Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość a na śląsku
jest inaczej :) 1. barszcz z uszkami, 2. siemieniotka z kaszą, 3. sos szary z bakaliami, 4. kartofelki z koperkiem i masełkiem, 5. karp smażony, 6. kapusta z grzybami, 7. kapusta z grochem, 8. kompot z suszonych owoców, 9. makówki, 10. opłatek, 11. inna ryba, 12. białe wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slązaczka z krwii i kości
Witam ponownie! Powiedzcie jak to jest u was w domach przy wigilii-kiedy dzielicie sie opłatkiem na samym początku przed modlitwa czy po?A czy przy tym składacie sobie zyczenia/ja mam kazdego roku ten sam problem bo nie wiem jaka zachowac kolejnośc,a u nas jest taki zwycz\aj,ze nie odchodzi sie od stołu az wszyscy nie zjedza i nie pomodla się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slązaczka z krwii i kości
Cos ten kafeteryjny zegar fiksuje,bo ja sie wpisałam o godz.21,46 a on pokazuje jakas 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agora P
Hej!! ;P moje potrawy to.... nie wiem czy naliczy sie 12, nom ale sprobujmy... 1. karp w galarecie 2. karp samzony 3.rybka w pieczarkach 4. uszka z barszczem 5. kutia choc osobiscie nie prezpadam za nią 6. pierogi z owocami lub z kapusta z grzybkami 7. sledzie w oleju 8. salatka warzywna z dodatkiem jabłka 9. makowiec 10. kompot z suszonych owocow 11. racuchy z jablkami i gruszkami 12. jarenda - mmmm to lubie najbardziej podam wam przepis zrobci PYYYCHA ::::: skladniki: orzechy wloskie, arachidowe i laskowe, pasta waniliowa lub smietankowa jesli w twoim sklepie nie ma to pastę moze zastapic masa makowca, aromat do ciasta, ciasto takie jak na pyzy, ja dodtakowo daje truskawki, miód, kawa UPIEC CIASTO NA PYZY DOBRZE PRZYPIEC ŻEBY NIE BYLO TAK MIEKKIE JAK PYZY, POTEM POSIEKAC ORZECHY WLOSKIE I LASKOWE I WLOZ DO ROZKROJONEGO WCZESNIEJ CIASTA NA POL NADZIENIE Z ORZECHOW I PASTY WANILIOWEJ LUB MASY MAKOWCA. POTEM ROZLEJ MIOD I POSYP KAWĄ ZEBY BYLO NIE MDLE I WSTAW DO LODOWKI to jest takie pyyyyyyyyszne mmmm serio zrobcie to polecam... a truskawki ja daje sobie jeszcze do srodka bo mi samkuje ;p;p;p;p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Kołobrzegu
U nas w tym roku :) 1. barszcz 2. uszka z grzybami 3. pierogi z kapustą i grzybami 4. kapusta postna ze śliwkami i grzybami 5. gołąbki z ryżem i grzybkami 6. fasola ze śliwkami 7. śledzie różne 8. dorsz w jajku i czosnku do tego pieczarki 9. szczupak w galarecie 10. sałatka jarzynowa bez ziemniaków 11. pierogi ruskie ( dla tych co kapusty nie jedzą) 12. karp smażony ciasto: pierniczki, makowe, babeczki - serniczki, tiramisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsadbgbf
Ja nigdy nie liczyłam do potraw opłatka gdyż jest to symbol wigilijny pojednania a nie potrawa , nie licze też owoców(deser) ani chleba, który jest dodatkiem do poraw. Według mnie najwazniejsze są: 1. Barszcz czerwony z uszkami 2. Pierogi z kapustą i grzybami 3. Makowiec 4. Śledzie w occie 5. Karp smarzony 6.Kompot z suszu 7. Kluski z makiem 8. Kasza gryczana z sosem grzybowym 9. Ziemnaki z olejem 10. Racuszki 11. Kapusta z grzybami i grochem 12. Ryba po grecku Ciasto nie jest potrawa wigilijną (nie licząc makowca i racuchów). Powinno się je sporzywać dopiero po pasterce kiedy juz nie obowiązuje post!!! LUDZIE CORAZ CZĘŚCIEJ ODCHODZA OD TRADYCJI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagaz
O jezz. Niektore z potraw wigilyjnych sa chyba bardzo amerykanskie. Skrzydelka kurczaka chilli ? XD 1. barszcz z uszkami 2. karp w galarecie 3. karp smazony 4 Kutia (makiełki) 4. kompot z szuszonych owocow 5. pierogi z kapusta i grzybami 6. kapusta kiszona z grzybami 7. rolada rybna w galarecie ( osobiscie lubie szczupaka) 8. sledzie w oliwie z cebula 9. makowiec, piernik i keks 10. kisiel zurawinowy (plynny taki do picia) 11. sledz w pomidorach/salatka sledziowa (koniecznie z ziemniakami) 12. zupa grzybowa albo migdalowa ( u mnie sie jej nie robi) i zamiast 12 dania mamy albo rybe po grecku albo tzw 'kaczy zer'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slązaczka z krwii i kości----U mnie zawsze jest tak: Najpierw modlitwa,później dzielenie się opłatkiem.Po tym wszystkim siadamy do stołu i jak wszyscy zjedzą dopiero są prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Nas zawsze najpierw czyta sie fragment Biblii potem modlitwa dzielenie sie oplatkiem jedzonko i prezentyy:):) Nie zawsze jest 12 potraw bo po zjedzeniu barszczu i paru pierozków kazdy jest najedzony 1 Barszcz czerwony z uszkami ( uszka z samymi grzybami i cebulka) 2 Pierogi z kapusta i grzybami 3 Karp smazony 4 Panga albo inna ryba bez osci smazona (tylko ja lubie karpia rodzinka woli rybke bez osci) 5 karp w galarecie 6 Salatka jarzynowa 7 Ałatki 8 Śledzie w oleju 9 sledzie w smietanie 10 ryba po grecku 11 ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POTRAWKA Z KURAKA
