że symbol jest trafiony, skoro krew w oczach Boga jest świeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakja
im dluzej o tym mysle tym wiecej to a sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D_ M
Nicy1 ja tez uwazam ze powinni byc wykluczeni ze zbioru.. Ale podobno powiedzial przelozonym o wszystkim okazal skruche i jest rozgrzeszony,czy to nie ironia...? Siwadek Jehowy ktory zdradza zone ona jego i co skrucha wystarczy i wszystko O.K. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś o tym wiem
moja mama jest ŚJ, więc mam o tym jakieś pojęcie. a więc-1. można brać ślub z osobą innego wyznania (mój ojciec jest katolikiem), chociaż wiadomo, że może to rodzić konflikty, ale zakazu nie ma 2. o zabronieniu spotkań po 21 pierwsze słyszę- może z 50 lat temu tak było, ale obecnie ŚJ spuszczają z tonu jeśli chodzi o surowość zaleceń 3. nie obchodzą świąt bożegonarodzenia, bo po 1 Chrystus nie jest dla nich Bogiem, tylko synem bożym, a po drugie nie zgadzają się z grudniową datą świąt(co zresztą jest naukowo udowodnione), a po 3 nie tolerują tego że do tej tradycji wkradły się wątki typowo pogańskie 4. nie czczą obrazów, posągów itd 5 rzeczywiście powstrzymują się od krwi, ale przyznam szczersze nie rozumiem tego w pełni- to coś jak u Zydów jedzenie koszerne i niekoszerne- tak mają, tak wierzą i już generalnie nie można generalizowac- zdarzają się super ludzie w ich gronie- naprawdę uczciwi, godni zaufania, taktowni i serdeczni, a są też obłudne lub zbyt ostro do w3szystkiego podczhodzące osobniki, które z nadgorliwości wypaczają ich naukę, ich wiarę. ale tak jest w każdym wyznaniu- to tak jakby mówić że wszyscy katolicy to moherowe berety albo rydzyki:) jedno jest pewne i chcę zdementować pojawiające się czasem pogłoski że to sekta- to nie jest sekta, nikt nikogo do niczego nie zmusza. moja mama jest szczęśliwa i jak madoła to ich spotkanie zawsze jej pomagają. to tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś o tym wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś o tym wiem ---> A czy Twoja mama zwiazala sie z Twoim tata jak juz byla Swiadkiem? Coz w takim razie ludzie do tego roznie podchodza... Bo ja tez nie sypie tu wiesci z nieba, a zaczerpniete z rozmow ze snajomymi Swiadkami :) A koszerna to nawet ja troche jestem, hahaha... Jak cos jem to lubie wszystko osobno ;) A surowka to juz na 100% na osobnym talerzyku, bo nie lubie jak mi brudzi ziemniaczki i miesko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś o tym wiem
do krwawej--- tak moi rodzice pobrali się gdy moja mama była świadkiem (zresztą jest nim od urodzenia, bo jej rodzice też byli:) a co do koszerności, to nie uważasz, że lekko przesadzasz? przecież nie wolno jeść surówki i ziemniaczków podczas jednego posiłku??:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze nie wolno... ale ja tym sie akurat nie przejmuje :) Pewnie przesadzam z tym osobnym jedzeniem... ale to takie moje dziwactwo :P To jak widac rozne sa wersje tych malzenst... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś o tym wiem
jak już napisałam- w każdym wyznaniu są różne przypadki. np u katolików teoretycznie nie powinno się uprawić seksu przed ślubem a biała suknia to symbol czystości, a już nie raz widziałam panne młodż z brzuszkiem. jak się człowiek chce przyczepić, to do wszystkiego się przyczepi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto mowi, ze biala suknia to symbol czystosci? Jeszcze przed 100 laty kobiety wychodzily za maz tylko w czarnych sukniach! To raczej sprawa mody. Ciekawe, kiedy ktos dorobil do tej bialej mody odpowiednia symbolike.