Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość goskaja
na rybę po grecku najlepszy jest mintaj lub morszczuk. ja kupuję płaty, solę a potem robię panierkę: mąka, bułka tarta, przyprawa do ryb , obtaczam pokrojone kawałki ryby i smażę na złoto. pycha. chrupiąca. a podaję na zimno bo jest smaczniejsza kiedy postoi w lodówce, przejdzie cudownie smakiem warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goskaja
hmmm....ale pychotka, aż ślinka leci. nie mogę się już doczekać kiedy ją zrobię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziejka
oto one: 1. barszcz z uszkami, 2. karp (smażony lub w galarecie), 3. kapusta z grzybami, 4. kapusta z grochem, 5. pierogi z kapustą, 6. paszteciki z grzybami, 7. kotleciki z ryżu z sosem grzybowym, 8. kluski z makiem (cukrem i miodem), 9. kompot z suszonych owoców, 10. zupa migdałowa, 11. śledzie, 12. kutia. :):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Barszcz czerwony z uszkami 2.Karp panierowany w sosie majonezowym 3.Kompot z suszu 4.Korzenne pierniki wigilijne 5.Kulebiak po litewsku 6.Kutia 7.Makówki w mleku 8.Pierogi z grzybami 9.Ryba po grecku 10.Sękacz z tortownicy 11.Śledzie po kaszubsku 12.Wigilijna zupa migdałowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telebubuś
powiedzcie mi kochane kobietki jak długo jecie potem te wszystkie (!) potrawy? myślę że jeszcze tydzień po świętach. Straszne masy jedzenia. u mnie po zupie fasolowej i smażonym karpiku z ziemniakami i surówką nikt nie jest w stanie zjeść nic więcej! gdzie miejsce na pierogi, paszteciki i inne rarytasy może ja jestem z innej bajki? pozdrawiam i wesołych świąt życzę wszystkim kafejkowiczom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho ho ho..
zupa na Wigili i to fasolowa?? Dajcie spokoj... u mnie jedynie przekaski. male a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho ho ho..
zupa na Wigili i to fasolowa?? Dajcie spokoj... u mnie jedynie przekaski. male a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho ho ho..
zupa na Wigili i to fasolowa?? Dajcie spokoj... u mnie jedynie przekaski. male a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho ho ho..
zupa na Wigili i to fasolowa?? Dajcie spokoj... u mnie jedynie przekaski. male a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho ho ho..
zupa na Wigili i to fasolowa?? Dajcie spokoj... u mnie jedynie przekaski. male a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ho ho ho ho..
zupa na Wigili i to fasolowa?? Dajcie spokoj... u mnie jedynie przekaski. male a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telebubuś
no cóż ho ho ho u mnie nikt barszczu nie lubi, w żadnej postaci, to co mam go ugotować bo tradycja a potem wylać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i karp z ZIEMNIAKAMI
?!?!?Nie dziwne ze nic wiecej po takim obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i karp z ZIEMNIAKAMI
?!?!?Nie dziwne ze nic wiecej po takim obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telebubuś
no tak niektórzy robią sałatkę jarzynową (cóż pewnie bez ziemniaków) z porządnym tłustym majonezem. każdy coś z domu wyniósł. mój pierwszy temat nie krytykował nikogo tylko grzecznie zapytałam, ale widać na kafee najlepiej komuś przywalić i radocha na całego. ja też nie wyobrażam sobie żeby pierogi w świąteczny wieczór wpinkalać skoro w byle piątek mogę je zjeść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widzisz telebubus
zupa i ryba z ziemiakami to takie codzienne a Wigilia powinna byc symboliczna nie po to aby sie na......ac a wlasnie cos niecodziennego smaczn ego.... no ja tak uwazam. Wole mniej a przyjemniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wnioskuje zes prosta kobita
Nawet uwazasz ze jak salatka to juz tylko jarzynowa z ziemiakami.. ...Naprawde ograniczna i bez wyobrazni. ale coz nie moj cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wnioskuje zes prosta kobita
Nawet uwazasz ze jak salatka to juz tylko jarzynowa z ziemiakami.. ...Naprawde ograniczna i bez wyobrazni. ale coz nie moj cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telebubuś
