Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

I jeszcze jedno. Przeczytalam niedawno, ze plemniki moga przezyc w drogach rodnych kobiety do 7 dni. Jesli nawet wspolzyje sie w pierwszej fazie cyklu, w okresie nieplodnym, to przeciez plemniki moga \"doczekac\" sie owulacji...To glownie jest chyba problemem przy nieregularnych cyklach, gdy nie mozna \"z wyprzedzeniem wyznaczyc dni plodnych\" a jedynie bazowac na obserwacji sluzu...Wystarczy, ze kocha sie 6 dni przed owulacja, a sluz sie zmieni 5 dni przed owulacja (slowo daje, ze tak czasem mam!), a plemniki, ktore sa juz w srodku moga dotrwac do owulacji...Sama juz nie wiem, moze cos mieszam...Czekam na wypowiedzi, jest tu jakis fachowiec do spraw specjalnych;)???Pozdrawiam@->-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę, by plemnik mógł żyć 7 dni (!). Czy możesz podać źródło tych informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Nomia-one mogą tyle przeżyć ale w ŚLUZIE PŁODNYM-jeżeli więc kochasz się 7 dni przed owulacja a śluz masz 5 dni przed owulacją to nie wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
NAOMIA-miało byc-taka nieregularność nie wylkucza stosowania NMR-powiem więcej taka nieregu;arnoć jest patologia tylko wtedy gdy są jej objawy-a raczej jej efekty w postaći niemozności zajścia w ciąze-w rpzeciwnym razie (jezeli nie towarzyszą temu inne zmiany chorobowe)-nawet się tego nie leczy.Postępowanie ginekologów w tym momencie jest takim jakiego sobie w sumie zycza pacjentki-a wiadomo ze regularność cyklów jest rzecza pożądaną-nawet za cenę regulacji hormonalnej która w większości przypadków nie reguluje tylko blokuje owulację i daje REGULARNE krwawienia z odstawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
cd-oczywiscie stosowanie metod N jest w tym przypadku trudniejsz e ze względu na to ze na niepłodność poowulacyjną trzeba długo czekać.(wydłuża się okres przymusowej wstrzemięźliwości) powtórzę raz jeszcze ważny fakt-obserwacja cyklów mierzenie temperatury potrafi czasem cy kle uregulowac-niewątpliwie wpływ naszego umysłu na ciało jest potencjalnie duzy.Tobie moge poradzić zebyś spróbowała brać magnez z wit,b6 przez kilka miesięcy-spała odpowiednio długo(7-8 godzin) starała się spać jeszcze przed północą i spała w całkowicie zacienionym pokoju (dziewczxyny zwróćcie na to uwagę-bo pik hormonów odpowiedzialnych za owulację zachodzi w nocy ,pośrednio działa tu szyszynka i inne hormony podwazgórza-melatonina -one scisle współdziałają z porą nocną-sory za ten skkrót myslowy -chodzi o to ze to wszstko moze działać na cykl i dawać w efekcie nieregularnośći niekoniecznie są to nasze stresy związane z pracą czy nauką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madulek
Cześć. Pomóżcie mi bo się stresuję. Mam taki problem. Już 8 dni spóźnia mi sie miesiączka. W tym cyklu nie uprawiałm seksu. Ostatnioa miesiączke miałam po 30 dniach, wtedy też kochałam się w 12 dniu cyklu zabezpieczając się prezerwatywą. Jak juz wczesniej napisałm w tym cyklu nie miałam żadnego stosunku. Czy te opóźnienie może być spowodowane ciążą???????????? Jeżeli ktos coś wie na ten temat to prosze o pomoc. Zestresowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med dzieki:) No ale to nie jest tak ze sluz jest albo calkowicie plodny albo nie, prawda? Tzn, ze sa rowniez fazy przejsciowe : sluz jest czesciowo plodny i czy wtedy tez jest tylko male prawdopodob. zajscia w ciaze?? ngLka, jak tylko sprawdze tytul -dam znac. Bylo to w podreczniku dla nauczycieli NPR. Byc moze taka nieregularnosc nie wyklucza stosowania NPR, ale jest tak malo czasu na pelna bliskosc po odliczeniu okresu i dni plodnych...Rrrany trudne to... Bede brala te witaminki choc nie wierze za bardzo w syntetyki;) A z tym kladzeniem sie regularnie spac