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1979---> Serio?? O_O Nie wiedzialam ;) Prababcia by mi cos wspomniala... Moze nie w Polsce? Ja tam i tak biala bym wybrala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co. może wyjaśnie sprawe czy Jezus Chrystus i archanioł Michał to ta sama osoba. Imię Michał poajwa sie w Bibli zaledwie pięć razy. noszaca je osoba została nazwana \"jednym z pierwszych książąt\", \"wielkim księciem\" oraz \"archaniołem\". Imię Michał oznacza \"Któż jest jak Bóg\" . Na innym topiku ktoś zarzucił że posługujemy sie tylko Biblią w przekładzie Nowego Świata, który jest \"odpowiednio dopasowany\". no cóż a Biblia Warszawska może być? tam właśnie w 1 Tesaloniczan 4:16 rozkaz Jezusa co do rozpoczęcia zmartwychwstania nazwano \"głosem archanioła\" zaś Judy 9 mówi że Archaniołem jest Michał. W Piśmie Świętym słowo \"archanioł\" nie występuje w liczbie mnogiej, co nasuwa wniosek, że jest tylko jeden archanioł. a więc logiczne rzecz biorąc archaniołem Michałem jest Jezus. W objawieniu (aApokalipsa) 12:7-12 czytamy że w związku z przekazaniem Jezusowi władzy któlewskiej Michał i jego aniołowie mieli stoczyć walkę z Szatanem i wyrzucić go z nieba razem ze złymi aniołami. później przedstawiono Jezusa, jak dowodzi zastępami niebiańskimi w wojnie przeciwko narodom świata (obj. 19:11-16) czy sam rozsądek nie podpowiada że Jezus miał wystąpić też przeciwko Szatanowi\" władcy tego świata\" (Jana 12:31) Daniela 12:1 (też Biblia Warszawska) łączy \"powstanie Michała\", jego działania w charakterze władcy, z nastaniem \"ucisku jakiego nie było odkąd istnieją narody, aż do owego czasu\". jest to trafny opis tego co spotka narody gdy wystąpi przeciwko nim Jezus jako niebiański wykonawca wyroku. wszystko to dowodzi że Syn Boży był znany jako Michał, zanim przyszedł na ziemie i że jest znany pod tym imieniem po powrocie do nieba, gdzie przebywa jako wyniesiony do chwały duchowy Syn Boży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeee ???? A inni archaniołowie to bracia Jezusa ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inni archaniłowie? przeczytaj uważnie :) w Biblii słowo \"archanioł\" nie występuje w liczbie mnogiej, tylko w pojedyńczej. czyli jest tylko jeden archanioł, nie ma innych archaniołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest wiele fragmentów
Nicky1 --> To chyba w "twojej" Biblii, bo w w naszej są ARCHANIOŁOWIE (wielu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej jesli chodzi o archaniolow to sie nie zgodze z Nicky... Jednak ;) Ale to juz tak jest, ze nasze wiary sie roznia i beda roznic ) Ja tez nie moge powiedziec, ze moje przekonania i wierzenia mieszcza sie wszystkie w wierze katolickiej ;) Wierze, ze najwazniejsze to byc dobrym czlowiekiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nicky 1: Co do 1 Tes 4, 16: U mnie w Pismie swietym jest napisane, ze Jezus (dokladnie Pan) zstapi z nieba na blos archaniola. Zakladam, ze chodzi o Jezusa (Pan), bo w calym NT roi sie od zapowiedzi powtornego przyjscia Jezusa na Sad Ostateczny. Chyba sie z tym zgadzasz? Wiec skoro Pan przyjdzie na glos archaniola, to chyba mamy tu logicznie do czynienia z dwoma osobami, a nie z jedna? \"Sam bowiem Pan zstapi z nieba na haslo i na glos archaniola\" No osadzcie sami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jesli sa to dwie osoby, to nie mozesz nikomu wmawiac, ze Jezus i archaniol, to ta sama osoba! Jaka z tego logika, ze skoro archaniol jest jeden, to jest nim Jezus? A dlaczego nie Duch Swiety? Dla mnienie ma w tym nic logicznego! Co do Obj, 19, 11-16, to nie wiem, co chcialas przez ten fragment udowodnic. Jest to fragment o Godach Baranka (Baranek to symbol Jezusa)- jest tam mowa o dziekczynieniu Jezusowi i osadzie. Nie ma natomiast wzmianki o tym, jakoby Jezus by dowodzil zastepami niebianskimi. Jezus jest w calym Objawieniu przedstawiony jako Baranek. Michal pozostaje Michalem- jest to widoczne szczegolnie w Obj. 12,1-7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam tylko na chwilke bo mam nawał pracy. aga a jaki masz przekład, Tysiąclecia, warszawską, gdańską, jakuba? sprawdze jeszcze czy to ja źle nie spojrzałam :) spokojnie wyjaśnimy te sprzeczności. spróbuje wpaść jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×