Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

No jest to mozolne, ale jaki efekt! Prawda Anka? :) Ja częściej robię tak zwyczjnie nadziewanego kurczaka (tylko do tego normalnego wnętrza) z wątróbką. Robicie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schab jest nadziewany figami i pieczony w figach. Ja mazurek jakiś zrobię, ale niekoniecznie bedzie zjedzony. Nie lubimy, bo za słodki. Sprzatałam kuchnię, duże trudne okno ze szprosami, kaloryfer, podłoga, trochę w szafkach i najważniejsze przepikowałam do doniczek surfinie.Oczywiscie jakieś pranie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię z wątróbką po polsku. Rozcieram wątróbkę z masełkiem, troche bułeczki i nadziewam. Pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie jak czytałam dziś topik, to pomyślałam, że muszę Cię zapytać o siewy, i znowu bym zapomniała. No to się napracowałaś. Ale to takie prawdziwe porządki świąteczno - wiosenne. Też się jutro za to wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj się ucieszyłam, bo wzeszła mi ślicznie trawka, musiałam podosiewać gdzieniegdzie i jest taka cudna zieloniutka szczoteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co my wyprawiamy ....jesc mi sie zachcialo . Fizz z mazurkami mamy tak samo i nawet moja corka ktora lubi wszystko co slodkie to mazurka nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie mi sie z Wami siedzi ale ciezko bedzie mi wstac rano . Dobranoc dziewczynki ....ide spac 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też muszę spać, bardzo zmęczona jestem, literki mi lataja przed oczami. Torty robię dobre, to wcale nie takie trudne, ale jeszcze nie wiem jaki. Dobranoc dziewczyny. Papapapa. Kolorowych Wam życzę!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, bo te mazurki to taka raczej ozdoba, ale moje dzieciaki uwielbiają kruche ciasto z czekoladą, więc coś takiego zrobię. I kusi mnie kajmakowy, widziałam przepis. A czemu nie ma Malibu? Moniał pojawiła się chyba tylko rano, a Agosia już chyba po pracy. Foletka śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, jestem nawet ze słoneczkiem, które nieśmiało się przebija, ale i z przymrozkiem. U mnie -2 st. :( Bardzo proszę drogie koleżanki mimo przedświątecznej krzątaniny ODMELDOWAĆ SIĘ. :D I ewentualnie poopowiadać, co przygotowujecie dobrego do jedzenia, może przy okazji wykorzystamy jakis przepisik. No to, hej ho, hej ho, do pracy by sie szło !!!!!!!!!!!!!!:):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ledwo macham Wam łapką....chora jestem :-( Chyba na tym placu zabaw się przeziębiłam. Wczoraj miałam takie dreszcze, bolała mnie głowa że żyć mi się nie chciało. Poszłam wcześnie spać. Na szczęście dzisiaj już lepiej się czuję (chociaż nie idealnie...). Wy jak widzę pełną parą już gotujecie, szykujecie itd. U mnie na szczęście jest kilka stałych \"punktów programu\" (żarcia....) a resztę to wykombinuję w sklepie. Na pewno muszę zrobić jajka faszerowane (dwa rodzaje), kupić białą kiełbasę i ugotować żurek. To pewniaki! A na obiad może schab w pomarańczach? Nie wiem jeszcze.... A teraz muszę zwlec siedzenie z krzesła i pójśc do łazienki - załadować następne pranie. Jak nie padnę to zajrzę później :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Moniał kuruj sie szybciutko, bo nie możesz być chora na Święta, ale skoro już trochę lepiej to już dobrze. A możesz podać przepis