Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koobi

Nadczynność tarczycy a ciąża

Polecane posty

Gość nikol23
ft4 nie pamietam ale nie było złe wyniki z tego wszystkiego zostawiłam u lekarza , tak zrobie spróbuje u inego lekarza, dziękuje za słowa otuchy ja ogólnie do tej wizyty czułam się super i fizycznie i psychicznie. A teraz stara się nie myślec o tym co mówiła mi lekarka , biore leki systematycznie i mam nadzieje, że moje dobre samopoczucie ma bardzo dobry wpływ na moje maleństwo. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko na podstawie TSH stwierdził, że to niedobrze...? co to za lekarz, który niepokoi swoją pacjentkę, na dodatek ciężarną!!! Dziewczyno szukaj innego lekarza. Skonsultuj się z innym lekarzem, tak jak napisała Nieznajoma, jeśli masz możliwość z edno-ginekologiem a przede wszystkim nie przejmuj się!!! CO mówi Twoj ginekolog? musisz mieć dużo siły i urodzić zdrowe dziecko, by dać nam siłę, szczególnie mi!:) więc trzymaj się cieplutko i myśl pozytywnie:* Haniu jest pęcherzyk ciążowy... mam kartę ciąży... jednak gine powiedziała, że coś za mało rozwinięty jak na ten tydzień. 15.06 ide na usg usłyszeć serduszko.. jeśli wszytsko bedzie ok.... na to plamienie... bardzo delikatne, ale jednak dostałam duphaston. CO u Ciebie? jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
byłam u ginekologa 2 tygodnie temu, ginekolog mówi , że wszystko jest dobrze, tętno dziecka - dobre, ruchy- prawidłowe i rozwija się bardzo dobrze. Mam zaufanie to tego ginekologa ponieważ prowadził mi pierwszą ciąże i wyprowadził mi ją super. Dziękuje za rady- chyba te rozmowy tutaj pomagają mi bardziej niż rozmowy z bliskimi. I wierze z całego serca , że maleństwo będzie całe i zdrowe a moja 6 letnia córcia nie może się już doczekać siostrzyczki lub barciszka. Dziękuję wam dziewczyny za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się Natalko i oficjalnie gratuluję Ci, że jesteś już 2w1 czyli szczęśliwą MAMĄ :) Dbaj o siebie, nie chce już słyszeć o wypadach na rower tylko póki co GAZETKA, KSIĄŻKA I LABA... :D U mnie ok, zabiegana jestem strasznie, mam nadzieję, że znajdę choć chwilkę czasu na przytulanki z mężem, pozdrawiam Cię trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny :D :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem.... dbam o siebie... Hanu odpoczywaj ile możesz i zbieraj siły... chociaż wiem, że masz ich tyle w sobie:) miłego dnia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikol23... jak Twoje samopoczucie? Mam nadzieję, że dużo lepsze... ;D Daj znać czy wybrałaś się na konsultacje do drugiego lekarza i co Ci powiedział... :D Natalko, jak Twoje samopoczucie, masz jakieś dolegliwości ciążowe, jak Twoje ogólne odczucia jeśli chodzi o tarczycę,,, czujesz jakieś zmiany ? Kiedy masz kolejne badania ? Daj znać jak wyniki? Jestem, ciekawa jak tarczyca zareaguje na zaawansowaną ciąże... :D go_sia28_ A jak u Was, z tego co pamiętam w przyszłym tygodniu masz wizytę u swojego endo... kliknij co powiedziała i jak zareagowała na opinie koleżanki po fachu, jakże odmienną... :p Trzymam nadal kciuki aby wszystko było w porządku, a staranka owocne :D Pozdrawiam Was dziewczyny, życzę miłego weekendu, pięknej pogody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
cześć Nieznajoma, konsultowałam się z innym lekarzem powiedział, że leki powinny po prawić badania i jeśli tarczyca będzie w normie z ciążą i z maleństwem powinno być wszystko wporządku a narazie kazał mi się cieszyć z lata i odpoczywać w ciepłe dni nad jeziorkiem:) i niczym się nie przejmować. Jeśli chodzi o mnie gdzies tam moje obawy są ale odpycham te myśli tak szybko jak się daje:) wierze, że wszystko będzie dobrze w tą środe mam wizytę u ginekologa :):):) i chcem od niego usłyszeć , że z maleństwem wszystko dobrze:):):). Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikol23 na pewno wszytko jest dobrze. Jesteś pod okiem specjalistów, więc nic tylko odpoczywać i rosnąć:) Haniu u Ciebie się wielkimi krokami dni płodne zbliżają:) jak nastrój? Ja się dość dobrze czuję. CIągle zmęczona:) brzuszek tak czuję bez zmian:) na II piętro ciężko mi się wchodzi:) i teraz nie wiem czy to dzięki brzusiowi czy też tarczycy, bo leki całkiem odłożone mam. DO endo idę 18.06 teraz, gdy mam kartę ciąży to wejdę bez czekania:):):) w ten weekend mam ostatni zjazd na uczelni więc po nim już tylko myślenie o dzidziusiu i wakacjach:) pozdrawiam Was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