1.NIEPAMIETAM 2.NIE WIEM 3.NIE UMIE SOBIE PRZYPOMNIEC 4.WYPADLO MI Z GLOWY 5.MYSLE.... 6.ZAPOMNIALEM 7.COS COS CHYBA ZACZYNA SIE NA B ALE NIE WIEM 8.TO COS TO WYLECIALO MI Z GLOWY 9.PRZYPOMNE SOBIE I DAM WAM ZNAC 10.OCZYWISCIE ZE M NIEEWIEM 11.CO TO BYLO 12.NNNNNNNNNNIIIIIIIIIEEEEEEEEWWWWWWIIEEEMM!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patiiiiiiiiiiiiiii
U mnie zawsze jest tak: 1.Barsz z uszkami (lub bez) 2.Karp smażony 3.Karp w galarecie 4.Ryba po grecku 5.Gołąbki 6.Kiełbasa biała i chrzan(oczywiście) 7.Pierogo z mięsem 8.Pierogi z kapusta i grzybami 9.Ciasto 10.Kutia 11.sledzie 12.sałatka 13.kompot z suszu 14.Krokiety Pozdrowienia Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieda aż piszczy
zazdroszczę wam. to moich 12 potraw wigilijnych 1. Opłatek 2. kompot (woda z sokiem malinowym) 3. herbata 4. barszczyk z torebki (bez uszek) 5. kartofle ze skwarkami 6. chleb 7. masło 8. jajka na twardo 9. sól 10. pieprz 11. majonez 12. czekolada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagda
U mnie w domu zawzse są takie potrawy: 1. opłatek 2.karp w galarecie 3.ryba po grecku 4.sałatka jarzynowa 5.pierogi z kapusta i grzybami 6.kutia 7.barszcz 8.uszka 9. sledzie(pod pierzynką, w oleju) 10. krokiety 11.kompot z suszu 12.ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudulka _słodziulka
halo błagam ratujcie podajcie mi dokładne menu wigilijne plis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alla241
ej no tyle tu pomyslow a jeszcze wam zle u mni bedzie 1barszcz na wywarze rybnym 2pierogi z grzybami 3 krokiety 4karp smazony 5salatka sledziowa 6oplatek 7kluski z makiem 8kutia 9kompot z suszonych owocow 10ryba po grecku 11ryba w galarecie 12salatka warzywna dziwne ze mieso jecie na kolacje wigilijna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszłam na łatwizne
Ja robie tylko 3 dania, po co tyle jeśc albo wywalać? No po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszłam na łatwizne
Zawsze była,m zdziwiona jak opowiadali w tv o przejedzeniu, u mnie tego nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszłam na łatwizne
Kapucha z gzrybami, ryba po grecku, zupa grzybowa albo barszcz, sałatka wielowarzywna i KONIEC, potem deser czyli sernik albo torcik. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszłam na łatwizne
Po co tyle robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszłam na łatwizne
Moge pamietac o Bożym Narodzeniu z 3 daniami ...w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to po co tyle robić?Bo to jest tradycja.Jak pójdziemy na łatwiznę to i choinki znikną,bo po co je ubierać?Potraw ma być 12 i już.A,że nie w kotle gotuję tylko w garnkach to i nic się nie marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszonka
a u mnie to najlepiej jest: 1.chleb z musztarda 2.jablka faszerowane kapusta kiszona(mmm pychotka) 3.sledz w majonezie z orzechami 4.karp w czekoladzie 5.ryba z ketchupem 6.kingutki w sosie guerqe 7.kompot z suchych grzybów 8.kucia z pomidorami 9.suchary z chrzanem 10.oplatek w majonezie 11.kaszanka z grzybami 12.to cos pysznego:makaron z marchewka i majoneem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"2.jablka faszerowane kapusta kiszona(mmm pychotka)\" Mogłabyś napisać jak je robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagOOsia
U mnie zawsze jest:* Karp barszcz z uszkami pierogi kompocik zupka rybna ciasto ziemniaczki śledzie pierniczki kapusta z grzybani kluski z makiem sałatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opppa
- Barszcz - Grzybowa - uszka z kapustą i grzybami - Karp - Śledzie w occie - szałot - makówki - opłatek - kapusta z grzybami - piernik - Owoce - wino Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigilijnaaa
moje 12 potraw wigilijnych: 1.barszcz czerwony 2.uszka 3.karp 4.pierniki 5.śledzie 6.makowiec 7.zupa karpiowa 8.chleb 9.pierogi z kapustą i grzybami 10.kapusta z grochem 11.kutia 12.kompot z suszonych śliwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej1908
u mnie tak karp smażony kompot z suszonych owoców pierogi śledz w śmietanie sledż pod pieżynką śledż w cebulce grzybki w cieście grzybowa kapusta z grochem barszcz czerwony uszka chleb i oczywiście opłatek i dużo prezentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenkaa
mayenka u mnie w domu jest duzo wiecej potraw, ale główne to karp smażony łosoś pieczony pierogi z kapustą i grzybami pieczarki w cieście grzyby smażone kotleciki rybne w galarecie karp w galarecie kompot z suszu / i truskawek sledzie na różne sposoby ziemniaki pieczone sałatka warzywna sałatka z owców: brzoskwinie, mandarynki, banany itp. makaron z makiem ciasta / różne: makowiec, sernik, piernik, babki, keks, lody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×