na ten pomarańczowy schab? Brzmi super ciekawie, mniam... i pewnie nie jest suchy, czego nie lubię w schabie. Fizz, co dzisiaj masz w planach? Zaglądaj i opowiadaj. Ja trochę połamana, tzn. czuję w rękach, ramionach(?) to kręcenie mięsa. Maszynki nie kupię na te dwa - trzy razy w roku, bo częściej bym nie używała, mam malakser i wystarczy do innych rzeczy. Ale pasztet wyszedł dobry, może trochę za słony, lubię delikatny. No to ja się teraz napiję kawy i może dojrzeję do jakiejś pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z was małpy! Tak prosilam żadnych pyszności a wy co?Chcecie bym wpadla w kompleksy,bo nieszykuję takich smakołyków?:-) No żarty na bok-fajne rzeczy robicie.Jeżeli chodzi o mazurka to my jesteśmy jakimś wyjątkiem bo ja i moje pociechy bardzo lubimy.Sama nierobię ale co roku dostaję wielkiego od mojej matki chszestnej.I w drugi dzień świąt już go nie ma. Diewczyny,nie wiecie przypadkiem czy uda mi się wyspowiadać w Wielki Piątek na wieczornej mszy?Wiecie jaką mialam sytuację i nie mogłam iśc do spowiedzi jak były rekolekcje.Teraz też mam kłopot by załatwic kogoś do dzieci a niechciała bym brac ich dziś do kościoła.Boję się,że jak pójdę w piątek to ksiądz na mnie \"nakrzyczy\'\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniał wracaj szybko do zdrówka,jak pisała Whisky idą Święta i musisz być zdrowa.Wiem,że to trudne bo jest tyle rzeczy do zrobienia.Poprostu odpuść sobie to co nie musi być zrobione i zaangażuj rodzinkę.Wkońcu robisz to przedewszystkim dla nich więc niech też się przyłączą. I znowu się wymądrzam.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić jak nie chcą się zaangażować te moje dzieciaki? :( Pomagały jak były młodsze. Cześć Foletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ni z tego ni z owego moja córka zabrała się za mycie okien. No to ja wyskoczę po zakupy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniał zdrowiej, to rozkaz 👄 Foletko 👄 jakbym miała czwórkę dzieci, to nie wiem, czy w ogóle bym wiedziała, kiedy są Święta :D Whisky, teraz siedzę w kompie i robię kartki świąteczne, pewnie też dostaniesz hihihi :D, a potem ćwikłę, śledzie i co się da..... Malibu 🌻Agosia🌻 Anka🌻, proszę się odmeldować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sie odmeldowuje ...u mnie wreszcie sie wypogodzilo i zaraz jede na cmentarz umyc pomnik rodzicow. fizz ja wlasnie wrocilam ze sklepu z matiasami ,zamierzam je zrobic po wiejsku.Napisz jak robisz sledzie ,moze wyprobuje cos nowego. monial moj zurek tez gotuje na bialej kielbasce ...jest pyszny. A tak wogole to stwierdzilam ze mam za malo rak do noszenia zakupow....wiecznie obladowana siatami....hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię śledzie najczęściej w świeżym koperku, ale tym razem chcę wypróbować inny przepis, takie jadałam na Wigilię i mi smakowały. Z przyprawami korzennymi. Jak będziecie zainteresowane mogę podać przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki!!!! 