Natalko a można wiedzieć w którym tygodniu ciąży jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szóstym, ale lekarz powiedział mi ze już powinien być zarodek, a jeszcze go nie było... tylko ze ja owulacje miałam trochę późno w tamty cyklu... dlatego 15.06 ide na usg sprawdzić czy wszystko ok i czy jest zarodek... czy czasem nie stanęło na pęcherzyku... A u CIebie który tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
na pewno wszystko będzie dobrze ja i przy 1 ciąży i teraz 2 razy byłam u lekarzy z moich wyliczeń wychodziło, że to koło 7 tyg a lekarz nic nie widział ani zwykłym badaniem ani usg przez pochwę , okazało się , że mam krzywo czy tyło zgięcie macicy ( dokładnie nie pamietam ) i dlatego nie było nic tam widać . I obie ciąże były widocznie dopiero w 10 tyg choć ja o ciązy miałam pewość dużo wcześniej. Ja jestem w 15 tygodniu i mam już mały brzuszek:):) Życzę Ci żeby wszystko było ok:) a wiara góry przenosi i tego się trzymajmy wszystkie . Ja mam już 6 letnią córkę i matczynna miłość to jest uczucie nie do opisania - nie zawsze jest przyjemnie zwłaszcza jak dziecko pyskuje ;) ale nikogo się tak nie kocha jak dzieci. I takiej Ci miłości życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikol23 to cudowne wiadomości... Zawsze powtarzam, że lekarz jest dla nas, a nie my dla lekarza... Dlatego jeśli nas nie godzien, to trzeba go zmienić... :P :D :P Tak Natalko, zbliżają się, zbliżają ... Ale taka jestem zabiegana, że nie wiem sama czy sił mi starczy w tym miesiącu na staranka... :P :( Czas pokaże... Najbliższe 2 tygodnie zapowiadają się u mnie tak pracowicie, że obawiam się, że nic z tego nie będzie w tym cyklu... :( Ale dziewczyny trzymam kciuku za wasze maleństwa, niech się rozwijają cudownie, niech Wam brzuszki pięknie rosną,,, :D :D :D Miłego weekendu, ja jutro jadę z rodzinką wypocząć do rodziców na działkę, choć odrobinkę odpocząć, przed ciężką pracą, która mnie czeka... :P :P :P Praca, praca niby wzbogaca, ale życie skraca.. He he :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jak po długim weekendzie? Haniu odpoczęłaś trochę? zmagania w pracy już od poniedziałku... Ja CI dam przeoczyć godzinę zero!! kiedy zaczynasz robić testy owulacyjne? w środę? czwartek? Jak Tobie sił braknie to z tego co się orientuję, to mąż Cię "przypilnuje" z przytulaniem:) Nikol serdecznie dziękuję:*:* Niech Twój brzuszek zdrowo rośnie:) jeszcze kilka tygodni i 20 tygodniu na USG 3D zapewne płeć poznasz... czy chcecie niespodziankę? Zazdroszczę Wam dziewczyny już dzieci...a 6 latki są najlepsze już takie "przemądrzałe" swoje zdanie mają i już. :) u mnie bez większych zmian. Czekam i czekam:) pozdrawiam Was serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
Hej... a jakoś zleciał czas szybko córa wymęczyła mnie na dmuchanym placu zabaw no i szaleństwo z euro buzie miała biało- czerwoną ale się dobrze bawiła a to najważniejsze :) a mi wszystko jedno co będzie ale pewnie nie wytrzymam i będe chciała wiedzieć:) i od razu tu napiszę :) wydaje mi się , że będzie chłopak jakieś takie mam przeczucie :)Pozdrawiam was dziewczyny serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak Wasze samopoczucie mamuśki... :) Natalko jak dobrze pójdzie za 3 dni podzielisz się z nami emocjami jakie będą Ci towarzyszyły kiedy po raz pierwszy usłyszysz bijące serduszko Twojego szczęścia...Ciekawa jestem jak Twoje samopoczucie,masz jakieś objawy ? zmiany związane z ciążą i tarczycą... ? Opowiadaj... :D U mnie bez zmian, bardzo pracowicie, zmęczenie ogromne, dlatego nastawienie mam takie jakie mam, ogólnie przeszła mi ochota na starania... :P :( :P Co z tego wyniknie czas pokaże... :P Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, życzę zdrówka, a przyszłym mamusiom spokoju... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