oczywiście że jestem prosta kobita, jak zwiesz i co mam się wstydzić? przynajmniej się nie powtarzam a pierogi... cóż wykwintne i jakże symboliczne ale Wy tak bardzo lubicie obżerać się bez końca, no bo to taka tradycja! szkoda dyskusji jak tu samę Ą i Ę paniusie ale i tak Wam życzę wesołych Świąt JEDZCIE I PIJCIE ! a po świetach będziecie na topikach typu"ratunku muszę zrzucić 10 kilo!!! która ze mną zaczyna kolejną (n-tą) już dietę cud" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Egzakly
Jasne. wigilia raz w roku to bede jadla zupe fasolowa i rybe z ziemiakami i surowka :D heehe oo dowcip roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na wigilii jest co roku minimum 12 osób. A w tym osiemnaścioro. Więc ma kto zjeśc to wszystko. Na drugi dzień z kolacji przeważnie niewiele zostaje. Ale fasolówka mi nie pasuje wogóle na wigilię. Nie tylko jest barszcz. Są też inne zupy np. grzybowa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie co roku to samo
ale, ze nie jadam tego na codzien to po prostu za kazdym razem doczekac sie nie moge. Juz jak gotuje to mi po brodzie cieknie ;) barszcz uszka pierogi ruskie pierogi kapusciane karp do tego oczywiste dodatki - jakas buleczka do karpia, chrzan. kompotu z suszu nie robimy, mamy ze sloikow, z owocow, zwykly ;) No i zawsze jakies torty babcia piekla. W tym roku nie bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpsp
no cóż kochani, wstyd żeby tak kłucić się przed świętami, po pierwsze każdy robi jak uważa i wcale nie musimy sie zgadzać z innymi. Jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje. U mnie na Wigilii są różne potrawy ale zawsze wszystkie na ciepło, nigdy przekąski, 0 mięska , potraw dużo ale małe porcje żeby wszystko sie zmieściło. I to właśnie lubię w tych świętach jest dużo , rózne wyjątkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwfa
A u nas sa przekaski na goraco. krokiety, pierogi opiekane w glebokim oleju, panierowane grzyby, barszczyk w filizankach.. A na zimno sledziki, salatki, ciasta...nigdy nie jest to obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwfa
A u nas sa przekaski na goraco. krokiety, pierogi opiekane w glebokim oleju, panierowane grzyby, barszczyk w filizankach.. A na zimno sledziki, salatki, ciasta...nigdy nie jest to obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdzieśka
U nas to jest tak: 1.opłatek (piszę, bo widziałam, że tam też go ktoś liczył) 2.barszcz 3.uszka (w barszczu) 4.smażona ryba (dowolna, bo u nas nikt karpia nie lubi - biedna, odrzucona ryba ;) 5.do tego ziemniaki 6.i kiszona kapusta z grzybami (taka zasmażana :) 7.pierogi z kapustą i grzybami 8.śledzie w oleju 9.śledzie a'la milanówek 10.makówki (przeważnie z bułką, niekiedy sucharki) 11.jakieś ciasto (makowiec, sernik, piernik), na które zazwyczaj nie ma już miejsca 12.chleb Dodatkowo jakieś owoce, czy cukierki i się uzbiera nawet więcej niż 12 :D Acha - w Wigilię obowiązuje post!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdzieśka
Acha! Zapomniałabym jeszcze o kompocie wiśniowym (bo z suszu to nie za bardzo) A tak poza tym, to nie trzeba gotować nie wiadomo ile jedzenia! Skoro mowa jest o tradycji, to 12 potraw jest obowiązkowe i o tym jest ten temat. A nie o tym, jak bardzo się ludzie objadają i późniejszych tego skutkach :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieedroonkaa
A u mnie jest karp filet smażony zupa grzybowa z łazankami makówki kapusta z grochem i grzybami barszcz uszka krokiety z kapustą i z grzybami pierogi z kapustą i z grzybami kompot z suszonych owoców ziemniaki i ciasta-sernik ,makowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazbettiiiii
oczywiscie musi byc post 1.opłatek 2.barszcz raczej z torebki 3.ryba z rodzynkami i cebula w sosie pomidorowym 4.smażona ryba bedzie pstrag 5.sledzie z rodzynkami i korniszonami 6.salatka sledziowa z czerwona fasola 7.pierogi z kapustą i grzybami 8.śledzie w oleju 9.salatka jarzynowa 10.sernik 11.pierniczki 12.piernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -m-
opłatek barszcz uszka do barszczu karp w galarecie karp smazony pierogi z kapusta i grzybami kompot z suszu paluszki do ryby z ciasta francuskiego chałka do ryby makiełki (dla meza i tesciowej) łamańce z bakaliami ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×