🌼😍🌼😍🌼😍🌼😍🌼😍🌼😍🌼😍🌼😍 Moniał, łooo matkooo nie choruj nam tu dziecko!!! Swięta za parę dni a Ty chcesz je przechorować? A moze symulujesz, żeby nie musieć jechać do Teściowej hihihihi? Zartuję - przepraszam :):):) Dziś ostatni dzień w pracy - robiłyśmy porządki, mycie okien, odkurzanie itp.,itd. i nawet nie miałam czasu napisać :(:( Wczoraj zajrzałam wieczorkiem, ale stwierdziłam, że nie mam co Wam napisać.... Okien nie umyłam :(:( bo goście mi się walili drzwiami i oknami do samego wieczora. Żadnych wykwintnych dań nie szykuję, bo jestem sama z dziećmi i wybędziemy do rodziny. No to czym się tutaj chwalić?! Więc macham Wam tylko 🖐️🖐️🖐️ i przesyłam buziaczki 😘😘😘 i idę.... myć te okna (mam nadzieję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fizz prosze o oba przepisy jesli znajdziesz troszke czasu.Chetnie ktorys wykorzystam ,nie jadlam jeszcze zadnych z nich.Koperek mam zamrozony w pojemniczkach wiec mysle ze bedzie sie nadawal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zimą też robię z zamrożonego koperku, a smakuje jak świeży. Śledzie moczę w mleku, kroję na małe kawałki /tak lubimy/, kroję cebulę bardzo drobno i solidnie sparzam wrzątkiem, czekam, jak wystygnie. Do sloika na dno cebula, śledź, cebulka, koper /ja daje dość dużo/i tak warstwami, zalewam olejem /może być slonecznikowy, ja lubię winogronowy/Musi postać co najmniej 2,3 dni. Czasami dodaję przy podaniu pomidorki koktajlowe, albo po brzegach mieszankę warzywną gotową,/marchewka, groszek, kukurydza/ ale niekoniecznie. Robię śledź w ten sposób i nam smakuje. Ten nie mój to: 6-8 filetów matiasa, 2 cebule, łyżeczka pieprzu, pół łyżeczki gorczycy, po 5 ziaren jalowca i ziela ang.,1 duży liść laurowy pół szkl oleju, sok z cytryny jeszcze 4łyżki olejy i 2 cebule 1)śledzie wymoczyć 2) przyprawy utłuc w moździerzu, cebule pokroić w plastry, do małego słoiczka wlać olej i sok z cytryny, zakręcić i potrząsać 3)śledzie osączyć, pokroić, układać warstwami posypując przyprawami i przekładając cebulą, zalać przygotowanym sosem i wstawić do lodówki min.3-4 dni 4)przed podaniem polać świeżym olejem i drobno posiekaną cebulką Zaznaczam, że nie jestem smakoszem śledzi i te przepisy dla znawców mogą nie być dość wykwintne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Fizz za przepisy 🌻,ja jestem smakoszem ryb w kazdej postaci [oprocz gotowanych]i powiem tylko tyle ze czasem najprostrzy przepis jest najsmaczniejszy.Wlasnie mocze matiasy i po powrocie z cmentarza biore sie za przyrzadzanie.Zrobie z koperkiem i po wiejsku ,nastepnym razem przygotuje wedlug drugiego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już mam po porządkach w domu :-( Mały mi znów wszystko poprzestawiał...szkoda gadać. Mam to gdzieś! W sumie firan mi nie pobrudził :D a ten bałagan to w ostatniej chwili jakoś może wspólnie opanujemy. Whisky---pytałaś o ten schab. Podaję Ci proporcja na ok 1 kg mięsa. Schab nacieram pieprzem, \"ziarenkami smaku\", ziołami prowansalskimi. Ok 5 łyżek oleju należy połączyć z sokiem z pomarańczy (ważne aby słodkie były!!!! Ja daję sok z dwóch pomaranczy) i 1 łyżką \"przyprawy do zup, sosów\" (ja zawsze używam Winiary, Knorr jakoś mi nie leży ale to kwestia gustu). Rozmieszać tą zalewę bardzo dokładnie aby się wszystkie składniki połączyły, skropić mięso i na 1 dobę wstawić do lodówki. Mięso trzeba kilka razy przewrócić. Następnego dnia wyjmuje z zalewy, na rozgrzanym ogniu zarumieniam.Przekładam do naczynia do zapiekania, polewam marynatą i piekę. Potem kroję na plastry, układam na liściach sałaty, zdobię cząstkami pomarańczy. Robicie taką tradycyjną sałatkę jarzynową? Ja chyba zrezygnuję w tym roku, zrobię jakąs inną...tylko jeszcze nie wiem jaką :D Zaraz sobie poszperam w swoim segregatorku z przepisami :-) Ruchy to mam dzisiaj jak \"mucha w smole\" albo babcia 100 