Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

hameri! mnie po duphastonie juz brzuch nie boli, troche tylko drugiego dnia. Moge normalnie funkcjonowac i chodzic do pracy, bo wczesniej nie mogłam sie nawet ruszyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
To zależy od Ciebie ja wiem, że u mnie nie dał żadnego rezultatu stąd lekarz przepisał mi silniejszą luteine. 1 tabletka duphastonu zawiera 10 mg prog. natomiast luteniy 50 mg. Mam ją brać 2x dzinnie i zobaczymy czy da efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa i jak tam wizyta u lekarza ? Jakieś nowinki masz? U mnie bez zmian niestety :( ale nadal jestem wytrwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam dra Niedzielskiego, pracował kiedyś w klinice niepłodności, jest ordynatorem oddziału w policach - przyjmuje w szczecinie przy ul Niemcewicza 15 ale muszę ostrzec, że kolejka długa, tydzień temu zapiasałam się.. na czerwiec (prywatnie)szczerze polecamAndrzej NiedzielskiAdres:ul. Niemcewicza 1571-520 Szczecintelefon/fax: 423 71 86http://www.andrzejniedzielski.ginweb.pl/kontakt.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
ide za dwa tygodnie dopiero ;/ bo wczesniejszych terminow nie bylo a chcialam isc w tym tyg...;/ kurcze mam do ciebie Pajka pytanie czy Ciebie po luteinie bolaly sutki??? bo moje od kilku dni sa strasznie wrazliwe na dotyk z lekkoscia je dotkne i mnie bola przedtem w poprzednich cyklach z luteina tak niemialam :( a do miesiaczki mam jeszcze troche czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Chrumca:)Ja brałam duphaston od 16 do 25 dnia cyklu.po skończeniu za 3 dni dostałam okres:)I było o niebo lepiej.Miałam bóle ale można było z nimi funkcjonować,nie tak jak wcześniej.Nie miałam też żadnych skutków ubocznych,chociaż to dopiero pierwsza dawka.mam jeszcze pytanie jak długo trzeba go brać żeby zajść w ciążę??Bo ja już pomału tracę nadzieję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLKA dzieki ja mieszkam za granica i niedlugo przyjezdzam do Polski i szukam dobrego lekarza,czy ktos slyszal o dr Kurzawa slyszalam ze jest ok.ja bralam duphaston i luteine,po luteine czulam sie zle bole glowy bolesne miesiaczki,a duphaston polecil mi moj lekarz i dal slowo ze napewno zajde w ciaze niestety bralam przez rok i nic,nie dziwie sie mam jeden jajnik wiec potrzebuje czegos innego ale nie trace nadzieji uda mi sie cuda sie zdzarzaja.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa zrób Ty lepiej test ciążowy :D ja nie odczułam takich objawów mnie jest tylko strasznie niedobrze wieczorem jak ją jem :) a tak to nie mam żadnych objawów no może troszkę przytyłam i biust mi się powiększył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki30 masz podwyższoną prl i tu upatrywałabym problemów z zajściem w ciąże, bo wysoka prl blokuje owulację. powinnaś brać leki na jej obniżenie, np. bromergon (ale są też i inne, jednak na receptę). bez recepty możesz kupic castagnus. ponoć niektórym pomógł ;) poczytaj o nim opinie w necie ;) pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
nie robie bo to i tak nie ma sensu nie wydaje mi sie zebym byla w ciazy tym bardziej ze lekarz podejrzewa PCO .. Szczerze powiedziawszy to nawet nie mysle o tym ze mogla bym byc heh no moze raz mi tak przyszlo na mysl ale szybko rozwialam te mysli ..zobacze czy przyjdzie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Ja jestem zszokowana bo w czwartek skonczylam brac luteine a dzisiaj dostałam okres i moj cykl trwal 23 dni :( masakra tak zle i tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa a w jakich dniach bierzesz luteine?? a na jakiej podstawien stwierdził PCO? bo u mnie mój lekarz to wykluczył, ale niestety mam małe endo bo tylko 5,5 mm w 23 dniu cyklu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no narazie tego jeszcze nie stwierdzil tylko podejrzewa w nastepnym za dwa tyg ide do niego z wynikami ...co do @ to ja mam tak ze jak odstawie luteine to zaraz na drugi dzien mam @..tylko nigdy mnie te sutki tak nie bolaly jak teraz..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dawno mnie nie było... nie miałam za bardzo o czy pisać i próbaowałam odciagnąc swoje myśli od dziecka. U mnie bez zmian. Nadal nie jestem w ciązy. To już czwarty cykl z Duphastonem. No i Dostinexem na obniżenie prolaktyny. Dostinex to rewelacyjny lek. Polecam gorąco. Zero skutków ubocznych. Bromergon przy nim to katorga. Choć nie jestem w ciąży to widzę efekty. Moje cykle były kiedyś 45dniowe, a teraz 28-30 dni. Przynajmniej to jest dobre. Mam parę skutków ubocznych po Duphastonie, np bóle podbrzusza po owulacji i obfitsze @@. Ale da się przeżyć. W sumie to juz mój 14 cykl starań, ale nie tracę wiary. Czasem jest mi gorzej czasem lepiej ale staram sie być pozytywnie nastawiona. W piatek mój M miał badania nasienia. Wyniki dopiero w przyszłym tygodniu. Ja jadę do Polski w kwietniu i wtedy wybiorę się do lekarza. Zobaczymy co powie. Pajka a jak tam twój jajnik????