Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Moje dziecko ma atopowe zapalenie skóry, więc bez tych cholernych sterydów się nie obejdzie. całe szczęście tylko 3 dni mam mu to smarować sterydami. Ale zaba te twoje oleje będę używała zapobiegawczo, zamiast emolientów, bo dla mnie to strata kasy i wydaje mi się, że to się "modne" zrobiło a niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka, jeśli możesz, wstrzymaj się ze sterydami do wypróbowania olei. Będą u Ciebie najpóźniej jutro. Na AZS też się je stosuje. Jeśli to AZS to się "nie pali" bo to jest przewlekłe. Parę dni różnicy nie zrobi, a możesz dać mu szansę bez świństwa. Ja bym tak zrobiła w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i masz rację, kontrolę mam za 2 tygodnie więc mam czas na te sterydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki no to co, już wczoraj je znalazłam. zabu a tych olejów jak nie było tak nie ma... Cholerna poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padam na twarz - cały dzień w podróży, czyli to, "co Zabuliny lubią najbardziej", zwłaszcza w takie mrozy :o Dobrze,że przynajmniej w pociągach grzali :P Dziewczyny, czy Wy też dostałyście zaproszenie z NFZ na cytologię..? Ja właśnie dziś z niego skorzystałam (przyszło jakiś miesiąc temu) i w zasadzie świetnie się złożyło, bo mi alergolog kazał zbadać wszystkie, ale to wszystkie możliwe miejsca zapalenia (jeszcze został dent, laryngolog i 150tys badań krwi, ale może sobie to daruję, bo paskuda - pokrzywka jak sobie poszła, tak nie wraca :D ). Kurde, Agatka, wysłał to M w poniedziałek, już powinno być! Co za dziady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dostalam zaproszenia na cytologie. Ale ja i tak bym nie skorzystala, bo robilam w lipcu czy sierpniu i na razie wszystko robie prywatnie w lux medzie, bo mi moj wspanialy pracodawca oplaca abonament ;) Moze dlatego nie dostalam, bo jakos to wojewodztwami idzie czy cos. Co do poczty to ostatnio mi kolega mowil, ze w pracy sie nudzi, bo dokumenty przez strajk poczty nie przychodza znowu :o. Ja tez zamawialam cos na allegro i poki co nie dostalam. Dziewczyny, macie jakis fajny przepis obiadowy z krewetkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co ja kiedyś smażyłam krewetki w cieście naleśnikowym w głębokim tłuszczu, ale to raczej przystawka niż obiad. Chyba że może z jakimiś warzywami na patelnię to podać. No zaba z tą pocztą to masakra. Ale co zrobić, najtańsza jest. Nie lubię monopolistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co, może to wiekowo idzie - chyba jestem od Ciebie i Agatki starsza ;) nie mam fajnego przepisu na krewetki. Tego obszaru jeszcze nie eksplorowałam... Agatko, szukałam w internecie ale nigdzie nie znalazłam info o strajku poczty. Może w końcu dziś przyjdzie... Kurde, może trzeba było wysłać poleconym, a nie tylko samym priorytetem.. jeszcze kogoś tam może po drodze łapa zaswędziała na widok pękatej koperty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bądźmy dobrej myśli - może im tylko auto nie odpaliło i jeszcze przyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, właśnie leciał fajny dokument o Tatrach. Tak sobie włączyłam w połowie nie wiedząc, o czym to i myślę: "o, jakie piękne góry. Trochę jak nasze Tatry". Dalej patrzę, a tam cietrzewie. Znam. Później głuszec. Znam. Później ryś - wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że chodzi o Polskę, ale mimo tego, że pojawiały się kolejne okazy fauny typowej dla naszych gór, byłam przekonana na 100%, że film nie jest polski. Zbyt dobry sprzęt, zbyt żywe kolory, zbyt dobre kadry. No i miałam rację. To był film słowacki. Nie wiem, kurcze, czemu Polacy nie potrafią kręcić dobrych filmów przyrodniczych (i nie tylko..). Te kolory, szaro - bure, zgaszone... brak polotu.. szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej nie oglądam filmów dokumentalnych, także się nie wuypowiadam. Kurczę, zmieniłam małemu mleko na Bebilon Pepti, posmarowałam wieczorem i rano mąscią cholesterolową, dałam krople Fenistil i śpi jak zabity, a ostatnio ze spaniem cyrki miałam straszne. Chyba go to jednak swędziało, że spać nie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabuuu paczka przyszła tylko bez opisów, także napisz mi na maila jak masz gdzieś zapisane który numer to jaki olejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka, jak to bez opisów??? Popatrz dobrze, tam była karteczka z legendą, wołami napisana. Kurde, chyba że ktoś faktycznie rozkleił, obejrzał i posłał dalej a kartka wypadła :o Nie pamiętam dobrze, ale tak: w największym pojemniczku jest (jak dobrze pamiętam) olej z szałwii hiszpańskiej, ciemny i gęsty to tamanu, coś, co nie wygląda jak olej o kompleks antyhistaminowy (pewnie nr4) a ostatni olej to maliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie ma. Wiem, że miała być dlatego szukałam ale nie było. Ale już wszystko wiem. Dzięki 