letnia. Chociaż dzisiaj to chyba i ta mucha i babcia by mnie przegoniły :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniał, nic dziwnego, że trudno Ci coś robić jak tak źle się czujesz. dzięki za przepis na schab, wydaje mi się, że można by dodać plastry(cząstki?) pomarańczy przed końcem pieczenia, nieprawdaż? I nie wychodzi chyba taki suchy, prawda? Anka, a jakie to są śledzie po wiejsku? Też zrobię te z koperkiem, Fizz. Pewnie, że śledzie są same w sobie tak dobre, że nie wymagają wyszukanych przepisów. Muszę uważać, bo w Wigilię zjadłam prawie cały pólmisek(mały) śledzi i później nie bardzo się czułam. Właściwie nic już nie jadłam w święta. Łakomstwo wyszło, ot co! i ciekawe, że nigdy na nic się tak nie rzucam jak na śledzie. Nie przejadam się ciastami, ani niczym innym, może sałatkami, ale te nie szkodzą. Powoli coś robię, na cmentarzu byłam w piątek i w sobotę, więc jest jako tako. Najgorsze, że cały czas muszę coś gotować dla tych moich głodomorów, nie dadzą się oszukać. I nie chcą czekać do Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
whisky sledzie po wiejsku robi sie bardzo prosto ....mocze matiasy przez 20 min. w wodzie nastepnie kroje na trzy czesci i ukladam do glebokiej salaterki na przemian z cebulka [w krazki i oczywiscie zaparzona],nastepnie plasterki ogorka korniszonego i drobne kawalki papryki czerwonejprzelac wrzatkiem].Przekladam tak dwa razy i zalewam oliwa.Najlepiej przygotowac dwa dni wczesniej zeby zapachy przeszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! Słuchajcie ja o mało zawału nie dostałam. Wchodzę na topik, na ostaatnią stronę i co widzę??? Zamordowałyście kogoś!!!!!!! 22:22 anka- whisky no wlasnie ciezko to wytlumaczyc ale to takie skrzybanie po kosci bardzo powoli i ostroznie .Najgorzej jest na grzbiecie bo tam skora styka sie z koscmi. Skąd ja na litosc boską mogłam wiedzieć,że wy o kurczaku rozmawiacie :D Moniał co to za chorowanie w święta?? Nie rób tego!! Szkoda świąt?? Jak się czujesz?? lepiej cos?? Fizz dzieki za przepis na zupkę. Zupełnie nie pomyslałam, że \"google żondzom\"\" hi hi hi :D Foletka nie martw się nie tylko ty nie szykujesz świąt ja tez nic nie robię. U mnie w kościele jest spowiedź w piątek przez całą noc od 21:00 do 6:00. Moze i u ciebie w okolicy tez bedzie gdzieś spowiedź?? Whisky no i jak okna?? Córa umyła czy odechciało się jej w połowie roboty?? W sumie to ja nie robię niczego specjalnego na święta. Zawsze robię jedną czy dwie sałatki i sos tatarski. Koleżanka ma termomix więc od kilku lat robienie sosu jest czystą przyjemnością :) W tym roku nie robię żadnych cholernych kruchych ciasteczek. Zawsze zajmuja mi poł dnia bo robimy razem z chłopakami a wiadomo jak dzieci... Zrobie keks, oczywiście z chłopakami, a potem przez pół nocy bedę skrobac kuchnię z ciasta. Nie znoszę tego. Miałam dzis wspaniały, ale męczący dzień. Od rana na nogach. Byłam na palcu kupić koszyczek do święcenie dla Pierworodnego. Ten który miał w zeszyłm roku odziedziczył Młody. Kupilam nie tylko koszyczek ale calą mase pierdołek potrzebnych do tego... Poźniej koleżanka pieknie mi przybrałą ten koszyczek. Zrobie fotki i pośle Wam bo na prawdę są oryginalne. :) Dziś wyjątkowo nie pokłuciałam się z Meżusiem... boje się że koniec sielanki. A moze tylko ta choroba i złe samopoczucie?? Musze być dla niego bardziej wyrozumiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×