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Pau.la u mnie na razie wszystko w porządku. Po odstawieniu tabletek anty zniknęła również torbiel :) Lekarz przepisął mi luteine od 14-22 dc Byłam w zeszłym tygodniu na kontroli i powiedział, że jedyne co go martwi to to, że w 23 dc mam małe endometrium bo tylko 5,5 mm. Kazał mi zrobic ponownie badania hormonalne w 7 dc, 14 dc i 18 dc i powiedział, ze zobaczymy jak to tam wyglada. Powiedzial ze potem przepisze(jak bedzie mial juz wszystkie badania) odpowienie leki do luteiny, ale stwierdzil, ze luteina zadzialala prawidłowo:)- jedyny plusik :))Kolejną wizyte mam teraz w czwartek bo powiedzial, ze chce zobaczyc jak rosna pecherzyki i endometrium potem kolejna wizyta 19 marca i tez chce to sprawdzic. Takze wychodzi na to, ze lekarz kompetentny:) No a luteine stwierdzilam ze bede jednak brala od 16 dcbo przez nia mam bardzo krotkie cykle:) bo tylko 23 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa powiedz mi czy po odstawieniu luteiny miałas normalne miesiączki? Bo ja mam takie dziwne - rano mam plamienia w wieczorem nic i tak juz drugi dzien i nie wiem co sie dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja duphastonie,miałam bardzo małe miesiączki,w sumie to były takie plamienia malutkie.dziwne to,nie mam pojęcia dlaczego??ja właśnie jutro wracam do Polski i idę się zapisać na laparoskopię,z tą moja nieszczęsną endometriozą,mam nadzieję że nie wyjdzie mi przy tym nic gorszego.trzymajcie kciuki dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_sloneczko
Witam. Chce mieć maleństwo, staram się od ponad roku i nic. Wczoraj byłam u gin i okazało się że mam torbiel na jajniku. Zapisał mi duphaston i powiedział, że mam brać od 14-24 dc. Mam brać go 3 cykle, a jak po 1 nie dostane okresu to prawdopodobnie będe wciąży i mam go odstawić. Nie realne jak dla mnie. Powiedzcie co o tym sądzicie. Potrzebuje pomocy!!! I nadziji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka..... ja o luteinie również mam skąpe miesiączki tak wiec chyba to jest tak urok tych lekow co do niektorych osob :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
k_sloneczko - ja tez mialm w taki sposob brac duphaston niestety mi nie pomogd a na okres po nim czekasz nawet do 10 dni Kikaa a ja juz sie wystraszylam ze cos z nimi nie tak bo mialam tylko 2 dni no masakra ale wole isc do lekarza, zeby sprawdzil czy wszystko jest ok bo az sie wystraszylam, ale ostatnio mi powiedzial ze wszystko prawie jest ok oprocz endometrium no i zapisal na kolejne badania hormonalne jutro ide wlasnie robic LH I FSH zobaczymy jak wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa a jak tam dalej masz takie dziwne objawy po luteinie? u mnie praktycznie nic tylko wydaje mi sie ze troche piersi mi urosły, ale z tego to akurat sie ciesze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
nio mi tez sie wydaje ze mi urosly i tez nie mam zamiaru z tego powodu narzekac :P ale sutki dalej sa takie wrazliwe i sama nie wiem...wczoraj mialam ostatnia tabletke tak wiec teraz czekam na miesiaczke powinna przyjsc jutro no najpozniej w sobote...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_sloneczko
Pajkaa to nie znikneły torbiele?? Czy w zajściu Ci nie pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Czytałam ,ze najlepszą metodą zwalczenia torbieli są tabletki antykoncepcyjne zeby zablokowac prace jajnikow i spokojnie zeby sie wchlonely. ja je bralam przez jeden cykl i mi zniknel torbiel 5 cm:)teraz po pierwszym mieuacu brania luteiny bylam wczoraj na monitoringu i lekarz mi powiedzial ze w 6 dniu cyklu mam prawie 8 mm endometrium i 17 mm pęcherzyk Graffa:) i lada dzien bede miala owulacje:)))wiec czekam niecierpliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
szczerze duphaston jak dla mnie jest do kitu cykle przy nim mialam prawie 34 dniowe a po luteinie mam 24:) bralam duhaston przez 6 miesiecy i u nie nie wywolal zadnych pozytywnych skutkow jak luteina. Poza tym jest drogi a za paczke luteiny place niecałe 4 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelka1318
Hej,brałam duphaston raz dziennie od 16-25 dnai cyklu na uregulowanie okresu.W pierwszym cyklu z duphastonem okres dostałam 3 dni po odstawieniu,a teraz czekam 10 i nic.Test robiłam,ciąża wykluczona.Któraś z Was tak miała?Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
perelka1318 - to normalne ja dostawałam po 10-11 dniach od odstawienia duphastonu :) nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_sloneczko
Ja brałam tabletki anty. ale przestałam. A teraz miałam ogres w odstępach pomiędzy nawed po 40 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
k_sloneczko - ale brałas tabletki anty na to, zeby zniknela torbiel czy normalnie bo ja mowie o tym, ze nawet 1 op tabletek powoduje ze torbiel znika, no albo laparokopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa ja chyba pierwszy raz od niepamietnych czasów mam wszystko unormowane dzieki luteinie:)) no i robilam dzisiaj test owulacyjny wyszedl pozytywny a wczoraj po prawej stronie mialam ból i wydaje mi sie ze to była owulacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×