czesc dziewuchy:) a ja koncze pic kawke i zaraz lece do ginekologa mam nadzieje , że wyjde od niego z usmiechem na twarzy , ja juz w 16 tygodniu i powiem wam szczerzę , że mam nadzieje , że lakarze się myla , że tarczyca i ciaża nie idzie zesoba w parze bo ja sie czuje znakomicie , brzuszek rośnie więc chyba maleństwo się dobrze rozwija i tez sie czuje super . Pozdrawiam i zycze miłego dzionka na pewno odezwe sie po lekarzu :) buziole laski:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyczekiwanie... a tak szczerze to czuję się niezbyt dobrze.... Ciągle jakbym była po ostrej imprezie skacowana :) jak nie jem to jest mi okropnie niedobrze, w trakcie jedzenia przechodzi ale wraca po najedzeniu:):) poza tym od kilku dni nie miałam okazji pospać po pracy więc chodzę jak zombi:) co jakiś czas brzuch się przypomina i biust wrażliwy... to moje objawy, które mam nadzieję sygnalizują jednoznacznie spełnienie moich marzeń... :) a nie pogorszenie hormonów tarczycowych.... w piątek zrobię wyniki a w poniedziałek do endo. czekam i czekam i się doczekać nie mogę. Jutro Haniu zaczynasz testowanie? mam nadzieję, że uda Wam się w tym cyklu! pamiętaj o normach godzinowych jakie obowiązują w naszym kraju co do zatrudnienia na cały etat! nie daj się wykorzystywać, bo musisz być w pełni sił w czasie godziny zero:):) Nikol czekam na wieści:) przecierasz nam ścieżki w tej walce tarczycowo-ciążowej! :):)koniecznie musisz zdać nam relacje! :):) Twój brzusio już musi być taki fajniutki! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
ja już po lekarzu jak narazie wszystko ok w przyszłytm tygodniu mam zrobic usg 4 D, zeby wykluczyć ewentualne wady rozwojowe u dziecka i oby tak sie stało, teraz cały tydzień będe jak na szpilkach, a brzuszek rośnie z tygodnia na tydzień co raz większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4D? A nie robiłaś 3D w 12 tygodniu? moja ginekolog mi powiedziała ze oprócz szczegółowych badan to 3D USG zrobić w 12 i 20 tygodniu... na pewno wszystko dobrze będzie:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
nie, nie robiłam w 12 tygodniu wiesz jak to każdy learz inaczej wysyła pacjentki mi kazał teraz zrobić 4 D wiec za tydzien w czwartek zobacze swojego szkarba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się nie dziwie, że juz się doczekać nie możesz:):):) czekaj, ale sie nie stresuj!!! miłego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicola gratuluję pozytywnego nastawienia i cudownego samopoczucia oby tak dalej, a wszystko będzie BOSKO :D Natalko, zaczęłam dziś testować, póki co cisza, w ubiegłym miesiącu testy pokazały u mnie owulację od 17 dnia cyklu tak więc mam jeszcze chwilkę czasu, zobaczymy co będzie teraz... Staranka w tym miesiącu mamy utrudnione bo cholernie zapracowana i zmęczona jestem... Ale jakoś damy radę, śmieję się do męża, że ma mi w to Euro gola strzelić... może będzie maleńki Lewandowski... Takie zamówienie złożyłam, zobaczymy co Bóg da,co ześlą nam niebiosa, najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe... :D Trzymaj za nas kciuki... Czekam z niecierpliwością na Twoje wyniki badań... :D Pozdrowienia dla wszystkich :) ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bije serduszko... wsyztsko jest ok... mam się nie denerwować.... :):) ale wyniki tarczycowe złe... w poniedziałek do lekarza.... chyba będę mamą....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będziesz Natalko, już jesteś, już maleństwo jest u Ciebie pod serduszkiem ... OFICJALNIE GRATULUJĘ, bo kiedy już bije serduszko wszystko jest ok, jeśli chodzi o wyniki zawsze szaleją w ciąży, zachowaj spokój... A możesz mi napisać jakie robiłaś i jakie masz, żebym wiedziała w razie czego, czego mogę się spodziewać... i jakie są odchylenia od poprzedniego razu kiedy robiłaś badania... Mój lekarz powiedział, że mi nie odstawi całkowicie leków, żeby potem znowu organizm od początku nie musiał się przestawiać... Ale Pani dok na pewno wszytko Ci powie dobierze leki i wszystko będzie ok Pozdrawiam uważaj na siebie uważnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam z tego wszystkiego o informacji, którą chciałam Ci napisać... wczoraj test był pozytywny dlatego staranka ruszyły, co ma być to będzie wszystko w rękach Boga, nie nastawiam się ani na tak, ani na nie... Trzymaj kciuki i podeślij mi trochę pozytywnej energii bo potrzebuję jej jak nigdy, nie wiem co się dzieję, ale jestem jakaś taka obojętna... Sama nie wiem dlaczego... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja CI dam obojętna!! ale sie nie dziwię, tyle pracy, zmęczenie... Kochana Ty się wysil dzisiaj i wystarczy:) reszta to wiesz sama przyjdzie... ja oczywiście myslami przy Tobie i trzymam kciuki! ja też miałam takie jakieś nijakie podejście i co? teraz się udało:) po za tym jeszcze jesteś cykl za mną! nie ma tak łatwo!!! a tak na serio to npiszę tylko tyle... wierzę, że się uda.. nie ma wyboru przy takich staraniach i pragnieniu więc czekaj... znowu to oczekiwanie:) tsh wciąż bez zmian 0.05 (0,4-4,0) FT4 - 43,coś tam... nawet nie chce mi się sprawdzać (9.0-2.0) biorę na własną odpowiedzialność po 5mg thyrozolu i w poniedziałek do endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalko ja jestem bardzo ciekawa teraz moich wyników, bo u mnie TSH zaczęło się powolutku stabilizować od miesiąca, ja w piątek idę na badanie krwi, a wizytę u endokrynologa ma 26 czerwca, czekam na nią z niecierpliwością, pełna nadziei na lepsze jutro :) Mam nadzieję, że jak już wyniki będą dużo lepsze, to będzie to dobra wróżba na spełnienie naszych najskrytszych marzeń... :D :) :D Daj mi znać jak u lekarza, co Ci powiedziała Pani doktor i co Ci przepisała, w jakich dawkach i co powiedziała na wyniki badań... Głowa do góry jesteś pod dobrą opieką lekarską, wszystko będzie dobrze.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Haniu. Na wyniku powiedziała: "ojojoj" także odpowiadają one mojemu samopoczuciu... na dodatek wczoraj znowu miałam plamienie... nie wiem co gorsze bezskuteczne próby zajścia w ciąże czy strach kiedy już się w niej jest i możliwe jest poronienie;/ Lekarka zmieniła mi leki na thyrosan i tyle. Nie dziwi się, że moje samopoczucie szwankuje. za dwa tygodnie wizyta:) teraz będziemy kontrolować FT4 - bo tsh bez zmian, nie odblokowałam się. u endokrynologa wcisnęłam się bez czekania przywilej ciężarnej:) A jak u Ciebie samopoczucie. Nawał pracy minął? dajesz radę? :) pozdrawiam Cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol23
hej Natalko , tak strach jest straszny u mnie podobie nie ma dnia , żebym nie myslała o tym , że może byc cos nie tak czy maleństwo rozwija sie dobrze, czy bije mu serduszko - ale miejmy nadzieje, że wszystko bedzie dobrze a nasze szkraby juz za jakiś czas będa ns pudziły w nocy na karmienie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Natalko, nie możesz się zamartwiać i denerwować, wiem, że łatwo się mówi, ale sama wiesz, że stres nie jest wskazany przy naszej chorobie tarczycy... :) Głowa do góry wierzę, że będzie dobrze... :) Twoja Pani doktor zapisała Tobie Thyrosan, to ten sam lek, który ja biorę od ubiegłego roku, ale to była moja decyzja, bo Pan doktor powiedział mi, że jest znaczna, różnica w cenie, ale zdecydowałam się mimo wszystko na droższy lek, ale bezpieczniejszy w ciąży, nie chciałam już zmieniać, gdyby okazało się, że nam się udało, bo nigdy nic nie wiadomo co by z tych zmian mogło wyniknąć... :) ;P :) Ja dziś byłam na badaniach, zobaczymy co wyniki pokarzą, oby były dobre :) Teraz, jesteśmy już po staraniach, ale ja w tym moim zabieganiu, to nie wiem czy coś z tego będzie... Ale czas pokaże, teraz pozostaje już tylko czekanie... :) ;) :) Trzymaj za mnie kciuki tak jak ja za Ciebie trzymałam tyle, że Ty możesz ze zdwojoną siłą, bo Ty masz kruszynkę pod serduszkiem... :) :) :) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, życzę Wam spokojnego oczekiwania na przyjście Bąbelków na świat, i jak najmniej stresów... Czekam na Wasze wsparcie i samą pozytywną energię... :) :D :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×