przez najblizsze 1,5 roku nie ma szans- ale pozniej bede robila co w mojej mocy:) Slyszalam za to, ze warto popijac wywar z krwawnika ... Ale temperatury w moim przypadku chyba nie ma sensu mierzyc?? Tylko sluz??? Obserwuje sie ten na bieliznie czy przy szyjce macicy???Probowalam tez przez kilka m-cy badac szyjke macicy, ale mam wrazenie, ze ona jest zawsze taka sama;) Chyba nie mam wprawy... Pozdrawiam i dzieki za wszelka pomoc:) lek. med. Jestes lekarzem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babki, ale sie rozpisalyscie :-) Nikitabm, wiele forumowiczek stosuje elektrowniczny i sobie go chwala (sa tez przeciwniczki ;-)...), moze to zalezy od termomentru, ale ja swoim mierze do \"pikniecia\", czyli jakies 2-3 minuty! Jesli chodzi o linki, to na pewno na forum juz cos padlo, nie pamietam zadnego, wiec moze ktos inny poda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikitabm
Dzieki za odp Frezyjko, ja na razie odstawilam anty i non stop plamie wiec jak na razie zbieram i gromadze materialy o metodach naturalnych i daje organizmowi czas na rehabilitacje,ciesze sie ze jest to formum bo duzo sie dzieki wam nauczylam pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jestem lekarzem -pediatrą ;-))) na regulacje warto jeszcze wypróbować Castagnus (bez recepty).Śluz obojetnie gdzie moze byc na szyjce-Metody nat.oparte na szyjce saa bardzo pewne=moze dlatego owa szyjka wydaje Ci sie wciąż taka sama bo owulację masz rzadko a ona w końcu otwiera SIĘ tylko okołoowulacyjnie i około okresowo.przy takich długich cyklach raczej pomimo wszystko polecam Ci mierzenie temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytująca
mam pytanie odnośnie tabletek Castagnus... czy mozna zacząc je lykac w dowolnym momencie? i czy nie przeszkadza to ze rownczesnie zazywam magnez z wit B6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis bedzie krocej;) Z ta moja szyjka problem jest w tym, ze mam wrazenie, ze ona jest zawsze otwarta i miekka...:))) _frezyjka_moja znajoma stosowala termometr elektroniczny, ale zrezygnowala jak sie okazalo, ze on wskazuje co 10 min. inna temp. u tej samej osoby;) A co do mierzenia temperaturki-mierzenie w ustach jest ok? Czy lepiej jednak w pochwie??? A co do sluzu : kobieta jest plodna jak sluz jest calkowicie przejrzysty i ciagnacy czy jak tylko zaobserwujemy, ze zaczal sie zmieniac z nieplodnego na plodny?? Wybaczcie, ze tak was zarzucam pytaniami... Pozdrowionka i dziekuje za wszelka pomoc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Castagnus mozna w dowolnym momencie,MgB6 nie daje interakcji.Naomi-jeśli chodzi o ten śluz to nie mozna odpowiedziec na to pytanie-wszsytko zależy jaki sluz kiedy ile dni itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwariuje;) Czy jest mozliwa owulacja przy 30-dniowym cyklu w jego osmym dniu??? Czy to jest normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jest niemozliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati23
ja stosowalam od 7 lat stosunek przerywany do wczoraj kiedy pierwszy raz poszlo do srodka i mam nauczke bo chyba ten pierwszy skonczy sie ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile masz lat
23 jak w niku pati??to od kiedy stosujesz ten stosunek przrywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med Chciałabym się Ciebie poradzić w jednej sprawie, która nie dotyczy tematu tego forum i dlatego nie chcę o tym pisać tutaj. Czy możesz napisac do mnie na email (malinois@gazeta.pl), albo podać jakiś kontakt do siebie? Będę bardzo wdzięczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tussia
