Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Gość
dzien dobry wszystkim :) AneczkaDW--> dzieki za informacje :) jestem z wawy, postaram sie znalezc i przejrzec wszystkie oferty firm, ktore podalas- mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc cos fajnego i jednoczesnie w rozsadnej cenie. dzieki za pomoc! :) MADDA--> kiedy masz ten slub? i co konkretnie masz na mysli piszac, ze stracilas poczucie pewnosci co do swojego wybranka? co do egzaminow nie martwie sie, wkurza mnie tylko, ze musze jechac znowu w sobote do szkoly 😠 zamiast miec calkiem wolny weekend :) ale nie jest zle ;) KAMILLAKAMILLA--> witamy, wpadaj do nas :) ja już po ślubie--> ja jestem wyzsza troche, wiec u mnie odpada, ale moze ktos sie skusi :) bialostoczanka--> mam sentyment do Twojego miasta z pewnych wzgledow ;) co do sukienki- czy szycie czy kupienie to zalezy. Biorac pod uwage te sukienki, do ktorych wkleilas te linki moim zdaniem bardziej oplacaloby Ci sie w sensie finansowym uszyc, bo tanie one na pewno nie sa. Teraz jest tyle materialow, wzorow, ze krawcowa wiernie potrafi odtworzyc model, ktory sie wybierze. Co do ceny szycia- to u mnie bedzie to koszt ok 1500 zl. Co do tych sukienek, ktore Ci sie podobaja- bardzo ladne. Mi osobiscie chyba druga bardziej sie podoba, z tego wzgledu, ze w tej pierwszej jakos tak dol mi sie wydaje jakby od innej sukienki niz gora, ale to moze tylko moje wrazenie :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADDA - zaproszenia kupiłam na śląskiej giełdzie kwiatowej w Tychach i nie są tradycyjne ;) zamiast obrączek i gołębi stoi roztrzepany pan młody trzymający w rękach swoją żonę, są jakby \"rysunkowe\" bo bardzo kolorowe, z tym samym motywem mamy naklejki na wódke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ KATKA...:) ILE ZAPŁACIŁAŚ ZA TE ZAPROSZENIA? A I JESZCZE JEDNO PYTANKO, ILE SIĘ PŁACI W KOŚCIELE I KIEDY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama byłam zaskoczona ceną, bo zaproszenia kosztowały: 1 szt-0,90gr czyli za moje 40 zaproszeń to jes 36zł (w środku jest włożona karteczka z potwierdzeniem przyjęcia jaką mają zwrotnie przesyłać goście), ja jeszcze planuję dołączyć podobną karteczkę z wierszykiem żeby podpowiedzieć gościom o pieniądzach na prezencik;) ten sam wzór naklejek na wódkę za 200 szt zapłaciłam 24 zł ze zniżką (troszke sie targowaliśmy, bo kupiliśmy też inne rzeczy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jesteśmy umówieni z księdzem na 3 miesiące przed ślubem jak będziemy mieć dokumenty z urzędu (my będziemy mieć tylko rozmowy z księdzem, bez nauk kościelnych, więc to stanowczo wystarczy, chociaż termin podałam mu juz wcześniej), ale terminu zapłaty szczerze mówiąc nie znam, myślę jednak że to wyjdzie przy uzgodnieniach z księdzem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
katka_u--> naprawde bardzo okazyjna cena tych zaproszen :) widzialam juz kiedys takie karteczki z delikatna sugestia o tym, ze chce sie dostac pieniadze, smieszne te wierszyki, ale wiecie co, mi mimo wszystko byloby glupio tak gosciom sugerowac. Wydaje mi sie, ze kazdy zdaje sobie sprawe (a przynajmniej wiekszosc), ze mlodzi zazwyczaj woleliby dostac pieniadze, nie trzeba chyba tego sugerowac... A jesli ktos z jakichkolwiek wzgledow chce dac cos innego, to nie chce nikogo stawiac w sytuacji, ze czulby sie moze niezrecznie. A moze ja za poprawna jestem? ;) NATASZA24--> sama chcialabym wiedziec ile zaplace w kosciele.. ale jak zamawialismy termin u ksiedza, to nie byl skory do powiedzenia :) tzn poki co powiedzial tak- na razie nie placicie nic, przyjdzcie 3 miesiace przed slubem zamowic zapowiedzi- wtedy sie placi za nie, nastepnie za slub. W niektorych parafiach jest tak, ze trzeba osobno zaplacic np koscielnemu tez. Placi sie tez organiscie, niekiedy za przystrojenie kosciola- jesli nie robi sie tego we wlasnym zakresie. Ja licze sie z tym, ze na 100% mniej niz 600 zl nie zaplacimy. A i nie raz slyszalam o sporo wyzszych kwotach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI:) KATINKA TO FAKTYCZNIE TANIUTKO ZA TE ZAPROSZENIA CHYBA TEŻ SIĘ WYBIORĘ NA TYSKĄ GIEŁDE KWIATOWA:) ZASTANAWIAM SIĘ NAD WYSTROJEM KOŚCIOŁA ILE TYCH KWIATÓW WŁAŚCIWIE POWINNO BYĆ, TYLKO PRZY OŁTARZU CZY MOŻE GDZIEŚ JESZCZE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba płaci się co łaska
a organiście osobno, i za kwiaty też nie dałabym więcej niż 300 zł - godzina roboty dla księdza i 2 ministrantów to chyba niezła stawka? ja tyle za dnówke nie mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEŻ BYM WIĘCEJ JAK 300 ZŁ. NAJCHTNIEJ NIE DAŁA BO W KOŃCU TO ICH OBOWIĄZEK ALE OBAWIAM SIĘ ŻE TO JEDNAK JEST NA ZASADZIE CO ŁASKA..... SIĘ NALEŻY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
