Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Zimowe starania 2005

Polecane posty

cześć dziewczynki :) u mnie na razie cisza ;) @ nie przylazłą jeszcze ale spodziewam sie mendy w każdej chwili...:O pewnie się spóźni, bo musi sobie najpierw ze mną pograć troszkę frabca garbata Gruby misiu podaje mi, że nie znaleziono...:( a chciałam Cię zobaczyć buuuu 😭 powiedz... to pewnie głupie pytanie będzie :O i ale ja wciąż żyję nadzieją póki @ nie ma :O czy to możliwe (zakładając, że się udało) żeby po \"ataku\" ogromnego bólu piersi dokłądnie tydzień po owu...potem, one bolą jeszcze parę dni, a w dniu spodziewanej @ przestają boleć choć są nadsal pełne, a jest ciąża...? czy raczej skoro przestały mnie boleć to mam się nie łudzić bo to kategorycznie oznacza,że @ przyjdzie bo ciąży nie ma...:O ? bo w ciąży jak juz zaczna boleć to bolą i bolą i bolą ...? wiem, ze to pewnie dziecinne pytanie :O ale nie śmiej się ze mnie, proooszę ;) Lucyjko może rodzinka musi się oswoić z nową sytuacją... nie wierzę, że się nie cieszą...:) może się martwią czy sobie poradzicie... jak to będzie...:) może zapytaj wprost... bo moze Ci się tylko zdaje, że się mniej cieszą od pozostałych :) tulam Cię mocno 🌻 i też chcę Twoje zdjęcia :) dobra... idę po raz setny sprawdzić czy menda nie lezie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, to nie wiem, co z tym fotosikiem... nawet po zalpgowaniu nie działa :( angelo, nie ma głupich pytań :) z bólem piersi u różnych kobiet bywa odmiennie i nie mozna się sugerować tylko tym... póki @ nie ma, jakaś nadzieja istnieje! a ja 9. września napisałam, że mam plamienie i spodziewam się@ lada chwila i co moment sprawdzałam :p, a 11 test pokazał 2 kreski... 💤 ciężka noc za nami... później zobaczę, czy uda mi się \"pokazać\" w inny sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby Misiu 👄 ❤️ dla ciebie! Mam nadzieje, ze dzieciazcki wkrotce poczuja sie lepiej i ty tez odpoczniesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Gruby Misiu 👄 bo już mysłałam, że mam świra...;) no... nie ma mendy... póki co :) nadal nie otwiera tych zdjęć 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D A u mnie sie otworzyly :D Misiu, powinnas zmienic nika na \"Atrakcyjny Mis\" :P Ja sie dobrze czuje, tylko wieczorami mnie mdli i czasem ciut cmi w brzuchu, wlasciwie nie boli tylko taki sie robi ciezki i lekko napiety. Ale do polodnia jestem w formie ;) Pewnie to za wczesnie na zachcianki kulinarne, ale mam od paru dni wstret do slonych rzeczy - bleeeee. Wlasnie demoluje sernik, bo mi sie wydaje, ze spod ciasta jest jakis slonkawy :O Za to serek u gory, mniam mniam :D Angela, trzymam kciuki za ciebie. Ja bym juz chyba nie wytrzymala i zatestowala na twoim miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo :) Ledwo dycham....zaucze się na smierć. nic mi nie wchodzi, jstem taka strasznie zmęczona, a przez karmienie ciagle chce mi się spać. sorki,m że tak rzadko wchodzę, od pon będę częściej. Angela tesstuj kobieto... :D Gruby misiu jaki z ciebie miś...jaki gruby????!!! Fajna laseczka jesteś. Choć inaczej sobie ciebie wyobrażałam :) Idee na spacer z ssakiem. Jakieś krostki na oczkach jej wysypało. Nie mam pojęcia co to :o Miłego weekendu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo otworzyło się :D:D dlaczego GRUBY miś??? jeśli wcale miś nie jest gruby :):;) straszy mnie menda :P oj straszy... znowu różowe się pojawiło...:O a raczej je wydusiłam ;) nooo sorrryy ja wiem, że to pora obiadowa się zbliza :P już nie będę... :O spadam swirować w zaciszu... a nie tak na forum :P i przy okazji kuć anatomię :) bo ona i tak przylezie...:o ja to wiem :O zbyt piękne żeby prawdziwe było :O aaa wczoraj dowiedziałam się, że z ostatniego koła z chemii dostałam 4!!!! :D więc mam cztery na koniec!!! :D:D:D dobra idę kuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Słoneczka, Lucyjka nie martw się, że mama tak to odbiera to myśle, ze normalne bardzo się martwi o Ciebie, wierze, że w głębi serca bardzo jej wzruszona i cieszy się na dzidzię :) Gruby Misiu no tos dała popis - jeśli chodzi o Nika bo powinno być Śliczny Miś :):):) Angela znów zaczełam trzymać kciukasy :) Misiaczkowa dasz rade - bo kto jak nie Ty :) Jetsem padnięta a musze prasować i jeszcze goście wieczorem więc trzymajcie sie ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjka ja na prwadę bardzo się cieszę i wierzę, że wyszystko będzie dobrze z maleńkim czlowieczkiem który się rozwija w Tobie tylko uważaj na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabcial, dzieki, ty tez na siebie uwazaj, bo zapracowana jestes i jeszcze goscie ! 🌼 Angela pieknie zaliczasz egzaminy! Nawet ta chemie! 👄 :( Mam lekkiego stresa. Czekam na list polecomy z domu z duphastonem. Mama wyslala w poniedzialek priorytetem i juz powinien byl dojsc, a tu nie ma! Jak nie przyjdzie w poniedzialek, to bede schizowac, bo wiecej juz nie mam, a i tak oszczednie biore 2 tab. zamiast 3 dziennie 😭 JAK JA NIE CIEEEEERRRRPIEEE POCZTY!!!! 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjko mam nadzieję, że przyszła ta przesyłka :O co za chamstwo z tą pocztą!! u mnie nadal cisza ;) tylko troszkę brązowego czegoś... tak po kropelce powiedziałabym ;) co jakiś czas i nic poza tym :) piersiole nadal jędrne :) rano trochę ciagnęło w brzuchu, a teraz cisza :) ale nie wierzę tej cholerze :O jutro mnie jędza pewnie obudzi dawno Jaguli nie było :( mam nadzieję, że u nich wszystko ok :) Misiaczkowa :) naumiana przed poniedziałkiem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, poki nie ma @ to ... trzymam kciuki dalej :D Dziewczyny (te co juz w ciazy lub po), powiecie, ze jestm panikara i schizuje, ale czy w 5 tyg. mozna miec lekkie cmienie w brzuchu i plecach? Tak jakby na @ ale slabsze? Pewnie to normalne, jakies rozciaganie macicy czy inne hormony, hmmmmm, ostatnie 2 dni jakos wiecej to odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gruby a czemu gruby misiu? Przeciez ty super wyglądasz :D Kasiu wyglądasz bardzo ładnie i szczupło .Jak tam dzieciaki nadal chorują? Najgorsze to są te choróbska,oby by juz było wszystko dobrze,zdrówka zycze ❤️ Lucyjko wysłałam ci zdjęcia ,mam nadzieje ze doszły :D Lucyjko masz bardzo oryginalną urode ,piękne długie brązowe włosy ,wygląsz to superowo. Angela jak sie czujesz ,dalej masz te plamienia? a zdarzało ci sie juz tak?Ja trzymam za ciebie kciuki ❤️ Misiaczkowa jak tam spacerek z ssakiem ,pokarmu masz duzo? Sabcialku nie przemęczaj sie tak bardzo ,wiecej odpoczywaj na zdrowie ci to wyjdzie :D Lucyjko oby szybciutko ta paczka przyszła ,no bo to szok tyle czekac,a kiedy powinnas ją dostac? Mnie brzuch boli i puchnie a piersi powiększyły sie z a do b i czuje sie jak niedzwiedz taki który niedługo zapadnie w zimowy sen,moze teraz ja za misia porobie hi hi hi Dobrej nocki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle miłych słów pod adresem misia :) tak mi piszcie, tak lubie ;) ale wyjasniam, mój nick jest o ponad pół roku starszy od zdjęcia i byłam o ponad 10 kilo cięższa :p kiedy po raz pierwszy pojawiłam się na kafe i zaczynałam od forum: diety... obawiam się, że znów będzie mnie kosztować trochę wysiłku, by po ciązy doprowadzić się do jako-takiego wyglądu ;) Lucyjko, ciąża bardzo często wiąże się z takimi dolegliwościami, jak piszesz! u mnie bóle jak na @ były w pierwszym trymestrze codziennością... oby dokuczało Ci tylko to 🌻 niech listonosz jednak nie zwleka, byś nie musiała przerywać łykania duphastonu... dziewczynki wyglądają na zdrowe i smacznie śpią Wojtuś biedniutki, kaszle i ma zakatarzony nosek, marudzi jeszcze i sam nie wie czego chce :( a ja marzę o spokojnie przespanej