Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość niunia....
------>do Niuni na czym dokladnie to badanie polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do niuni
To jest badanie z krwi. Idziesz do laboratorium i mówisz że chcesz zbadać prolaktynę. Pobiorą Ci krew i przyjdziesz po wynik za parę dni. Spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem użytkowniczką
tej metody od jakiegoś pół roku, naczytałm się na różnych stronach na ten temat kupiłam poradniki i konsultowałam z ginekologiem, .Póki co stosuję tę metodę na sucho.tzn.używam prezerwatyw, ale muszę stwierdzić ,że albo ze mną jest coś nie tak albo tam metoda jest do dupy, bo mierzę temperaturę tak jak karzą rano zawsze o tej samej porze, sprawdzam śluz i nic z tego nie wynika, mój wykres przypomina EKG ,mam już dosyć nie wiem u kogo ta metoda działa ale chyba tylko u tych co mają jak w zegarku,a ja niestey mam różne cykel od 21 do 45 dni,ogólnie nie polecam, ta metoda jest dla mnie źródłem stresu i w ogóle by się nie sprawdziła w normalnych warunkach więc radzę wszystkim dziewd\czynom nie słuchać gadania z cyklu,że to dla wszystkich i zawsze bo to bzdura, zakładam mirenę za miesiąc, nie mam zamiaru się tak męczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do jestem użytkowniczką-z całym szacunkiem(żebyś przypadkiem nie odebrała tego co pisze źle) ale to moze z Tobą jest coś nie tak a nie z metodą-moze masz cykle bezowulacyjne albo inne zaburzenia hormonalne-bo taka niemiarowość jest niczym złym o ile jest owulacja i dwufazowe cykle z odpowiednią fazą drugą.Moze w tym rzecz.Proszę przemyśl tą mirenę dkładnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podzielam opinięże to
jest metoda dla wytrwałych, popieram tą panią wyżej, za jakie grzechy się tak męczyć skoro można o tym praktycznie nie myśleć i cieszyć się udanym seksem bez stresu wtedy kiedy ma się na to ochotę? Natomiast w celach profilaktycznych, czy przy stareaniach o dziecko myślę że jest to metoda godna uwagi, ale też bez fanatyzmu, jaki niektórzy prezentują, że jest to dla wszystkich i zawsze skuteczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no z
z powyższą opinią się zgadzam, to jest metoda dla starających się o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
nie za grzechy tylko w trosce o własne zdrowie -czy to mało???dla tych którzy mi nie wierzą polecam lekture topkików o antykoncepcji doustnej gdzie obok relacji pań zadowolonych jest NAPRAWDĘ bardzo duzo dziewczyn które mają różnego rodzaju kłopoty i powikłania.A co będzie dale np za pare lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka27
Ja od 6 lat stosuje pewien patent, znam doskonale moje ciało i wiem kiedy jestem w jakiej fazie cyklu i wykorzystuję to kochając się z mężem. Ale faktem jest ,że seks najlepiej smakuje w czasie owulacji i niepotrafiłabym sobie tego odmówić więc stosujemy prezerwatywy. Nigdy nie prowadziłam kalendarzyka, nie mierzyłam temperatury, nawet nie zapisuję kiedy mam okres. Potrafię dobrze obserwować swoje ciało i jestem poprostu świadoma co się z nim dzieje. Nauczyłam się tego jeszcze będąc w szkole i korzystam z tej umiejetnośći teraz i skorzystam też kiedy zacznę myśleć o dziecku. Kiedyś lekarka namówiła mnie na pigułki. nawet nie skończyłam opakowania. Czułam się okropnie, jakbym nie była sobą. Nigdy więcej już ich nie wezmę. Staram się żyć zgodnie z naturą i wybieram to jest lepsze dla mnie i mojego ciała. Uważam, żę tabletki czy spirale zbyt mocno ingerują w kobiece ciało i na dłuższą metę nie przynosi to korzyści , przecież to sama CHEMIA. Wszyscy ciągle mówią o odpowiednim odżywianiu, o ruchu, o zdrowym stylu życia a nie pomyślą czym są tabletki, które sztucznie przestawiają nasz cały organizm na inny tryb pracy, przeciez wszystkie hormony są ze sobą powiązane i tak naprawdę te tabletki zmuszaja organizm do nienaturalnego funkcjonowania. Nie jestem jakąś fanatyczką regligijną, mam medyczne wykształcenie i potrafie sama wybrać do co dla mnie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka27