NATASZA24, to juz wedlug uznania, zalezy od stylu kosciola.. niektorzy ustawiaja sobie wzdluz calego kosciola takie wysokie, cienkie wazony z kwiatami- taka alejka jakby powstaje. Ja planuje tylko przy oltarzu i ewentualnie przy filarach delikatnie kwiaty umiescic- u mnie w kosciele wykonczenia sa w drewnie- sufit caly, te kolumny. Kosciol jest w ogole bardzo prosty, skromny w srodku, nie chce wiec tam przepychu. Ale to kazdy wedlug uznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
z kosciolem to ja najwiekszy \"problem\" mam taki, ze nie podoba mi sie jak spiewa organistka u mnie w kosciele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę prosić księdza o to by pozwolił zaśpiewać jakąś piękną \"arię\" mojemu wójkowi, który pięknie śpiewa w operze:) oby się tylko zgodził, jest w porządku więc myślę że nie będzie miał obiekcji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o wierszyk o prezentach to będziemy go dołączać tylko do niektórych zaproszeń, bo znalazło się juz kilka osób, które prosiły nas o zrobienie małej listy prezentów (to jest o tyle trudne, że mieszkamy już razem i praktycznie dużo sobie pokupiliśmy, więc dużo rzeczy już posiadamy, może jednak coś jeszcze wymyślimy, w końcu teraz tyle ciekawostek produkują ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEN KOŚCIÓŁ W KTÓRYM JA BIORĘ ŚLUB JEST B. STARY NAJSTARSZY W MOIM MIEŚCIE ALE PEŁEN TAKIEGO TROCHĘ KICZOWATEGO PRZEPYCHU, WIĘC WYDAJE MI SIĘ ŻE DUŻO KWIATÓW NIE BĘDZIE ZBYT DOBRZE WYGLĄDAŁO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOŻE WIECIE JAKIE DOKUMENTY TRZEBA WZIĄŚĆ Z URZĘDU STANU CYWILNEGO DO ŚLUBU KONKORDATOWEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białostoczanka
Niby co łaska...ale nie mniej niż 400zł, ja organisty nie biorę...bo strasznie fałszuje...będą śpiewały moje koleżanki...nikt nie może nam tej opcji zabronić...wracając do cen kościelnych...wolę nie myśleć ile weźmie za ślub skoro za pogrzeb małego dziecka wzią 400zł :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, co do ceny w kosciele, to ksiadz na naukach powiedzial nam, ze nie moze byc tak,ze mowi sie, nie mniej, niz.... zamierzam dac maxymalnie 200 zl, tym barzdiej, ze nie robimy wesela, tylko naprawde skromne przyjecie dla najblizszej rodziny, slub bierzemy, bo chcemy, a ze znalezlismy sei w tym momencie w nienajlepszej sytuacj finansowej, to musimy dac tyle ile mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak z tym co łaska to różnie bywa, podobno w moim kościele to co łaska jest dość wysokie, no to co--> dzięki za stronki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja potrzebuje halke do sukienki - na 3 kolach, nie wiecie, gdzie mozna kupic? slyszalam,ze mozna wypozyczyc za 60 zl,ale za takie pieniadze znalazlam w jednym ze sklepow internetowych, niestety nie widzialam nigdzie wiecej, macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało byc pojęcia oczywiście:) a tak apropos jeszcze tych datków co łaska, ciekawe jakby zareagował ksiądz jakbyśmy nic mu nie dali wkońcu co łaska nie jest zobowiązujące o albo taką symboliczną złotówkę. Zartuję nie jestem taką sknerą, tak tylko się zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ania/., a w sklepach takich ogolnych z moda slubna? sa tam przeciez nie tylko suknie, ale i wszelkie dodatki, halki na pewno tez. NATASZA, ja mam ten sam problem, tzn z piosenka. Pisalam juz chyba tu gdzies, ze gdyby nie to, ze brat mojego P. mial rok temu na slubie piosenke \"zabiore cię\" Kancelarii, a ktora to ja piosenke mialam upatrzona od dawna, to wybralabym wlasnie ja :) polecam ja jeszcze nie zdecydowalam, poki co moj typ to podobnie jak *łezki, \"procz ciebie nic\" kayah i kilianskiego no ale zobaczy sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny!!!!kto wymyślił że do pracy trzeba chodzić rano a właściwie 7.30 to jeszcze środek nocy:)) myślałam o tej piosence na pół nocy i nic, mam parę typów ale na razie szaaa... poza tym nie znam dokładnych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
czesc! Natasza- znam ten bol, tez pracuje od 7.30, ale mimo, ze nie znosze rano wstawac, to pasuje mi to, ze jestem wczesnie w domu :) a rano jezdze samochodem, mam 10 min od domu autkiem, wiec jakos przebolewam ;) a ostatnio odczulam co to znaczy rano wstawac jak musialam jechac na egzamin, autobusem o 4.50 (studiuje w innym miescie)- musialam wstac o 4 :o rany, juz w poludnie nie wiedzialam jak sie nazywam ;) ok, powiedz jakie masz poki co typy co do pierwszej piosenki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMSTRONG\" wonderful word\", krawczyk \"bo jeseś ty\" joe cocker(chyba) \"you are so beautiful\", no albo są takie ładne wersje zagranicznych przebojów w polskich wykonaniach np. Anny Marii Jopek, może coś z tego wybierzemy. jeszcze mam troszkę czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×