nocy... nierealne niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Gruby \"Szczuply i atrakcyjny\" Misiu, dzieki za pocieszajace slowa. To mi ulzylo, ze te bole malpowe to normalnie :) Bidulko, oby szybko pociechy doszly do siebie. Zebu ciebie nie chwycilo przeziebienie przez to zmeczenie 🌼 Misiaczkowa? Zakowasz do egazminu???? Trzymam kciukasy! Jak sobie rozwiazaliscie kwestie Lidki podczas egazminu? Fryzello, dzieki za zdjecia :) Ale z ciebie zgrabna laska :D Szczegolnie mi sie podoba to zdjecie w lesie :) Hehehe. Dzieki, 🌼 poki nie mam zdjec z profilu to jest ok. Bozia mi nosa nie poskapila niestety :P Te brazowe wlosy to domowy eksperyment z szamponem koloryzujacym :P Moje naturalne wlosiska sa koloru myszowaty jasny braz ;) Aha, Fryzelko i Angelo, wy jestescie specjalistki - jak to jest naprawde z farbowaniem wlosow w ciazy? Mozna czy nie? In z henna brwi i rzes? Trzymajcie sie zdrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa..... Fryzelko, te bole piersi i brzucha u ciebie.... ciekawie sie zapowiada ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjko farbowac mozna ale odczekaj ok trzech miesięcy,najlepiej w drugim trymescie.Najwazniejsze abys nie wdychała farby i pomieszczenie musi byc przewietrzone .Henne mozesz robic,to zalezy od twego samopoczucia czy dobrze sie czujesz i czy ci nie przeszkadzają aromaty. Lucyjko a jak u ciebie piersi tez sie powiekszyły?I tez bolą ale całe czy tylko w niektórych miejscach? Szczupły misiu to poprosimy nowe fotki Duzo zdrówka dla maluchów 🌼 Ide ćwiczyc troszke Miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzello, piersi nie urosly mi :) ale sa bardziej napiete, pelne i bola cale jak sie je przycisnie. U mnie tak zawsze bylo przed @ a odkad biore duphaston to jeszcze bardziej. Nie wiem czy to objaw ciazy, raczej to duphaston u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELOŁ LD ja nadal świruję :O nadal @ nie przylazła tylko się droczy... znowu rano podczas, )sorki że wprost napiszę: kupki pojawiła się ta brązowa plamka śluzu na papierze)... juz podpaskę założyłam... i troszkę po wyjściu z kibelka brzuch poćmił ale się jakby rozmyśliła...:O cycole znowu bolą...:O ja chyba sobie wmawiam...:O już mam chyba taką schizę, że @ sobie zatrzymałam siłą woli...:O całe życie mam notoryczne zaparcia... z którymi walczę activią i pomaga... tylko jedynie w dniu kiedy ma @ przyjść wtedy wszystko sie rozluźnia i bez activi się odbywa... ale teraz nawet po tych jogurtach mam rano problem...:O więc niby następny objaw...ale im bardziej się nakręcam i im więcej czasu upływa... to bardziej się boję, że menda przylezie... zawsze sobie wyobrażałam, że kiedy kobieta zachodzi w ciązę to inaczej się czuje, a tym czasem ja nie czuję się jakoś inaczej...:O ot tylko mnie cyce bolą...i brzuch jakby napięty... tak jakby @ miała przyjść w każdej chwili...:O i za każdym razem kiedy tu coś napiszę to boję się, że za chwilę przylezie i bedę musiała sprostować ostatni wpis hasłem "przylazła"...:O no i... znowu mnie ćmi...:O idę sprawdzić...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjo...eee ona pewnie do jutra przylezie :O zobaczysz...:O niby w/g wyliczeń owu miałam w sobotę dwa tyg temu... jak zawsze...ale dopiero w poniedziałek strasznie mnie jeden jajnik bolał... wiec pewnie się cosik przesunęło.... to i @ się przesunie i zamast woczraj jutro dostanę...:O jestem baaaardzo daleka od robienia testu,... bo już widzę oczami wyobraźni jedną francowatą kreskę... jak zawsze! kiedy go robię... już wolę to wyczekiwanie... ono lepsze od rozczarowania...;) przed chwilą zmierzyłam tempkę.. myślę sobie pokaże mi poniżej 37 st to się w końcu uspokoję... a tu.. mierzona w... no wiecie gdzie...;) 38.1...pokazało nie za dużo?...:O idę się uczyć... bo za tydzień nikt się mnie nie będzie pytał czym miałam głowę