Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość Daga089
tak byłam w ptaku. Kupiłam własnie tak kilka rzeczy i sprzedałam w internecie. Kupiłam u Polaków, na Ptaków nawet chińczyków nie widziałam, ale nie chodziłam za długo, pewnie dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyniaaaaa
jak sama mowisz sprzedalas w internecie a stcjonarnie jest o wiele trudniej no i dochodza opłaty za wynajem. Ja np place 1200zł i ciezko nawet taka kase uzbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyniaaaaa To za co Ty żyjesz i masz na towar jak ciężko i to wyciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
hmm, to skoro nie macie na opłaty to jak funkcjonujecie? Nie lepiej zamknąć sklep? U mnie w mieście też są takie sklepy co nie mają za ciekawych rzeczy, a stoją już kilka lat też się zastanawiam jak to jest, bo co tam jestem to 80% jest tych samych co jakiś czas temu. Może faktycznie stacjonarny to kiepski pomysł... a chciałam się jeszcze zapytać czy jak będe sprzedawać na allegro np to potrzebuje mieć swoją działalność czy dopiero jak mi kwota przekroczy np 2tys na miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli planujesz regularną sprzedasz to wtedy zakładasz działalność i dochodzą rzeczywiste koszty. 5-10 rzeczy możesz sprzedać tak po prostu, ale jeśli planujesz sprzedawać normalnie to załóż działalność i konto firmowe na allegro. Teraz miesięcznie musisz sprzedawać na allegro rzeczy w setkach sztuk jeżeli chcesz sprzedawać jako firma, inaczej się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyniaaaaa
no u mnie bardzo ciezko..dostalam dotacje wiec musze siedziec jeszcze 3 miesiace. Ja wszystkim odradzam bo sie tylko zadłuzylam na taka kase,ze głowa mała. Ale kazdy sie musi sam chyba przekonac bo ja tak samo kiedys myslalam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Hmm, a te 5-10 to miesiecznie? Jakby planowala co moesiac po tylko sptzedawac tylko? A Czy musze odprowadzac podatek od takiej sprzedarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Nie wiedzialam ze to z dotacji... No to faktycznie, kasy nie ma a siedziec trzeba. A jakie masz ciuszki, masz jakies malo spotykane? Damskie czy meskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chce sie handlowac to tylko internet,allegro. ale bardzo watpie zeby komus szla odziez z ptaka czy z wolki. trzeba czyms sie wyroznic, miec cos oryginalnego. teraz zauwazylam ze jest trend na szycie. kilka sklepow na allegro ma fajne projekty, zamawiaja w jakejs szwalni i widze ze to im idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
No tak jak ktos ma to czego nie ma nikt albo kilka osob to idzie jak swierze buleczki. Ja to kupilam kilka ciuszkow tych samych w roznych kolorach pod siebie jakby nie poszlo;-) a kupilam na ptaku i tylko 1 dziewczyna miala cos podobnego Takie typowe ciuszki do butikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na poczatku poprobuj sobie posprzedawac bez dzialalnosci. zobaczysz jak to bedzie szlo, jesli bedziesz w tym widziala jakis potencjal to wtedy zakladad DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyniaaaaa
ja mam damska i dziecieca odziez,troche bizuterii,torebki i bielizna:) ogolnie mam ładna odziez,tak uwazam,ludziom sie podoba natomiast jest za mała sprzedaz w ciagu miesiaca zeby na wszystko zarobic,za mały ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Mama mi to samo wlasnie mowi. A wiecie jak jest z tym odprowadzaniem podatkow? Tak jak yeraz pracuje normalnie, nie mam dzialanosci ani nic? Musze odprowadzic podatek od sprzedarzy na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