Mam pytanie do lek med ale nie tylko :) Czy w ciąży (wczesnej) może być tak, że będzie pojawiać się śluz podobny do tego okołoowulacyjnego? Załóżmy, że było krwawienie/plamienie w terminie miesiączki, kobieta myśli że nie ma ciąży i że zaczęła kolejny cykl - czy taki śluz jak przy owulacji jest w ogóle możliwy?? Chodzi mi o to, że tyle kobiet dowiaduje się dość późno o swojej ciąży. Rozumiem, że mogło być krwawienie które je wprowadziło w błąd... Ale czy one nie obserwują swojego ciała, objawów śluzu???... No chyba że we wczesnej ciąży zdarza się taki "płodny" śluz...? I stąd to moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronce NPR przeczytalam, ze nie trzeba mierzyc temperaturki koniecznie rano. Mozna tez zawsze po przebudzeniu, niewazne o jakiej porze po conajmniej 3 godzinach snu lub wieczorem, o stalej porze tuz przed polozeniem sie spac. Czy ktos mierzy w ten sposob??? Czy jest to godne polecenia i \"bezpieczne\";)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do Tussia "ale o co chodzi?" myslę ze nie ma żadnego znaczenia jaki śluz czy wydzielina jest w drogach rodnych w czasie wczesnej ciąży(poza upławami).Mysle ze moze to byc nawet sluz typu płodnego choć zdecydowanie będzie to najcześciej sluz "niepłodny" dzięki progesteronowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Naomia-nie wydaje sie to byc bezpieczne.W ten sposób mozna zmieerzyć okazyjnie jak coś wypadnie (spanie w weekend) i zaznaczyć na wykresie "odstepstwo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
a przed położeniem sie spać to już nonsens(podaj linka z łaski swojej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.npr.pl/npr/praktyka/temperatura.html w podpunkcie: A teraz cos dla pan, ktore pracuja na zmiany i w Sugerujemy nastepujace pory mierzenia. A juz sobie zrobilam nadzieje, ze nie musze tak rygorystycznie przestrzegac tej godziny mierzenia...:((( Skad te rozbieznosci w informacjach?? Myslalam, ze strona, na ktorej to przeczytalam jest wiarygodna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyna z \"prolaktyny\"odesłała mnie do was.Zaczełam mierzyć tempke i wyglada to tak: 4dc-36,7 5-36,7 6-36,7 7-36,5 8-36,6 9-36,7 10-36,7 1136,8 12-36,9 13-36,8 14-36,9 15-37 czy byla w tym cyklu owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, polecam stronke www.npr.pl na ktorej jest forum prowadzone przez specjalistow i tam uzyskacie wszystkie odpowiedzi na nurtujace was pytania. Trzeba sie jednak najpierw zalogowac. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka 000
A jak ja teraz z mężem chcę się postarać o dziecko, to czy muszę się kochać dokładnie we wskazanym dniu? A jak na przykład kochamy się codziennie, to źle? Czy plemniki są przez to słabsze, albo coś w tym rodzaju. Proszę o odpowiedź. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temperatura
okres miałam 2 lutego , 20 lutego niefortunny stosunek ( bez prezerwatywy, nie do środka co prawda, ale istnieje ryzyko, że odrobina została w środku ) od 21 mierzę temperaturę w pochwie 21 - 36,6 22- 36,7 23 - 36,9 24-36,9 25-36,9 26-37,1 pod pachą po południu 37,1 27, 37,3 pod pachą w tym samym czasie , zawsze mierzę rano, zanim wstanę z łóżka 36,6. Boję się, że jestem w ciąży, martwi mnie ta podwyższona temperatura w pochwie, ponad 37 i pod pachą . Dodam, że do 25 lutego, miałam pod pachą niższą temperaturę. Proszę co o tym sądzicie?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzenie pod pachą jest o tyle nieprecyzyjnym pomiarem, że nie można NIC o tym sądzić.Pomijam już zupełnie brak trzygodzinnego wypoczynku, który jest konieczny do uzyskania prawidłowej temperatury. Mierzymy w ustach / pochwie / odbycie - PO wypoczynku a PRZED wstaniem z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr.guma
Wierzcie mi lub nie ale cykl może być zmienny,a ćwiczenie refleksu nikomu dobrze nie zrobi,NATURALNE METODY to poprostu lekkomyślność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×