zajętą, że się nie przygotowałam...:P a wczoraj dowiedziałam się, że sześć naszych dziewczyn oblało test, który ja będę pisać dopiero w sobotę bo byłam w pracy kiedy one pisały...:O okropność! mam nadzieję, że ja nie obleję... bo piszę w sumie w ostatniej chwili...:O jeśli jednak dostanę @ w tym cyklu to z góry Was przepraszam za tą schizę...:O już mi wstyd :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eloo :) Jestem na emocjonalnej i fizycznej rezerwie :o Angela, nooo kup test, a jak pokaże dwie?? Hmm przy plamieniach to można by było wtedy wspomóc się duphastonem. A tak jak możesz to zrobić, jak nie sprawdzisz?? Nie obraź się, ale może przez tyle chemii organizm będzie potrzebował wsparcia. Nie wiadomo jak to jest z hormonkami u Ciebie. A jak masz niski progesteron?? Kobitko, to nie chodzi o zwykłe testowanie, ale o ewentulane podtrzymanie fasolki. Teraz, sama to mówiłaś, że 3/4 ciąż idzie na podtrzymaniu. Zbieraj dupeczkę i do apteki po testa. Nie robisz tego dla siebie tylko dla fasolki jeśli tam jest. Poglądy twoje znam i sznuję, ale ....sama mówiłaś o tych slabycg ciążach (jak moja również). Spadam robić ściągę. A mam pytanko, co jeść żeby pokarm był bardziej kaloryczny?? Jakie produkty?? Buuzi i pa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Misiaczkowa 🌼 fluidki naukowe na droge na egzamin! Trzymam kciuki! Angela, jak tam? @ przyszla czy nie??? Twoja tempka 38 brzmi zachecajaco. swoja droga jak dlugo sie taka podwyzszona tempka utrzymuje? U mnie byla stale 37,3 ale dzisiaj mierzylam to spadla do 37,1 :O Czekam na listonosza! Niech no przyjdzie z tym duphastonem, bo bede plakac 😭 !! Czy totalny len i brak koncentracji to objaw ciazy?? :P Za cholere mi nie idzie pisanie.... Sabcial jak sie czujesz? Zdrowa juz? Gruby Misiu czy twoje dzieciaczki juz lepiej? Asik, daj znac jak wrocisz z kliniki! Fryzello jak twoj brzuch i piersi? Nadal bola? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) przestałam pisać co chwilę, bo dotarło do mnie po wpisie Misiaczkowej, że robię niepotrzebnie zamieszanie i wychodzę na jakąś pozbawioną uczuć babę, która nie chce zawalczyć o fasolkę :O bo ma jakieś nieuzasadnione fanaberie i zasady...:O no cóż...:O o podstawach moich \"poglądów\" nie wspominałam tu nigdy i nadal nie chcę o tym pisać...:O wybaczcie...ale mimo, iż temat został poruszony, przyczyny i rodzaj mojego podejścia wolę zachować dla siebie...:O ale skoro już zrobiłam niechcąco zamieszanie to winna jestem dalszych informacji bo w rzeczywistości sprawy mają się następująco...: zrobiłam dwa testy popołudniowe, oba nie wykazały ciąży... tempka 37,6 mierzona w...;) plamienia nadal są ale jakby się kończą... zadzwoniłam do mojego gina, a on stwierdził: przede wszystkim ZACHOWAĆ SPOKÓJ!!!... nic nie będziemy podawać farmakologicznego! póki nie wiemy co to! bo po omacku możemy tylko więcej szkody niż pożytku sprawić! nie wariować, zrobić jeszcze jeden test z moczu rannego i czekać, bo te testy niby czułe ale mogą z popołudniowego nie wykazać... jeśli z rannego również ciąży nie wykaże wtedy czekamy do piątku... w piątek mam się u niego pojawić i sprawdzimy bo być moze jakaś torbielka urosła...:O i dlatego zatrzymała się miesiączka...:O w pełni się z nim zgadzam i zastosuję do jego zaleceń... to tyle... miłego dnia :) ps przepraszam, że przyżywałam tak na gorąco na forum...:O może za bardzo się wywnętrzam :( przepraszam :( i już nie będę...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, no cos ty! A gdzie sie masz wyzywac jak nie na forum?? Po to tutaj jestesmy! Zeby sie moc wygadac i powspierac! 