To wybor u Ciebie w sklepie pewnie jest, a reklamujesz sir jakos, dajesz jakies promocje ludzia? U mnie w sklepie w ktorym pracuje ludzie to jak si eim nawet 1zl spusxi to sie ciesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wystawi też bez działalności 200 sztuk, na allegro nic się nie ukryje. To było kilka lat temu, wystawiłam z 30 sztuk prywatnie i bodajże z 17 czy 18 sztuka poszła na adres urzędu skarbowego do Łodzi. Kupiła Pani, która tam pracowała i zażyczyła sobie wysyłkę do pracy. Po tym zdarzeniu założyłam firmę i nic więcej nie sprzedawałam prywatnie. Nawet nie opłaca się wyrabiać konta dla kilku sztuk, konto powinno mieć komentarze, SA i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Komentarze to mam, bo juz kilka lat mam te konto;-) ale fakt pobieraja jakies 7%i do tego jeszcze jakos kase chyba do 10 zl. Znacie cos innego niz te alledrogo? Tto jak zrobie firmowe konto na allegro to nie moge sprzedawac np 4 szt takiejvsamej sukienki? Duzo taniej jest miec te firmowe konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jelsi nie masz dzialalnosci to nie placisz podatkow. wiadomo z ta sprzedaza nie mozna za bardzo poszalec. jesli sprzedaz na 1 tys lub 2 nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
To jak ma sie ta sprawa z tym odprowadzaniem tego 23% vat? Jak nie mam firmy. Normalnie jestem zatrudniona na caly etat w sklepie. Znacie cos tanszego od allegro, duza marze sobie pobieraja. A te firmowe konto na allegro to jakies tansze oplaty? A mam troche komentarzy bo to stare konto, sprzedaje i kupuje na nim;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest taniej, jak masz SA to masz redukcję opłat za promowanie około 50%, możesz założyć sklep i tam masz trochę taniej za wystawianie. fakturę z allegro wrzucasz w koszty, ale i wszystko rozliczasz. od początku mam kasę fiskalną. trochę możesz sprzedać prywatnie, ale przy większej ilości nie ryzykuj. inaczej się prowadzi konto firmowe, inaczej prywatne.więcej towaru, profesjonalna strona itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Dziekuje za odpowiedz. Sory ze 2 razy wyslalam podobna odpowiedz ale myslam ze mi nie wyslala tej pierwszej;-) 2 tys miesiecznie jakbym miala sprzedarzy lal chyba bym sie z pracy zwolnila;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli pracujesz u kogos na umowie o prace i zakadasz swoja dzialanosc placisz wtedy tylko ubezpieczenie zdrowotne, czyli okolo 270zł. allegro jest drogie to fakt, ale tam jest najlepsza sprzedaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasa fiskalna jest dopiero od 20 tys obrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcesz sprzedać na allegro na 2 tyś miesięcznie??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Mysle ze przy najlepszej wersji mialabym na koncie z 3 tys z przelewow z allegro ale to naprawde taka wersja z glowa w chmurach;-) kupuje mala ilosc jak wystawiam to tak 10 sztuk naraz mam ale nie takich samych rzeczt tylko roznych. Nie chce zadnych problemow, ale bez sensu zakladac na ta chwile mi firme bo czasem jak jestem w lodzi to kupie cos i wystawiam, tak sobie dorabiam czasami. Dlatego myslam o swoim sklepie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieję że to żart, szykuj się, że musisz mieć kilkadziesiąt tysięcy utargu mc na allegro, żeby przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no juz nie przesadzajmy. a ile liczysz sobie marzy mniej wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Ale nie ze zysku mam az 2 tys. Sprzedawalam takie sukiebki ok 140- 250 zl no i plus wysylka, czy torebki tez cos kolo tego i tak sie uzbieralo z tych przelewow. Dlatego pytam zebym sobie problemow nie zrobila. Nie utrzymuje sie z tego i nierobie tego co miesiac, tylko jak mam okazje cos kupic,albo tez sprzedaje uzywane rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zasada jest taka, ze nie mozna prowadzic regularnej sprzedazy. jesli raz na jakis czas cos sprzedaz to nie ma co sie martwic. ale jesli nasprzedajesz na 2 tys, ale to ma miejsce co 2 -3 miesiace to juz jest nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sporadycznie możesz coś sprzedać, charytatywnie też nie sprzedajesz :-), pomyśl sama jakie jest rozwiązanie dla ciebie najlepsze, jak chcesz sprzedawać codziennie to musisz mieć firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga089
Aha dziekuj***ardzo za info. A moze wiecie, czy na chlopaka moge dac on ma dzialalnosc ale rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×