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer. Była na 100%, bo jak sklejałam kopertę to zwróciłam uwagę, że napisy flamastrem widoczne były przez papier. Znaczy się, nadal są na poczcie złodzieje. Czemu mnie to nie dziwi.. Dziwne tylko, że w ogóle do Ciebie dotarło... Trzymam kciuki, żeby pomogło! Pamiętaj - ekstraktu antyhistaminowego tylko parę kropelek rozcieńczone w wodzie przegotowanej (a najlepiej destylowanej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam od tego z malin. Testuję na nodze, na razie nie widać zmian, zobaczymy jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałaś maila..? Wg Kesji maliny mogą uczulić, ale spotkałam się też z przeciwnymi opiniami.. Na pewno zaczekaj do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam, dzięki. No już od nich zaczęłam, więc teraz nie ma co przerywać, na razie nie ma żadnej reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajno. Jak powiedziałam M, że zniknęła ta kartka ze środka, to mu szczęka opadła. W jakim my kraju żyjemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba ten z malin nie bardzo pomaga. Nie szkodzi, ale żadnej poprawy nie widzę. Jeszcze do wieczora go posmaruję ze 2 razy i zobaczę. Jak nie tood jutra ten kompleks spróbuję (wiem, rozcieńczony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po raz trzeci nie zdałam na prawko :O:O:O tym razem łuczek :( najechałam na tyczkę.....ależ zła byłam na siebie!!! :O Pozdro dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ja wiem, że remont to nerwy, ale dziś dostałam ekstra porcję - przyjechała rano ekipa od paneli i ledwo weszli, jeden pan zasłabł. Zabrało go pogotowie - tętniak i od razu na operację. Miał szczęście, że zasłabł przy ludziach, a nie gdzieś u siebie w domu, ale kurczę ja egoistycznie skarżę się, że zanim się przeprowadzimy, zupełnie osiwieję :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba ty nie narzekaj, malowanie i panele to nie remont. Wyobraż sobie co my mieliśmy- skuwanie ścian do gołych cegieł, wymiana wszystkich instalacji, burzenie piec kaflowego, zakładanie ogrzewania, kapitalny remont łazienki i kuchni, szlifowanie ścian. A potem jak się skończyło to się zaczęła adaptacja strychu :P Nie narzekaj kochana. Z resztą jak już ci klada panele to końcówka sama. Dzięki za smsa, przeczytałam ale nie miałam jak odpisać. Jutro i pojutrze spróbuję tak jak pisałaś. Jak nie będzie znaczącej poprawy to go w poniedziałek smaruję tymi sterydami, bo widzę, że jak na razie to wygląda coraz gorzej, a co za tym idzie pewnie coraz gorzej swędzi. A słuchaj ten tamanu i ten kompleks jak mam razem stosować to w sensie wymieszać, czy jedno na drugie stosować, czy na zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) jestem :P Żadnego hasła do żadnej galerii nie dostałam, ale ok przeżyję, ostatecznie wiem jak wyglądacie, a resztę jakoś wyobraźnią dorobie :D Trochę nadrobiłam czytanie Was, ale jakoś nie wszystko :O Zabu - przeprowadzki :) Heh, też się przeprowadzaliśmy z mieszkania starego do nowego na przelomie listopada/grudnia - w pracy oboje z chłopem od 7-19h, a jeszcze to wszystko spakować, przenieść , zakupic meble (gdyz nowe mieszkanie nie mialo ich w ogole). Oboje końcówki roku w swoich branżach mamy najbardziej zwariowane, ale wszystko jakoś się da. Szał był, ale do przeżycia. Człowiek twardszy jest od kamienia i wszystkiemu jakoś da radę:) Agatko, przykra sprawa z Błażejem. Ja również mam skazę białkową i pomimo, ze za 2 tyg trzydziestka mi stuknie, to dalej się s tym motam :( Życzę, żeby szybko z tego wyszedł :) Ja tam wagi nie przywiązuje już teraz. Jem co chcę, piję co chcę. Ogólnie nie przejmuje się. Ale wiadomo niemowlak to inna kwestia... A co do dzieci. To ja załamana jestem moim podejściem. Jasne - mogą być, ale cudze :) Nie wiem co to instynkt pomimo wieku, ale chyba nie jest mi to szczególnie potrzebne - przynajmniej na razie :P W tym tygodniu zaliczalam W-wę (w sensie delegacji). Brzydkie to miasto jak noc i szalenie go nie lubię. Jeszcze bardziej niz kiedyś. Jeżdzę tam, bo muszę. Ale jak trzeba to trzeba. Tyle, że wytyrana wróciłam jak koń po westernie. Zabu - zmywarka fajna sprawa :) Choć czasami nawet mi się garów do niej włożyć nie chce :P :P :P To póki co lecę, pewnie zaglądnę, jak czas pozwoli. papapa nrx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zmianę. Liposomy generalnie powinno się stosować góra raz na dzień. Tamanu możesz wg potrzeb, tylko najpierw próba uczuleniowa. No tak, Wasz remont był prawdziwym remontem. Ale przynajmniej ekipy Ci erka nie wywiozła (mam nadzieję) :o kurde bałam się jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly, przesyłam Ci mailem hasło :) Podpisuję się pod zdaniem nt Warszawy, choć może kto wie, jak się w nim pomieszka, to jest lepiej..? Inaczej kto by tam wytrzymał :P Może i człowiek "jak kamień", ale nie na tyle, żeby spłynęło po nim 5 przeprowadzek w 6 lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×