👄 Dobrze, ze zadzwonilas do gina, zawsze lepiej skonsultowac z fachowcem :) No szkoda, ze testy negatywne, ale poczekajmy do piatku. Trzymam kciukasy! Zachodzcie babeczki, bo was zamecze moimi wczesno-ciazowymi schizami :P W kupie razniej ;) Ja donosze tylko, ze listonosz przylazl z poleconym i mam juz duphaston. Zadzwonilam jeszcze do giny z Polski i potwierdzilam, ze przylatuje za ok. 2 tyg. Powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelo 🌼 jak powiedział lekarz Twój: nie denerwuj się... a \"powywnętrzać\" na forum zawsze się możesz :) I wcale nie robisz niepotrzebnego zamieszania, tylko sama nie wiesz na czym stoisz i dzielisz się z nami wątpliwościami, po to tu jesteśmy! jeśli coś radzimy, to z serca, ale przecież to Ty wiesz najlepiej, które rady Ci pasują, a które nie :p i na niczyje, jak to napisałaś \"poglądy, zasady i fanaberie\" nikt na siłę nie wpływa :) myślę, że jesteś troszkę przemęczona ostatnimi czasy i dlatego tak odebrałaś wpis misiaczkowej, jestem przekonana, że ani Ona, ani żadna inna z nas, nie myśli o Tobie jak o \"pozbawionej uczuć babie\" bo dałaś się poznać, jako osoba bardzo wrażliwa :) czekamy z Tobą na dalszy rozwój sytuacji! oczywiście życzę... Sama wiesz czego :) ciekawość mnie zżera, czy Asik dotarła do specjalistów... z Wojtusiem już lepiej, za to Zosia ma biegunkę :o zwariować z tymi dziećmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela po to jest forum abys mogła zarówno się cieszyć jak i płakać, przezywać różne rozterki to bardzo pomaga. Jesteśmy tu dla siebie podporą wsparciem. Dla mnie forum jest jak \"plaster\" który pomaga mi w moich duchowych rozterkach. CZuje sie róznie raz lepiej raz gorzej - ogólnie jednak jakoś DYCHAM - hihi :) Byle do maja :) Lucyjko dbaj o siebie. Angela ja nie trace nadzieji i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo własnie pisz jak najwięcej na kateferii ,przeciez po to jestesmy no nie :D Zrób jutro jeszce rano test a pózniej pójdziesz do lekarza i dowiesz sie o co chodzi? Ajak sie czujesz?Pamietaj zawsze mozesz na nas liczyc ❤️ Misiu oj biedaku masz sie z twoimi maluszkami ale napewno bedzie dobrze ,aby zime przezyc ,pózniej bedzie lepiej :D Misiaczkowa jak tam egzamin ,uczysz sie polnie? :D Lucyjko u mnie brzuch wydety i bolący a piersi wielkie jak u sabriny hi hi hii ,mierzyłam dzis rano tempke i miałam 37.0,zobaczymy co to bedzie. Ja dopiero wróciłam do domu bo po pracy pojechałam na aerobic i siłiownie ,mylicie ze mogę cwiczyc ?Jezeli jest fasolka to ona sie u trzyma?Ja całe zycie uprawiam jakis sport ,mój organizm jest do tego przyzwyczajony to moze i dzidzia bedzie silnie no nie hi hi hi Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eloo :) Ojejeje nabroiłam :o Szlag by to trafił :o Angelo, nie tak mialaś odebrać ten wpis, tylko chcialam ukazać inną stronę tej sprawy, według mnie wartą rozpatrzenia. Nie chciałam Cię absolutnie urazić, czy wyklepać na forum jakieś Twojej tajemnicy, chodziło mi, że po chemii (o tym pisalaś) oragnizm jest słabszy i trzba mu dopomóc. To wszystko :( Widzę, że bardzo Cię uraziłam, bardzo więc przepraszam, chciałam dobrze, to było pisane z pokojowym nastawieniem, jako moja myśl, nie jako nagana czy coś takiego.Nie wiem co jeszcze moglabym napisać, tak dużo piszemy na forum, że być może faktycznie przypadkiem zachaczyłam o twoje poglądy,pisałam to też w stanie dużego zmęczenia, może też dlatego moja pamięć zawiodla. Nastepnym razem powstrzymam się od pisania w takim stanie. PRZEPRASZAM :( :( :( I nie narobiłas zamiesznia, popatrz ile razy ja robiłam zadymkę i od tego jest to forum. Oczywiście najwazniesze są porady lekarza, ja tylko chcialam pomóc, starałam się że ja się interesuję starankami Twoimi i to nie tak miało być. A dobrze wiesz, że uwielbiam twoje wywnętrznianie :) Boooziuuu ale namieszałam. Zawsze jak chcę dobrze to psuję wszystko. Może ja się nie powinnam wypowiadać tak szczerze :o Nie chcialam źle...przepraszam :( Z egzaminu 5, zwolniła mnie :) Jestem na 10 semstrze :) Giiit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×