Miło, że ktoś tez podziela moja opinie, bo przeglądając czasem te wszystkie topiki o antykoncepcji, czasem się zastanawiam jak to mozliwe, że tak rzadko kobiety zastanawiaja się jak bardzo szkodzą pigułki. Pracowałam kiedyś w służbie zdrowia i sama byłam świadkiem jak dzień w dzień lekarze przepisywali pacjentom pewne "pomoce medyczne". Czesto Ci ludzie nawet się nie zastanawiali czy im to potrzebne, czesto nawet lekarz nie wyleczyl choroby tylko przepisał "aparacik", bo z tego tytułu biał oprostu drugą pensję. I firmy farmaceutyczne postępują tak samo i bardzo trudno jest znaleźć lekarza, króry niebyłby sprzedajny i zaproponował pacjentowi,to co mu potrzebne i mu pomoże a nie to co mu się bardziej opłaca. Znam to z doświadczenia i dlatego też nie mam w ogóle zaufania do lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu spiskowa teoria dziejów
hehe , tak się żalicie ,że przemysł farmaceutyczny jest taki zły lekarze to tylko chcą kasy i w ogóle, owszem jest część takich lekarzy , rynek farmaceutyczny jest nastawiony na zysk ,bo podobno mamy kapitalizm , a to nie są firmy działające charytatywnie, tylko nastawione na zysk, ale bez przesady, oczywiste jest to, zę jeżeli nie będą udoskonalać swoich produktów to nikt ich nie kupi. I nie ma co tłumaczyć, że to wszystko przez nich, bo człowiek jak jest mądry to nie da sobie wcisnąć kitu, a tych co dają to nawet nie jest mi żal mają to na własne życzenie... A wracając do metod naturalnych to ma pytanie czy ktoś zna choć jedną stronę internetową ideologicznie ogbojętną, bo wszędzie gdzie jest mowa o NPR jest też mowa o Kościele katolickim, radiu maryja itp, a ja bym chciała wiedzieć co na ten temat sądą lekarze, czy przedstawiciele innych środowisk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
swoją drogą ciekawi mnie fakt czemu powiązanie metod naturalnych z nauką kk ma zmniejszać ich wiarygodność lub czynić "podejrzanymi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no sama się zastanów
jak sobie zadałaś takie "mądre" pytanie, skoro kk potępia nawet stosowanie prezerwatyw i zakazuje robienia badań prenatalnych i w ogóle njalepiej by było tylko się rozmnażać w ich opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ja chciałam stronę
ideologicznie obojętną, a tu znowu o papieżu, spotkania odbywają się w parafiach, a pigułki działaja wczesnoporonnie, nie bądź śmieszna lek-med z resztą identyczne informacje są na stronie ligi MM i NPR.profile ..coś tam.(słowo w słowo) Boże ale bzdury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i naucz się czytać
Art. 8 1. Cel określony w art.7 Stowarzyszenie realizuje w szczególności przez: upowszechnianie metody planowania rodziny Prof. J. Rötzera, upowszechnianie innych metod NPR, zgodnych z etyką katolicką, prowadzenie badań naukowych zmierzających do wynalezienia nowych lub udoskonalenia istniejących metod NPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym...
czesc wam, chcialabym zaczac stosowac te naturalne metody antykoncepcji czyli poznac swoje cialo: mierzac temerature, obserwujac sluz i szyjke macicy... z tym ze mam pytanko; ile nalezy trzymac termometr w ustach badz w pochwie no albo wodbycie jesli jest to termometr elektryczny a ile jeli jest to termometr rteciowy? no i ktory z nich jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej a
wyobraź sobie że kościół zgadza się na aborcję, antykoncepcję i inne. Każdy zrobi jak sam uzna za słuszne, kościół nie nakłada żadnych sankcji na tych którzy się nie stosują do jego reguł. Ale przecież jakaś instytucja musi trzymać społeczeństwo w ryzach. Jestem głęboko wierząca,a sama stosuję gumki i też popełniam mnóstwo innych grzechów. Ale jestem tylko człowiekiem i mam do nich prawo, mam prawo do błędów. I niech mi tu nikt nie wyjedzie z tym radiem Rydzyka, bo słuchać i patrzyć na nich nie mogę. Rzygać mi się chce od RM i tv Trwam i tej ich gazety, nie mówiąc już o obecnym rządzie, który popierają moherowe berety. Chcecie ich zobaczyć? To proszę bardzo: http://youtube.com/watch?v=KHoe8S_HF7s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej a
jeszcze raz ja. poszukajcie na tej 1 stronie. wpiszcie w wyszukiwarce moherowe berety i dajcie search. miłego oglądania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo pokrętnie to sobie
katolicy tłumaczą wszystko.Pragnę Ci przypomnieć,że jeżeli się z czegoś wyspowiadasz to przyżekasz poprawę ,ćzyli,że będziesz już tego nie robiła a przynajmniej postarasz się, a jeżeli nadal używasz gumek to wybacz ale nawet tak pokrętne tłumaczenie nie pomoże. Poprostu mamy u nas głęboko zakorzenioną hipokryzję- trzeba to niestety nazwać po imieniu co innego się mówi i przysięga a co innego robi, ah Ci wzorowi Katolicy, jesteście strasznie śmieszni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam
pytanie, czy po owulacji to reguła , że 14 dni i okres, czy może być tych dni więcej? Wg, temperatur (niżesze) owulacja u mnie nastąpiła w dniu 16 marca, to był 12-ty dzień cyklu tj. na 4 dzień po krwawieniu. Od tego czasu mam temperatury wyższe. Dziś mija już 15 dzień od owulacji, zaczynam się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopiero się uczę
moje temperatury: 5-12 marca - krwawienie, 13-36,6, 14-36,6, 15-36,5, 16-36,5, 17-36,6, 18-36,9, 19-36,7, 20-36,7, 21-36,8, 22,36,9, 23-36,8, 24-36,8, 25-3,69, 26-37,0 27-36,9 28-37,0 29-37 30-37 31-37,1 w którym dniu była owulacja?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uczacej sie
nie wystarczy brac pod uwage tylko temepratury, podaj kiedy mialas szczyt sluzu, wtedy ustalimy. pamietaj, ze pierwszy dzien skoku temeratury ponad kreske liczymy dopiero PO SZCZYCIE SLUZU. jesli np. pierwsza temp wysoka (u Ciebie pierwsze 36.9C) wypadla przez S, to nie jest ona liczona jako skok. Byc moze ta temperatura byla zaklocona ?(moze poprzedniej nocy pozno polozylas sie spac? albio byals zestresowana? moze katarek? moze pilas duzo alkoholu? jest wiele czynnikow, ktore moga wplynac na podwyzszenie temperatury.. - sa to tzw zaklocenia). Pamietaj, zeby zawsze brac pod uwage dwa wskazniki - temerature i sluz/szyjke. a najlepiej wszytskie trzy. to kiedy mialas S sluzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uczacej sie
popatrzylam w kalendarz, 18 marca, twoja pierwsza 36,9 wypadla w sobote.. bylas 17, dzien wczesniej na dlugiej imprezie? moze stad zaklocenie i wysoka temp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopiero się uczę
takie różnice w śluzie zauważyłam w dniach 17,18,19 marca, to były 13,14 i 15 dzień cyklu. 18 marca rzeczywiście późno poszłam spać, ale żadnych używek nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafikfafik
Stosuje NPR od ponad pol roku. mam jednak kilka pytan.. moze lek med bedziesz mi w stanie na nie odpowiedziec? chodzi mi o zmiane czasu na letni/zimowy. zmiana na zimowy wypadla mi podczas miesiackzi, wiec luzi. ale teraz zmiana na letni wypadnie mi akurat w tych bardzo waznych dniach w srodku cyklu (mieszkam w Stanach, zegarki przesuwamy dopiero jutro, tydzien pozniej niz w PL). Mierze temperature o 5 rano.. czy po zmianie czasu, w koncu bedzie to juz 6 rano, powinnam do konca cyklu od temperatury odjac 0.1C, czy sie tym nie przejmowac w ogole? i druga sprawa, podroz samolotem i zmiana strefy czasowej. najwiekszy bol.. wiadomo w samolocie sobie temeratury nie zmierze, zreszta, nie byloby sensu (brak snu/zmeczenie/stres etc).. jesli podroz do PL zdarzy mi sie w polowie cyklu, kiedy mierzyc temp po przylocie? o tej samej godzinie, co tutaj, 5 rano czasu polskiego , czy dodac 6h (lub odjac, po powrocie do Stanikow?) czy po prostu traktowac CALy cykl jako plodny? Z gorry dziekuje za odpowiedzi:) wiecei, generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym, ze tyle osob uzywa tej metody.. szkoda tylko, ze wciaz jest wiele kobiet, ktore sie z tego smieja i nadal truja sie hormonami.. bralam tabletki przez jakis czas, ale zupelnie mi nie odpowiadaly.. mialam obolale piersi, bylam ociazala, no i ta suchosc.. co z tego, ze moglam kochac sie z mezem w jakikolwiek dzien, kiedy spadlo mi libido i w ogole nie mialam ochoty, i kiedy bylam non - stop sucha, wiec kazdystosunnek byl bolesny.. wrocilam do metody naturalnej. i uwielnbiam ja. reakcje mojego ciala wrocily do normy, a i kochamy sie znacznie czescie, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uczacej sie
podaj mi prosze, jakie masz opisy sluzu w tych dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopiero się uczę
śliski, uczucie wilgoci, w dniu 20 marca, tj. 16 dzień cyklu juz raczej sucho, w każdym razie zauważyłam, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×